Skocz do zawartości
Gmeru

Samsung – LE-40F71B , LE-46F71B Full HD TV LCD

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Gmeru' post='33346' date='07.01.2007, 00:58 ']Wiem. Ale jestem odważny (;p) i mogę powiedzieć wprost: pisząc, że jest słaby myliłem się i to stety bardzo(zdarza się) bo go oceniłem po zobaczeniu cholernego wahadła w zegarze na demie BR i powiedziałem sobie, że już nic więcej nie patrzę bo smuży a obraz to jakieś robaczki i za 14999zł to nie dopuszczalne (wtedy)(teraz już wiem, że to BR dał zwalone demo bo w ciężarówce Playstation3 to dopiero był dramat na BR masakra a nie jakość na Braviach top - dlatego HDDVD rządzi). Ale teraz mając go na miejscu i sprawdzeniu wszystkiego w praniu i cenie o 1/3 mniejszej zmieniam zdanie. Cóż po to jest forum. Zrobię wszystko, żeby więcej napisać. Tak jak piszesz dlatego w moich oczach Sharp odpadł bo są te problemy o których pisałeś. (złącza np.!!!!). Ale błagam SMUG to nie ma i fioletowego obrazu (no dajcie spokój to TOP Samsunga)(co nawyżej nie czarny bo czarnego to nigdzie nie ma ale NIE FIOLET coś takiego to tylko w starych Philipsach :mellow:. Dajcie spokój. Mecza specjalnie dzisiaj puściłem oraz NHLa! (zarówno z NSPORTa jak i z płytek ). Jutro też go jeszcze będę męczył. Potem opiszę jeszcze.[/quote]


No i się porobiło.... To co mam do k.... nędzy w końcu kupić ? Bo niedawno piałeś z zachwytu nad Xoro47 i Toshiby oraz Amoi (temat : jaki TV do X-Boxa 360.)

Wytrzymałem prawie miesiąc z kupnem i zmieniałem zdanie jak panienka lekkich obyczajów to wytrzymam jeszcze jakiś czas. Interesuje mnie TV pod N-kę i X-Boxa 360 T Y L K O !!!

Następny gracz na rynku FULL HD ? tyle,że w przystępnej cenie ? LCD ? Czemu nie ? Ale już w końcu chciałbym coś kupić !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wronek6666' post='34205' date='11.01.2007, 00:23 ']No i się porobiło.... To co mam do k.... nędzy w końcu kupić ? Bo niedawno piałeś z zachwytu nad Xoro47 i Toshiby oraz Amoi (temat : jaki TV do X-Boxa 360.)

Wytrzymałem prawie miesiąc z kupnem i zmieniałem zdanie jak panienka lekkich obyczajów to wytrzymam jeszcze jakiś czas. Interesuje mnie TV pod N-kę i X-Boxa 360 T Y L K O !!!

Następny gracz na rynku FULL HD ? tyle,że w przystępnej cenie ? LCD ? Czemu nie ? Ale już w końcu chciałbym coś kupić ![/quote]

lol radzę Ci wyluzować bo nie ma idealnego telewizora. Co ty myślisz, że ktoś Ci powie kup ten bo jest najlepszy? Kwestia gustu. AMOI też jest dla mnie bardzo dobry (technicznie i z wyglądu). Plazme też możesz sobie kupić Panasa bo jest też bardzo dobra. Sharpa tak samo Xd1. Coś trzeba wybrać bo tak to można sobie czekać.

Ja teraz jest na etapie tego Samsunga i podtrzymuje to co napisałem a recka może pojawi się w weekend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, kupiłem wczoraj Samsung LE40F71B i mam pytanie : Lepiej podłączyc x360 przez component czy vga ? Czy game mode potrafi coś więcej niż tylko przyciemniać obraz ? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='KAczor_666' post='34718' date='14.01.2007, 14:18 ']Witam, kupiłem wczoraj Samsung LE40F71B i mam pytanie : Lepiej podłączyc x360 przez component czy vga ? Czy game mode potrafi coś więcej niż tylko przyciemniać obraz ? Pozdrawiam.[/quote]
Tak z ciekawości spytam, masz wgraną najnowszą wersję softu w tym tv? ( dzięki temu dochodzi obsługa trybu 1080p po vga i componencie, oraz opcja "Just Scan" - tj pixel maping 1:1 na wejści HDMI )
Jeśli nie to zgłoś się do sklepu, żeby ci to zrobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MMP' post='34731' date='14.01.2007, 15:15 ']Tak z ciekawości spytam, masz wgraną najnowszą wersję softu w tym tv? ( dzięki temu dochodzi obsługa trybu 1080p po vga i componencie, oraz opcja "Just Scan" - tj pixel maping 1:1 na wejści HDMI )
Jeśli nie to zgłoś się do sklepu, żeby ci to zrobili.[/quote]

Planuję zakup tego sprzęta. Jak się dowiedzieć jaka jest wersja softu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bluniek' post='34732' date='14.01.2007, 15:27 ']Planuję zakup tego sprzęta. Jak się dowiedzieć jaka jest wersja softu?[/quote]
Metoda pierwsza to wejście do menu serwisowego - wersja softu jest podana jak na talerzu :-)
Jeśli nie chcesz bawić siew MS to po prostu wejdź w Menu ----> Picture ----> Size jeśli będzie dostępna opcja Just Scan oznacza to iż masz wgrany najnowszy soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MMP' post='34731' date='14.01.2007, 15:15 ']Tak z ciekawości spytam, masz wgraną najnowszą wersję softu w tym tv? ( dzięki temu dochodzi obsługa trybu 1080p po vga i componencie, oraz opcja "Just Scan" - tj pixel maping 1:1 na wejści HDMI )
Jeśli nie to zgłoś się do sklepu, żeby ci to zrobili.[/quote]
A jak to sprawdzic ? ;]
aha już mam w poprzednim poście ;]

PS
Jaki numer ma najnowszy update ? ;] Edytowane przez KAczor_666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='KAczor_666' post='34718' date='14.01.2007, 14:18 ']Witam, kupiłem wczoraj Samsung LE40F71B i mam pytanie : Lepiej podłączyc x360 przez component czy vga ? Czy game mode potrafi coś więcej niż tylko przyciemniać obraz ? Pozdrawiam.[/quote]

Bez znaczenia. Teraz ten telewizor ma 1080p i tu i tu (jakość bez różnicy - zależy od upodobań). Game mode to pic na wodę. Wszystko zależy od naszych upodobań. Dla mnie obraz ma za mało kolorów.

Do ALL:

Niestety się rozchorowałem więc test 46" przesunięty ; (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam opcji Just scan. Czy soft można wgrac tylko przez serwis ? Ma to byc serwis samsunga czy sklep, w którym kupiłem tv ? Mogą jakoś to zrobić u mnie w domu, bo nie bardzo chce mi się go wozić ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='KAczor_666' post='34887' date='15.01.2007, 15:59 ']A jak to sprawdzic ? ;]
aha już mam w poprzednim poście ;]

PS
Jaki numer ma najnowszy update ? ;][/quote]

Dokładna nazwa najnowszej wersji softu to: T-FMSLMPEU-1009SVC

BTW
Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę wrzucić pliki z wsadem, program do wgrywania softu oraz schemat kabla serwisowego.


KAczor_666 zadzwoń do serwisu Samsunga i spytataj jak wygląda sprawa wgrania nowego softu.
W cywilizowanych krajach serwisant przyjeżdża do domu klienta, a u nas różnie z tym bywa. Edytowane przez MMP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zadzwoniłęm (do 18 można), nic nie wiedzą o nowym softwarze i według nich full hd nie idzie na tym tv przez component. W ogóle jakoś babka mówiła jak bym ją zszokował tym pytaniem. Szukałem też czegoś o tym soofcie na stronie UK i nic nie znalazłem. Edytowane przez KAczor_666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='KAczor_666' post='34904' date='15.01.2007, 17:23 ']Właśnie zadzwoniłęm (do 18 można), nic nie wiedzą o nowym softwarze i według nich full hd nie idzie na tym tv przez component. W ogóle jakoś babka mówiła jak bym ją zszokował tym pytaniem. Szukałem też czegoś o tym soofcie na stronie UK i nic nie znalazłem.[/quote]
LOL to że pani w Samsungu PL nic nie wie to było do przewidzenia.
Na stronie Samsung UK nie ma żadnego info, ale tam ludzie z infolinii są bardziej doinformowani - wszystkim zainteresowanym wysyłają to co jest potrzebne do aktualizacji ( soft + kabel ).

Pozwoliłem sobie wrzucić na rapida wszystko co jest potrzebne do instalacji nowego softu.
A są to:
Info jak zrobić [url="http://rapidshare.com/files/11841268/Kabel.pdf"][color="red"]kabel[/color][/url]
[url="http://rapidshare.com/files/11841712/just_scan_doc.rar"][color="red"]Instrukcja[/color][/url] przeprowadzenia procesu aktualizacji.
No i oczywiście [url="http://rapidshare.com/files/11841891/Rome_Flash_Setup.rar"][color="red"]program[/color][/url] do upa softu.
A na koniec sam [url="http://rapidshare.com/files/11842267/T_FMSLMPEU_1009SVC.rar"][color="red"]wsad[/color][/url]

KAczor_666 ściągnij to sobie, a potem zadzwoń do S. PL i powiedz, że masz już wszystko co potrzeba, niech ci tylko serwisanta przyślą, żeby aktualizacje zrobił :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wydaje mi się, żeby byli chętni do wgrywania czegoś, czego "nie mają oficjalnie", ale spróbuję jutro. A tak poza tm to mam im kazac kabel zrobic ? ;] Pozdro.
A tak notabene, co to za funkcja just scan ? Edytowane przez KAczor_666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='KAczor_666' post='34963' date='15.01.2007, 22:32 ']Nie wydaje mi się, żeby byli chętni do wgrywania czegoś, czego "nie mają oficjalnie", ale spróbuję jutro. A tak poza tm to mam im kazac kabel zrobic ? ;] Pozdro.
A tak notabene, co to za funkcja just scan ?[/quote]
Primo mój tekst odnośnie zaproszenia S. do domu miał charakter ironiczny, ale zawsze możesz spróbować - jestem ciekaw co ci powiedzą.
Secundo jeśli chodzi o Just Scan to po prostu pixel mapping 1:1 na wejści HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

MMP - cenna sprawa ! Zapoznałem się z instrukcją i tam wyraźnie informują , że : This function works only on the 1080i (HD) or 1080p (Full HD) signal over the HDMI input . Czy sprawdzałeś COMPONENT i D-Sub pod kątem 1080p i nie występuje tam Overscan ? Ew. czy wychodząc z komputera DVI-HDMI funkcja Just scan omija overscan i gwarantuje wyświetlenie całego pulpitu 1920x1080 ? Jakie HDMI ma ten model TV - 1.3 ?

Z góry dziękuję .

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='35026' date='16.01.2007, 13:09 ']Witam.

MMP - cenna sprawa ! Zapoznałem się z instrukcją i tam wyraźnie informują , że : This function works only on the 1080i (HD) or 1080p (Full HD) signal over the HDMI input . Czy sprawdzałeś COMPONENT i D-Sub pod kątem 1080p i nie występuje tam Overscan ? Ew. czy wychodząc z komputera DVI-HDMI funkcja Just scan omija overscan i gwarantuje wyświetlenie całego pulpitu 1920x1080 ? Jakie HDMI ma ten model TV - 1.3 ?

Z góry dziękuję .

Pzdr.[/quote]


Tak jak pisałem wyżej - Funkcja Just Scan dotyczy tylko wejścia HDMI.
Jednak instalacja nowego softu rozwiązuje problem overscanu na wejściu VGA (wcześniej ten problem występował), po upie wejście VGA bez problemu obsługuje sygnał 1920x1080 50/60Hz.
Po componencie overscan nadal występuje.
Przy kablu DVI-HDMI funkcja Just Scan również działa i sygnał 1080 jest wyświetlany beż żadnych obcięć.

Ten model jest wyposażony w wejśćie HDMI w wersji 1.2


Gwoli wyjaśnienia i przyszłych pytań.
Nie jestem właścicielem tego tv (jeszcze :-P ), ale po prostu zanim coś kupię staram się poznać wady/zalety danego sprzętu. Dlatego właśnie gdy na avforum trafiłem na info o nowym sofcie via PM skontaktowałem się z kilkoma użytkownikami ( a raczej zarzuciłem ich pytaniami odnośnie kwestii overscanu i kwestii rozwiązania tego problemu przez nowy fw ) i od nich posiadam informację o tym jak sprawuje się tv po wgraniu nowego oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MMP' post='35037' date='16.01.2007, 15:37 ']Ten model jest wyposażony w wejśćie HDMI w wersji 1.2[/quote]


Dziękuję za szybką odpowiedź .

Samsung nie odpowiedział mi na pytanie odnośnie wersji HDMI , a na jednym z forum doczytałem , że
posiada wersję 1.3 i to mnie bardzo ucieszyło - niestety , nie ma jak tego skonfrontować a nawet gdzie szukać.
Może posiadasz jakieś materiały , w których dokładnie byłaby opisana wersja HDMI ? W sumie to chyba nawet
właścicielowi jest trudno to ustalić - skąd więc pewność , że to jest wersja 1.2 ?



[b]Zobaczymy co wytestuje Gmeru , bo temat 1080p/50Hz w zderzeniu z LCD jest lekko niepokojący ! [/b]


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedź odnośnie wersji HDMI dostałem od Samsunga UK.
HDMI w wersji 1.3 ma trafić do modeli na rok 2007. ( to równiż info od S. UK )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ifo o HDMI 1.3 to sensacja.
Czyli szok !!!
bo teraz kupujmy tylko model "F" z HDMI 1,3 i to pod kątem Toshiba XE1 która tez ma HDMI 1.3 i wtedy będzie full wypas.
A to już za 2 - 3 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='blueray' post='35083' date='16.01.2007, 19:31 '][b]Ifo o HDMI 1.3 to sensacja.
Czyli szok !!! bo teraz kupujmy tylko model "F" z HDMI 1,3 ...[/b][/quote]



He,he - obawiam się , że źle zrozumiałeś informację .

Kolega zasugerował , że NOWE modele na 2007 rok będą miały HDMI 1.3 , nie zaś ,
że model LE-46F71 produkowany w 2007 roku będzie upgradowany do HDMI 1.3 !

Taki upgrade wiąże się z dużymi zmianami na płycie bazowej TV i wątpię aby to
nastąpiło ot tak ! Zapewne przyjdzie nam jednak poczekać na NOWE modele do jesieni ?

Fajnie by było gdybym jednak się mylił , ale niestety nie wiadomo gdzie szukać sprawdzonej
informacji , a gdybać to sobie tylko możemy ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Ja jeszcze odnośnie nowego softu, czy jest jakiś inny sposób na zdobycie tego kabla oprucz robienia go sobie na własną reke? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='CzerwiN' post='35288' date='17.01.2007, 20:47 ']Witam!
Ja jeszcze odnośnie nowego softu, czy jest jakiś inny sposób na zdobycie tego kabla oprucz robienia go sobie na własną reke? :blink:[/quote]
Cóż w naszym pięknym kraju jedyna możliwość zdobycia tego kabla to wykonanie go na własną rękę.
Smutne ale prawdziwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru jak Twoje zdrowie, proszę o zapowiedziany test Edytowane przez hazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...