Skocz do zawartości
Mis23

Edge LED, RGB LED - o co biega?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dużo się mówi teraz w mediach o LED. Samsung sprzedaje Edge (?>>)LED TV. Sony ma w swojej ofercie LED RGB. A Samsung mówi, że pierwsi wprowadzili LED TV. Czy to jest jakiś nowszy LED? O co w tym chodzi? Proszę o wytłumaczenie oraz podanie zalet i wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Obaj producenci mają w swojej ofercie zarówno telewizory podswietlane LED RGB jak i LED EDGE. Obie technologie dają intensywniejsze kolory i głębszą czerń niż standardowe podświetlenie CCFL.

LED RGB w technologi Local Dimming pozwala dynamicznie wygaszać pewne obszary podświetlenia matrycy, dzięki czemu można uzyskać głęboką czerń. Tak podświetlane są np. Samsungi serii A9, B9000 czy Sony X4500

LED EDGE to podświetlanie krawędziowe które pozwala zredukować grubość telewizora, np. Samsungi serii B6000, B7000, B8000 i Sony ZX1

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już kolega Ghrom napisał,w uproszczeniu: LED RGB ma wpływ na poprawę jakości wyświetlanego obrazu, przynajmniej teoretycznie, a LED EDGE ma wpływ na wygląd samego telewizora. Sam musisz sobie zadać pytanie co jest dla Ciebie ważniejsze :). Obie technologie mają wpływ na pobór energii i to jest ich niewątpliwy plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba opcja "estetyka/waga" zaczyna wygrywać u producentów, co za tym idzie EDGE LED będzie coraz powszechniejszy.

Dziś LG przedstawił najcieńszy LCD świata - panele 42'' i 47'' o grubości 5,9mm (!). 42'' waży tylko 6kg, połowę tego co CCFL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość czerni Edge LED jest niestety ale słaba - w temacie o B7000 wrzuciłem foto co się dzieje pod kątem. Widać to gdy zestawi się koło Siebie parę telewizorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba opcja "estetyka/waga" zaczyna wygrywać u producentów, co za tym idzie EDGE LED będzie coraz powszechniejszy.

Dziś LG przedstawił najcieńszy LCD świata - panele 42'' i 47'' o grubości 5,9mm (!). 42'' waży tylko 6kg, połowę tego co CCFL.

Mnie wogóle dziwi taka tendencja i cały pomysł MAX SLIM w tv - przecież wiadomo że ze względów konstrukcyjnych/geometrycznych tak cienki panel jest BARDZO podatny na odkształcenia(zagięcie wręcz)/zniszczenie/inną usterkę i nie pomogłaby tu nawet rama ze stopu tytanu czy włókien węglowych .

Ja jako klient nigdy się nie zdecyduje na tak delikatny w używaniu , użytkowy produkt .

Jeśli klienci się łapią na tą cieniznę ( i to więcej płacąć za ową cienkość ) to z chyba tylko z braku wiedzy i minimum wyobraźni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety słowo cienki nie jest tutaj żartem. Cienki i .... cienki : /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z telewizorem naprawdę tak często się lata, żeby stawać na głowie dla paru centymetrów w odchudzeniu? Mi tam różnicy nie robi czy mam 9cm czy 15 grubości znaczenie to było w przypadku CRT, które mogło pół pokoiku zawalić... Także jestem za LED RGB, głębsza czerń to jest to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili grubość TV i tak jest jeszcze dosyc duża, OLEDy będą jeszcze cieńsze, czy raczej już są :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy są na rynku dostępne telewizory 32" z podswietleniem LED RGB?

Nigdzie w specyfikacji nie mogę się doszukać rodzaju podświetlenia:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz były premier z Gorzowa powiedziałby na telewizory z podświetlaniem krawedziowym ... CIENIASY !!!

I to określenie znakonicie oddaje ich parametry fizyczne (grubość) jak i jakość świecenia.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips robi ledowe 32". Tylko cena tego ... powoduje ze zakup staje sie absurdalny.

Ogolnie, tv led ma taka cene , ze zakup trzeba rozpatrywac na lata . A jest to niemozliwe, bo za klka lat bedziemy wymieniac tv na OLED.

Tak wiec cena powoduje , ze tv full led sa pozbawione sensu ekonomicznego.

Edytowane przez Tom0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...