Skocz do zawartości
buku

nowy FW dla SnaZio 1350 (26 sierpień 06r)

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj oficjalna wersja dostępna przez setup-update ROM;
numer 15-88-060825-01-VNE-242-000
Żadnych zmian niewidzę.
Ale to jednak official.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janunio' date='26.08.2006, 11:54 ']Od wczoraj oficjalna wersja dostępna przez setup-update ROM;
numer 15-88-060825-01-VNE-242-000
Żadnych zmian niewidzę.
Ale to jednak official.
[right][post="9020"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Sorry, za głupie pytanie ale skąd ją się ściąga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przez SnaZio.
Wejdź w setup i w zakładce update ROM wybierz "update fw".
Oczywiscie musisz mieć połączone SnaZio do internetu przez router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby uniknąć dodatkowych pytań tutaj jest wytłumaczone jak zrobić update:

[url="http://hdtvpolska.com/SnaZio_Firmware_Update-t37.html"]http://hdtvpolska.com/SnaZio_Firmware_Update-t37.html[/url]

Pozatym to chyba powinno być tam(ten temat) ale niech będzie jak jest B)

Lepiej żeby było wiadomo co to zmienia....(ten nowy firmware). Ale cóż może ktoś coś zauważy bo ja nie ruszam swojego Snazio bo i tak wszystko śmiga okej po lanie. A tylko do tego go używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' date='27.08.2006, 09:04 ']Lepiej żeby było wiadomo co to zmienia....(ten nowy firmware). Ale cóż może ktoś coś zauważy bo ja nie ruszam swojego Snazio bo i tak wszystko śmiga okej po lanie. A tylko do tego go używam.
[right][post="9058"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Dlaczego tylko po lanie?
Z kieszeni nie korzystasz?
Z optyka też wszystko smiga bez problemu.
Jeszcze nie wgrywałem nowego bo trochę się gubię w tych wersjach oficjalnych i pozostałych.
W Snazio miałem 10-10-...........-258-000 (kod 4 MB)
Uaktualniłem do
11-95-........-242-000 (kod 1,5 MB)
dalej do
14-87-........-242-000 (kod 1,5 MB)
Na dostępnej stronie brak jest tego 10.10-......
Warto nowy przestestować, ponieważ jak już kiedyś pisałem jest kilka rzeczy do zrobienia.
Przypomnę tylko kilka:
W plikach ts z kilkoma ścieżkami dźwiękowymi - dostępna jest tylko jedna, nie ma możliwości zmiany.
W plikach avi z kilkoma ścieżkami dźwiękowymi - mozna zmieniać ścieżki audio, ale wtedy nie można wykonywać żadnych operacji wyszukiwania, przechodzenia dalej itd, ponieważ znika dźwięk.
Nie wiem jak u Was (kiedyś pytałem ,brak odpowiedzi) wyjście audio 5.1 brak syganału na sub-a.
Przy plikach wmv z dźwiękiem wma-pro brak sygnału na wyjściu optycznym.
Wcześniej już powiększono czcionki, napisy chodzą z ts-ami i z optyka i z lan-u.
Snazio chodzi wyraźnie szybciej i stabilniej.

No a teraz nowa wersja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napewno developerzy softu do snazio powinni naprawić licznik dla .ts i .mpg żeby zawsze wskazywał 0 dla każdego filmu jak sie wsadza do szuflady a nie np. 20 godzine 30 minute i 10 sekunde. Można by wtedy uniknąć bezsensownego dopasowaywania napisów do filmów w których nie da się wyzerować liczników (bo po fixie zostają skrócone np. o kilka sekund z powodu błędnych klatek) przez program videoredo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b][size=7]Zabawiam się kamerą SONY HC3E[/size][/b].
Po zrzuceniu (1440 x 1080i) wprost na HDD powstają pliki *.m2t i mają ok. [b][size=7]26 Mbps[/size][/b].
[b][color="red"]60 min nagrania HDV to plik 12 Gb.[/color][/b]
[i]Zmiana rozszerzenia na *.ts lub *.mpg nie wpływa na odtwarzanie.
Kabel i.LINK to to samo co firewire. Taka zmyła bo u SONY 149 zł za i.LINK zaś w MM 35 zł za Firewire. SKANDAL !!!
[/i]Szuflada SnaZio nie daje rady z tym bitrate ale z external HDD [b][size=7]po USB SnaZio radzi sobie znakomicie !!! [/size][/b].
Efekt końcowy powala.
Jestem zauroczony kamerką.
Uwagi:
Ta kamera jest amatorska , to oczywiste ale można nią zrobić czasem topową jakość:
- nasłonecznienie pełne i czyste powietrze ( było tak w W-wie w czwartek ok. 15oo)
- statyw i obsługa z pilota
- statyczne ujęcia (jest cholernie lekka)
- optymalna odległość pierwszego planu ok. 3 - 5 m.
I wtedy jest top. Prawie jak w demach pro.
Cena jest także atrakcyjna 4 - 6k.

Acha , bo to było o SnaZio. Nie widzę innego sposobu odtworzenia 26Mbps od SONY HC3E jak po USB HDD ex.
Wszelkie zmniejszanie bitrate w VEGAS 6 widocznie pogarsza jakość co jest oczywiste. Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='miethod' date='04.09.2006, 17:49 ']napewno developerzy softu do snazio powinni naprawić licznik dla .ts i .mpg żeby zawsze wskazywał 0 dla każdego filmu jak sie wsadza do szuflady a nie np. 20 godzine 30 minute i 10 sekunde. Można by wtedy uniknąć bezsensownego dopasowaywania napisów do filmów w których nie da się wyzerować liczników (bo po fixie zostają skrócone np. o kilka sekund z powodu błędnych klatek) przez program videoredo
[right][post="9586"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]Nie bardzo się z tym zgadzam. Zerowanie licznika tylko wtedy się przyda, jeśli każda część filmu będzie wyświetlana od zera, tak jak w PC.
Jednak wtedy napisy muszą być dzielone według zasad PC.
Obecnie wystarczy zsynchronizować napisy do całego filmu i bez względu na to, jak podzielimy film napisy zawsze pasują.
Zerowanie znaczników czasowych jest dość proste przy pomocy VideoReDo i daje w wyniku zawsze na [b]100%[/b] właściwy skutek.
Różnica w synchronizacji w stosunku do PC jest tylko na niekorzyść Snazio: 7 klatek plus, to jest około 0,37 sekundy.
Należy pamiętać, że transmisja (ts) odbywa się w czasie i jeśli rozpoczniemy nagrywanie od reklamy, godzinę przed rozpoczęciem filmu a skończymy po 12:00 to czas dalej jest liczony. To, że wytniemy film w materiale HD nie znaczy, że wyzerowaliśmy licznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='s2k2' date='04.09.2006, 21:52 ']Obecnie wystarczy zsynchronizować napisy do całego filmu i bez względu na to, jak podzielimy film napisy zawsze pasują.
[right][post="9612"][/post][/right][/quote]

no fakt - nie pomyślałem o tym :rolleyes: , ale tak czy inaczej trzeba często przesuwać napisy do przodu ponieważ mało filmów ma układ taki:


1dvd start 0:00:00
2dvd start np. 00:46:18
3dvd start np. 01:30:30

przeważnie lecą od którejś godziny

no a videoredo potrafi "zjeść" od kilku sekund do kilkudziesięciu minut w niektórych filmach, także film mający np. 45 minut i 30 seknd skraca się do 43 minut i obcina klataki, razem 2 i pół minuty. Używam go tylko jeśli film obetnie nie więcej niż sekunde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='miethod' date='05.09.2006, 08:34 ']no fakt - nie pomyślałem o tym  :D , ale tak czy inaczej trzeba często przesuwać napisy do przodu ponieważ mało filmów ma układ taki:
1dvd start      0:00:00
2dvd start np. 00:46:18
3dvd start np. 01:30:30

przeważnie lecą od którejś godziny

no a videoredo potrafi "zjeść" od kilku sekund do kilkudziesięciu minut w niektórych filmach, także film mający np. 45 minut i 30 seknd skraca się do 43 minut i obcina klataki, razem 2 i pół minuty. Używam go tylko jeśli film obetnie nie więcej niż sekunde
[right][post="9629"][/post][/right][/quote]
Chyba coś nie tak. Stosuję Videoredo od miesięcy i ani razu ani jeden film nie został skrócony o cokolwiek. Prawdą jest, że w przypadku błędów w synchronizacji potrafi ukryć złą klatkę. Jednak, jeśli takich klatek byłoby nawet 10 to jest to teoretycznie 0,2997 sekundy.
Miałem tak chyba w dwóch filmach (ukrył 9 klatek).
Klatki nie są wycięte tylko ukryte. Zawsze można sobie ponownie przywrócić.
Jeszcze nie rozumiem tych czasów płyt na DVD, o ktorych piszesz.
Film w częściach należy połączyć np hdtvtompeg2 a następnie przepuścić przez Videoredo i po ponownym podzieleniu na płyty dvd sprawa czasów jest automatycznie załatwiona.

Ale to jest tak naprawdę istotne tylko dla posiadaczy Snazio lub podobnego sprzętu.
Miejmy nadzieję, że w przyszłości kupując uniwersalny sprzęt do wszelkiej maści multimediów (w tym ts) nie okaże się, że wszystkie posiadane filmy z przygotowanymi napisami do PC będzie trzeba ponownie przerabiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi się ściągnęło 15-50-060724-01-VNE-243-000
Nowa wersja firmware do Snazio?
To chyba najnowsza wersja z 24 lipca 2006 :) Dziwne?

Edytowane przez s2k2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.snazzi.com/support/download/netcinema/update.htm"]http://www.snazzi.com/support/download/netcinema/update.htm[/url]

nic nowszego nie ma;
26.07.2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...