Skocz do zawartości
ALEX-77

przerabianie MKV. na Blu-Ray problemy z rozdzielczością obrazu ;-(

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie tym razem problem tego typu : od razu zaznaczam ze robię to tylko w celach edukacyjnych i po zabawie zaraz usuwam pliki (to do tych obrońców moralności co zaraz mi wyjadą że jestem Piratem czy innym złodziejem)

Jak przerobię na Blu-Ray w TsMukserze jakiś film w MKV. np o rozdz. 1920*800 to na moim 40''LCD mam obraz na cały ekran(bez czarnych pasów) ale jest on rozciągnięty i postacie wyglądają nie naturalnie ;-( z rozdz. 1280*534 jest to samo ,jak to u was wygląda czy jest jakiś sposób żeby zmienić format obrazu bez Transcodingu ?? z kolei jak przerabiam programem mkv2vob to rozdzielczość jest ok (są czarne pasy) obraz wygląda naturalnie ale znowu nie mam dzwięku DTS bo program go nie obsługuje ;-( Czy jest jakiś sposób żeby TsMuxer nie rozciągał podczas przerabiania na blu-ray obrazu ? macie jakieś pomysły ??

Edytowane przez ALEX-77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerób RipBotem264 do normalnej rozdzielczości po sprawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uncropMKV z pakietu multiAVCHD

Polecam multiAVCHD - rozwiąże chyba wszystkie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem trochę wiecej na ten temat (cały czas wertuje neta :( ) i niestety ale bez Transcodingu się nie obejdzie ,a mój laptop niestety ale jest za słaby na takie zeczy i przerabiał by mi taki film 30godz. ;)

ps.po jaką cholerą oni zmieniają rozdzielczość obcinaj pasy przerabiając na ten format MKV. ??

Edytowane przez ALEX-77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla zmniejszenia wagi materiału

acha,no ale niestety przez ten zabieg na moim LCD postacie są nie naturalne ;-( rozciągnięte .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co przerabiasz? Odtwarzaj mkv będzie super. Chyba, że tak jak ja kupiłeś gorszy BR który nie odtwarza tego formatu, wtedy albo kupujesz nowy, albo korzystasz z komputera, albo walczysz przerabiając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po co przerabiasz? Odtwarzaj mkv będzie super. Chyba, że tak jak ja kupiłeś gorszy BR który nie odtwarza tego formatu, wtedy albo kupujesz nowy, albo korzystasz z komputera, albo walczysz przerabiając.

a co to ma do żeczy jaki mam odtwarzacz "gorszy" czy taki co odtważa MKV zresztą jest ich na rynku bardzo mało jedynie LG są warte uwagi ,a co do samej rozdzielczości to i tak nawet MKV będzie rozciągniety na LCD bo zazwyczaj MKV mają usuwane czarne pasy i mają rozdzielczości 1920x800 czy 1280x534 a to nawet odtwarzacz co odtwarza MKV sobie nie poradzi z tym obrazem rozciągniętym ,jedynie na kompie ,ale to mnie nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie tym razem problem tego typu : od razu zaznaczam ze robię to tylko w celach edukacyjnych i po zabawie zaraz usuwam pliki (to do tych obrońców moralności co zaraz mi wyjadą że jestem Piratem czy innym złodziejem)
a co to ma do żeczy jaki mam odtwarzacz "gorszy" czy taki co odtważa MKV zresztą jest ich na rynku bardzo mało jedynie LG są warte uwagi ,a co do samej rozdzielczości to i tak nawet MKV będzie rozciągniety na LCD bo zazwyczaj MKV mają usuwane czarne pasy i mają rozdzielczości 1920x800 czy 1280x534 a to nawet odtwarzacz co odtwarza MKV sobie nie poradzi z tym obrazem rozciągniętym ,jedynie na kompie ,ale to mnie nie interesuje.

Proponuję zacząć edukację od nauki ortografii.

Kolejne wyzwanie to nauka czytania ze zrozumieniem.

Zadałeś pytanie i dostałeś konkretne odpowiedzi. Koledzy starali się Ci pomóc, niestety usiłujesz być od nich mądrzejszy. Ciężko w takim razie będzie Ci pomóc. Może jednak znajdziesz potrzebne informacje samodzielnie. Aby Cie zachęcić powiem Ci, że się mylisz, zaś kolega x666 ma racje.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj materiałów BD5 lub BD9 one maja prawidłową rozdziałkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam ten sam problem co kolega który rozpoczął post. Mianowicie jak przerabiam tsmuxerem materiał nie o pełnej prawidłowej rozdzielczości a 1920x800

to po nagraniu BD i odtworzeniu na odtwarzaczu stacjonarnym obraz jest zniekształcony. Spróbowałem programu uncropMKV ale zmiana rozdzielczości trwa 10 godzin na moim kompie:(. Nie ma jakiegoś szybkiego programu który zmieni rozdzielczość na prawidłłowe 1920x1080 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę odbiegnę od tematu, ale pewna grupa (Grym) wydaje swoje relki mkv w pełnej rozdzielczość z czarnymi pasami. Tu nie ma żadnych problemów przy zmianie na Blu Ray ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale ja korzystam z mkv z niemiecką ścieżką językową, a tam większość jest z tą przekłamaną rozdzielczością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...