Skocz do zawartości
herman78

Nowe Dekodery HD od Echostara w CP: Echostar DVR-7400 HD i Echostar DSB-7200 HD

Rekomendowane odpowiedzi

Widze nie ma tu informacji ale juz oficjalnie wiadomo że od lipca Cyfrowy Polsat posiadał bedzie w swojej ofercie dwa nowe dekodery... w tym jeden HD z dyskiem twardym...

Echostar DSB-7200 HD

echostardsb7200hd.jpg

Nowoczesny wygląd

Odbiór sygnału cyfrowego SD/HD

EPG (elektroniczny przewodnik po programach)

Nadzór rodzicielski

Zgodność z DVB-S,i z DVB-S2 oraz MPEG-2 VIDEO, MPEG-4 VIDEO

Współpraca z DiSEqC 1.2

Złącze JIS - S/PDIF Opilcal Audio; HDMI(HDTV)

Gniazdo ETHERNET

Wymiary (szer. x głęb. x wys.) : 360x255x47

Waga (netto) : 1,9 kg

--------------------------------------------------------------------------------

Echostar DVR-7400 HD

echostardsb7400hd.jpg

Nowoczesny wygląd

Odbiór sygnału cyfrowego SD/HD

Dysk twardy 320GB

Podwójny tuner satelitarny

Możliwość jednoczesnego nagrywania jednego kanału i oglądania drugiego

Funkcja LIVE PAUSE

EPG (elektroniczny przewodnik po programach)

Zgodność z DVB-S,i z DVB-S2 oraz MPEG-2 VIDEO, MPEG-4 VIDEO

Złącze JIS - S/PDIF Opilcal Audio; HDMI(HDTV)

Wymiary (szer. x głęb. x wys.) : 360x260x60

Waga (netto) : 4,3 kg

>> Dodać trzeba że według ulotki na lipiec dekoder ten posiada WYŚWIETLACZ ALFANUMERYCZNY.... ;);):D

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj w końcu PVR HD dla CP. Długo trzeba było czekać.... ciekawe jak będzie działać. Samsung HD chodzi bardzo szybko. Fajnie jakby ten PVR też chodził tak samo. Chociaż na poziomie Nki albo Astera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że ktoś z bywalców HDTVPOLSKA miał z nim kontakt wiec niech sie podzieli informacjami........ Co wiadomo że cena DSB-7100 HD będzie od 99zł jak dotychczas a DVR-7400 HD od 199zł.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

dekodery chyba sa bardzo szczelnie zapakowane w magazynach cp i ogolnie to chyba nikt ich nie widzial na oczy bo nigdzie nie moge znalesc informacji o echostarze 7400 a wlasnie zepsul mi sie moj dekoderek i nie wiem czy brac juz nowy czy czekac na to cudenko mam cp moze jednak mial juz ktos z tym dekoderm stycznosc???? i moze cos o nim napisac??? :unsure:

Edytowane przez mateu1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dekodery chyba sa bardzo szczelnie zapakowane w magazynach cp i ogolnie to chyba nikt ich nie widzial na oczy bo nigdzie nie moge znalesc informacji o echostarze 7400 a wlasnie zepsul mi sie moj dekoderek i nie wiem czy brac juz nowy czy czekac na to cudenko mam cp moze jednak mial juz ktos z tym dekoderm stycznosc???? i moze cos o nim napisac??? :)

W najnowszym drukowanym folderze reklamowym cyfrowego polsatu dekoder echostar 7400 jest już wymieniony jako dostępny, jednak na stronie internetowej onim cicho a infolinia "mówi że nie wie kiedy będzie dostępny".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szkoda, że nie ma obsługi DVB-T

Edytowane przez Topmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi ale zawsze może się przydać tak jak DVB-T w dekoderach HD Cyfry+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jestem tu nowy i witam wszystkich :)

mam pytanie odnośnie tego echostara.

Na stronie polsatu napisano, że obsługuje on diseqc 1.2, ale w instrukcji obsługi jest jak byk, że obsługuje diseqc 1.0.

Coś Wam wiadomo na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echostary 7200HD - dostępne po wyprzedaniu przez pojedyńcze APSy nakładu 7100HD. - czyli kto pierwszy ten lepszy.

Echostary 7400HD - dostępne od września ze względu na problemy techniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowy Polsat wprowadził wreszcie, bez rozgłosu, nowy, zapowiadany na lipiec dekoder od Echostara DVR-7400 HD.

Zwracam uwagę na to, że

Można do niego podłączyć dwa konwertery z anteny satelitarnej, zyskując możliwość jednoczesnego oglądania i nagrywania dwóch różnych kanałów. :(

Źródło: oczywiście SatKurier.

"Oferta sprzętowa Cyfrowego Polsatu została poszerzona o kolejny dekoder do odbioru telewizji w wysokiej rozdzielczości EchoStar DVR-7400 HD, wyposażony w twardy dysk o pojemności 320 GB. Platforma udostępnia go klientom za 149 zł opłaty aktywacyjnej. Miesięczny koszt użytkowania dekodera wynosi 15 zł.

Najnowszy produkt wiodącego producenta odbiorników satelitarnych, firmy EchoStar, przygotowany na zamówienie Cyfrowego Polsatu, pozwala na odbiór telewizji wysokiej rozdzielczości (HDTV), a twardy dysk o pojemności 320 GB umożliwia nagrywanie filmów i programów telewizyjnych oraz pauzowanie telewizji oglądanej na żywo. Można do niego podłączyć dwa konwertery z anteny satelitarnej, zyskując możliwość jednoczesnego oglądania i nagrywania dwóch różnych kanałów.

Tuner jest kompatybilny ze standardami DVB-S, DVB-S2, MPEG-2 i MPEG-4. Wyposażony jest w 7-dniowy elektroniczny przewodnik po programach (EPG), wielojęzyczny interfejs użytkownika, zawansowane opcje szukania i sortowania kanałów, funkcję regulacji głośności dla każdego kanału osobno, a opcja „nadzór rodzicielski” pozwala chronić dziecko przed dostępem do wybranych programów. Posiada optyczne cyfrowe wyjście sygnału audio, które umożliwia transmisję dźwięku przestrzennego oraz zapewnia stabilne połączenie dekodera ze wzmacniaczem audio. Oprogramowanie dekodera aktualizuje się automatycznie przez satelitę.

Dekoder EchoStar DVR-7400 HD jest udostępniany przez Cyfrowy Polsat za jednorazową opłatą aktywacyjną w wysokości 149 zł, a co miesiąc należy wnosić płatność w wysokości 15 zł z tytułu użytkowania sprzętu. Dekoder jest dostępny z pakietem Familijnym, dowolnie uzupełnianym o pakiety dodatkowe: HBO, Relax Mix, Relax Mix + HBO, Super Film. Obecnie Cyfrowy Polsat oferuje dostęp do 6 kanałów HD, ale jeszcze w tym roku oferta programowa platformy w tym obszarze zostanie poszerzona.

EchoStar DVR-7400 HD to kolejny nowy model dekodera firmy EchoStar wprowadzony do oferty platformy w ciągu ostatnich 3 miesięcy. W lipcu br. Cyfrowy Polsat oddał do dyspozycji widzów dekoder przystosowany do odbioru telewizji wysokiej rozdzielczości – EchoStar DSB-7200 HD."

ŹRÓDŁO I WIĘCEJ TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma złącza component.

Jak będą jaja z HDCP po HDMI to nie będzie jak puścić sygnału HD :( :( .

Czyżby Echostar zrobił małe oszczędności?

Zobaczymy.

W sumie ładny i elegancki odbiornik.

Jeszcze ciekawe czy zgodnie z nowymi dyrektywami UE w standby bedzie miał pobór mniejszy od 1W

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echostar niestety strasznie po[beeep]dł w jakości. Spodziewam się, że jak w stanach Echostary VIP dla DishTV są często awaryjne tak i w CP mogą być "ciekawe" przypadki z tym PVR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Regulacja głośności dla każdego kanału osobno

Bardzo fajna opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wezme go dla rodzicow. Obecny echostar juz ledwo zipie i jest porażająco powolny. Bedzie okazja pobawić się:lol: TRylko jak ja mamie wytłumacze ze ojciec musi zasuwac na dach drugi konwerter montowac :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w APS Polsatu i podziwiałem nowy sprzęt ; ) Odpala się jak sam sprzedawca powiedział: 1,5 do 2 minut czyli alla PVR C+. Wykonanie w miarę ok. Jest dość duży. Sprzedawca mówił też o wolno przełączających się kanałach. Wyrwę go do testów i chyba zrobimy jakiś test 3 dostępnych PVR na rynku, tych oficjalnych.

Aha, jak ktoś ma umowę z CP trwającą to nici z wymiany : / ale lol.... tylko czas nieokreślony albo nowa umowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, wiecie już coś o tym boxie? Warto to brać?

Właśnie mi się skończyła umowa z CP, mam już TVHD więc najwyższa pora podłączyć jakiegoś boxa HD PVR :)

P.S. Serwer forum nadal na czasie letnim nadaje :D

Edytowane przez Slartibartfast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co za HD będziesz w tym CP oglądał? :lol:

Na tą chwilę pod względem oferty hd liczą się tylko C+ i enka. Więc wybierałbym z tych dwóch w zależności czego oczekujesz. CP bym sobie odpuścił, tym bardziej, że koszt tego ich boxa dla abo to prawie 600zł :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I co za HD będziesz w tym CP oglądał? :lol:

Chociażby transmisje F1, bo poza tym niewiele oglądam (70% czasu syn ogoląda bajki, 20% teściu ogląda polast sport, 10% to ja i żonka). Wybrałem CP bo mają praktycznie wszystkie polskie stacje. Nie interesują mnie kanały filmowe, bo po prostu nie mam czasu na tv, nieobejrzane filmy na płytach zalegają mi w szafie inne również nieobejrzane zajmują mi ponad pół twardziela...

koszt tego ich boxa dla abo to prawie 600zł :blink:

Niestety, 6 stów i to tylko za udostępnienie (bo box nie przechodzi na własność) to jedna wielka kicha...

Mimo to interesują mnie właściwości tego sprzętu i wrażenia użytkowników. Beznadziejne godziny nadawania interesujących programów, permanentny brak czasu i "bajkolandia" powodują, że interesuje mnie przede wszystkim PVR (cholewcia, ale to problemu braku czasu mi nie rozwiąże! :lol: ). A jak już mam zmienić swojego leciwego humaxa to tylko na boxa z HD. A dostępne na rynku boxy HD-PVR są ok 2-3 razy droższe i mają z reguły problemy z modułami CP.

Rozwiązanie nasuwa się samo, nieprawdaż?

Edytowane przez Slartibartfast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F1 jest FTA na RTL z Astry więc jeśli tylko to Cię trzyma w Cyfr. Polsacie....

Jak miałbym wydać 600 zł na dekoder, który muszę oddać to na pewno bym kupił sobie swojaka - Arive wyrwiesz teraz nówkę na Allegro za 450zł, a za 700 masz opticum 9500HD. Do tego moduł CI od CP + inne dowolne karty i jesteś wolny a nie uwiązany na 29mies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... na pewno bym kupił sobie swojaka (...) i jesteś wolny a nie uwiązany na 29mies.

O, i to mi się podoba! Pogrzebię, polookam - nie znam tych boxów (najlepszy byłby twin tuner)

Dzięki Elendil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Box jak najbardziej OK... jest u nas w punkcie od kilku dni. Na nagrywanie przeznaczone jest 207 GB. Nie ma wiatraków i sie nie grzeje... cichy jak szept motyla heheh. Nie obudzi w nocy jak zepsuje sie wiatrak :blink: Coś ptaszki ćwierkają że do końca roku dojdzie 5 kanałów HD... a dekoder będzie za 100 zł bez opłaty miesięcznej... Wiec może być całkiem ciekawie... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak głośno ćwierkają i czy mają siłę przebicia?

100 bez dodatkowych opłat ok - tylko pewnie nadal nie na własność.

Jakie bedą te nowe kanały HD? I czy kiedyś będzie normalnie (skończy się się haracz 6zł za kanał HD)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...