Skocz do zawartości
TOmeKK

Nic teraz nie kupować !!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Za dwa lata 65" Sharp będzie za dwa koła papieru.

Inwestują ponad 4 miliardy dol. w nową fabrykę. Podst. rozmiar to ma być 57 cali.

Plazmy będą wtedy tam, gdzie jednogarbne wielbłądy mają to, co dwugarbne mają w drugim garbie.


(rozwiązanie zagadki - > w doopie<)



[url="http://displayblog.wordpress.com/2006/07/31/sharp-g10-tft-lcd-fab/"]sharp 10 G[/url]

Pozdr. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, tak,

czekajmy na 42-gą generację.

Na pewno będzie lepiej świecić i może jeszcze zrobi laskę.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty chyba Piotr przepracowany jesteś, chodzi w poście o info o dalsze inwestycje sharpa, reszta to żart.

Zawsze wszystko musi być takie nadęte?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahaha ; ) no juz juz cicho siedze B)

Od dzisiaj zakładam zeszycik cytatów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TOmeKK' date='26.08.2006, 22:51 ']Ty chyba Piotr przepracowany jesteś, chodzi w poście o info o dalsze inwestycje sharpa, reszta to żart.
[right][post="9044"][/post][/right][/quote]

Fuck,

absolutnie nie załapałem :) .

Ja nie jestem przepracowany, ja jestem [beeep]any.
Jeszcze trochę, już niedługo B) .
Potem będę jaszcze bardziej [beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeep]. :D

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD będzie zdobywać kolejne segmenty rynku to nie uniknione B) Sharp oby tak dalej szkoda tylko że mają słaby marketing w Polsce i w sklepach prawie ich nie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym do tej informacji podszedł troszkę poważniej (mam nadzieję, że bez nadęcia ^_^ ) - bo od strony czysto techniczno-finansowej. To pewnie zboczenie zawodowe. Z góry : sory za przynudzanie. Ale to jest wynik moich przemysleń - i dalej również decyzji. :P

Biorąc pod uwagę ceny jakie są anonsowane na nowe serie Sharpa (XD1E) to wydaje się, że została juz określona dolna granica cen na najwyższej generacji ekrany (8G i dalej -przyszłościowo- 9G i 10G) ok. 2000€ za 46" (rok 2008).

Możemy wziąć pod uwagę anonsowany wzrost cen na 32" (co dla mnie jest "popychaniem" rynku na zainteresowanie większymi ekranami) a dalej spadkiem cen za 1cal przekątnej, to oczywistością jest, że już możemy zapomnieć o dalszych obnizkach na ekrany 42"-46". Kierunek to moim zdaniem - utrzymanie cen przy podwyższaniu zaawansowania technicznego produktu -przechodzenie na 1080i i 1080p. Jest to zgodne z drugą składową odbioru TV czyli sygnału - HD mozna i nawet trzeba oglądać z rozsądnie małej odległości od ekranu. Wzrost przekątnej ekranu nie będzie więc szkodził jakości odbioru -a wręcz odwrotnie.

Koszty obróbki obrazu będą wkrótce przewyższać ceny materiału (matryc LCD) jeżeli już się tak nie stało.

Wniosek : ostatnie 4 miesiące tego roku i pierwsze 2-3 miesiące przyszłego roku są datami optymalnymi na zakup 1080p o przekątnej ok. 46 cali (lub bardziej luksusowej 52") w cenie ok 2500€ najlepiej z HDMI 1.3, LED (jeśli będzie) i 100Hz. Moim zdaniem to będzie zakup na jakieś 5-6 lat bez straty jakości obrazu i bez nadmiernej utraty wartości. Naturalnie - nie wiem jakie absolutne zmiany technologii będą miały miejsce i ich - nie biorę pod uwagę. Towar będzie się (przepraszam za wyrażenie) wolniej starzał "moralnie". W przewidywalnej przyszłości nie wierzę w radykalną zmianę technologii - bo nawet jeśli nastapi (co jest prawdopodobne) - to absolutnie nie wierzę aby w krótkim czasie były dostepne [b]materiały[/b] (filmy, transmisje), które można by wyswietlać, nie wiem, w większej rozdzialczości, 3D, czy tam cokolwiek innego.

Wniosek 2 : kiedys zapytałem TOmekK'a o LCD Futureproof. Tan czas nadszedł. Jak teraz ktoś zapyta : czekac czy kupować ?dla mnie odpowiedź jest prosta : za 46"/52" cena 2500€ jest ceną akceptowalną.

Howk. Skończyłem. Ktoś doczytał do końca?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem, profesorre ^_^.


Tylko jedno ale, głównym rynkiem jest niemiecki i angielski, ze wzgl. na wielkość i zaawansowanie techn..

Na tych rynkach - bardziej na niemieckim, rysuje się kierunek niskich cen, dyskontów, itd. i co raz większej konkurencji.
Stąd tylko krok od sprowadzenia jak największego TV w jak najniższej cenie. Tzw. brandy będą sie musiały dostosować w dół - nie całkiem ale trochę, albo uciec w niszę jak np Loewe.
Aldi już sprzedawał 50" plazmę.

Dodatkowo jest rynek chiński, który naturalnie będzie dostawcą jak najtańszych rozwiązań , na kieszeń swoich obywateli.

Jest jescze jedna mozliwość, że brandy nie tylko technologicznie będą starały sie iść do przodu, ale także przez zmianę technologii- OLED itd.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yep ja doczytałem ^_^

Bardzo ciekawe przemyślenie z częścią się zgadzam a z częścią nie.

Przedewszystkim rzeczywiście wydaje się, że za chwilę standardem stanie się: Full HD, 1080p, 100Hz, podświetlanie LED, HDMI 1,4. TV z takimi parametrami na pewno będzie bardziej future proof niż inne sprzęty.

Tylko, że za pół roku pojawi się HDMI 1,4, czas reakcji <4 ms, podświetlanie laserowe (stosowane już przez mitsubishi podobno jeszcze lepsze od LED).

[b]Jedyne pewniki, które nie ulegną już zmianie w technologii HDTV to stosowanie matryc o rozdzielczości 1920x1080 przyjmujących sygnał 1080p.[/b]

,(dlatego właśnie tak namawiam ludzi do kupowania flat paneli full HD i żadnych innych :P

Reszta parametrów będzie ulegać zmianom.

Czy jest coś takiego jak dobry moment na zakup TV ??? Szczerze wątpię :D
W tym momencie kształtowanie się cen na rynku flat paneli zaczyna coraz bardziej przypominać [b][color="red"]mechanizmy z rynku PC.[/color][/b]

[i][color="green"]Ceny na klasy produktów się nie zmieniają zawsze są takie same na sprzęt high-end middle i low end. To sprzęt przesuwa się wewnątrz tych klas[/color].[/i]

[b]Różnica w stosunku do PC jest taka, że flat panele się dopiero upowszechniają i ceny klas sprzętu będą jeszcze czas jakiś zjeżdżać.[/b]

Czy cena 2000 euro za 46" jest tym (jak mawiają amerykanie) "sweet spot" rynku ???
Cholera wie :)

Tak naprawdę przecież TV CRT są znacznie bardziej skomplikowane w budowie niż LCD. Bardzo prawdopodobne, że panele LCD są tańsze w produkcji niż duże CRT.

Być może, gdy koncerny uznają, że zwróciły im się koszty badań ceny spadną do poziomu, <1000 euro ???

Tylko, że wtedy będzie już, SED i OLED... :)
i tak w koło Macieju :) świat musi iść do przodu, kto stoi w miejscu ten się cofa :)

[b]Sądzę, że nie ma czegoś takiego jak dobry (w perspektywie czasowej) moment na zakup TV.[/b] Moment jest zawsze zły, bo w odpowiedniej długiej perspektywie czasowej zawsze pojawi się coś lepszego i tańszego. Tym, co nas ratuje przed takim myśleniem jest fakt, że (jak powiedział Keyns) [b]w dłuższej perspektywie wszyscy jesteśmy martwi[/b]:)

[b]Z drugiej strony moment jest zawsze dobry[/b], bo po przez zakup nowoczesnego sprzętu podnosimy swój poziom życia i satysfakcję z niego czerpaną a zatem naszą użyteczność.

Problem polega na tym czy dane pieniądze wydane w inny sposób bardziej podwyższyłyby naszą użyteczności :) i tu już każdy musi osobiście kalkulować, bo dla każdego człowieka ta sama kwota wiąże się z inną użytecznością - dla człowieka bogatego 100 pln to nic, dla żebraka to bardzo dużo. Problem polega także na tym, że użyteczność jest niemierzalna można tylko określić jej relację, czyli - tu więcej tam mniej - a nie - tu 100 utyli tam 50 utyli.

Można natomiast dobrze lub źle wydać pieniądze w danym momencie a to zależy od kosztów rozwiązań alternatywnych i płynącej z nich użyteczności.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Reasumując uważam, że:

1) w dłuższej perspektywie czasowej [color="red"]nie ma czegoś takiego jak[/color] [b]"dobry moment na zakup TV"[/b] bo każdy moment jest gorszy od następującego po nim. (syndrom rynku PC)

2) natomiast [color="green"]jest coś takiego jak[/color] [b]"dobry zakup w danym momencie"[/b] tzn. wybranie najlepszego/optymalnego produktu na rynku.

Edytowane przez Lizarazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TOmeKK,

Zgoda. Ale nie napisałem jednego zastrzeżenia, które w tym miejscu wydawało mi się tak oczywiste, że nawet o nim nie pisałem :

Interesuje nas tylko wyższa półka - przede wszystkim jakość obrazu i jeszcze raz - jakość obrazu.

Już teraz dostępne są plazmy 42" i LCD 37 poniżej 5000 PLN - wojnę cenową już mamy. Ale cena FullHD 1080p [u]teraz dostępnych [/u]to 18-25.000 PLN. Chodzi mi o to, że ewidentnym kierunkiem zmian jest [b]spłaszczanie cen/jakości[/b]. Tak jak ma to miejsce w przypadku np. aparatów cyfrowych (wzrost zaawansowania wyższej półki przy jednoczesym nie podwyższaniu cen nowości).
Od zmian technologii świadomie abstrahowałem - bo to jest zmienna niezalezna od tematu dysertacji. :D

pzdr

@lizarazu

wpisałeś swój post przed tym jak ja mojego zaakceptowałem ; więc teraz krótko :

Według teorii ekonomii (i praktyki - co razem jest rzadkie ^_^ ) wzrost zadowolenia klienta o każdy 1% powyżej 93-95% (co jest traktowane jako standard w normalnych krajach i gospodarkach :P )generuje wzrost kosztów o ok. 10%. I tzw krzywa zadowolenia z produktu rozmija się z poziomem akceptacji ceny produktu. Przepraszam.

Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że 1080p można już dzisiaj dostać za 8k pln patrz AMOI 37".

Co do spłaszczania cen sprzętu high-end co rozumiem jako ich obniżanie to jak najbardziej się zgadzam jak napisałem wyżej zapewne cena klasy będzie się w najbliższym czasie obniżać.

@nowy66 żeby nie postować dwa razy edytuje.

Bardzo ciekawe to zapewne rodzaj krzywej malejącej użyteczności krańcowej. Każda kolejna wydana złotówka zwiększa użyteczność ale w malejącym stopniu aż w końcu przestaje się opłacać wydawać te złotówki ^_^

Dlatego rozwiązania najlepsze nie są optymalne :P

P.S ekonomiczna analiza rynku - super sprawa :D

Edytowane przez Lizarazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lizarazu' date='27.08.2006, 19:03 ']1. ... 1080p ... za 8k pln patrz AMOI 37"...
2. ... cena klasy będzie się w najbliższym czasie obniżać.
3. ... krzywej malejącej użyteczności krańcowej ..
4. ... Dlatego rozwiązania najlepsze nie są optymalne
5. ... ekonomiczna analiza rynku - super sprawa ...[right][post="9096"][/post][/right][/quote]

at.1 Tak ale pisałem o rozmiarach, które będą standartowe za 2-3 lata czyli 46-52"
at.2 to jest to samo : nowe produkty będą lepiej wyposażone za niższą cenę.
at.3 taaaaaak
at.4 z definicji : optymalny czyli najlepszy przy danych warunkach :)
at.5 alem se pogadali :P:D

Wszytko obraca się wokół pieniedzy i ich oszczędzania - economique - po francusku znaczy oszczędny. :)^_^

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cool ^_^

Pisząc "najlepszy" miałem na myśli samą jakość w oderwaniu od ceny = najwyższa użyteczność całkowita.

optymalny = najlepszy stosunek ceny do jakości = najwyższa użyteczność krańcowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w ten sposób to możemy czekać do usranej śmierci i nic w końcu nie kupimy. Ja niedawno chwaliłem się, że kupiłem sobie i podłączyłem dysk 750GB do snazzio a teraz już w sprzedaży w tej cenie co kupiłem mogę nabyć 1TB. Itd itd. Gdybym tak czekał to żył bym w tej chwili jak w epoce z kamienia łupanego, a ile miałbym pieniędzy ;)

A tak a'propos to witam po miesięcznym urlopiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46-52" to będzie standard i kążdy kto kupi taki TV dostanie w promocji mieszkanie z salonem 40 m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może za 2 lata standardem będą ekrany > 60" ?
Dlaczego?

Bo już coraz więcej firm zaczyna produkcję LCD 52",
zaś plazmy jesienią mają zacząć ofensywę z PDP FullHD 50, 58 i 65", a Samsung nawet 70 i 82".

To oznacza, że PDP chcąc konkurować ze znacznie dynamiczniejszym rynkiem LCD, podnoszą wielkość ekranu powyżej 50 cali i zapewne będą chciały być "tańsze" niż LCD per cal.

Zapatrzeni jesteście na ciekłe kryształy, a tu plazmy coraz dłuższe z nosą wiszą i to w Full HD :rolleyes:

A przecież jeszcze w lipcu 2007 ma wejść SED z 55" ekranem.

Ja stawiam, że za 2500 € to za 2 lata będzie 60" co najmniej.

P.S. A ja w 2001 wydałem 2500 € na super hiper 36" CRT :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno przed Olimpiadą w Pekinie bęzdie wiekli BOOM na wszelkie płaszczaki HD, szansa dla SED na zaistnienie i w ogóle totalna wojna cenowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś odkopał stary temat. Nie był on zupełnie serio. :) Za nieporozumienie, na które nabrało się kilka osób przepraszam. Czekanie na Godota, nie jest dobre.

Temat miał pokazać pewien trend, który może jeszcze trudno zauważyć w Polsce, ale nieuchronnie nadchodzi.

Zawsze będzie taniej, lepiej i inaczej. Podstawowe funkcje i wymagania zostały spełnione wreszcie dla mnie - w Sharp XD1E, a dodatkowo cena jest bardzo atrakcyjna.


Myślę, że za jakieś dwa tygodnie można będzie założyć na forum klub lub temat użytkowników "Sharp 1080p - 46-52 cale".

Widzę już co najmniej 4- 5 członków na 100%. :);):)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...