Jump to content
Sign in to follow this  
miaziol

DTL-532W100 czy Philips 32PW9551

Recommended Posts

Witam
Jestem nowy na tym forum co prawda to moj drugi post ale sie przywitam: dziendobry ;). Do rzeczy. Czekam na rzeczowy test tego panelika ze wzgledu na rozdarcie miedzy mirai dtl-532w100 albo crt philipsa 32pw9551. Sprzet jest w podobnej cenie niestety nie jest mi wiadome gdzie moge mirai-a zobaczyc w lodzi. Dzisiaj testowalem philipsa i mam mieszane uczucia obraz zyleta no nie do porownania. Jesli chodzi o sdtv to lcd moze isc na pole pasac krowy :P. Ale ja bede tego sprzeta uzywal glownie do xboxa360 i grania cena jak pisalem podobna. Wiecej niz 3000 nie wydam na tv bo uwazam ze sie to mija z celem. Maks na moje potrzeby to 32" wiecej nie potrzebuje. Podpowiedzcie co zagra lepiej moze jakis tescik tego miraia ? Ma niedaleko lodzi dokladnie 50km od jeden czlowiek w sprzedazy te lcd ale to za daleko zeby jechac sobie popatrzec. Wiadomo musze obejrzec i sie przespac z problemem:). Moze wiecie gdzie w lodzi mozna to luknac ?

Dopisuje sie do posta wyzej-sam tez jestem rozdarty pomiedzy tym LCD a CRT(Philem lub Samem...). Mam zamiar uzywac go do Xboxa360... CZEKAMY NA TEST DTL-532W100!

Mam od okolo 2 tyg. niestety zauwazylem kilka niedociagniec w sofcie - wyslalem juz do serwisu - Problem polskich czcionek w telegazecie, nie na kazdym kanale np na TVP nie ma, na POLSAT i TVPolonia sa ... Po odlaczeniu zasilania traci ustawienia jezykowe. Po za tym obraz jest bardzo ladny ma komplet wejsc/wyjsc. Pilot dlugi ale dosc poreczny - ma fluorescencyjne klawisze wiec widac go w nocy.
Pozdrawiam.

@aro_77
cyt. .. "wyslalem juz do serwisu ... "
Dostałeś odpowiedź ?

Też jestem w posiadaniu tego modelu, jak masz podłączony tuner - jaki kabel ?

1. Wgrali nowy soft i taelegazeta jest ok.
2. nbox po component (Tech+Link) - HDMI (HAMA) nie dziala (tzn obraz jest tylko chwile).

Potwierdzam

Mirai plus nbox po HDMI - obraz pojawia się tylko na moment.
Po komponencie wszystko OK.
Telewizorek mozesz zobaczyc LIVE w Kutnie.

Pozdrawiam

braavoo

[quote name='aro_77' post='25134' date='29.11.2006, 10:32 ']
1. Wgrali nowy soft i taelegazeta jest ok.
2. nbox po component (Tech+Link) - HDMI (HAMA) nie dziala (tzn obraz jest tylko chwile).
[/quote]

Powiedz mi czy masz ten sam problem jak po euro włącza się TV to za każdym razem przechodzi on na "auto" i wskakuje obraz 4:3 ?
Jak można to wyeliminować, tak żeby był na starcie obraz "pełny" ?
(na złączach componet oraz po głowicy obraz wskakuje od razu "pełny" ale po euro i po s-video 4:3)
Ma ktoś jakiś pomysł ?

Posiadam MIRAI od 2 miesiecy i jestem zadowolony, jedyny problem to współpraca po HDMI z nbox-em. Będę dzwonił do serwisu MIRA, być może pomoże zmiana softu.

[quote name='harry69' post='25662' date='01.12.2006, 09:10 ']
Posiadam MIRAI od 2 miesiecy i jestem zadowolony, jedyny problem to współpraca po HDMI z nbox-em. Będę dzwonił do serwisu MIRA, być może pomoże zmiana softu.
[/quote]
A jak u Ciebie z tym przełanczaniem jest 4:3 czy pełny obraz - po euro i s-video ?

Witam
U mnie staż też około 2 miesięcy, MIRAI DTL-532W100.
Obraz niezły nawet na analogowej antenie.( oglądam z odległości około 2.5 - 3m). DVD po złączu YPbPr obraz b.dobry (jak na moje potrzeby).
Z PC też nie ma problemów- na stacjonarce w pełnej rozdzielczości, z notebooka obraz był przeskalowany bo karta nie pozwala na 1366x768, ale ogólnie OK,
Obraz z tunka sat.(cyfrowy), po złączu SCART jakościowo dobry, (problemem jest przełączanie się z formatu 4:3 na 16:9 podczas reklam :)). Po podłączeniu tunera SAT przez nagrywarkę DVD nie ma problemu z przełączaniem formatu.

Przymierzam się do zakupu "n" czy ktoś testował działanie z "nbox-em"?? i HDTV ??

TO że zrywa na n-ce po HDMI to chyba raczej problem n-ki niż Mirai. Dzwońmy raczej razem na partylinie n-ki a nie do serwisu Mirai.

Marcin

PS. MAm Miraia ze 3 tygodnie i w sumie to mnie na razie bawi ta zabawa z formatami ;-). Telewizorek polecam - za 2500 jest oki.

PS II. Uwaga- w opisach telewizora w sklepach piszą o VIS'ie 200*200 a ma jak byk 200*100 (ważne bo 200*100 sąpo 100 zł a 200*200 po 200 zł ;-) )

[quote name='galus_gg' post='27069' date='06.12.2006, 22:38 ']
Witam
U mnie staż też około 2 miesięcy, MIRAI DTL-532W100.
Obraz niezły nawet na analogowej antenie.( oglądam z odległości około 2.5 - 3m). DVD po złączu YPbPr obraz b.dobry (jak na moje potrzeby).
Z PC też nie ma problemów- na stacjonarce w pełnej rozdzielczości, z notebooka obraz był przeskalowany bo karta nie pozwala na 1366x768, ale ogólnie OK,
Obraz z tunka sat.(cyfrowy), po złączu SCART jakościowo dobry, (problemem jest przełączanie się z formatu 4:3 na 16:9 podczas reklam B)). Po podłączeniu tunera SAT przez nagrywarkę DVD nie ma problemu z przełączaniem formatu.

Przymierzam się do zakupu "n" czy ktoś testował działanie z "nbox-em"?? i HDTV ??
[/quote]

Mam "N" i na Mirai działa OK