Skocz do zawartości
Janusz2009

Jak nagrać film na płytę Blu ray,aby odtwarzacz stacjonarny mógł ją odtworzyć

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z nagraniem filmu w jakości HD na płytę Bd-R,poczyniłem dziesiątki prób (Cyber link suite) na próżno,w stacjonarnym odtwarzaczu Blu ray (sharp)pojawia się komunikat "there no titlle to play".Ciekawe jest to że kiedyś udało mi się nagrać,i odtwarza normalnie tą nagraną kiedyś płytkę,ale nie pamiętam jak to zrobiłem.Może ktoś wie jak to się robi,lub jaki program do tego jest jest najlepszy.Większość programów zapisze tylko dane na BD,a tych niestety odtwarzacz nie odtworzy.Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z nagraniem filmu w jakości HD na płytę Bd-R,poczyniłem dziesiątki prób (Cyber link suite) na próżno,w stacjonarnym odtwarzaczu Blu ray (sharp)pojawia się komunikat "there no titlle to play".Ciekawe jest to że kiedyś udało mi się nagrać,i odtwarza normalnie tą nagraną kiedyś płytkę,ale nie pamiętam jak to zrobiłem.Może ktoś wie jak to się robi,lub jaki program do tego jest jest najlepszy.Większość programów zapisze tylko dane na BD,a tych niestety odtwarzacz nie odtworzy.Proszę o pomoc.

ImgBurn lekarstwem jest.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś nagrałem na BD-RE 25GB Verbatima film "Transporter 3" i poszedłem do Media Markt stestować czy stacjonarny odtwarzacz Blu-ray sobie z nim poradzi.

Poszło wszystko bez problemu. Film został odpalony na Sony. Wszystko poszło ładnie i płynnie.

Płytke nagrałem w Power2Go Cyberlinka. Film zrobiony w TsMuxerze. Wrzuciłem całą strukturę jaką ten program zrobił, nawet z katalogami typu CERTIFICATE, AUXDATA, BDJO, JAR, META. W jedym z artykułów przeczytałem, że należy je usunąć, żeby film się odtworzył na stacjonarnym odtwarzaczu Blu-ray. Jak widać nie miało to wpływu na odtwarzanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imgburn udf 2.5

nie ma siły żeby nie zagrało

chociaż pierwsze modele sharpa miały problemy z wypalanymi BD

Edytowane przez aldo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega powyżej wspomniał,

najważniejsze to przed wypaleniem zmienić sposób zapisu z ISO na UDF 2.5

Wszystko zależy od odtwarzacza, część z nich szuka odpowiednich plików i katalogów na płycie,

część sprawdza co to za płyta ( i tu ważny ten UDF), ps3 na ten przykład nie zobaczy płyty

innej niż zapisanej z UDF 2.5

Tak samo jak odtwarzacze stacjonarne DVD szukają katalogu VIDEO_TS tak już ps3 sprawdza czy to płyta

z zapisem video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten problem mam już za sobą,tak jak wyżej kolega napisał,błąd był w odtwarzaczu ,teraz kupiłem LG 370 i odtwarza wszystko (dosłownie) a tamtego sharpa po prostu wyniosłem do garażu.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem, mianowicie staram się poprzez IMG BURN zrobić obraz ISO z folderów CERTIFICATE i BDMV.

Niestety taki obraz nie chce mi czytać w odtwarzaczu na PC, gdy zamontuję jako wirtualny dysk, ani na PS3.

W ImgBurn wybieram "utwórz obraz z plików/folderów" poczym dodaję owe dwa foldery do kompilacji. Wybieram miejsce docelowe dla pliku wynikowego ISO. W opcjach obrazu: typ danych MODE1/2048, system plików UDF, wersja 2.50

CO JESZCZE TRZEBA USTAWIC aby wynikowy plik obrazu ISO byl widziany jako bd video? jeśi od razu nagram na BD-RE tak samo... ps3 nie czyta jako video:/

PROSZE O POMOC

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo posiadanie folderów niczego nie wyjaśnia.

Czy to jest jeden materiał, czy wiele, czy jest Menu , kto to robił ?

Wszystko robisz ok - problemem może być sama zawartość - podaj szczegóły, podam receptę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, ma ktoś 100% metodę na przygotowanie filmu z mkv na płytę bluray? - od niecalego tyg mam BDrec i nie mogę przygotować żadnego filmu aby nagrać na płytę BD25 -testuje caly czas tsmuxerGUI, multiAVCHD, mkv2vob - niektore wolne i nie dzialaja, inne szybkie i tez niewidoczne. nagrywam w imgburn w udf 2.50 i tylko czas trace - proszę o pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można nagrać dwa filmy o pojemności około 7,5GB( posiadają one foldery BDMV) na płytkę blue-ray 25GB. Próbowałem programem Power2Go, ale przy dodawaniu drugiego folderu BDMV pisze ze już dodałem ten plik. Jak nagrać te filmy i czy jest to możliwe? Szkoda płytek 25GB na jeden film 7,5GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić authoring.

Jest świetny , darmowy program do tego.

Nazywa się multiAVCHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić authoring.

Jest świetny , darmowy program do tego.

Nazywa się multiAVCHD.

Bardzo dziękuję za odpowiedź, tego szukałem :D Jest może spolszczenie do wersji "multiavchd 4.1 build 770" lub jakiś poradnik? Szperam

po necie i nie mogę znaleźć.

Edytowane przez mayama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam chyba nie ma co tłumaczyć, ale z tego co pamiętam to jest, ktoś kiedyś napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam ten sam problem co DVDMed. Mianowicie posiadam strukturę katalogów CERTIFICATE i BDMV.

struktura.jpg

Chciałbym za pomocą IMGBURN'a stworzyć obraz płyty Bluray, tak abym mógł go odtwarzać na PC, czy ewentualnie później wypalić sobie i pooglądać już nagranie na odtwarzaczu stacjonarnym, ewentualnie PS3. Niestety nagrana tak płyta nie działa w konsoli ani w PC.

Postaram się opisać jak to nagrywam, bo może robię coś źle.

1. Wybieram do nagrania katalog w którym znajduje się zarówno CERTIFICATE i BDMV.

2. Wskazuje miejsce docelowe pliku ISO.

3. Po prawej stronie w zakładce 'INFORMACJE' klikam ikonkę kalkulatora 'OSZACUJ ROZMIAR OBRAZU'.

4. W kolejnych zakładkach wybieram takie ustawienia:

68013273.png

66866563.png

87532301.png

5. Uruchamiam tworzenie obrazu zatwierdzając wcześniej dwa komunikaty:

10919867.png

78624179.png

Prosiłbym o pomoc, bo już nie mam na to pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybieram do nagrania katalog w którym znajduje się zarówno CERTIFICATE i BDMV.

Błąd - musisz po kolei wrzucać : BDMV a następnie CERTIFICATE , a nie wyższy katalog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale w dalszym ciągu ten sam problem.

Jakbyś był chętny to mogę nawet na skypie pokazać po kolei jak to wykonuję, ale ewidentnie coś nie gra.

Edytowane przez 85kali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co stanowi zawartość folderu STREAM - to jeden plik ?

Czy DVD FAB lub TS Muxer poprawnie rozpoznaje zawartość ?

w IMGBurn tworzymy " ISO z folderów" i wrzucamy do projektu 2 katalogi - BDMV i Certificate - musi się udać.

Jeśli nie działa, to może jest błąd powstały podczas tworzenia playlist (y) i player nie może jej znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawartość folderu stream: 00000.m2ts.

Tych innych programów nie znam.

Jeśli chodzi o sam film to jest to nagrany i zmontowany przeze mnie film w formacie mpeg. Stworzyłem strukturę przez MultiAVCHD i właśnie ją próbuję wypalić. Może sama struktura jest kiepsko zrobiona bo trwało to dość długo (film zajmuje 2h12m - 1920x1080). Ewentualnie może jeszcze w jakimś innym programie zrobić strukturę, tylko ja się na tym nie znam?

żródłem powinien być katalog TSMuxer , a w dużym okienku katalogi BDMV i CERTIFICATE

Nie rozumiem. Czy jako źródło dać jednak katalog TSMuxer? Wcześniej pisałeś że po kolei dodać BDMV i CERTIFICATE?

Hmm chyba się pogubiłem. Bo jeśli podam nawet TSMuxer jako źródło to nie wiem o jakie wielkie okienko chodzi.

Jak trzeba mogę skontaktować się przez skype i włączyć współdzielenie ekranu aby było wszystko widać.

Edytowane przez 85kali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<p>Ja mam inny problem, mam filmy mkv nagrane na dysku zewnętrznym i odtwarzam je na blurayu stacjonarnym panasonic bd dmp 110. Gdy próbuje je nagrać na płytę bd 25 GB odtwarzacz pokazuje mi komunikat, że płyta jest niekompatybilna, nie wiecie co może być tego przyczyną? Celowo sprawdzam pliki najpierw na dysku zewnętrznym, na który je przegrywam z komputera, ale po wypaleniu ich na płytę odtwarzać nie chce płyty odtworzyć. Pomóżcie, bo nie wiem co robić </p>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dobrze nagralem plyte na blu-ray ale na ps3 slychać dzwięk a obrazu nie ma... zna ktos przyczyne?? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam film w formacie MKV. Chciałem go zgrać na płytę Bluray i obejrzeć na stacjonarnym odtwarzaczu Bluray.
Skorzystałem z TSMuseR. Jako OUTPUT wybrałem Blu-Ray folder. Stworzył mi 2 foldery BDMV i CERTYFIKATE. Czy może Blu-Ray ISO wybrać. ?
Nagrałem te foldery na płytę Bluray raz za pomoc ImgBurn a drugi za Ashampoo Burning Studio 2014.
I mi odtwarzacz stacjonarny nie odtwarza. Widzi płytę Blueray ale przy tej nagraną przez Ashampoo pokazuje się komunikat - sprawdź płytę, a nagraną przez ImgBurn - daję odtwarzaj i przechodzi do menu startowego odtwarzacza.
A na komputerze odtwarza tą nagrana tylko przez ImgBurn.
Co robię nie tak -czy coś usuwac z tych katalogów, czy zgrywać to co jest w folderze BDMV.
Aha zaznaczyłem UDF 2.5 w ImgBurn

Pomocy bo nie chce zniszczyć więcej płytek Bluraya .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze najpierw tworzę sobie na dysku komputera iso, i dopiero potem to iso na bluray nagrywam.

Zawsze działa, 2x, a bexpośrednie nagrywanie to loteria...

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...