Skocz do zawartości
wieslawef

Sopot Festival 2009 na TVN HD

Rekomendowane odpowiedzi

Kontynuując opinie festiwalowe, kilka zdań o Sopot Festival na TVN. Jak pisałem wyżej, poprzeczkę TVP postawiła wysoko, i zgodnie z przewidywaniem kolejna z imprez musiała się położyć. Pomimo najpiękniejszej prowadzącej w Polsce - Magda Mołek z Dolnego Śląska to najjaśniejsza gwiazda wieczoru - wszystko inne na poziomie parteru, a może nawet piwnicy (i wcale nie o Piwnicę pod Baranami mi chodzi). Jedyni z wykonawców OMD i Ola to prawie "profesjonalna półka". Pozostali z kategorii "mam talent" czy konkurs młodych talentów.Zresztą po TVNie trudno było spodziewać się produkcji wychodzącej poza te konwenanse. Szkoda, bo festiwal ze swoją tradycją, mógł stać się wielkim wydarzeniem muzycznym w naszej części Europy. O przepięknych "bloczkach reklamowych" w czasie 20 minutowych przerw nawet nie wspominam bo to już była kompletna żenada, ktora miała początek już po trzech kawałkach.. :)

W każdym razie nawet moja "lepsza połowa" nie protestowała przed częstym przełączaniem na sąsiedni kanał (TVP HD) w celu obserwacji kolejnego zwycięstwa Polki, brawo Anita, brawo Bolt. To prawdziwe gwiazdy dzisiejszego weekendu. :)

Edytowane przez wieslawef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w HD, oczywiście w DD 5.1. Szkoda, że oświetleniowcy posłużyli się wyłącznie dwoma kolorami - odcienie błękitu i seledynu. Brak luxów na scenie spowodował duże szumy tła. Na szczęście twarze były dobrze doświetlone, więc ogólne wrażenie obrazu pozytywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest cos wiadomo kiedy bedzie ten kanal w cyfra+ lub jak go mozna naczej odebrac - mam humaxa HD i mieszkam w niemczech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sopot:

- scenografia na 5+

- nagrody rozdane prawidłowo !

Szczególnie ucieszył wybór jury.

A już się bałem, że wygra wtórna polka Wilk.

Poza nagrodzonymi muzyczny poziom więcej niż żenujący.

Duzo sobie obiecuję po koncercie "Niemenowskim".

Przygotowania trwały ponad pół roku !

Co dobrze wróży.

Ale to jest off bo to wszak TVN HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kontynuując opinie festiwalowe, kilka zdań o Sopot Festival na TVN. Jak pisałem wyżej, poprzeczkę TVP postawiła wysoko, i zgodnie z przewidywaniem kolejna z imprez musiała się położyć. Pomimo najpiękniejszej prowadzącej w Polsce - Magda Mołek z Dolnego Śląska to najjaśniejsza gwiazda wieczoru - wszystko inne na poziomie parteru, a może nawet piwnicy (i wcale nie o Piwnicę pod Baranami mi chodzi). Jedyni z wykonawców OMD i Ola to prawie "profesjonalna półka". Pozostali z kategorii "mam talent" czy konkurs młodych talentów.Zresztą po TVNie trudno było spodziewać się produkcji wychodzącej poza te konwenanse. Szkoda, bo festiwal ze swoją tradycją, mógł stać się wielkim wydarzeniem muzycznym w naszej części Europy. O przepięknych "bloczkach reklamowych" w czasie 20 minutowych przerw nawet nie wspominam bo to już była kompletna żenada, ktora miała początek już po trzech kawałkach.. :)

W każdym razie nawet moja "lepsza połowa" nie protestowała przed częstym przełączaniem na sąsiedni kanał (TVP HD) w celu obserwacji kolejnego zwycięstwa Polki, brawo Anita, brawo Bolt. To prawdziwe gwiazdy dzisiejszego weekendu. :)

Przyznam, że jeśli OMD i Ola to "profesjonalna półka", a TVP poprzeczkę postawiła wysoko to mam nadzieję, że po pierwsze nigdy ten festiwal do TVP nie wróci, a po drugie nie dziwię się, że MSF ma średnią oglądalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyznam, że jeśli OMD i Ola to "profesjonalna półka", a TVP poprzeczkę postawiła wysoko to mam nadzieję, że po pierwsze nigdy ten festiwal do TVP nie wróci, a po drugie nie dziwię się, że MSF ma średnią oglądalność.

Ogólnie rzecz ujmując, przyznaję Ci zdecydowanie rację. Istotnie ta "wysoka poprzeczka" TVP ocierała się o granicę chałtury. Ale zauważ, że robiąc ten festiwal kierowano się zupełnie innym celami. To wakacyjny, sierpniowy weekend w okolicach święta państwowego. Społeczeństwo rozluźnione wakacjami, wielu turystów w okolicy Sopotu. Zrobimy im jakąś frajdę. I zrobiono. Uważam, że cały festiwal, z koncertem Budki Suflera, dobrze wypełnił to zapotrzebowanie.

Natomiast MSF to zupełnie inna bajka. To TVN przerobił tę imprezę na swoją formułę, zbliżoną do tego co robi TVP. I bardzo źle na tym wyszedł. Jeżeli wchodzi z celem i zadaniami do tego nurtu, to tak zostanie oceniany. Moim zdaniem bardziej "rozrywkowo" było na imprezie TVP. I tylko tyle. Ja osobiście od MSF oczekuję zupełnie innej formuły. Takiej "tradycyjnej", w stylu cyklicznej imprezy muzycznej, dużego formatu.

Co do wykonawców. Na tle kompletnej amatorszczyzny pozostałych wykonawców EMD i Ola śpiewali "profesjonalnie", co nie znaczy, że są profesjonalistami. Profesjonalistów z kategorii Budka Suflera serdecznie przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyznam, że jeśli OMD i Ola to "profesjonalna półka", a TVP poprzeczkę postawiła wysoko to mam nadzieję, że po pierwsze nigdy ten festiwal do TVP nie wróci, a po drugie nie dziwię się, że MSF ma średnią oglądalność.
Co do wykonawców. Na tle kompletnej amatorszczyzny pozostałych wykonawców EMD i Ola śpiewali "profesjonalnie", co nie znaczy, że są profesjonalistami. Profesjonalistów z kategorii Budka Suflera serdecznie przepraszam.

Albo nie rozumiem ironii albo gust muzyczny użytkowników tego forum upada na pysk. Jeśli wg Was Ci dwaj przedstawiciele szeroko rozumianego esko-nurtu muzycznego zagrali lepiej od pozostałych no to chyba amplitunery u Was źle chodziły albo sąsiad w trakcie występu zagłuszał fałsz (choć to trudne bo musiałby zagłuszać całość ich występów). Dodając do tego Veronę mamy prawdziwy obraz hitów wiejskich dyskotek i wiejskich stacji radiowych typu Eska, na żywo nie da się tego słuchać. Jak dla mnie jedynie obie zwycięskie Panie plus Kasia Wilk (ale tylko za głos bo sam utwór już mi się nie podobał) potrafiły zaśpiewać przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Albo nie rozumiem ironii albo gust muzyczny użytkowników tego forum upada na pysk. Jeśli wg Was Ci dwaj przedstawiciele szeroko rozumianego esko-nurtu muzycznego zagrali lepiej od pozostałych no to chyba amplitunery u Was źle chodziły albo sąsiad w trakcie występu zagłuszał fałsz (choć to trudne bo musiałby zagłuszać całość ich występów). Dodając do tego Veronę mamy prawdziwy obraz hitów wiejskich dyskotek i wiejskich stacji radiowych typu Eska, na żywo nie da się tego słuchać. Jak dla mnie jedynie obie zwycięskie Panie plus Kasia Wilk (ale tylko za głos bo sam utwór już mi się nie podobał) potrafiły zaśpiewać przyzwoicie.

Zgadzam się całkowicie, właśnie to starałem się napisać.

Ale dochodzę do prostego wniosku - skoro oglądając w tej chwili forum Onetu dot. koncertu dzisiejszego nie widzę pozytwnych komentarzy oraz spodziewając się, że dzisiejszy koncert miał niższą oglądalność od Hitów na czasie w TVP2 to może lepiej, że TVN zrezygnuje z festiwalu. Na co sobie problemy dokładać, skoro niewiele osób to docenia? Podejrzewam, że w tym tygodniu nie jeden krytyk zjedzie ten festiwal, jak będzie mógł. Jakby było za co, biorąc pod uwagę inne festiwale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się czepiacie Sopotu. Ja tam nie miałem problemów z tym czy było ok, czy też nie. Niestety nie byłem w stanie go oglądać. Skutecznie do tego zniechęcił mnie wywiad Dody, który w założeniu miał chyba stanowić reklamę tegoż przedsięwzięcia.

Reklama odniosła odpowiedni skutek i owszem. Tym samym nie było mi dane zepsuć sobie opinii o festiwalu... Cóż być może niezbyt wystarczająco opromienił mnie blask tej Pani, który od niej tak niesamowicie emanuje, jak to słusznie zauważyła w swojej wypowiedzi :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pierwszy dzień festiwalu skasowałem zaraz po obejrzeniu, tak drugi dzień obejrzałem już 2 razy i nie mam dosyć. Oczywiście bez reklam bo w końcu po to m.in. jest rekorder. Obawiałem się trochę nowych aranżacji ale wyszło super. Wokalnie chyba najlepiej Cugowski, in+ zaskoczyła mnie Peszek.

Dla mnie realizacja 5+, oświetlenie, prowadzenie kamery, dźwięk bomba.

ps. Dopiero co zmieniłem fronty + centralny (jbl studio L) i te smyczki + wokale z chórków mnie rozwaliły.

Mam 15min. do opery na piechotę i żałuję że się nie wybrałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zauwazyliście, że ta młoda siksa kopiąc słowika rozwaliła go na kilka części?

tak się szanuje polskie nagrody ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...