Skocz do zawartości
muszyna2

Dwa typy który wybrać? sony kdl-37w5500 lub samsung le37b650

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o pomoc w wyborze lcd. Mam dwa typy sony kdl-37w5500 lub samsung le37b650. Tv będzie służył przede wszystkim do oglądania filmów(90% divx) i gry na xbox360. Telewizja to azart z upc ewentualnie to co można złapać cyfrowego w Krakowie. Troszku poszperałem po forach i samsung jest bardziej multimedialny natomiast moje doświadczenie i zaufanie dotyczy firmy sony przynajmniej jeżeli chodzi o zwykłe telewizory kineskopowe(mam takiego staruszka z 92r chodzi jak burza przeżył już 7-letniego thomsona ). Nie porównywałem jeszcze tych dwóch modeli obok siebie ale wiadomo jak to jest w sklepach. I tu oparłbym się na doświadczeniu kolegów. Chodzi mi generalnie czy między tymi dwoma modelami jest jakaś znacząca różnica w jakości obrazu. Zależy mi na porównaniu i opiniach tych dwóch modeli. Dodam jeszcze że moim faworytem jest sony natomiast samsung zamieszał mi w szczególności możliwością odtwarzania filmów przez usb. Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymi multimedialnymi możliwościami Samsunga to się nie zachwycaj za bardzo. Gdy kilka miesięcy temu wchodziły one do sklepów pojechałem z moim znajomym po odbiór takiego 55" olbrzyma. Wybraliśmy go właśnie ze względu na "możliwości" jakie dają 2 gniazda USB.

Niestety szybko się okazało że filmy DivX wyświetlane są w jakości taniej MANTY, pliki MKV lecą bez dźwięku a nawet zwykłe zdjęcia z wakacji wyświetlane są niemiłosiernie wolno.

Tak więc po prawie pół roku różnych prób stanęło na tym że oryginały są puszczane z PS3 a filmy z netu i zdjęcia puszczane są z laptopa po HDMI. USB w telewizorze nie jest w ogóle używane ....

A gdyby znajomy wybrał TV Sony to lepiej by mu współgrał z PS3 i kinem domowym Sony HT-SF1300 które też posiada ... ale wybrał Samsunga bo myślał że wreszcie pozbędzie się laptopa wiecznie podpiętego pod LCD

Edytowane przez Vasco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...