Skocz do zawartości
Gmeru

Samsung – LE-40F71B , LE-46F71B Full HD TV LCD

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Kilmar' post='19716' date='03.11.2006, 17:26 ']
:rolleyes: a to super :) myslalem, że pomożecie wybrać a tu kolejna opcja ;-)))

w tzw międzyczasie "pan ze sklepu" mi powiedział, że Toshiba EL67Z to to samo co XD1 i już kompletnie "zgłupłem"
[/quote]
dobre !!!!! a co to był za sklep, który sprzedaje takie rewelacje, chętnie kupię Toshibę jako sharpa, bo toshiba tańsza o wiele !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to chyba nie do konca wazne bo sprzedawca bardzo mily i nie chce mu robic negatywnej reklamy ale specjalnie sie tam dzis przejechalem i stwierdzil ze Toshiba WL/EL67 i Sharp XD1 to ten sam TV tzn te same wnetrznosci

moje pytanie do was - czy tak jest?
co z 1080p w Toshibie i Sharpie?
bo nigdzie tego nie znalazlem

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W grudniu kupię LCD, przymierzam się do FullHD. Biorę pod uwagę LE-40F71B i Sharp 42XD1E. Zamierzam używać go do Nki, DVD (mam odtwarzacz Denona z Progressive Scan), grania na PS2 a w przyszłości PS3 i ewentualnie podpięcia PC. Zamierzam również oglądać na nich zdjęcia cyfrowe. Samsung ma wejście na karty pamięci, Sharp nie. W związku z tym mam kilka pytań:
-na którym telewizorze jest lepszy obraz w SD i HD?
-czy nie będzie problemu z używaniem wyżej wymienionych urządzeń?
-Czy da się podłączyć w jakiś sposób czytnik kart do Sharpa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a testu jak nima tak nima :/

Byłem dziś w MM w M1 Kraków. Mają ten model w opcji 46". Odpalone demo Samsunga w HD. Bajka. Technologia przeskoczyła czasy w których wyewoluowała. Jednak odawiam się że gdyby odpalić SD na tym TV to różowe okulary pękną :/ Apropos - ktoś wspominał o teście ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że miał być i dzisiaj dostatecznie się nim pobawiłem ,żeby coś takiego napisać ale:

Powiem wprost co mnie odrzuciło i na pewno ten telewizor u mnie nigdy nie stanie: podobnie jak mówił mi kiedyś Olatigid ten telewizor ma jedną ale to wielką wadę:

[b][size=7]SMUŻENIE[/size][/b]

To go zabija na miejscu. W sumie już tutaj mogę napisać, że nie warto. Piszę to szczerze ale chciałem to zobaczyć na własne oczy a nie z opowieści. Sharp go zabija na miejscu.

Fakt widać naprawdę ładnie chociaż Blu-Ray wypadł na nim kiepsko O_o a to już ciekawe. Ma 1080p i przyjmuje bo BR pokazał to ale smużenie było tragiczne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to, żebym się mądrzył, ale już o tym pisałem po IFIe, nawet zdjęcia zrobiłem.
Stał 46F71 na stoisku Blu-Ray bok w bok z Pioneerem 5000EX.
Różnica była bardzo widoczna, Samsung strasznie "ciągnął" smugę, a był podłączony kablem HDMI do odtwarzacza Blu-Ray Samsunga.
Myślę, że nawet bleszczaty na jedno oko by to zauważył, nie mówiąc o Szariku :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obu (zobacz demo BR (zazwyczaj jest podczepione) i załącz z niego zegar - jest tam coś takiego i zobacz co się dzieje podczas ruchu wahadła - meczu to się tam pewno nie da oglądać). Jak dla mnie ten model nie jest wart wydania kasy. Dużoooo lepiej się zrobi kupując takiego Panasa PV60(0).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='30241' date='19.12.2006, 20:09 ']
Obu (zobacz demo BR (zazwyczaj jest podczepione) i załącz z niego zegar - jest tam coś takiego i zobacz co się dzieje podczas ruchu wahadła - meczu to się tam pewno nie da oglądać). Jak dla mnie ten model nie jest wart wydania kasy. Dużoooo lepiej się zrobi kupując takiego Panasa PV60(0).
[/quote]
No to mnie zmartwiłeś.
Mam możliwość kupienia tych modeli w takich cenach:
LE40F71B - 6600
LE40M71B - 6100
LE40N71B - 5900
LE40R51B - 6250
Chciałem kupić Full HD (LE40F71B - 6600) ale teraz nie wiem co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm w sumie jak masz 40" za taką kasę to ja bym brał ; ) Zawsze to Full HD. Ja przesadzam bo jakiegoś super mega dramatu nie ma. Chodzi oto, że ja 10tys za 40" i 14tys za 46" bym nie dał. Ale za taką kasę to z miejsca. Czy to jakiś sklep netowy?Czy tajemnica? Jak tak to nie musisz odpisywać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='30241' date='19.12.2006, 20:09 '] Obu (zobacz demo BR (zazwyczaj jest podczepione) i załącz z niego zegar - jest tam coś takiego i zobacz co się dzieje podczas ruchu wahadła - meczu to się tam pewno nie da oglądać). Jak dla mnie ten model nie jest wart wydania kasy. Dużoooo lepiej się zrobi kupując takiego Panasa PV60(0). [/quote]


Panas w arkadii z napisami na trailerze Viera to smutek, czy on jest dobrze podłączony? Ostrość napisów tragedia+duszki, ostrość obrazu - jakby DNR na maxa - taka kaszka, szary napis Viera nie czarny- nie miałem szczęścia, czy tak ma być, bo tani jest? Każdy samsung F i M, sony x i sharp xd1 go kładzie.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='30305' date='19.12.2006, 22:10 ']
Hm w sumie jak masz 40" za taką kasę to ja bym brał ; ) Zawsze to Full HD. Ja przesadzam bo jakiegoś super mega dramatu nie ma. Chodzi oto, że ja 10tys za 40" i 14tys za 46" bym nie dał. Ale za taką kasę to z miejsca. Czy to jakiś sklep netowy?Czy tajemnica? Jak tak to nie musisz odpisywać;)
[/quote]
Ten telewizor można normalnie kupić już od [url="http://www.ceneo.pl/336297"]8150zł[/url]
Ale może lepszym wyborem byłby któryś z [url="http://www.ceneo.pl/_01_193_ScategoryID=303+searchText=+inDesc=False+minPrice=0+maxPrice=99999999+resPage=False+parIntFrom1=20+parIntTo1=20.htm"]tych[/url]

Ja mam je trochę taniej niż w najtańszym sklepie - ktoś sprzedaje mi bez własnej marży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powoli dochodzę do wniosku, że lepszym dla mnie wyborem od LE40F71B będzie LE40M71B.
Ze 100Hz chyba więcej dobrego uzyskam niż z FullHD z którego w sumie nie skorzystam ani w "n" ani w xbox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po ustawieniu trybu obrazu np film, tv co 30 min wraca do ustawień trybu dynamicznego. jeżeli ustawię na trybie dynamicznym i nie reguluję kontrastów, koloru itp to wszystko jest ok. nie wspominam juz nawet, że na poczatku gubił kolory na wszystkich trybach obrazu z wyjątkiem trybu film. teraz na szczęście problemy z kolorami minęły to zczął sie resetować!ciekawe czym mnie jeszcze zaskoczy!!!czy ktoś może pomóc co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj magluje ostro 46" i postaram się napisać dokładny opis i jak gra :) Od razu ważne info: idzie 1080p po: HDMI, component i VGA! :rolleyes:

Aha od razu wypluwam swoje narzekania na ten telewizor: jak zobaczyłem Gears of war w 1080 to spadłem z krzesła O_O X360 normalnie działa dash w 1080p (np. na Sony nie więc filmów w HDDVD 1080p nie zobaczymy). Ale mówię wam: OPÓR O_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='33210' date='06.01.2007, 15:19 ']Dzisiaj magluje ostro 46" i postaram się napisać dokładny opis i jak gra :) Od razu ważne info: idzie 1080p po: HDMI, component i VGA! :rolleyes:

Aha od razu wypluwam swoje narzekania na ten telewizor: jak zobaczyłem Gears of war w 1080 to spadłem z krzesła O_O X360 normalnie działa dash w 1080p (np. na Sony nie więc filmów w HDDVD 1080p nie zobaczymy). Ale mówię wam: OPÓR O_O[/quote]

Zaczy sie nie smuzy?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ein' post='33235' date='06.01.2007, 16:53 ']Zaczy sie nie smuzy?![/quote]

Az sie nie chce wierzyc. Z obserwacji w Krakowskim Saturnie to nie mozna w przypadku tego modelu mowic o smuzeniu. Nawet przy wolnych ruchach kamery widac bylo ogromna łunę a nie tylko smuge. Chocby nie wiem jak kiepski sygnal byl podawany to nie powinno sie tak dziac. Myle sie? Edytowane przez pitrekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez w to nie wierzę,
miałem okazję testować chyba kazdy full na rynku, i tu samsung pod względme smużenia jest tragiczny, nawet przy wolnym ruchu, cześci obrazu pozostawiały wręcz smugę ! Przy SD było jeszcze gorzej ! W tej klasie TV i tej cenie jest to niedpuszczalne ! Dlatego nie chce mi się wierzyć że ten model jest jednym z najlepszych na rynku bo nie jest, zdecydowanie lepszej jakosci jest jego brat Sony seria X, w którym czerń jest prawie czernią anie fioletem jak w samsungu, szkoda bo liczyłem że to bedzie naprawdę fajny TV, rozczarowuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O O O kłocić się nie będę. Testuję go już 2 dni (a nie pstrykam fotki) i oderwać się nie mogę. Sprawdziłem chyba ze 100 materiałów plue en (tu jest miazga na HB i Astrze na kanałachHD) i cyfrę, x360 (1080p śmiga z kieszeni WMV). Panowie na górzę nawet 5% nie widzieli tych materiałów (wiecie jak wygląda czerń na koncercie Madonny?To pokazuje, że czerń jest zwalona w materiałach po części a nie w telewizorze) jak i konsoli na tym czy innym TV (widzieliście GOWa na tym TV? Wiecie wogóle co to za gra? dlatego raczej to do mnie nie przemawia. Sam gadałem, że jest do kitu bo widziałem w sklepie przez 5 minut na demie blu raya które jest taką porażką, że głowa boli. Jest zajebisty a SONY X to jest porażką np. dla mnie bo za taką cenę to śmiechu warte. Samsung kosztuje dychę z tycim kawałeczkiem. ( za tyle jest w Saturnie bez VAT) Jak na 1080p na wszystkich wejściach i taką jakością HD na 46" (do tego strawne SD bo nie ma pixeli tylko jest zmiękczony obraz) to nie mam pytań. Tylko na taki telewizor trzeba patrzeć nie z metra jak to w sklepie bo patrząc tak to też mówię, żę jest kupa ale z odległości 2,5-3,5m. Już nigdy nie napisze opinii o TV patrząc 5-10 minut w sklepie bo już się nie pierwszy raz przejechałem. Sklep a dom to jak czarne i białe. Tak samo jest z projekcją: wszyscy prawie czepiają się a to JEST NAJLEPSZY OBRAZ TERAZ tylko w sklepie to g. widać dopiero w domu (oswietlenie itd) i ustawienia samego telewizora powodują całkiem coś innego. Tu rządzi SONY. Ale na to trzeba mieć miejsce :mellow:

No ale cóż jak się zbiorę w kupę to opiszę go BARDZO dokładnie. (w sumie napisałem co chciałem bo i tak do wielu się nie przemówi ale od tego jest forum) W sumie nic innego nie ma oprócz jeszcze Sharpa XD1. (w tej cenie) no bo co? (AMOI, XORO, jakieś BENKI itd i mega drogie X SONYco nie ma 1080p na niczym innym niż HDMI odpada bo nigdy jednak nie zaufam i tyle bez argumentów bo tak mam - tam to jest czerń łehehe (Chinole) ; ) ) Musi być 1080p na componencie i VGA i tyle. Sony jak by było za taką kasę albo troszkę wyżej to tak ale nie za 15,16,18tys O_O Mówię o sklepach MM, Saturn salon SONY. Ale brak 1080p to padaka ; / jedna konsola nie do wykorzystania z HDDVD (a to bardzo ważne bo HDDVD kosztuje grosze a nie jak np. Toshiba - więc to jest BARDZO DUŻY ARGUMENT dla tych co mają Xa).

Dla mnie 4+, 5-/6 spokojnie a też "trochę" się na tym znam.

Ps. Dziwne bo ja żadnej O_O lol SMUGI nie widzę tylko wyrąbany w kosmos odcinek ALASKA na Discovery HD który wypala gałki oczne właśnie (nagrałem se;p )
Ps2. Najlepszy na rynku telewizor to SONY KDF 55 albo 70" (biorąc pod uwagę plus i minusy) i tyle ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie bedę tego komentował, tylko jedno: podobno nie mam pojecia, nie widziałem nawet 5% materiału, a TV oceniam w 5 minut i do tego w markecie? Market to ja mam u siebie, dobrze wiesz !

zapuść testy na smugi i postaw kilka paneli obok, a 55" czy 70" jest może najlepszy ale dla manekinów

coś się admin agresywy zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niestety ostatnio jest nerwowo wybacz. Ale jak widzę TEXT: SMUGI a za mną stoi ten telewizor i mam koparę na ziemi jak patrzę na mecz z WC2006 czy z enki na Discovery to jak tu się nie oburzyć. A parę dni temu spędziłem wieczór z 70" KDF i też jest mega hiper O_o to też mnie bierze. Poza tym naprawdę nie sądzę, żebyś akurat tak wnikliwie sprawdzał ten telewizor. A ja piszę to specjalnie żeby oburzyć to co pisaliśmy bo mam akurat okazję bardzo dokładnie sprawdzić ten telewizor. Każdy LCD się wysypie na smużeniu ale liczy się to co widzę a nie test na tablicy O_o To nie ma być specjalnie tylko ciekawostka! Bo mam akurat okazję!

Ja tak sądzę. Jak zawsze opinii jest tyle ile telewizorów. Ale smuga to już przegięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='33333' date='07.01.2007, 00:15 ']No niestety ostatnio jest nerwowo wybacz. Ale jak widzę TEXT: SMUGI a za mną stoi ten telewizor i mam koparę na ziemi jak patrzę na mecz z WC2006 czy z enki na Discovery to jak tu się nie oburzyć. A parę dni temu spędziłem wieczór z 70" KDF i też jest mega hiper O_o to też mnie bierze.

Ja tak sądzę. Jak zawsze opinii jest tyle ile telewizorów. Ale smuga to już przegięcie.[/quote]

Gmeru te opinie poparte sa wczesniejszymi wypowiedziami, w tym Twoja nt tych tele. Nie dziw sie wobec tego ze nagle, gdy wyskakujesz z krancowo odmiennym sadem, ludziom troche trudno dac wiare (bo wczesniej byla mowa wrecz o dyskwalifikacji tego modelu, znaczy sie F-ki). A to powiedzialbym kluczowa kwestia, bo jak pisales nie ma innych fulli, oprocz Sharpa i chinskiej produkcji w tak atrakcyjnych cenach. Co wiecej, Samsung ma wzorowa prace z piecem, ma z tego co piszesz 1080p wszedzie gdzie trzeba a to oznacza ze moze okazac sie najlepszym TV z dostepnych na rynku obecnie. Bo sharp oprocz wiadomych usterek ma jeszcze jedna rzecz ktora strasznie irytuje - dziadowska ilosc przylaczen i ograniczenia w rozdzielczosci na poszczegolnych zlaczach. Wiec nie masz co sie tutaj putac :mellow: tylko zrozum - to jest akurat bardzo ale to bardzo wazna opinia (na plus), bo wiele osob ciagle sie zastanawia czy wchodzic w fulla, a dostepna oferta nie daje (?) pelnej satysfakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ein' post='33337' date='07.01.2007, 00:26 ']Gmeru te opinie poparte sa wczesniejszymi wypowiedziami, w tym Twoja nt tych tele. Nie dziw sie wobec tego ze nagle, gdy wyskakujesz z krancowo odmiennym sadem, ludziom troche trudno dac wiare (bo wczesniej byla mowa wrecz o dyskwalifikacji tego modelu, znaczy sie F-ki). A to powiedzialbym kluczowa kwestia, bo jak pisales nie ma innych fulli, oprocz Sharpa i chinskiej produkcji w tak atrakcyjnych cenach. Co wiecej, Samsung ma wzorowa prace z piecem, ma z tego co piszesz 1080p wszedzie gdzie trzeba a to oznacza ze moze okazac sie najlepszym TV z dostepnych na rynku obecnie. Bo sharp oprocz wiadomych usterek ma jeszcze jedna rzecz ktora strasznie irytuje - dziadowska ilosc przylaczen i ograniczenia w rozdzielczosci na poszczegolnych zlaczach. Wiec nie masz co sie tutaj putac :mellow: tylko zrozum - to jest akurat bardzo ale to bardzo wazna opinia (na plus), bo wiele osob ciagle sie zastanawia czy wchodzic w fulla, a dostepna oferta nie daje (?) pelnej satysfakcji.[/quote]

Wiem. Ale jestem odważny (;p) i mogę powiedzieć wprost: pisząc, że jest słaby myliłem się i to stety bardzo(zdarza się) bo go oceniłem po zobaczeniu cholernego wahadła w zegarze na demie BR i powiedziałem sobie, że już nic więcej nie patrzę bo smuży a obraz to jakieś robaczki i za 14999zł to nie dopuszczalne (wtedy)(teraz już wiem, że to BR dał zwalone demo bo w ciężarówce Playstation3 to dopiero był dramat na BR masakra a nie jakość na Braviach top - dlatego HDDVD rządzi). Ale teraz mając go na miejscu i sprawdzeniu wszystkiego w praniu i cenie o 1/3 mniejszej zmieniam zdanie. Cóż po to jest forum. Zrobię wszystko, żeby więcej napisać. Tak jak piszesz dlatego w moich oczach Sharp odpadł bo są te problemy o których pisałeś. (złącza np.!!!!). Ale błagam SMUG to nie ma i fioletowego obrazu (no dajcie spokój to TOP Samsunga)(co nawyżej nie czarny bo czarnego to nigdzie nie ma ale NIE FIOLET coś takiego to tylko w starych Philipsach ;). Dajcie spokój. Mecza specjalnie dzisiaj puściłem oraz NHLa! (zarówno z NSPORTa jak i z płytek ). Jutro też go jeszcze będę męczył. Potem opiszę jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obserwują wątek nt tego Samsunga na avforum i tam również nastąpiła zdecydowana zmiana jego oceny. Przedtem wszyscy narzekali na problemy z overscanem, brak obsługi sygnału 1080 po złączu vga i component i inne pomniejsze problemy.
Wszystkie te problemy rozwiązał nowy soft, a ludziska pieją z zachwytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...