Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
nowy66

proste pytanie nt kopiowania VHS

Question

Wiem, że w tym gronie to bedzie smieszne pytanie - ale cóż, do tego jest to miejsce. Mam troche nagrań na VHS (bajek dla syna) i moje VHS umiera. Czy można po prostu "przegrać" z VHS na nagrywarkę DVD (z dyskiem twardym albo bezpośrednio na DVD) takie nagrania? Jak się mają zabezpieczenia przed kopiowaniem? To samo mam ze starymi "rodzinnymi" nagraniami starą kamerą analogową - mogę bezpośrednio to nagrać na nagrywarkę? Czy trzeba to wszytko kopiować na PC i dalej? Po prostu żal mi rodzinnych starych nagrań :)

pzdr

8 answers to this question

Recommended Posts

• 0
Wiem że w stanach są dostępne specjalne urządzenia służące do zapisu cyrowego sygnału z taśm VHS.

Konwertują anlogowy sygnał z VHS-u na cyfrowy zapis na HDD kompa.

• 0

Tak naprawdę to nawet nie chodzi o jakąś super jakość tych nagrań - ale o wartość wyłącznie sentymentalną. Chodzi mi o proste i sprawdzone oraz szybkie rozwiązanie (takie wash&go wszystko w jednym :) )
pzdr

• 0

wideo podłączasz do DVDrecorder'a i heyah :) jeżeli masz dłuższe kasety to nagrywarka z dydkiem bardziej wskazana z powodu dzielenia i montowania, a jeżeli nie to:

Video -> PLAY
DVD Recorder -> REC

i tyle ;P

• 0
Tak samo rozumiem z kamerą analogową (Sony 620)?

A myślałem, że uniknę kupowania nagrywarki z HDD, chciałem tylko same DVD (pioneer 696 bo z hdmi) a tak.. ech... DMR-EH65.

pzdr

• 0
Najprościej to zrzucić cały matriał na twardziela w komputerze za pomocą karty video lub graficznej z wejsciem analogowym. Uzyskany materiał konwertujesz na zgodny z DVD dowolnym programem których jest pełno w sieci, wypalasz na nagrywarce i koniec.

RS4

• 0
[quote name='RS4' date='26.08.2006, 09:46 ']Najprościej to zrzucić cały matriał na twardziela w komputerze za pomocą karty video lub graficznej z wejsciem analogowym. Uzyskany materiał konwertujesz na zgodny z DVD dowolnym programem których jest pełno w sieci, wypalasz na nagrywarce i koniec.

RS4
[right][post="9013"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Jakieś konkretne marki i modele kart oraz programy możesz zaproponować? Jakieś specjalne wymagania?

Rozumiem, że nagrywarki robią to automatycznie (konwersje analog-dvd)?

pzdr Edited by nowy66

• 0
Nagrywarka DVD tak, robi to bezposrednio, a w komputerze musisz się pobawić , ale masz tu olbrzymie możliwości edycyjne+montaż z efektami itd, poprawa ostrosci, przebarwień, jasność, kontrast, co się tyczy kart video i graficznych to jest ich cała masa-ważne żeby miała wejście analogowe video, co się tyczy programów to też jest ich caaaała masa ja korzystam z CyberLink PowerDirector i CyberLink PowerProducer, Ulead VideoStudio 10.

RS4

• 0

FUNAI DRV-A2635 DUAL RECORDER DVD/VHS B)

[url="http://www.allegro.pl/item121971626__funai_drv_a2635_kombajn_dvd_vhs_.html"]http://www.allegro.pl/item121971626__funai...n_dvd_vhs_.html[/url]

O i takie wynalazki też są :) Z VHS na DVD.