Skocz do zawartości
Gmeru

Samsung – LE-40F71B , LE-46F71B Full HD TV LCD

Rekomendowane odpowiedzi

Matryca TFT -LCD z S-PVA, 8 ms, kontrast dynam 6000:1, 178 st, kolor WCG

Czyli takie same dane jak seria M71, z tym, że jest 1920x1080, ale nie ma 100 Hz jak M71



100 Hz ma M91, ale jest rozdz. WXGA. ;) , ma za to 10 000:1 i kolor XWCG

Poje..ne to trochę wiem i wygląda na bez sensu, ale tak jest.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój faworyt wreszcie na półce.
Czyli F 46".
Krótko sie pobawiłem w Saturnie;

[1] możliwość ingerencji we wszystkie presety.
Nareszcie !!! Po wykonaniu "zeruj" wracają fabryczne ustawienia.

[2] regulacja kontrastu dla każdej składowej koloru.

[1] WADA:
na stałe włączopne DiNE które w przypadki sygnału typu Extrim HD znacząco szkodzi.
Mam nadzieję, że w servis menu da się włączyć opcję "wył DiNE";

Wyświetlany materiał w Saturnie ( demo Samsung po component) słaby a nawet bardzo słaby.
Trzeba mu nprzyłożyć i wtedy poddać ocenie.

Grał jednak o niebo lepiej niż sąsiedni Sam 40" N seria.
Ostrzej co dziwi bo większa przekątna. No i klasa kolorów z bielą na czele.
Czerni nie oceniłem z powodu złego materiału i oświetlenia.
CD nastąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedz, i co tu teraz wybrac Samsunga F czy Sharpa XD.

Z niecierpliwościa czekam na jakies testu, wypowiedzi porównawcze.


A troche z innej beczki w XD nie ma wejscia componetnt (jest tylko przeplotka) i czy jesli podłącze Sharpa XD do AV Denona 2807 kablem HDMI a Denona do "n" componentem - np - to czy jak myslicie bedzie działała "n" jesli Denon bedzie wyłaczony - tzn dzwiek bedzie szedł normalnie z XD ????

Bede wdzieczny za rozwianie moich wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem o co ci chodzi, zastanawiałem się nad tym, mam inny amp, ale ten sam problem. wiem, że więcej klikania, ale najlepiej chyba to zawsze dźwiek z N przez amp optycznym, a N obraz+dźwięk przez hdmi bezpośr do TV.
Wtedy jak nie chcesz wł. dnona to masz dzwięk w TV np. przy SD, albo włączasz denona i masz dźwiek surround.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TOmeKK zgadzam sie z toba ze tak byłoby najrozsądniej,

jednak wiesz ze "n" ma problem z nadawaniem sygnału poprzez HDMI i zewsząd docierają głosy że najlepszy obraz uzyskuje sie poprzez component a tego akurat brakuje w XD - w sumie nie wiem dlaczego (wejscie dsub chce wykorzystac na podpiecie laptopa, na razie )

stąd moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie czy jest mozliwosc odlaczenia podstawy ?
Chcialbym powiesci go na sciane.


EDIT: Wlasnie przeczytalem intrukcje ze strony UK i juz wszystko wiem <_<

Edytowane przez MADRAFi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dwa fragmenty z instrukcji obsługi serii f -
Nie należy podłączać złącza HDMI/DVI do komputera PC ani karty graficznej laptopa. (Spowoduje to wyświetlenie pustego ekranu).
Złącze HDMI/DVI nie obsługuje funkcji PC.
czy ktoś to sprawdzał i wie o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Kris99' post='17395' date='25.10.2006, 11:07 ']Dzieki za odpowiedz, i co tu teraz wybrac Samsunga F czy Sharpa XD.

Z niecierpliwościa czekam na jakies testu, wypowiedzi porównawcze.
A troche z innej beczki w XD nie ma wejscia componetnt (jest tylko przeplotka) i czy jesli podłącze Sharpa XD do AV Denona 2807 kablem HDMI a Denona do "n" componentem - np - to czy jak myslicie bedzie działała "n" jesli Denon bedzie wyłaczony - tzn dzwiek bedzie szedł normalnie z XD ????

Bede wdzieczny za rozwianie moich wątpliwości.[/quote]

Według mnie to wejście componet jest. Do telewizora jest dołożony kabel z jednej strony D sub a z drugiej component ( 3 x damski cinch).
W menu jest ustawienie dla wejścia E3 component lub PC. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='china' post='17438' date='25.10.2006, 15:45 ']dwa fragmenty z instrukcji obsługi serii f -
Nie należy podłączać złącza HDMI/DVI do komputera PC ani karty graficznej laptopa. (Spowoduje to wyświetlenie pustego ekranu).
Złącze HDMI/DVI nie obsługuje funkcji PC.
czy ktoś to sprawdzał i wie o co chodzi ?[/quote]


Oj , to chyba wielka dyskwalifikacja . Jeśli D-sub nie obsłuży 1080p a przy okazji
nie można podpiąc kompa poprzez HDMI/DVI to większość kolekcji leży !
Czym niby taki sygnał miałby być oflagowany ?

TOTALNA BZDURA - SAMSUNG CHYBA DAŁ PLAME PO CAŁOŚCI !!!


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='17557' date='25.10.2006, 20:02 ']Oj , to chyba wielka dyskwalifikacja . Jeśli D-sub nie obsłuży 1080p a przy okazji
nie można podpiąc kompa poprzez HDMI/DVI to większość kolekcji leży !
Czym niby taki sygnał miałby być oflagowany ?

TOTALNA BZDURA - SAMSUNG CHYBA DAŁ PLAME PO CAŁOŚCI !!!
Pzdr.[/quote]

Z tego co kojarze (moze sie myle) w instrukcji kazdego tele Samsunga jest taki zapis o nieobslugiwaniu kompa via HDMI. To raz. Dwa - była niedawno cytowana wypowiedz przedstawiciela Samsunga w GB i wyrazie potwierdzil ze bedzie 1080p po komponencie i D-sub w eFce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='17326' date='24.10.2006, 23:40 ']Parę fotek ale też nie miałem czasu ale powiem krótko: zaczyna się era na którą czekałem: to są już telewizory z których wybiorę sobie jakiegoś bo to mnie już satysfakcjonuje. (nowa era także cen) Raczej będzie to Samsung bo lubię Samsungi: świeci extra, ma sporo bajerów itd. Ważne jest że ma 1080p. Koniec czekania :) Myślałem, że wyjdą pod koniec roku a tu proszę :) coż więcej potrzeba do szczęścia:[/quote]

Gmeru, w związku z tym, że uważam Ciebie za profesjonalistę z branży HDTV zadam krótkie lecz bardzo cenne dla mnie pytanie. Nie zważając na koszty, z grona jakich telewizorów wybierałbyś model dla siebie i jaki ostatecznie zawisłby na Twojej ścianie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób chce testu tego tv więc w końcu go zróbcie :) już mi sie spodobał. Ja też lubie samsungi i jego wlasnie bym chcial. Podoba mi się między innymi że ma to czego w sharpie xd1 mi brakowalo component a tutaj jeszcze obsługuje 1080p :):D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D do potęgi "n"tej :).

[quote name='BoDeX' post='17557' date='25.10.2006, 20:02 ']Oj , to chyba wielka dyskwalifikacja . Jeśli D-sub nie obsłuży 1080p a przy okazji
nie można podpiąc kompa poprzez HDMI/DVI to większość kolekcji leży !
Czym niby taki sygnał miałby być oflagowany ?

TOTALNA BZDURA - SAMSUNG CHYBA DAŁ PLAME PO CAŁOŚCI !!!
Pzdr.[/quote]
Czy wszystkie połączenia obsługują 1080i?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panów,
Czekając na ten model mam pytanie, czy 1080p zostanie na w/w tv przyjęte i wyświetlone TYLKO poprzez component??? Mam nadzieje że przez hdmi chyba też!? Odpiszcie pls. bo znaleźć nigdzie nie mogę jasno że na hdmi jest 1080p. Wspominają wszędzie tylko o komponencie. No to jak to jest z dedykowanym pod Blu Ray'a tv...
Dzieki z gory o pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='17557' date='25.10.2006, 20:02 ']Oj , to chyba wielka dyskwalifikacja . Jeśli D-sub nie obsłuży 1080p a przy okazji
nie można podpiąc kompa poprzez HDMI/DVI to większość kolekcji leży ![/quote]
Skąd informacja iż D-sub nie obsłuży 1080p ??? Przecież w instrukcji jak byk stoi, że tak.

[b]tomdvd[/b] złącze HDMI w tym tv przyjmuje sygnał 1080p (co również można przeczytać w instrukcji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11616,84zł brutto za 46" "F" na hoopla

[url="http://www.hoopla.pl/product_info.php/cid/68_77/pid/16224/RTV/Telewizory_LCD,_Plazmowe,_CRT/Samsung_LE46F71B/"]http://www.hoopla.pl/product_info.php/cid/...msung_LE46F71B/[/url]

Co się dzieje z cenami nowych serii LCD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janunio' post='18032' date='27.10.2006, 15:03 ']11616,84zł brutto za 46" "F" na hoopla

[url="http://www.hoopla.pl/product_info.php/cid/68_77/pid/16224/RTV/Telewizory_LCD,_Plazmowe,_CRT/Samsung_LE46F71B/"]http://www.hoopla.pl/product_info.php/cid/...msung_LE46F71B/[/url]

Co się dzieje z cenami nowych serii LCD ?[/quote]
Wygląda na to, że seria F jeszcze dobrze nie trafiła na półki a już jej cena spada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='17333' date='24.10.2006, 23:30 ']Jasne : ) Może w piątek :blink:[/quote]

Piątek minął Gmeru i co wiadomo w kwestii testu tego samsunga? Czy jest szansa, że dojdzie on do skutku w blizej nie określonej przyszłości?
pozdrufka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Warszawi nie wiem ale jest w MM w Katowicach. Bawiłem sie nim w weekend :blink:))) Zapewne mogli by Ci sprowadzic. (Zreszta testowałem tez model 100HZ)

Po tej zabawie nastapiło przewartościowanie mojego rankingu

1 miejsce Sony x2000 (nieprawdopodobne ale prawdziwe)
2 miejsce Toshiba WL 67 i Sharp XD1
4 miejsce Samsung seria F



MOdel 100HZ nie zuwazylem wyraźnej poprawy jakosci obrazu. Talk naprawde wpatrywałem sie przełaczałem i nic nie zobaczłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lustrowałem właśnie net w poszukiwaniu najniższej ceny na model "40 serii F.
Trafiłem na [url="http://www.domar-bydgoszcz.pl/opis.php?id=9929"][color="#FF0000"]to[/color][/url]
6251 zł. za FullHD ???
Pomyłka ? Podpucha? Promocja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i]Po tej zabawie nastapiło przewartościowanie mojego rankingu ...
[/i]

Ja też mam takie odczucia od jakiegoś czasu. Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...miałem przyjemność zabawy z F 46",
niestety rozczarował mnie, liczyłem na znacznie więcej !!!
smuży, smuży, smuży,
w tej klasie towaru, przy tej cenie tego nie powinno być !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MMP' post='19567' date='03.11.2006, 05:48 ']
Lustrowałem właśnie net w poszukiwaniu najniższej ceny na model "40 serii F.
Trafiłem na [url="http://www.domar-bydgoszcz.pl/opis.php?id=9929"][color="#FF0000"]to[/color][/url]
6251 zł. za FullHD ???
Pomyłka ? Podpucha? Promocja?
[/quote]

hmmm... Telewizor LCD Samsung LE40F71B za 8 984 - chyba już zmienili cene (to był pewnie błąd)

[quote name='mjasinsk' post='18558' date='29.10.2006, 23:36 ']
Po tej zabawie nastapiło przewartościowanie mojego rankingu

1 miejsce Sony x2000 (nieprawdopodobne ale prawdziwe)
2 miejsce Toshiba WL 67 i Sharp XD1
4 miejsce Samsung seria F
MOdel 100HZ nie zuwazylem wyraźnej poprawy jakosci obrazu. Talk naprawde wpatrywałem sie przełaczałem i nic nie zobaczłem
[/quote]

co do rankingów - mam do wydania max 9000 na TV 40-42 cale i chciałbym, żeby było to FullHD
Więc w tej cenie tylko Sharp i Samsung, bo Toshiba [u]podobno[/u] nie obsługuje 1080p.
Cena jest praktycznie taka sama - ok 8600. Natomiast nie za bardzo wiem gdzie w Łodzi można je zobaczyć / porównać.

Dodatkowo poszukuję jak najwięcej opinii >>który wg was lepszy<<
Jeśli macie wyrobione zdanie - proszę o nie

pozdrawiam
Kilmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz jeszcze do wyboru
Amoi Elite 42" full HD
1080p przyjmuje natywnie po VGA, Component i HDMI, to ewenement obecnie, za kasę ponizej 8tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='olatigid' post='19647' date='03.11.2006, 11:49 ']
masz jeszcze do wyboru
Amoi Elite 42" full HD
1080p przyjmuje natywnie po VGA, Component i HDMI, to ewenement obecnie, za kasę ponizej 8tys
[/quote]

:rolleyes: a to super :) myslalem, że pomożecie wybrać a tu kolejna opcja ;-)))

w tzw międzyczasie "pan ze sklepu" mi powiedział, że Toshiba EL67Z to to samo co XD1 i już kompletnie "zgłupłem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...