Skocz do zawartości
azizi

Popcorn Hour C200

Rekomendowane odpowiedzi

Syabas opublikował właśnie oficjalny opis (i cenę dla końcowych użytkowniów) nowego odtwarzacza C200. Odświeżył też cały swój serwis popcornhour.com

http://www.popcornhour.com/onlinestore/ind...&item_id=12

Do momentu tej publikacji partnerzy i resellerzy sprzętu nie mogli umieszczać informacji o nowym modelu na swoich stronach.

Pierwsze sztuki urządzeń, w ograniczonych ilościach, trafią do partnerów pewnie gdzieś za miesiąc.

Edytowane przez HumanMedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z napędem wygląda całkiem, całkiem ....

6419ca67031e8e8dmed.jpg

Ma dwa wewnętrzne SATA , więc jakoś chyba będzie można podpiąć zew. dysk - są przecież kabelki SATA - eSATA .

Ale i sama kieszeń przecież akceptuje dyski SATA (II) - ciekawe do jakiej pojemności rozpoznaje, ale to chyba już nie problem.

Czytanie BD z katalogu i z obrazu ISO to chyba najważniejsze dla wielu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo, na nowej stronie nie ma B-110... Czyżby koniec produkcji? ;)

Ciekawe czy wypuszczą C-200 w formie "motherboard"?

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje bo jakoś ma zaufanie do Popcorna : ) Dobrze, że w końcu popracowali nad wyglądem i jakoś to będzie można postawić ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu akurat nie zgadzam sie mimo ze o gustach sie nie dyskutuje to zarzuty mam konkretne. Chlopaki postarali sie i przynajmniej na papierze wydaje sie ze sprzet bedzie cool ale wystarczylo zainstalowac glupia klapke na dwoch zawiasikach i sprezynie jak w najprostszej obudowie do kompa zeby zaslonic "dziure na napedy" bo po pierwsze wyglada brzydko po drugie jezeli zainstalujesz jakijkowiek "third party" sprzet np jak na zdjeciu BRD nie ma najmniejszych szans zeby kolorystycznie i faktura plastiku odpowiadal calej jednostce. Drugi zarzut to wyswietlacz ktory coprawda bedzie sterowany programowo ale poki co wiadomo ze pod wzgledem kontrastu a taki wyswietlacz jak zamontowany z niebieskim podswietleniem nie jest czytelny wiecej niz z metra wiec idea super bo mozna np. obslugiwac audio pliki bez tv ale w praktyce nie do wykorzystania.

NIe zmienia to faktu, ze A110 jak napisalem idzie na allegro wkrotce ;)

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście klapka powinna być bo tak to niezła wizualna.... kupa o_o Nie zwróciłem na to od razu uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam - z kieszenią HDD wygląda elegancko, a skoro i tak ma pracować w sieci, to napęd BD gdzieś tam będzie siedział w blaszaku. :)

Ale pomysł z klapką jak najbardziej ciekawy , choć ciężko sobie w tym miejscu wyobrazić " kawał pustej blachy " :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby jednak dodawali klapke na naped :)

0532d0acb3519b42.jpg

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... No i jak tu się podniecać, skoro człowiek ma eGreata M31B, Blu Raya 1400 a w perspektywie może i 32B650 (co to mkv sam odtwarza).... Chyba każdy z nas ma taki zestaw (albo o wiele lepszy). I zamieniać to na coś co może być jak DUNE czyli niewypałem ? Rozumiem,że wielu z Nas brakuje jednak prawdziwej obslugi Ripów BD w PH...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto tu mowi o rozsadku kiedy jest sie MANIAKIEM :)

W pracy juz o mnie mowia inspektor gadżet .... trzeba sobie zapracowac na opinie. he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo z komputerem niestety jest dla niektórych zbyt dużo pierd@l#nia. Ja osobiście wolę wydać tyle samo na takiego playera co wydałbym na HTPC, ale oszczędzić sobie kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu godzin na składanie, instalowanie oprogramowania, konfigurację, wyciszanie itp.

Tutaj dostaję ciche urządzenie dedykowane do odtwarzania plików i obrazów/struktur płyt DVD i Blu-ray.

PS. mam nadzieję, że ISO Blu-ray też będzie łykał

Mam b-110 i jestem tak średnio zadowolony,szczególnie po tym,jak pobawiłem się chwilkę multimedialnym kompem mojego kuzyna. Powiem szczerze, żałowałem,że kupiłem popcorna. Niby chodzi co ma chodzić, ale... powiedzmy,że nie ma przyjemności z jego obsługi. Popcorn tak jak i PCet, wymaga trochę czasu na jego "dopracowanie" i również to nie są krótkie chwile, szczególnie dla mniej obeznanych w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam mam PH A100 i jestem zadowolony i szczerze mówiąc nie widzę większego sensu zmiany na ten nowy model, bo ilość rzeczy ekstra w stosunku do A100 nie uzasadnia wydawania kolejnego tysiąca (a licząc jeszcze dodatki typu dyski, napęd to dwóch tysięcy). Jak ktoś jest maniakiem, ma kasę i ma potrzebę obejrzenia każdego nowego klocka to go rozumiem, ale nie jest to żaden technologiczny przełom, a jedynie upiększanie czegoś co już chodzi dobrze w poprzednich modelach. A do BD to mam stacjonarny odtwarzacz i zdecydowanie taki wolę niż bawić się w dokupywanie i montowanie tacek :):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma jakieś potrzeby. O ile nagrania programów hd z satelity, reencody w mkv a nawet pliki m2ts z blu-ray chodzą mi bez problemu na moim iStarze HD z softem A-110 i nie wyobrażam sobie powrotu do odtwarzania z kompa, tak pełnej natywnej obsługi struktury Blu-ray mi brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... na moim iStarze HD z softem A-110 ...

To można do niego wrzucić soft od Popcorna?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To można do niego wrzucić soft od Popcorna?!

Można, można. Pisz na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie jest to już mała, fajna skrzyneczka

a wygląd jak od ruskich z bazarów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wygląd jak od ruskich z bazarów...

Nie przesadzajmy z wyglądem, bo nie jest tak żle. Zawsze można bebechy przełożyć do HI-END owej skrzyneczki. Zresztą o gustach się nie dyskutuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do odtwarzania plików ISO BD nie potrzebna jest zmiana na sprzęt z mocniejszym procesorem ,czego przykładem jest TVIX 6500 ( ta sama SIGMA co stare popcorny). To wg mnie tylko pretekst. Mam nadzieję ,że w końcu pokaże się jakiś alternatywny firmware z ich obsługą i dopiero wtedy będzie twardy orzech do zgryzienia , po co właściwie ten nowy popcorn jest....

Ja liczyłem na więcej portów USB i na wieksze otwarcie na takie urzadzenia podłączane do nich jak tunery TV ( czy to DVB-S2 czy DVB-T) , bluetooth (i np mozliwosc przesylania dzwieku w oby dwie strony ) , a tu ciagle tylko 2 gniazda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana sprzętu faktycznie potrzebna nie jest, ale trzeba dokupić dodatkową licencję, bardzo drogą, i takiego prezentu przy sprzęcie za $200 ani Popcorn Hour ani inni producenci innych NMT dać swoim klientom nie mogą.

DViCo brało taką kasę za swojego TViXa, że mogli sobie na to pozwolić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem czy by tak naprawdę nie mogli? Nie wiem jakie są koszta uzyskania licencji, na BD zapewne całkiem spore, i kwestia czy się płaci za odtwarzacz (jak jest chyba w przypadku DVD) czy za samą licencję na dzień dobry plus zapewne za odtwarzacz (tak chyba jest w BD).

Ale porównajmy budowę (koszt składników) i cenę odtwarzaczy BD i NMT. Przecież ten pierwszy ma (nieco) droższą obudowę, wyświetlacz i przede wszystkim napęd BD. A kosztuje tyle samo lub znacznie mniej, niedawno na Engadget widziałem zajawkę odtwarzacza BD za 99USD... Przypomina mi się zdanie z PR'owskiego szumu wokół XStreamer'a "zawsze mnie dziwiło iż odtwarzacz DVD (wyposażony w mechanizm) za 39,99 USD potrafi obsłużyć DVD z CSS, a media player za 200...300 USD tego nie potrafi". Coś w tym chyba jest? ;) Oczywiście stacjonarne odtwarzacze mają przewagę w wielkoseryjności produkcji, ale czy jest ona aż tak wielka?

Co do nowego SoC'a, ja jestem za! Szybkość działania (menu itepe) urządzenia i prędkość transmisji! Wydaje mi się że to rzeczy nie do pogardzenia. Nawet za wyższą cenę...

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szybkość działania (menu itepe) urządzenia i prędkość transmisji! Wydaje mi się że to rzeczy nie do pogardzenia. Nawet za wyższą cenę...

Tylko ,czy ta predkosc dzialania menu i transmisji jest naprawde potrzebna w zyciu codzienym....Na poczatku przy zabawie to tak ,ale jak nam sie juz pozniej znudzi to urzadzenie i wlaczamy je tylko do obejrzenia konkretnego materialu to chyba juz mniej....Tak samo predkosc transmisji ,da mnie jest to bez roznicy czy film mi sie sciagnie przez pol nocy ,czy przez cala , wazne ze na nastepne popoludnie juz jest.....

Dla mnie liczy sie to co moze odtworzyc , a oprocz obslugi BD i BD ISO nic wiecej ( wciaz level 5.1 nie obslugiwany)

No ale kazdy ma swoje priorytety i nie bede sie przekonywal do pozostania przy starych modelach jak mozna miec "lepszy". Sam popatrze jak to bedzie wygladac w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o prędkości transmisji miałem na myśli kopiowanie plików z kompa na wewnętrzny HDD kukurydzy, sam przyznasz że Gbit Ethernet się tu przyda... :lol:

A co do menu, gdy na dysku będzie kilkaset plików (lub dużo więcej jeśli C-200 będzie lepszy jako odtwarzacz do muzyki) to szybsza nawigacja też się przyda... ;)

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne ,że wszystko co szybsze to jest lepsze i się przyda ,ale w tym wypadku jakoś to przezyje i narazie nie mam zamiaru wymieniac A110 na C200. Poza ty wystarczylby mi 100Mb ethernet , gdyby faktycznie w pelni go wykorzystywal ;) Gdzies na forum nmt wyczytalem ,ze spodziewaja sie dwukrotnego zwiekszenia predkosci transmisji .... wiec po co od razu gigabit ? Mnie 2x wcale nie satysfakcjonuje i poczekam na nastepce C200:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...