Skocz do zawartości
herman78

Nowe Dekodery HD od Echostara w CP: Echostar DVR-7400 HD i Echostar DSB-7200 HD

Rekomendowane odpowiedzi

Coś ptaszki ćwierkają że do końca roku dojdzie 5 kanałów HD... a dekoder będzie za 100 zł bez opłaty miesięcznej... Wiec może być całkiem ciekawie... :blink:

Czyli w końcu CP doczłapie w końcu do konkurencji... Zobaczymy co zaprezentują C+ i enka, bo też spodziewane są nowe recordery (o enkowym Turbo już w sumie sporo wiadomo) a i pewnie jakie nowości programowe też nam jeszcze zafundują przed końcem roku...

No i dobrze, oby konkurencja była korzystna dla abonentów.

I czy kiedyś będzie normalnie (skończy się się haracz 6zł za kanał HD)?

Na HD bez opłat w C+ i CP nie liczyłbym dopóki, dopóty wszyscy ich abo nie będą mieli możliwości odbioru. A to może w przypadku tych dwóch platform trwać nawet kilka (jeśli nie więcej) lat, bo wymiana dekoderów u 90% abonentów to kolosalne przedsięwzięcie logistyczne.

Edytowane przez Elendil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 6 zł za kanał to wg minie lichwa. Mogliby zmienić na 20zł za pakiet wszystkich HD albo zejść z ceną do 2-3zł za kanał HD.

Za 20zł bym się nie zastanawiał, tylko wziął cały pakiecik HD, teraz jak się zdecyduję to na pewno będę wybierał kanały HD, bo i oferta marna i cennik nie zachęca do brania full. No i problem dla abonentów, bo jak dołożą jakiś nowy kanał HD to trzeba będzie dopłacać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli w końcu CP doczłapie w końcu do konkurencji... Zobaczymy co zaprezentują C+ i enka, bo też spodziewane są nowe recordery (o enkowym Turbo już w sumie sporo wiadomo) a i pewnie jakie nowości programowe też nam jeszcze zafundują przed końcem roku...

No i dobrze, oby konkurencja była korzystna dla abonentów.

Na HD bez opłat w C+ i CP nie liczyłbym dopóki, dopóty wszyscy ich abo nie będą mieli możliwości odbioru. A to może w przypadku tych dwóch platform trwać nawet kilka (jeśli nie więcej) lat, bo wymiana dekoderów u 90% abonentów to kolosalne przedsięwzięcie logistyczne.

Już od kilku tygodniu Cyfra+ daje tunery HD za darmo ( bez dzierżawy ) na cały okres trwania umowy. Kanały HD również. W nowej promocji , o której pisze dvbnews.pl , od 2 listopada wszystkie kanały HD w C+ będą za darmo przez cały okres umowy.

Także już się doczekaliśmy czegoś o czym jeszcze rok temu właściwie nikt nie marzył , myśląc oczywiście o C+.

Sądzę, że i CP wcześniej czy później pójdzie tą drogą :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abonenci C+ = szczęściarze

Abonenci CP = heh, szkoda gadać...

box HD z PVR w CP jest od niedawna, dlatego niestety nie liczyłbym na szybką zmianę warunków jego udostępniania. Zobaczymy co z odpłatnościami za kanały HD... - tu od dłuższego czasu nic się nie zmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Abonenci C+ = szczęściarze

Abonenci CP = heh, szkoda gadać...

Abonenci N- mega szczęściarze 14 kanałów HD bez dopłat i dekoder HD PVR gratis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wiadomo coś więcej na temat nowego PVR CP ? Wiadomo coś na temat ich oferty HD ? Kiedy się coś w reszcie ruszy ? Czy CP spoczął na laurach ... Przydało by się jakieś kopnięcie ze strony największego gracza na rynku SAT. Wydaje mi się że ich stagnacja w odniesieniu do rynku może okazać się w dłuższej perspektywie zabójcza ... A wiemy że konkurencja działa dobrze dla nas wszystkich abonentów telewizji SAT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tunerek od 3 dni DVR 7400 HD z dyskiem twardym

zaczne od

WADY :

---------------------------

* Wolno przełanczające sie kanały - poraszka - dla dziadków bez różnicy

* Wada w menu - podczas nagrywania - ustawiamy date , kanał, godzine - nadchodzi ten czas i wyskakuje okienku - Wyjdz z Menu - pytam się z jakiego MENU jak w żadnym nie jestem - dodam że nic się nie nagra - nawet nie wiemy czy to zadziała o swoim czasie

* Strasznie powolne uruchamianie sie od włożenia wtyczki sieciowej - z 4-5 minut - poraszka

* Okrojone złącza EURO - nie wszystkie piny AV sa podłączone

w kanałach HD 1080 sa piksele na czarnym tle - nawet niewiem jak to nazwać - kupa, kibel HD w polsacie na echostar

* Brak Sygnału Digital Audio - mam podłaczony wzmak Cyfrowy na optykę

* Brak opisu w menu Nagrywania użytecznego przycisku funkcyjnego - omineli poprostu Papraki

* Fatalnej Jakości Kabel HDMI w komplecie !!!!!!!!! - co oni sobą prezentują - dla sprawnego oka sa szumy przy braku sygnału (obrazu) - wstrawilem swój kabel - problem zginął

* aaa jeszcze - Dysk pracuje na czuwaniu - szumi i pobiera waty niepotrzebnie - niewiem ile jeszcze nie sprawdziłem ale dopisze do tego postu

ZALETY:

--------------------------

* Nagrywa program wcześniej ustalony - mimo że pstryka sie po innych kanałach

* Rozpoczęcie nagrywania jednym przyciskiem i leci

* dobra jakość nagranego materiału (HD nagrywa bez HD :unsure: )

* mało jest zalet

Zalecenia moje

-------------------------

* zmienić pilot na czasy dzisiejsze a nie taka cegła wielka jak z Neptuna z przed 15 lat

* odblokować USB i LAN dla mp3 i ogladania filmów lub mpe z dysku sieciowego

* Podczas czuwania niech dysk nie chodzi nie działa zasilacz na full mocy

sami dodajcie inne wady i zalety

Edytowane przez imex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma złącza component.

Jak będą jaja z HDCP po HDMI to nie będzie jak puścić sygnału HD :unsure::) .

Czyżby Echostar zrobił małe oszczędności?

Zobaczymy.

W sumie ładny i elegancki odbiornik.

Jeszcze ciekawe czy zgodnie z nowymi dyrektywami UE w standby bedzie miał pobór mniejszy od 1W

Pozdro

Dysk pracuje przy czuwaniu wiec niema mowy o małym zuzyciu enerwi a tym bardziej mniej jak 1W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki imex w końcu jakieś info. Jak widać tuner PVR HD to ciężka sprawa do zrobienia :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Posiada Echostar DSB 7200 hd, podłączony jest do telewizora lcd złączem HDMI i SCART, dlaczego odbiór zwykłych kanałów przez HDMI jest gorsze niż przez SCART!!! :( Co do programów hd ogladanych przez HDMI nie mam żadnych zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to dekoderek fajny tylko wolniejszy od poprzedniego echostara ktory mielismy ;) a on nawet hd nie byl :P mam pytanko wie ktos jak sciagnac filmy z dysku na komputer? w instrukcji napisali ze "usb tylko do celow serwisowych" :) pozdrawiam i czekam na odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak napisali, to tak jest - generalnie dekodery dedykowane mają zablokowane USB. Nie bawiłem się tym dekoderem tak, żeby robić tego typu próby.

Ale oczywiście karta TV powinna bez problemu zgrać na kompa...w SD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wszystkich jestem nowy (jak widać :P ) wymieniłem jakiś tydzień temu dekoderek SD Echostara na HD ale bez twardziela,

powiem szczerze , ze trochę mnie zawiódł.

Kanały nie dość że powoli przełącza to jeszcze czasem wyskakuje że brak info o kanale ;)

trzeba wrócić kanał wcześniej i znowu uderzyć - także szybkie skakanie odpada.

Jeszcze nie sprawdziłem działania w full HD , bo do zestawy nie dali nawet najtańszego kabla HDMI :)

jednym słowem i :wub: CP i ich dekoder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

wszystkich jestem nowy (jak widać :huh: ) wymieniłem jakiś tydzień temu dekoderek SD Echostara na HD ale bez twardziela,

powiem szczerze , ze trochę mnie zawiódł.

Kanały nie dość że powoli przełącza to jeszcze czasem wyskakuje że brak info o kanale :blink:

trzeba wrócić kanał wcześniej i znowu uderzyć - także szybkie skakanie odpada.

Jeszcze nie sprawdziłem działania w full HD , bo do zestawy nie dali nawet najtańszego kabla HDMI :)

jednym słowem i :wub: CP i ich dekoder

Nie jesteś sam w swoich rozważaniach, też wymieniłem swój SD na Echostara DSB-7200 - tragedia jeśli chodzi o przełączanie pomiędzy kanałami HD - miałem już dzwonić do POLSATU ale widzę że nie jestem odosobniony w tym odczuciu iż te tunery to po prostu jedna wielka pomyłka. Oczywiście komunikat że nie mam w abonamencie POLSAT HD jest już najlepszy (inne jakoś wskakują z czasem) Nie wiem czym to jest spowodowane. Być może antena nie wyrabia ? Sygnał w granicach 76%. Gdyby ktoś coś wiedział jak to polepszyć (oczywiście nie zmieniając platformy :) ) prosze o info. Dzięki.

Pozdrawiam

PS. 2.III.2010 Nastąpiła pewna poprawa. W odpowiedzi na mój email do Polsatu otrzymałem info iż mam w dekoderze przywrócić ustawienia fabryczne. Jednak nie zdążyłem nic "przywrócić" - zmiana na lepsze nastąpiła bez mojej ingerencji w sprzęt. Dziś dołączyli kolejny kanał HD - Filmbox

Pozdrawiam

Edytowane przez highlander71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

wszystkich jestem nowy (jak widać :) ) wymieniłem jakiś tydzień temu dekoderek SD Echostara na HD ale bez twardziela,

powiem szczerze , ze trochę mnie zawiódł.

Kanały nie dość że powoli przełącza to jeszcze czasem wyskakuje że brak info o kanale :)

trzeba wrócić kanał wcześniej i znowu uderzyć - także szybkie skakanie odpada.

Jeszcze nie sprawdziłem działania w full HD , bo do zestawy nie dali nawet najtańszego kabla HDMI :)

jednym słowem i :wub: CP i ich dekoder

Działana w full hd i tak nie sprawdzisz, bo żadna stacja w Polsce w fh nie nabadaje. Mam od niedawna ich dekoder hds-400e i po zmianie softu nie mam żadnych uwag do tego modelu, fakt że nie można robic własnych list ulubionych programów, brak jest teżwyświetlacza, lecz nie jest to dla mnie tak istotne jak sprawne działanie tunerka, kanały przełączają się b. szybko sd i hd, nie zawieszają się( no może z jeden raz),nie ma komunikatu brak sygnału. Twardy dysk- nie chciałem koniecznie modelu z możliwością nagrywania, mam dvd z nagrywaniem i time shiftem więc było to dla mnie zbyteczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam tunerek od 3 dni DVR 7400 HD z dyskiem twardym

zaczne od

WADY :

---------------------------

* Wolno przełanczające sie kanały - poraszka - dla dziadków bez różnicy

* Wada w menu - podczas nagrywania - ustawiamy date , kanał, godzine - nadchodzi ten czas i wyskakuje okienku - Wyjdz z Menu - pytam się z jakiego MENU jak w żadnym nie jestem - dodam że nic się nie nagra - nawet nie wiemy czy to zadziała o swoim czasie

* Strasznie powolne uruchamianie sie od włożenia wtyczki sieciowej - z 4-5 minut - poraszka

* Okrojone złącza EURO - nie wszystkie piny AV sa podłączone

w kanałach HD 1080 sa piksele na czarnym tle - nawet niewiem jak to nazwać - kupa, kibel HD w polsacie na echostar

* Brak Sygnału Digital Audio - mam podłaczony wzmak Cyfrowy na optykę

* Brak opisu w menu Nagrywania użytecznego przycisku funkcyjnego - omineli poprostu Papraki

* Fatalnej Jakości Kabel HDMI w komplecie !!!!!!!!! - co oni sobą prezentują - dla sprawnego oka sa szumy przy braku sygnału (obrazu) - wstrawilem swój kabel - problem zginął

* aaa jeszcze - Dysk pracuje na czuwaniu - szumi i pobiera waty niepotrzebnie - niewiem ile jeszcze nie sprawdziłem ale dopisze do tego postu

ZALETY:

--------------------------

* Nagrywa program wcześniej ustalony - mimo że pstryka sie po innych kanałach

* Rozpoczęcie nagrywania jednym przyciskiem i leci

* dobra jakość nagranego materiału (HD nagrywa bez HD :( )

* mało jest zalet

Zalecenia moje

-------------------------

* zmienić pilot na czasy dzisiejsze a nie taka cegła wielka jak z Neptuna z przed 15 lat

* odblokować USB i LAN dla mp3 i ogladania filmów lub mpe z dysku sieciowego

* Podczas czuwania niech dysk nie chodzi nie działa zasilacz na full mocy

sami dodajcie inne wady i zalety

mam problem z tym samym dekoderem, mianowicie zaraz po włączeniu pilot wariuje, przyciski zachowuja sie niezgodnie z przeznaczeniem (numeryczne wyłączają dekoder, przycisk volume zmienia kanały,itd) po kilku minutach problem znika. to juz drugi pilot pierwszy wymienili mi od razu co moze byc przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem niedawno mój stary dekoder na Echostar dsb-7200 HD i co? Porażka!!! kanały wolno się przełączają, listę ulubionych można tworzyć wyłącznie z kanałów z poza polsatowskiej listy(arabskie,niemieckie itp.) więc po co taka lista,przesuwanie,przenoszenie kanałów to samo! Skutkuje to tym że by wyszukać program trzeba skakać po kanałach od 1-150 katastrofa! Istnieje możliwość grupowania i sortowania wg wyrazu,liter(a-z,z-a),znaku itp.ale nie wiem czemu ma to służyć skoro i tak to nie załatwi sprawy łatwiejszego dostępu do wybranych kanałów! A co już całkowicie mnie dobiło to brak możliwości wyłączania na czas określony przez użytkownika(sleeper lub coś podobnego) czyli 45W pobiera aż do momentu manualnego wyłączenia ( w moim przypadku do rana albo jeszcze dłużej).W "starym" dekoderze Samsunga miałem to wszystko po wciśnięciu jednego przycisku na pilocie,a tworzenie list było banalnie proste no ale chciałem posiadać kanały HD to teraz mam :) Po kablu hdmi gorzej skaluje sygnał sd niż poprzedni Samsung podłączony Scart'em. Jeden plus to bez zastrzeżeń obraz HD ale to chyba norma.

Edytowane przez fantomasz69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...