Skocz do zawartości
  • 0
Mlody85

[LE32A656] nie działa FullHD po D-SUB

Pytanie

Mój problem jest następujący:

Jak zawsze podłączałem do LE32A656 laptopa przez D-SUB (jakaś słaba zintegrowana grafa GMA), to bez problemu dało się ustawić 1920x1080. No raz się w sumie nie dało, ale wtedy wziąłem jakiś stary kabel VGA i zwaliłem to na kabel że jakiś za mało pinowy czy coś. Użyłem innego i już było ok. Teraz natomiast złożyłem sobie nowego kompa stacjonarnego z grafą Radeon HD4830 i za nic nie mogę ustawić 1920x1080 przez D-SUB. Maksymalnie jest 1600x1200 ale ta rozdzielczość się nie nadaje. Dałem nawet żeby nie ukrywał nieobsługiwanych trybów i było do wyboru 1920x1080 ale jak to ustawiłem to TV wywalał czarny ekran i "Mode not supported". Przez HDMI rozdzielczość FullHD działa bez prob... no w sumie z problemami, ale to przez to beznadziejne ATI Catalyst, które na domyślnych ustawieniach coś zmniejsza obraz, no i lepiej ustawić nazwę łączą na PC, ale w każdym razie działa. A po D-SUB nie. Na forach piszą że się nie da przez D-SUB, bo Samsung blokuje FullHD przed D-SUB i tylko przez HDMI można, ale na laptopie działa więc WTF? Stosuję kabel VGA 5-metrowy, kupiony niedawno więc pewnie dostosowany do dzisiejszych standardów. Dodam jeszcze że jak połączałem swój stary stacjonarny komputer (chyba ATI Rage cośtam) i z tego co pamiętam, to też dało się ustawić FullHD, ale to jeszcze sprawdzę dzisiaj.

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Widzę że temat nie cieszył się dużym zainsteresowaniem, ale może ktoś miał podobny problem, a coś się w tej sprawie ruszyło, więc update'uję.

Zainstalowałem XP (musiałem w biosie wyłączyć tryb SATA bo inaczej nie widzi dysku), wgrałem stery do Radka, tyle że czyste Display Drivers, bez Catalysta (to wszystko przy kompie podłączonym do TV po D-SUBie) i rozdzielczość automatycznie ustawiła się na FullHD (1920x1080), tak więc winna jest albo Vista, albo Catalyst (albo i to i to).

I małe sprostowanie odnośnie poprzedniego posta - na ATI Rage jednak nie mogłem ustawić FullHD.

EDIT: Tyle tylko że teraz FullHD po HDMI nie wypełnia całego ekranu. Wcześnie też tak było, ale pomogło przesunięcie pewnego suwaka w Catalyście, a teraz Catalysta nie mam. Wygląda na to, że ATI ssie jeśli chodzi w współpracę z TV.

REEDIT: Zainstalowałem Catalysta, ustawiłem underscan na 0% (domyślnie był ustawiony na kilka %) i jest ok na HDMI. O dziwo po D-SUB też jest ok - FullHD działa. Tak więc zawiniła albo Vista, albo to, że wtedy zainstalowałem stery z płyty (teraz ściągnąłem najnowsze ze strony ATI).

Edytowane przez Mlody85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...