Skocz do zawartości
rozdam

Jak wybrac tego jedynego...LCD?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Szukam LCD 26 cali, ktorego bede uzywal przede wszystkim do ogladania TV z kabla, oczywiscie czasami dvd i w przyszlosci mam nadzieje HDTV (jezeli bedzie z kabla:) Jak wybrac tego jedynego i na co zwrocic uwage? Nie ukrywam ze zalezy mi rowniez na wyjatkowym disagne i jednolitym ciemnym kolorze (najlepiej czarnym). Prosze o pomoc i cenne uwagi...

Ok, przekonaliscie mnie do 32", wiec szukamy juz czegos lepszego:0...a moze nawet 37", tylko co ja wstawie do salonu jak w sypilani bedzie stalo takie cacko?:D co polecacie z 32 i 37 cali? wady/zalety przy obecnym obrazie z kabla i moze niedlugo HDTV z ITI...

Edytowane przez rozdam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na naszym forum nowego użytkownika :D

I od razu mówię że lepiej dać sobie spokój z LCD 26 cali do kablówki bo

1) obraz będzie mniejszy niż na zwykłym TV CRT
2) obraz będzie gorszej jakości niż na zwykłym TV CRT
3) HD będzie na takim TV wyglądało koszmarnie jeśli w ogóle taki TV przyjmie sygnał HDTV. Głównym powodem jest niska rozdzielczość i mała przekątna.

polecam dla takich celów niewielkiego - głębokość 40cm i pięknego i niedrogiego CRT SAMSUNG slimfit

[img]http://www.samsung.com/pl/products/television/slimtv/images/head_sub_slimtv_new.jpg[/img]

a tu link do strony producenta

[url="http://www.samsung.com/pl/products/television/slimtv/ws_32z409p.asp"]Samsung[/url]

na alegro podobno chodzi nawet za 2200 pln

a zapomniałem przekątna to 32"
jest HD ready więc przyjmie sygnał z ITI neovison
Na CRT 32" HDTV ma już jakiś sens w przeciwieństwie do 26" LCD.

Edytowane przez Lizarazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, witam...:0

CRT odpada, poniewaz TV musi zawisanac na scianie w sypialni i nie moze zajmowac zbyt duzo miejsca:)

Nie rozumiem dlaczego obraz bedzie mniejszy, a HDTV bedzie wygladalo koszmarnie? Przeciez 26 cali robia juz na rozdzielczosci 1366x768...

Co powiesz na temat sharpa z matryca PAL? Podobno doskonale sobie radzi z sygnalem HD i TV z kabla, lepszy wybor niz LCD samsunga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Matryca Pal radzi sobie z sygnałem PAL ale i tak gorzej niż dobry CRT.

NA matrycy 720x576 PAL możesz zapomnieć o HDTV, czyli rozdzielczości 1920x1080i.

skalowanie w dół tak deforumje obraz, że zostaje z niego sito niegodne miana HDTV.

Generalnie 26" jest za małe na HDTV !!!

HDTV ma sens od 37" wzwyż ze względu na rozdzielczość.

Polecam 37" LCD AMOI za 8k pln to najtańszy sensowny TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lizarazu' date='16.08.2006, 23:23 ']1) obraz będzie mniejszy niż na zwykłym TV CRT

[right][post="8521"][/post][/right][/quote]

Zawsze było tak, że w LCD właśnie obraz jest o 1-2 cale większy niż odpowiednik CRT :D

Co do 26 cali to yh. Samsung, LG albo Bravia. Ideała 26 to nie ma hehe bo nikt nie brnie w takie wielkości więc i żadnego wyścigu w tym przedziale nie ma. Kupisz jakiś z tych firm i napewno będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj,

Lizarazu ma rację, do PALu z kablówki to tylko CRT.
Ale jeśli na horyzoncie widzisz HD z ITI, a mimo to chcesz mieć dobrą jakość w PAL, to tylko "mała" plazma 720p, najlepiej bestseller i zwycięzca większości testów (pogromca LCDków 720p) Panasonic 37PV60 za 5850 zł na Allegro.

Ale jeśli to ma być LCD, to polecam:
1) Sony KLV-S26A10E za ok. 3 k zł lub następca z symbolem S2000 (to samo, tylko droższe ok. 4 k zł)
2) ewentualnie Samsung LE26R71B

I to wszystko.

Ta mała Bravia ma wszystkie potrzebne wejścia: do PC, Scart RGB, component YUV, HDMI z HDCP, kontrast 1000:1 = czarny jest czarny i lepszy niż Samsunga R.
Czas reakcji 8 ms. Rozdzielczość 1366x768. Oczywiście HD Ready.
Najlepszy wybór za rozsądne pieniądze, już za 3k.

Można znaleźć tańszy LCD, ale dużo gorszy, można znaleźć odrobinę lepszy, ale duuuużo droższy, o ok. 1000 zł więcej.

Mam tą Bravię i jestem zadowolony i mimo, że nie jestem fanem technologii LCD, ale akurat dla mnie ta Bravia jest najbliższa moim potrzebom naturalnego obrazu.

Mam nadzieję, że Ci to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki!

Tez wybralem sobie tego sony, ale podobno nie mozna go juz kupic-producent wycofal sie z modelu 26"-jak odbior z kablowki?


Jezeli chodzi o plazme, to czy sa plazmy ponizej 30"? TV bedzie w sypialni, wiec odleglosc to od tv ok 2,5 m...

Wracajac do watku matrycy PAL, to czy nie jest to lepsze rozwiazanie od tradycyjnych LCD? Podobno rozdzielczosc z sharpa (960x540) jest idealnie polowa rozdzielczosci HD i wyglada rewelacyjnie pomimo podwojnej kopmpresji pixela...

Co doradzacie? Sony (jezeli znajde na rynku 26 cali), Samsung, czy Sharp a moze LG? ... A moze jakas mala plazma-tutaj jeszcze nie szukalem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lizarazu' date='17.08.2006, 00:23 ']Witam na naszym forum nowego użytkownika :D

I od razu mówię że lepiej dać sobie spokój z LCD 26 cali do kablówki bo

1) obraz będzie mniejszy niż na zwykłym TV CRT
2) obraz będzie gorszej jakości niż na zwykłym TV CRT
3) HD będzie na takim TV wyglądało koszmarnie jeśli w ogóle taki TV przyjmie sygnał HDTV. Głównym powodem jest niska rozdzielczość i mała przekątna.
Na CRT 32" HDTV ma już jakiś sens w przeciwieństwie do 26" LCD.

[...ciach...]

[right][post="8521"][/post][/right][/quote]

Tez witam nowego uzytkownika.
Pozwole sobie odpowiedziec na pytanie wchodzac w polemike z autorem tej odpowiedzi - Lizarazu.
1) Obraz na moim 26 calowym Samsungu LCD R71 jest wiekszy niz na moim 14 calowym CRT TV znanej firmy Aiwa :-) ,
a telewizor mimo, ze ma wiekszy ekran zajmuje mniej miejsca (na glebokosc)
2) Obraz jest gorszej jakosci niz z 14 calowej Aiwy, ale tylko sygnal TV (cyfra+), obraz z DVD jest nieporownywalnie lepszy (a DVD mam nonameowe polaczone analogowym kablem).
3) Nie mam niestety odtwarzacza HD, ani Tunera SAT na ktorym moglbym obejrzec sygnal TV w wys. rozdzialce, ale obraz z komputera (sample HD) jest wysmienity!!

Mam nadzieje, ze dostarczylem nieco informacji.

pozdrawiam,
Konrad

Edytowane przez konradw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wiec z tego by wynikalo ze do TV lepsza 14" Aiwa, a do DVD 26" Samsung:) jak znalezc dwa w jednym? W sypialni bardziej zalezy mi na odbiorze TV (kablowka, ewentualnie satka-platforma), caly sprzet dvd+duze LCD bede mial w salonie...:D Mowice zeby zainstalowac CRT? To nie ma juz nic lepszego od tradycyjnego CRT? Moze jakas plazma albo LCD z matryca PAL? pls pomocy! Chce miec wiszacy tv na scianie, a nie kolejnego kamlota:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpowiadam:

1) Sharp tak zachwalał swoje PALowskie matryce, a już zniknęły i nie będzie,

2) nie ma plazm mniejszych niż 37", a odległość 2,5 m od niej to świat, przy 2,5 m możesz mieć 50" w FullHD,

3) LCD Sony Bravia 26" jest multum wszędzie, akurat S26A10 wychodzi, bo na jego miejsce wszedł nowy 26S2000. Ja kupiłem w super cenie na wyprzedaży 2 tyg. temu.
Moja Bravia gra z DVD na 5+, w PALu na 4+ z satki. Nie mam kablówki, bo mieszkam od niedawna na wsi.

4) Jeśli masz 2,5 m do ściany, to jedyny słuszny TV do wszystkiego to nowy, rewelacyjny Samsung LE32M71B. Za 5 minut w sprzedaży wszędzie.
(W tej wielkości ekranu nie istnieje TV z FullHD).

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' date='17.08.2006, 00:11 ']Zawsze było tak, że w LCD właśnie obraz jest o 1-2 cale większy niż odpowiednik CRT :P

Co do 26 cali to yh. Samsung, LG albo Bravia. Ideała 26 to nie ma hehe bo nikt nie brnie w takie wielkości więc i żadnego wyścigu w tym przedziale nie ma. Kupisz jakiś z tych firm i napewno będziesz zadowolony.
[right][post="8528"][/post][/right][/quote]

miałem na myśli najbliższą alternatywę CRT czyli Samsunga lub philipsa 32".

O CRT 26" nawet nie słyszałem :D a Tobie chodzi zapewne o to że część kineskopu w CRT jest nie widoczna. Dodam od razu że tak musi być ze względu na poprawność geometrii obrazu.

[b]@Rozdam[/b] przypomnę tylko że jeżeli kupisz 26" o proporcjach 16:9 to będziesz zmuszony przy sygnale SDTV - kablówka cyfra plus itd. (chodzi o sygnał 4:3) albo
1) oglądać rozciągnięte mordy na ekranie - jak robi większość... hmmm amatorów - eufemizm:)
2) albo zostawić czarne pasy po bokach ekranu.

Efekt końcowy jest taki że przy przekątnej 26" realne pole odbioru sygnału 4:3 jest niewielkie. Taki ekran to się nadaje co najwyżej do kuchni albo do kibla.

Do sypialni 32" CRT HD ready jeżeli planujesz tam odbiór HDTV. Jeżeli nie to porządne 29" CRT. EW. jak pisałem LCD full HD AMOI 37" 8k pln akceptuje sygnał 1080p i w ogóle to jeden z lepszych LCD na rynku.

[b]AD jakość CRT HD [/b]
zobacz tak wygląda X360 na CRT philipsa
[img]http://img90.imageshack.us/img90/9112/kameo7er.jpg[/img]

[b]AD Najbardziej optymalne rozwiązanie[/b]
Chcesz żeby:
- SDTV - PAL cyfra + polsatcyfrowy itd
- DVD
- HDTV
wyglądało na jednym urządzeniu dobrze kup CRT !!!

[b]AD wspaniała matryca PAL-owska[/b]
a słyszałeś o tym przecudownie wyglądającym modelu Porsche który fabrycznie jest sprasowany do połowy i wygląda równie ślicznie jak oryginał ??? NIE ??? ja też nie :) Każde przeskalowanie w dół w ekranach o natywnych rozdzielczościach to utrata jakości - utrata informacji o obrazie - w wypadku takiej matrycy aż połowy informacji o obrazie.

[b]AD wygląd DVD[/b]
na dobrym CRT 32" DVD będzie wyglądać lepiej niż na jakimkolwiek LCD. Po prostu taka jest specyfika sygnału.

[b]AD musi wisieć na ścianie [/b]
Daj sobie z tym spokuj, dzisiaj każdy chce powiesić coś płaskiego na ścianie i być fajny. Tylko że większość ludzi nie patrzy na to że sprzęt który kupują jakościowo pozostawia bardzo wiele do życzenia i co gorsza bardzo szybko się zestarzeje.

Edytowane przez Lizarazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Tak czytam od kilku tygodni to forum i forum inne :-)
Moje spostrzeżenia jako zwykłego uzytkownika.
Mam 25" jakiegos Thomsona od jakichś 10 lat.
Nadejszła chwila zmiany TV. Naczytałem sie od plazmach, lcd ich wadach i zaletach.
Wg. "ortodoksów" do kablówki tylko CRT. Nie mówię, że nie maja racji.
Ostatnio, w końcu, podłączyłem do swojej kablówki, testowo LCD Samsunga LE32R73 i
.... obraz, ogólnie był zdecydowanie lepszy od mojego starego CRT. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że gdybym podłączył jakis nowiutki model CRT (coraz mniej) to obraz pewnie byłby lepszy od tego lcd, ale na miły Bóg nie kupie juz taaaakego kloca. Nawet wszelkie "slimfity" są wielkie. Nie kupie również TC Full HD bo po prostu mnie nie stać. Czekac nie będę na obniżenie cen bo za chwilę poprzezczka pójdzie w górę i znowu kasy zabraknie. Kupuję TV LCD 32" do kablówki, DVD (component). Byc może w bliskiej przyszłości platforma cyfrowa.
Z tym hasłem "jak LCD to tylko full hd" to, moim zdaniem podobnie jak z " jak aparat cyfrowy to tylko lusztrzanka" :-)


pozdrawiam
Gatar
ps.przepraszam, że troszke ntg, ale musiałem :-)
nie kupie Aston Martina bo jest najlepszy, ponoć :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>>>albo zostawić czarne pasy po bokach ekranu.

Efekt końcowy jest taki że przy przekątnej 26" realne pole odbioru sygnału 4:3 jest niewielkie. Taki ekran to się nadaje co najwyżej do kuchni albo do kibla.
>>>> koniec cytatu

rozciągnięte mordy - sporo paneli skaluje obraz w ten sposób, że po środku obraz jest 1:1 a po bokach rozciągnięty. Dla ok. 70% przekazów oko daje się oszukać.

BTW - pod tym względem 26"=32"=50"=milion"

Druga sprawa: Quiz- Przy standardowej rodzielczości ekranu 1366x768, na jakim ekranie skalowanie PAL(i jakiejkowiek innej) do natywnej rozdzielczości ekranu będzie mniej widoczne?
Odpowiedź - na mniejszym.

26" do kibla? - nie wiem jakie zatwardzenie musiałbym mieć, coby się na to zdecydować (pełen szacunek dla rozmiaru Twojej "Świątyni medytacji" :P)

No ale ja wypowiadam się bardzo subiektywnie. Mam JVC 26" i bardzo go sobie chwalę. Dodam, że jak mam okazję zobaczyć coś "naprawdę" 16x9 i w dodatku w np. 720p/1080i to jednak brakuje mi tych paru cali...

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gatar' date='17.08.2006, 19:51 ']Witam.
[...]
Wg. "ortodoksów" do kablówki tylko CRT. Nie mówię, że nie maja racji.
Ostatnio, w końcu, podłączyłem do swojej kablówki, testowo LCD Samsunga LE32R73 i
.... obraz, ogólnie był zdecydowanie lepszy od mojego starego CRT. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że gdybym podłączył jakis nowiutki model CRT (coraz mniej) to obraz pewnie byłby lepszy od tego lcd, .
[...]
Kupuję TV LCD 32" do kablówki, DVD (component). Byc może w bliskiej przyszłości platforma cyfrowa.
Z tym hasłem "jak LCD to tylko full hd" to, moim zdaniem podobnie jak z " jak aparat cyfrowy to tylko lusztrzanka" :-)
pozdrawiam
Gatar
ps.przepraszam, że troszke ntg, ale musiałem :-)
    nie kupie Aston Martina bo jest najlepszy, ponoć :-)
[right][post="8573"][/post][/right][/quote]

Priomo topem klasy HDTV jest zapewne w tym momencie 103" plazma full HD która kosztuje 40 k euro czyli jakieś 160k pln.

Aston martin kosztuje zapewne ponad 300 tys pln a my mówimy o 8k pln za porządny LCD. Więc wcale nie gadamy tu o obrzydliwym luksusie.

Kupując dobrego LCD 32" za 5k dzisiaj oszczędzasz 3k. Kupując taki sprzęt będziesz musiał go za dwa lata wymienić bo twoi koledzy pokupują sobie już w tym czasie full HD. które zapewne przy 37" zjedzie wtedy do 5K. Dzisiejsze LCD 32" są bardzo nie future proof. Ten sprzęt szybko poleci cenowo w dół jak tylko zwiększy się ilość modeli full HD co dzieje się właśnie teraz.

Jeżeli na razie nie możesz wyłożyć 8K a możesz 5k to poczekaj do czasu gdy uzbierasz 8k bo różnica jakościowa między tym sprzętem wynosi znacznie więcej niż 3k. Zauważyłem także że ludzie mają mentalne problemy z zakupem TV w systemie ratalnym...

Kupowanie w tym momencie 32" LCD pod kablówkę to po prostu bezsens ale w końcu jest trendy :P

W kwestji porównania do aparatów cyfrowych to jest ono całkowicie nie adekwatne dlaczego ??? Specyfika TV - za chwilę wszyscy w Europie będą nadawać w 1080i - będzie jeden rodzaj sygnału i to do niego będzie trzeba dostosowywać TV czyli kupować matryce full HD. Full HD to po prostu prawdziwe HDTV tak jak prawdziwy PAL w SDTV to 720x576. Czy 5 lat temu kupił byś TV który wyświetla ledwie połowe możliwości sygnału PAL ??? Full HD w założeniach nie jest luskusem lecz standardem dla każdego zjadacza cchleba. Za parę lat na rynku powyżej 32" funkcjonować będą tylko full-e bo tylko one ukazują HDTV bez stratnie.

Co do jakości CRT to pisałem o "porządnych" CRT nie o low-endzie. CRT bardzo różnią się między sobą jakością i stawianie obok siebie starego 10 letniego Thoma obok nowego LCD nie dowodzi w żadnym wypadku wyższości LCD nad CRT w przypadku sygnałów SDTV.

[quote name='wozimek' date='17.08.2006, 20:06 ']>>>>albo zostawić czarne pasy po bokach ekranu.

Efekt końcowy jest taki że przy przekątnej 26" realne pole odbioru sygnału 4:3 jest niewielkie. Taki ekran to się nadaje co najwyżej do kuchni albo do kibla.
>>>> koniec cytatu

rozciągnięte mordy - sporo paneli skaluje obraz w ten sposób, że po środku obraz jest 1:1 a po bokach rozciągnięty. Dla ok. 70% przekazów oko daje się oszukać.

BTW - pod tym względem 26"=32"=50"=milion"

Druga sprawa: Quiz- Przy standardowej rozdzielczości ekranu 1366x768, na jakim ekranie skalowanie PAL(i jakiejkolwiek innej) do natywnej rozdzielczości ekranu będzie mniej widoczne?
Odpowiedź - na mniejszym.
[..]
[right][post="8575"][/post][/right][/quote]

No właśnie takie oglądanie gdy obiekty zmieniają swoje proporcje w zależności od położenia na ekranie jest kompletnym wieśniactwem. Zaraz usłyszę że komuś to nie przeszkadza :) coż do wszystkiego można się przyzwyczaić w końcu ludzie żyją nawet na syberii :)

Twój quiz dotyczył pytania - na jakim LCD sygnał PAL wygląda mniej beznadziejnie ?

Proponuję inny Quiz - na jakim TV sygnał PAL wygląda najlepiej ???
odp. na dobrej klasy CRT o proporcjach 4:3 np. 29" LOEWE lub Philips

Z [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=1698"]tabeli[/url] którą umieściłem na forum wynika że SDTV w Polsce to wiele różnych rozdzielczości co tylko potwierdza że żaden LCD nie poradzi sobie lepiej z kablówką lub cyfrą niż CRT które nie ma rozdzielczości natywnej.

Kolejny Quiz - do oglądania jakiego sygnału służą panele full HD ???
odp - do sygnałów HDTV !!! :D

P.S Pal w SDTV to 720x576 widział ktoś LCD z taką rozdzielczością ???

Edytowane przez Lizarazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kupując dobrego LCD 32" za 5k dzisiaj oszczędzasz 3k. Kupując taki sprzęt będziesz musiał go za dwa lata wymienić bo twoi koledzy pokupują sobie już w tym czasie full HD. które zapewne przy 37" zjedzie wtedy do 5K. Dzisiejsze LCD 32" są bardzo nie future proof. Ten sprzęt szybko poleci cenowo w dół jak tylko zwiększy się ilość modeli full HD co dzieje się właśnie teraz."

Wiem, że to grupa hdtv, ale wiekszość ludzi zainteresowanych hdtv (przynajmniej ja :-)), oprócz hdtv ma "na głowie" całe, lub prawie całe gospodarstwo domowe z "inwentarzem", który od patrzenia na full hdtv za bardzo nie urośnie.
Te 3 tys. może być nie do przeskoczenia.

"Jeżeli na razie nie możesz wyłożyć 8K a możesz 5k to poczekaj do czasu gdy uzbierasz 8k bo różnica jakościowa między tym sprzętem wynosi znacznie więcej niż 3k. Zauważyłem także że ludzie mają mentalne problemy z zakupem TV w systemie ratalnym... "

Zawsze można czekać i zawsze będzie coś lepszego , 3 tys droższego.
Raty też trzeba brać rozsądnie.

"Kupowanie w tym momencie 32" LCD pod kablówkę to po prostu bezsens ale w końcu jest trendy :) "

Hmm. Ja po prostu chcę mieć dobry, lżejszy, mniejszy gabarytami TV.

" Specyfika TV - za chwilę wszyscy w Europie będą nadawać w 1080i - będzie jeden rodzaj sygnału i to do niego będzie trzeba dostosowywać TV czyli kupować matryce full HD. Full HD to po prostu prawdziwe HDTV tak jak prawdziwy PAL w SDTV to 720x576. Czy 5 lat temu kupił byś TV który wyświetla ledwie połowe możliwości sygnału PAL ??? Full HD w założeniach nie jest luskusem lecz standardem dla każdego zjadacza cchleba. Za parę lat na rynku powyżej 32" funkcjonować będą tylko full-e bo tylko one ukazują HDTV bez stratnie."

Oby to tak szybko się stało. Przyspieszenie jest zauważalne, ale w ostatnich latach ten proces bardzo się ślimaczył. Społeczeństwo, ponoc staje się coraz zasobniejsze, tak,że może za kilka lat będzie mnie stać na wymianę co 3 lata tv, wraz z postępem technologicznym ?!

"Co do jakości CRT to pisałem o "porządnych" CRT nie o low-endzie. CRT bardzo różnią się między sobą jakością i stawianie obok siebie starego 10 letniego Thoma obok nowego LCD nie dowodzi w żadnym wypadku wyższości LCD nad CRT w przypadku sygnałów SDTV. "

Oczywiście, że nie potwierdza to wyższości lcd nad crt, ale ja sobie obraz poprawiam.
Porządne CRT prawie wymarły i są to duże klocki.
Nie zawsze w niedużym pokoju się zmieszczą.

pozdrawiam
Gatar

ps. ja juz jestem chyba dinozaurem, dlatego moje myśli może są takie "niedzisiejsze" :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gatar,

W 100% zgadzam się z Lizarazu.
Ale w jednym przyznam Ci rację, jeśli chcesz mieć nowy PŁASKI ekran teraz, dzisiaj, a nie za 2-3 miesiące, to kupuj dobre 32 cale LCD (nowy Samsung LE32M71 = majstersztyk, 100 Hz, super kontrast).
Jesteś "zaprogramowany" na 32 cale LCD i nikt Cię od tego nie odwiedzie.
Nikt też nie zmusza Cię do zmiany i należy szanować Twój wybór.
Zawsze jednak można wtrącić jakieś ale. Moje "ale" są takie:
Ale dlaczego 32, a nie 37 FullHD, jeśli tylko cena, to zaczekaj nie 2-3 lata, tylko do Gwiazdki. Zobaczysz, za Fulla zapłacisz 6k. Warto poczekać, po IFIE będzie wysyp nowych TV i ceny spadną.
Ale dlaczego uważasz, że 37 cali to już za dużo. Zobacz tabelę odległości, przy 37 cali FullHD, oglądając ITI w HD optymalna odległość to poniżej 2 m ! Można nawet w łazience powiesić :D i będzie dobrze :)
Ale dlaczego chcesz oszczędzić te 3k zł teraz, pomyśl, jeśli kupisz TV FullHD, to będziesz "na bieżąco" nie przez rok, tylko przez 5 lat, może więcej.
A 3000 zł podzielić na 5 lat to "tylko" 50 zł miesięcznie więcej, jedno wyjście we 2-3 osoby do kina miesięcznie.
Może takie "ale" Ci pomogą, może nie, Twoja sprawa, ALE jeśli kupisz 37 Full za te nawet 8k zł, to będziesz miał Maybacha, a nie tylko Astona Martina. "Maybacha" za 50 zł miesięcznie więcej, pomyśl tylko.
Powodzenia i pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote]Wiem, że to grupa hdtv, ale wiekszość ludzi zainteresowanych hdtv (przynajmniej ja :-)), oprócz hdtv ma "na głowie" całe, lub prawie całe gospodarstwo domowe z "inwentarzem", który od patrzenia na full hdtv za bardzo nie urośnie.
Te 3 tys. może być nie do przeskoczenia.[/quote]

@ gatar - właśnie dlatego powinieneś kupić CRT :) i wydać 3K albo ściągnąć ze stanów SONY Trynitron HDTV pewnie wyszło by koło 5k :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre rady zawsze w cenie.
Dzięki za podpowiedzi, ale ....zrobie swoje. :)
pozdrawiam
Gatar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' date='17.08.2006, 01:14 ']Odpowiadam:

1) Sharp tak zachwalał swoje PALowskie matryce, a już zniknęły i nie będzie,

2) nie ma plazm mniejszych niż 37", a odległość 2,5 m od niej to świat, przy 2,5 m możesz mieć 50" w FullHD,

3) LCD Sony Bravia 26" jest multum wszędzie, akurat S26A10 wychodzi, bo na jego miejsce wszedł nowy 26S2000. Ja kupiłem w super cenie na wyprzedaży 2 tyg. temu.
Moja Bravia gra z DVD na 5+, w PALu na 4+ z satki. Nie mam kablówki, bo mieszkam od niedawna na wsi.

4) Jeśli masz 2,5 m do ściany, to jedyny słuszny TV do wszystkiego to nowy, rewelacyjny Samsung LE32M71B. Za 5 minut w sprzedaży wszędzie.
(W tej wielkości ekranu nie istnieje TV z FullHD).

Pozdrowienia
[right][post="8538"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


no tak, tylko zapomnialem napisac ze mam tylko 100 cm miejsca na scianie (cala scianka w sypialni ma 140 cm, wiec trzeba cos zostawic po bokach:), a jezeli chodzi o sony do wybralem model z serii "V" tego wlasnie nie ma juz w sprzedazy (ty piszesz o modelu "S")

pozdr
Damian
PS dzieki za info o samsungu-wyglada ciekawie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no dobra, bo ja coraz mniej juz kumam z tego:0

ustalmy ze ma to byc tv:
-plaski (lcd lub plazma)
-do 100 cm (wiec raczej 32")
-to tylko sypialnia, wiec nie musi byc hyper super (w salonie bedzie taki:), wiec ten musi byc gorszy i tanszy:)
-obecnie nie mamy sygnalu hdtv, wiec koncentrujemy sie na sygnale PAL (wiec pytanie z quizu, jak najbardziej aktualne-na ktorym LCD sygnal PAL bedzie lepszej jakosci)
-w przyszlosci sensowna mozliwosc odbioru HD, nie koniecznie full HD, bo to drugi TV w mieszkaniu
-acha i zeby te "mordy" w sygnale PAL nie byly rozciagniete...^_^ tylko nie piszcie ze to tylko w "erze" bo nie uwierze:) ... moze jednak ta matryca PALowska w Sharpie to dobre rozwiazanie do zwyklego SDTV? Podobno na sygnale HD rowniez sobie radzi calkiem niezle...

pls o pomoc bo juz sam nie wiem:)

pozdr
damian

Edytowane przez rozdam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gatar' date='17.08.2006, 19:51 ']Witam.
Tak czytam od kilku tygodni to forum i forum inne :-)
Moje spostrzeżenia jako zwykłego uzytkownika.
Mam 25" jakiegos Thomsona od jakichś 10 lat.
Nadejszła chwila zmiany TV. Naczytałem sie od plazmach, lcd ich wadach i zaletach.
Wg. "ortodoksów" do kablówki tylko CRT. Nie mówię, że nie maja racji.
Ostatnio, w końcu, podłączyłem do swojej kablówki, testowo LCD Samsunga LE32R73 i
.... obraz, ogólnie był zdecydowanie lepszy od mojego starego CRT. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że gdybym podłączył jakis nowiutki model CRT (coraz mniej) to obraz pewnie byłby lepszy od tego lcd, ale na miły Bóg nie kupie juz taaaakego kloca. Nawet wszelkie "slimfity" są wielkie. Nie kupie również TC Full HD bo po prostu mnie nie stać. Czekac nie będę na obniżenie cen bo za chwilę poprzezczka pójdzie w górę i znowu kasy zabraknie. Kupuję TV LCD 32" do kablówki, DVD (component). Byc może w bliskiej przyszłości platforma cyfrowa.
Z tym hasłem "jak LCD to tylko full hd" to, moim zdaniem podobnie jak z " jak aparat cyfrowy to tylko lusztrzanka" :-)
pozdrawiam
Gatar
ps.przepraszam, że troszke ntg, ale musiałem :-)
    nie kupie Aston Martina bo jest najlepszy, ponoć :-)
[right][post="8573"][/post][/right][/quote]

...i jaki model wybrales z tych 32 calowych lcd?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...