Skocz do zawartości
azizi

Popcorn Hour C200

Rekomendowane odpowiedzi

wciaz level 5.1 nie obslugiwany

I nie będzie pewnie jeszcze długo obsługiwany, bo procki do zastosowań domowych, bo wg. specyfikacji profil 5.1 używany jest do bitrate 240 - 720 Mbit i dla rozdzielczości 1920x1080 przy 120 kl/s i 4096x2048 przy 30 kl/s.

Tak więc firmy produkujące SoC takie jak Sigma czy Broadcom nie będą implementować obsługi tego profilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no nie jest to już mała, fajna skrzyneczka

a wygląd jak od ruskich z bazarów...

Wcześniej tego nie doczytałem, ale bez najmniejszych problemów będzie można płytę główna C200 przełożyć do każdej innej obudowy w standardzie mini-ITX. Żeby ułatwić taką możliwość złączę zasilania jest w standardzie ATX.

Tylko patrzeć jak powstają mody C200 :)

Mam nadzieję, że po tym jak wyjdzie C200 do sprzedaży pojawi się również wersja B co na pewno pozwoli na obniżenie ceny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co można wyczytać na forum NMT, to właśnie można się spodziewać że nie będzie wersji B. :) A przynajmniej nie ma takich planów... Dlatego właśnie płyta C-200 jest standardowa, kliencie moduj se sam... Ale to nie jest oczywiście oficjalne stanowisko Syabas'a, więc promil nadziei zostaje... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak to dobre rozwiązanie, że postawili na standard. W moim wypadku po zamontowaniu bluray dysk 2,5 nie jest spełnieniem marzeń.

czekamy więc Panowie, czekamy...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak donosi Hi-Jack, Popcorn Hour C200 będzie miał licencje na napęd ograniczoną do 1,5 roku.

Po tym okresie konieczna będzie aktualizacja w celu wsparcia dla odtwarzania oryginalnych dysków BD.

Czyli coś za coś.

Jeżeli chcesz mieć dowolny napęd w playerze to tylko na 1,5 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak donosi Hi-Jack, Popcorn Hour C200 będzie miał licencje na napęd ograniczoną do 1,5 roku.

Po tym okresie konieczna będzie aktualizacja w celu wsparcia dla odtwarzania oryginalnych dysków BD.

Czyli coś za coś.

Jeżeli chcesz mieć dowolny napęd w playerze to tylko na 1,5 roku.

Nie ma się czym martwić....za 1,5 roku kupimy następny np C 300,haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma się czym martwić....za 1,5 roku kupimy następny np C 300,haha

Och! Ale czemu dopiero za półtora?! Ja bym chciał za rok. Albo nie - za 9 miesięcy.

Nie! Już wiem! Chciałbym nowy player kupować co pół roku.

A najlepiej co miesiąc. Moje życie jest takie puste bez nowych mediatanków. Och...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jak gdzie, ale na tym forum raczej nikt nie powinien narzekać, że co jakiś czas pojawia się nowy model....

Nasi rodzice mogli by narzekać jakby mieli wymieniać TV częściej niż np co 10 lat :) ale my ? HD maniacy :);) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sęk w tym żeby był to produkt pełnowartościowy, i przynajmniej spełniający podstawowe funkcje, których oczekujemy po sprzęcie w dzisiejszych czasach. Nie mam na myśli listy życzeń czy marzeń, ale oczywistych funkcji. Staram sie przypomnieć czy spotkałem kiedykolwiek konsumenta, który cieszyłby się że wywala pieniądze w błoto, bo producent wciska mu jakieś badziewne połśrodki, nieprzystające ani do oczekiwań rynku, ani też technologicznych uwarunkowań. Czyli innymi słowy rżnie go, a robiony w bambuko [beeep] sie jeszcze z tego cieszy. Warto przypomnieć, że nie jest to już produkt o jakis wyjątkowych cechach, niezastąpiony i bezkonkurencyjny (bądź komplementarny niczym konsole do gier). Rozwiązania alternatywne istnieją i z całą pewnością można spodziewać się , że w niedalekiej przyszłości, będą lepsze i będzie ich więcej.

I Co niby mam zrobić po tych 18 miesiacach Twoim zdaniem?. Kupić sobie nowszego Popcorna? Wyposażonego, w Bóg jeden wie, po co komu potrzebne HDM! 1.5z albo łącze światłowodowe, po którym, może wreszcie, transfer zblizy sie do 100MBps.

Dziękuję ale mam to w nosie. Myślę że nie jestem odosobniony. Kilka osób już to tutaj wyartykułowało. Ponadto jestem przekonany, że jeśli wogóle będzie jakaś kolejna odsłona Popcorna, pod szyldem Syabase, zostanie zjedzona przez konkurencyjne rozwiązania - lepsze, ładniejsze, może nawet tańsze. I bardzo dobrze. Byli nowatorscy bez wątpienia, ale teraz stracili tempo i pora oddać resztę tego tortu innym. Ja już Popcornom dziękuję. Nie dla zasady ale po prostu nie sadze aby sprostały temu co rynek zaoferuje.

Ty możesz oczywiście obstawać przy swoim zdaniu. Tylko czy aby prezentujesz stanowisko konsumenta ( uzytkownika)?

P.S. To pytanie retoryczne, nie mam ochoty dyskutować na ten temat.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem wątek na ten temat na MPCC. Nie należy o nic winić ani oskarżać Syabas'a. Po prostu mają taki typ licencji, podobnie jak wytwórcy softu na kompy. Ale dzięki temu możliwe będzie stosowanie jakiegokolwiek napędu BD. Jedyny problem, to gdy firma zbankrutuje i nie będzie nowego update firmware'u, wtedy z płytek BD w kukurydzy klops! ;) Ale to może dotyczyć także tzw "stacjonarnych" odtwarzaczy BD, niektóre też wymagają aktualizacji softu do odtwarzania nowych filmów... :)

"Today, we received an update on the licence type applied to the PoPCorn Hour C-200. It has a limited AACS licence type applied (called TYPE C) that runs for 1.5 years after which, it expires requiring Syabas to update the C-200 firmware in order to maintain support of BD original disks. It appears that this type of licence is often applied by PC vendors who indicate how long they will provide the updates necessary. This is the reason why the C-200 can support any BD-ROM drive to be fitted inside the player. In contrast HDI use a ‘none’ limited licence so there is no time limit on the license, this however impacts on the choice of drive you can fit, being limited to a single model / type. According to Syabas, the limited licence should not be of concern as they will be releasing updates on time so as not to break this functionality. Nevertheless, users may be wondering for how long Syabas will go on providing these necessary updates. Is there a risk Syabas will stop after 1.5 years should the C-200 turn out not to sell as well as the current NMTs? We have asked Syabas to let us know what kind of assurances they can offer us, the consumers, that BD playback won’t be removed in 1.5 years or even 3 years. I'm not worried yet, but feel we do have to ask the tough questions to get the right answers!"

http://www.mpcclub.com/modules.php?name=Fo...pic&t=22089

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S. To pytanie retoryczne, nie mam ochoty dyskutować na ten temat.

Skoro nie masz ochoty na dyskusję to po co ten tekst.

Tylko czy aby prezentujesz stanowisko konsumenta ( uzytkownika)?

A niby kogo?

Sprzęt PH nie kupuje byle klient , który szuka w TESCO sprzętu HI-End.

Dla mnie i dla wielu innych userów na tym forum, sprzęt roczny to już stary sprzęt. Skoro PH ma mieć licencję 1,5 roczną to ok/. Wiem, że przez te 1,5 roku i tak zmienię go z 2 razy :P

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, w temacie "czołgów" nie siedzę, ale chodzą one za mną już od dłuższego czasu.

Po lekturze różnych wątków byłem coraz bliżej A110, a tu masz, na horyzoncie C200.

I teraz jestem w kropce. Nie mówiąc o tym, że są inne tanki, choć nie przemawiają do mnie tak jak kukurydza.

Choć ten Tvix też kusi.

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra Panowie...wszystko się wyjaśniło.

Licencja będzie aktualizowana przez 5 lat. Więc kol.binary nie ma się co martwić :)

Cena 299$ będzie utrzymana, natomiast cena w Europie ok 349euro.

Pozdrawiam

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostają pytania: kiedy i czy nowa Sigma będzie dawała lepszą jakość niż stara (coś na poziomie UniPhiera byłoby ok).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozostają pytania: kiedy i czy nowa Sigma będzie dawała lepszą jakość niż stara (coś na poziomie UniPhiera byłoby ok).

O jakość bym się nie bał....

trzeba raczej zadać sobie pytanie czy tą jakość zobaczymy już na stracie ??

W to już mi trudniej uwierzyć !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sigma już oferuje lepszą jakość obrazu, a dokładnie to jeden z nowych Soc'ów (SMP8644/8645) ma interfejs do współpracy z procesorem video VXP, przejętym od Gennum. Lecz jest przeznaczony do wyższej klasy odtwarzaczy BD, w jakimś mediatanku raczej nieprędko go zobaczymy... Rynek wymaga niskiej ceny... :)

Zresztą "goła" SMP8642/8643 (przynajmniej na schemacie blokowym) wygląda lepiej od starej 8634/8635, moduł "Audio/Video Output" zawiera takie bloki jak: Deblocking Filter, Mosquito Noise Reduction, Motion Adaptive Deinterlace i Scaling. Już niedługo okaże się naocznie, czy owe dodatkowe obwody coś do jakości obrazu rzeczywiście wniosły... :)

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza moja reakcja to super sprzet a kolejna to praktycznie to samo w dużo większej mało praktycznej obudowie bo czasami zabieram go do plecaka i podłączam w innych miejscach. Odtwarzacz blu ray miałem i sprzedałem po kupnie popcorna ze względu na zbyt drogie płyty więc w nowym NMT ta opcja jest mi zbędna. Mój a-110 ma prawie wszystko czego mi potrzeba a to czego nie ma nie ma również c-200. Czekam na d-300 :) Pozdrawiam wszystkich HD maniaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra Panowie...wszystko się wyjaśniło.

Licencja będzie aktualizowana przez 5 lat. Więc kol.binary nie ma się co martwić :(

Cena 299$ będzie utrzymana, natomiast cena w Europie ok 349euro.

Pozdrawiam

Czy to wynika z jakiejś regionalizacji ? pomiędzy 299$ a 349Euro to spora różnica (z szybkiego przeliczenia 900PLN a 1500PLN)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Europa jest bogata i można ją łoić z każdej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolicz koszt przesyłki, do sumy ceny i cargo dolicz podatek VAT oraz być może cło i 14 % podatek od ustrojstw medialnych, i wyjdzie już mniejsza różnica. A jeszcze prowizja dystrybutora? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra Panowie...wszystko się wyjaśniło.

Cena 299$ będzie utrzymana, natomiast cena w Europie ok 349euro.

Pozdrawiam

Pięknie :( Znowu będę miał nowy sprzęcik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to będzie ten sam sprzęt ? ( w sensie czy jak będę miał go z USA to np plyty BD bede mogl tylko z regionu 1 odtwarzac ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś to zainteresuje.

Dzwoniłem dzisiaj do Human Media.

Bardzo rzeczowy Pan dał mi wszelkie informacje.

1. Do Polski trafi kilkadziesiąt sztuk.

2. 50% dostawy poleci od razu do przeróżnych czasopism, redakcji, testerów sprzętu video.

3. Nie ma możliwości rezerwacji zakupu - kto pierwszy ten lepszy.

4. Dostawa spodziewana gdzieś około 15 sierpnia - ponoć już są opóźnienia.

5. Urządzenie przyjmie każdy napęd BlueRay z interfejsem SATA.

6. Spodziewana cena to około 1500 zł bez HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to lipa,myślałem że się załapie na początku sierpnia na PH c200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...