Skocz do zawartości
Sofo

Samsung bd 3600

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktos jakis pomysł dlaczego filmy HDTV.x264 nie chodzą , tylko słychać głos obrazu brak a po chwili this file format is not supported czy jakos tak albo jak w przypadku gwiezdnych wojen 48 gb Star.Wars.Pack.1080p.HDTV.x264 których zdobycie zajeło mi nie pytajcie ile czasu , jedna wielka pixeloza ... ma ochotę wziaść tą rewelację i ... ;) Dodam ze na kompie wszystko ok.Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Chłopacy!

Sprawdźcie czy filmy 1080p działają na tym sprzęcie. Nigdzie nie mogę znaleźć na czym to jest zrobione i czy ten Samsung poradzi sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Chłopacy!

Sprawdźcie czy filmy 1080p działają na tym sprzęcie. Nigdzie nie mogę znaleźć na czym to jest zrobione i czy ten Samsung poradzi sobie.

Odpowiedź na powyższe "pytania" jest bardzo trudna!

Więc ogólnie rzecz biorąc, to napewno odtwarza filmy 1080p - sprawdzone!

Natomast istotną kwestią jest: z czego (płyta, dlna, dysk itp.), w jakim formacie (bluray, AVCHD, MPEG4, MKV itp).

Co to znaczy "na czym jest zrobione"?

Nie rozumiem powyższych pytań!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpowiedź na powyższe "pytania" jest bardzo trudna!

Więc ogólnie rzecz biorąc, to napewno odtwarza filmy 1080p - sprawdzone!

Natomast istotną kwestią jest: z czego (płyta, dlna, dysk itp.), w jakim formacie (bluray, AVCHD, MPEG4, MKV itp).

Co to znaczy "na czym jest zrobione"?

Nie rozumiem powyższych pytań!

A tutaj też jesteś :-)

Dzięki za info. Chodzi mi o MKV oczywiście - 1080p MKV. Bluray czyta byle co.

Jeśli możesz sprawdzić to byłbym wdzięczny.

Interesuje mnie odtwarzanie z dysku sieciowego i z płytki.

Gdyby tak czytał jeszcze płytki DVD9 8,5GB to by było super.

Edytowane przez kecaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktos jakis pomysł dlaczego filmy HDTV.x264 nie chodzą , tylko słychać głos obrazu brak a po chwili this file format is not supported czy jakos tak albo jak w przypadku gwiezdnych wojen 48 gb Star.Wars.Pack.1080p.HDTV.x264 których zdobycie zajeło mi nie pytajcie ile czasu , jedna wielka pixeloza ... ma ochotę wziaść tą rewelację i ... :angry: Dodam ze na kompie wszystko ok.Będę wdzięczny za pomoc.

Maro, jeśli nie masz obrazu a słyszysz głos a potem pojawia się komunikat to zapewne problem z profilem MKV, miałem to samo. Sprawdź jaki profil ma ta matroshka - prawdopodobnie jest w profilu 5.1, którego nie czyta ten player (możesz to sprawdzić programem mediainfo). Miałem ten sam problem z jednym z filmów i musiałem przerobić film do profilu 4.1 (za pomocą programu uncropMKV - do ściągnięcia tutaj). Robi się to bardzo łatwo, choć trwa długo - mi film o wielkości 13 Gb przerabiał 5 godzin. Ale później odtwarzanie było bezproblemowe. Wogóle pozwolę sobie na dygresję, nie wiem po co ludzi kodują MKV-ki w profilu 5.1 skoro standardem jest (podobno) 4.1?!

Mam nadzieję, że trochę pomogłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Interesuje mnie odtwarzanie z dysku sieciowego i z płytki.

Gdyby tak czytał jeszcze płytki DVD9 8,5GB to by było super.

Z dysku czyta bez problemu - mam 95% filmów w 1080p i jest SUPERRRRRR :angry: Płytek 8,5 nie sprawdzałem, ale może - skoro czyta płyty + pomimo, że instrukcja tego nie przewiduje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z dysku czyta bez problemu - mam 95% filmów w 1080p i jest SUPERRRRRR :angry: Płytek 8,5 nie sprawdzałem, ale może - skoro czyta płyty + pomimo, że instrukcja tego nie przewiduje :)

Dzięki za info. Idę do sklepu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogłeś za co bardzo dziękuję, filmów tych już nie mam więc nie sprawdze tego programu jak na razie , nie mniej jednak wiem juz na co zwracać uwagę.Mam teraz Star Wars w 720p również HDTV x264 i jest oki. Co do filmów 1080 p mkv to tu jest różnie,niektóre potrafią ciąć choć jest to prawie nie zauważalne ale wkurza, szczególnie filmy mające kilkanaście gb co dziwne.Pewnie i na to jest jakieś proste wytłumaczenie ;) Próbowałem oby dwa dyski i jest to samo.Mam tez filmy 1080p mieszczące się na DVD9 8,5GB i śmigaja bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do filmów 1080 p mkv to tu jest różnie,niektóre potrafią ciąć choć jest to prawie nie zauważalne ale wkurza, szczególnie filmy mające kilkanaście gb co dziwne.Pewnie i na to jest jakieś proste wytłumaczenie :unsure: Próbowałem oby dwa dyski i jest to samo.

Ja miałem to samo na 1080p (tylko na takiej rozdzielczości), u mnie problem tkwił w ścieżkach dźwiękowych. Ponieważ wcześniej oglądałem mkv-ki z dysku podpiętego pod plazmę Sama, która nie czytała DTS-u, dźwięk w filmach przerabiałem adioconverterem na DD, pozostawiając jednak ścieżkę źródłową. Czyli po przeróbce miałem i DTS i DD zakodowane w MKV. Dzięki temu, w menu audio BR mogłem wybrać tą, która mi odpowiadała. Ale niestety, powodowało to właśnie cięcia filmu podłączonego do BR, tzn cięło gdy były dwie ścieżki a nie gdy je wybierałem :unsure: Jak usunąłem ścieżkę DD to problem zniknął (użyłem do tego programu mkvmerge, którego używam również do usuwania zbędnych ścieżek dialogowych i dodawania polskiej do mkv). Gdzieś czytałem, że problem może sprawiać również duża ilość napisów do filmu (kilka języków do wyboru) lub np polska ścieżka dialogowa w osobnym pliku. Wiem, że to nie problem na kompie, nie ma tego również przy podpięciu dysku do plasmy Sama jak również w plikach 720 ale w 1080 to miałem a po pozostawieniu jednej ścieżki dźwiękowej oraz wmuksowaniu napisów do mkv nie mam żadnych cięć - największy plik mkv jaki mam ma około 17Gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jeśli wszystko działa prosze o potwierdzenie czy działa w nim odtwarzanie Avi (divx) z napisami w formacie txt? Nazwa filmu i pliku z napisami ma taka sama nazwe.

Siedze nad tym od 2 dni po zaktualizowaniu OS do najnowszego i za chiny nie mogę tego uruchomić.

Nadmienię że film i napisy mam nagrane na pendrive którego podłączam z przodu BD-P3600.

Prosze o odpowiedź osoby którym to działa.

Edytowane przez szamcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewnie głupie pytanie ale powiedzcie czy jesli mam router i podłączony do niego laptop to czy ten blu ray musi byc tez podpięty do kolejnego routera żeby sie komunikowały, czy może ma juz wszystko co niezbędne wbudowane i bedzie sam sie łaczył z tym routerem od laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pewnie głupie pytanie ale powiedzcie czy jesli mam router i podłączony do niego laptop to czy ten blu ray musi byc tez podpięty do kolejnego routera żeby sie komunikowały, czy może ma juz wszystko co niezbędne wbudowane i bedzie sam sie łaczył z tym routerem od laptopa.

Wydaje mi sie ze jak polaczysz laptopa z blurayem przez wifi, oraz na laptopie zrobisz udostepnianie polaczenia internetowego to powinno pojsc ...

Jedyny i najwiekszy minus ze o ile to zadziala to laptop bedzie musial byc wlaczony w momencie kiedy bedziesz chcial przegladac youtube na blu.

Edytowane przez czaqson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie jeśli wszystko działa prosze o potwierdzenie czy działa w nim odtwarzanie Avi (divx) z napisami w formacie txt? Nazwa filmu i pliku z napisami ma taka sama nazwe.

Siedze nad tym od 2 dni po zaktualizowaniu OS do najnowszego i za chiny nie mogę tego uruchomić.

Nadmienię że film i napisy mam nagrane na pendrive którego podłączam z przodu BD-P3600.

Prosze o odpowiedź osoby którym to działa.

Kolega juz wie, ale napisze dla innych - w jdnym poscie.

Napisy dzialaja w: divx + txt, mkv + srt

W moim przypadku w plikach mkv w momencie otwarcia napisow bluray sie zawieszal - okazalo sie ze mialem dwie wersje napisow (txt i srt), wykasowanie pliku txt okazalo sie dobrym posunieciem ... :lol:

Poza tym pieknie dziala z dyskami NTFS, koledzy pisali o tym wczesniej - tylko potwierdzam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Tomek Koko @ 09.01.2010, 15:31 )

Witam. Mam pewnie głupie pytanie ale powiedzcie czy jesli mam router i podłączony do niego laptop to czy ten blu ray musi byc tez podpięty do kolejnego routera żeby sie komunikowały, czy może ma juz wszystko co niezbędne wbudowane i bedzie sam sie łaczył z tym routerem od laptopa.

Wydaje mi sie ze jak polaczysz laptopa z blurayem przez wifi, oraz na laptopie zrobisz udostepnianie polaczenia internetowego to powinno pojsc ...

Jedyny i najwiekszy minus ze o ile to zadziala to laptop bedzie musial byc wlaczony w momencie kiedy bedziesz chcial przegladac youtube na blu.

Nie są potrzebne 2 routery dla polączenia P3600 z resztą "świata", w tym z laptopem. Wystarczy ten jeden do którego jest podłączony laptop.

Jeśli P3600 jest połączony z routerem (czy kablem, czy tez przez WiFi), to dla YouTube potrzebuje tylko internetu.

Nie jest mu potrzebny także włączony komputer (laptop) do takich odwołań.

Powyzsze stwierdzenie kolegi "czaqson" jest nieprawdziwe

P3600 łączy się z laptopem za pośrednictwem routera, a nie bezpośrednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde chodzi mi o przesyłanie filmów typu mkv i xvid na blu raya. Czy to coś zmienia? Nadal ten blu ray nie musi nic miec? I pewnie w tym przypadku komp musi być włączony, nie ma szans by to właczanie kompa obejśc?

ps

Kurcze poczytałem troche i widze ze mam za słaby router do przesyłu mkv, bo powinien byc 11.n a ja mam 11.g Dlatego bede musiał pewnei podpiąc kabel miedzy routerem a blu. I pytanie nowe brzmi czy to musi byc scrossowany czy zwykły? Pytam bo ktos kiedys pisał ze jak łączył sony w5500 z kompem to musiał byc cross. Mysle jednak ze jak łączę do routera to chyba zwykły. Mylę sie?

Edytowane przez Tomek Koko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak naprawde chodzi mi o przesyłanie filmów typu mkv i xvid na blu raya. Czy to coś zmienia? Nadal ten blu ray nie musi nic miec? I pewnie w tym przypadku komp musi być włączony, nie ma szans by to właczanie kompa obejśc?

ps

Kurcze poczytałem troche i widze ze mam za słaby router do przesyłu mkv, bo powinien byc 11.n a ja mam 11.g Dlatego bede musiał pewnei podpiąc kabel miedzy routerem a blu. I pytanie nowe brzmi czy to musi byc scrossowany czy zwykły? Pytam bo ktos kiedys pisał ze jak łączył sony w5500 z kompem to musiał byc cross. Mysle jednak ze jak łączę do routera to chyba zwykły. Mylę sie?

Jak rozumiem, chodzi o przesyłanie mkv z laptopa, via router?

Kabel może byc normalny, to jest połączenie typu komp (bluray) - router, a nie komp - komp.

Zresztą większość nowych modeli routerów ma automatyczne wykrywanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak chodzi o przesłanie mkv z laptopa via router do blu ray-a. Dzięki za odpowiedz. Kurcze w tym tygodniu odbieram sony 52w5500 i walcze co do niego dokupić czy tego samsunga czy lg 390. Tak naprawde zalezy mi by odtwarzacz miał wyjście analogowe 5.1 i dekodery hd oraz odtwarzał mkv. Obydwa modele to potrafią, samsung do tego jest tańszy wiec chyba zdecyduję sie na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ten BD może przerobić w locie dźwięk z filmu mkv DTS na DD 5.1 i puścić go po optyku np do mojego kina (bo to max co moze moje kino)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam mały problem odnośnie połączenia tego samsunga z internetem. Sprawdzanie łącza wykazuje, że na " internet service test" jest jakiś błąd i nie mogę się połączyć. Jest to połączenie kablowe, neostrade mam udostępnioną. Miał ktoś może podobny błąd? Bo już nie wiem jak z tym walczyć :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Firmware 2.06 ... myslalem ze chociaz poprawia napisy czy cos podobnego ...

Ver 2.06 : FEB. 04. 2010

1. Improves a specific BD title''s playback capability.

Ver 2.05 : OCT. 31. 2009

1. Improves a specific BD title''s playback capability.

Ver 2.04 : SEP. 30. 2009

1. Improves a specific BD title''s playback capability.

Zaraz przetestuje to napisze czy jest cos nowego

Edytowane przez czaqson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nic nowego nie zaobserwowałem :blush:

-napisy nadal bez obwódki :lol:

Ps. u mnie po WiFi pięknie śmiga mkv z srt

jednak nie wiem dlaczego po auto połączeniu z wiFi BD widzi mi tylko jeden komputer a mam w danej chwili dwa kompy z WiFi z udostępnionymi katalogami - czy ktoś z Was rozwiązał ten problem ?

I pytanie z innej beczki:

Czy ktoś z kolegów zdecyduje się wgrać soft z P3600 USA do naszej wersji EU ?

tu link do samsung USA: http://www.samsung.com/us/consumer/tv-vide...&returnurl=

w/g mnie wystarczy tylko zmienić rozszerzenie XAA na XEF i wówczas dostaniemy dodatkowo dostęp do serwisów Blockbuster, Netflix oraz Pandora (zauważcie że soft USA waży prawie 80MB

Ponadto zastanawiam się czy nie zmienić sobie w P3600 kody regionu :) - link poniżej

http://www.videohelp.com/dvdhacks/samsung-bd-p3600/10097

Edytowane przez gudea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Czy ten BD może przerobić w locie dźwięk z filmu mkv DTS na DD 5.1 i puścić go po optyku np do mojego kina (bo to max co moze moje kino)?

Czy ktoś ma taką informację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 3600 odtwarza dwuwarstwowe BD? Niby w instrukcji pisze, ze nie, ale że odtwarza dwuwarstwowe filmy oryginalne, więc problem leży pewnie po stronie softu.

Wie ktoś jak to obejść?

Lekko się zirytowałem po nagraniu płyty DL i odrzuceniu przez odtwarzacz.

Aha. Pytanie jest konkretne. Czy da się jakoś odtworzyć płyty BD DL w tym odtwarzaczu.

Dyskusje pseudofilozoficzne o zasadności wypalanie BD DL albo stosowania zewnętrznych napędów HDD zamiast płyt nie dotyczą tego zapytania.

Zaznaczam to, bo gdzie nie czytałem, ze ktoś chce nagrywać płyty BD do odtwarzacza kończyło się dyskusja cz lepszy HDD czy BD9. Proszę o konkretne odpowiedzi do konkretnego pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po wgraniu najnowszego softu poprawnie wyświetlane są napisy w formatach MPL2, TMPlayer i MicroDVD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ten BD odtwarza pliki mkv z profilem 5.1 ? Jeżeli nie to jaki prosty programik polecacie do przerobienia tych plików na 4.1 ?

Edytowane przez Feru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...