Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Philips 32PW9551/12 CRT!!! Żadne tam płaskie;p

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie jak się poskacze po stronach producentów i popatrzy co oferują w różnych krajach (zwłaszcza w stanach) to jak najbardziej można dojść do takiego wniosku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największa szkoda, że to inny system i nie można tego sprowadzić sobie do nas :) Ale rzeczywiscie Europa jest traktowna po macoszemu, nie dość, że ceny dużo wyższe (zapewne za sprawą cła) to jeszcze sprzęt dużo dużo gorszy. Ech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaje link do listy 11 modeli CRT HDTV dostępnych w stanach o 400 USD do 1k

Coż jak Pietrzak proponował pozostaje nam wypoweidzieć wojnę USA i następnego dnia się poddać :)

[url="http://www.pricegrabber.com/search_attrib.php/page_id=80/popup16%5b"]=10:1661/sortby=priceD]LINK[/url]

Edytowane przez Lizarazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Philips to ma jeszcze wersję tego TV, ale w formacie 4:3 - 29" model 29PT9521
z wejściem component i HDMI. To samo co 32 cale panorama, tylko w tradycyjnym PALowskim rozmiarze.
I cena poniżej 1850 zł na Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' date='15.08.2006, 09:59 ']Więc takie gadanie, że nie ma gdzie TV postawić, a gdzie w takim razie postawisz pozostałe klocki? no chyba że pionowo, "twarzą" w dół  ;)
[right][post="8411"][/post][/right][/quote]

popieram, dodatkowo u mnie TV stoi w rogu pokoju, tzn mozesz wejść za TV i tam stanąć - na co mi płaski :huh: Liczy się obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='apollo302' date='14.08.2006, 01:50 ']Według mnie te 10 cm robi jednak duzą roznice....Bylem ostatnio w rtv mix wlasnie na dziale kineskopow, i wsrod wszystkich klockow tylko samsung wygladał przyzwoicie.  Az dziw bierze ze inni producenci dalej  "klepią" te swoje pudła ktore ciezko w domu gdziekolwiek sensownie ustawic. Moim zdaniem Samsung wyglada jak troche wiekszy LCD,albo jak nowoczesny tylnoprojektor,natomiast wszystko inne to zwykłe "nietwarzowe" Buble...Widocznie ciezko jest wyprodukowac "krotki" kineskop ale skoro Samsung moze .....                                                                                                    Jeszcze wroce do rozdzielczosci, przeciez kineskopy maja policzalną max liczbe lini w pionie i poziomie wiec jest to ich rozdzielczosc. Nie rozumiem stwierdzenia ze mają skonczona ilosc pixeli w poscie wczesniej. Moze sie myle???
[right][post="8372"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Mi sprzedawca w sklepie powiedzial, ze ceną za krotszy kineskop jest jednak pogorszenie geometrii obrazu. Przypatrzylem sie - i rzeczywiscie, obraz samsunga na bokach byl jakis pozawijany. Wzialem klocka (29").

Mam przy okazji pytanie: mam 3 opcje cyfrowe do wyboru: "pixel plus", "digital scan" i "podw. linii". Wydaje mi się, ze przy tej ostatniej obraz zaczyna migac. Kto wie, co one dokladnie oznaczaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kineskop' date='25.08.2006, 15:29 ']Mi sprzedawca w sklepie powiedzial, ze ceną za krotszy kineskop jest jednak pogorszenie geometrii obrazu.[/quote]

Hmm w tych samsungach to właśnie ludzie na różnych forach piszą i zdjęcia pokazują, że są rzeczywiście problemy z geometrią. Ciekawe czy to przez ten krótszy kineskop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak dokładnie jest poniżej rysunek prezentujący o co chodzi - trudniej sterować wiązką elektronów - :

[img]http://img189.imageshack.us/img189/7069/slimfit4yw.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może być przydatne urządzenie do tego philipsa switch komponentowy:
[url="http://www.tvcables.co.uk/cgi-bin/tvcables/component-video-switch.html"]Switch[/url]

[img]http://www.tvcables.co.uk/images/items/component-video-switch.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam kilka pytań odnośnie tego modelu.

1. Wiem już, że wyświetla obraz 4:3, 16:9 i panoramiczny. Czy ma też wyświetlanie formatu o nazwie "Superszeroki"???

2. Przez co lepiej podłączyć DVD? Przez Scarta czy przez Component?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[1] Ustawienia formatu ekranu : 4:3, [b]Bardzo szeroki[/b], Bit sygnalizacji obrazu panoramicznego, Zoom 14:9, Zoom 16:9, Panoramiczny, Powiększenie napisów dialogowych

[2] Przez component a jak chcesz component do czegoś innego to Złącze Ext 1 Scart : Wejście i wyjście CVBS, [b]RGB[/b].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='superbright' date='25.08.2006, 15:00 ']Witam.
Juz w przyszlym tyg zamierzam kupic Philipsa 32 pw 9551  i moim glownym pytaniem jest w jaki sposob go podlaczyc do komputera czy "Interkonekt komputer - telewizor
jack stereo + SVHS -> SCART PGV6709 Profigold - 10,0 m " (http://www.allegro.pl/item120703101_kabel_jack_st_svideo_scart_pgv6709_profigold_10m.html ) - bedzie odpowiednim kablem do tego a moze polecacie cos innego prosze o glosy rozsadku .
Dziekuje za opowiedzi i pozdrawiam. ;)
[right][post="8984"][/post][/right][/quote]

Ten kabel nie jest wart 200 pln tym bardziej że przy połączeniu SVHS czyli S-Video możesz zapomnieć o HDTV.

Polecam kabel D-sub 15 pin -> component. Tan który widać w jednym z moich ostatnich postów w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Napisze tak mam znajomego ktory ma sklepik RTV i u niego bylem testować sprzęt dla porównania rozstawiliśmy sobie LCD LG 32LC2R i Samsunga 32R71 no i wrażenia są kosmiczne a odczucia mieszane. Jeśli chodzi o sdtv sygnał z taniego tunera sat kanał eurosport :rolleyes:. Lcd widać smugi poszarpane linie szczególnie z bliska generalnie nie bardzo. Philips miod jak było do przewidzenia. Potem poszedł do boju x360. I tutaj pojawiły sie mieszane uczucia. Na lcd obraz jakby bardziej ostry mniej rozmyty kolory "żywsze". Demko adidasa dostarczane standardowo z konsolą w 720p. I tutaj philips pokazał klase. Jest to znana chyba reklama gdzie piłkarze biegaja po boisku zawieszonym w powietrzu. Boisko zrobione jest z szyn, a całość dzieje sie w ciemności oświetlonej jedynie punktowo 4 lampami. Na philipsie miod. Na lcd kicha zamiast czarnego tla jakies takie granatowe nijakie. Na philu cien swiatla i specyficzna mgielka rewelacja. Na lcd praktycznie brak. Widać było też większe braki lg w stosunku do samsunga. Generalnie ja stwierdzilem ze nie ma sie narazie co pchac w lcd. Philips pokazuje troche mniej szczegółów ale jeśli ma służyć np. do ogladania kablówki i grania na x360 to zdecydowanie polecam. Większość gier opiera sie na znanych schematach, ciemne korytarze jakieś katakumby, mrok. Tutaj tani lcd nie da rady. Drogi też bedzie sie gubił, a phil pokaże wszystko jak na dłoni. O de mnie tyle. Ja wybrałem phila mam na niego miejsce i nie przeszkadzaja mi jego rozmiary. Rekompensuje je jakość obrazu i uniwersalność. Za pare lat jak spowszechnieje technologia dostepne będą lepsze matryce lcd, na rynku będzie oled i sed pewnie cosik takiego sobie sprawie. Narazie phil ze swoim crt nie ma konkurencji.

P.S
Tak na marginesie dopisze malego linka: [url="http://features.teamxbox.com/xbox/1427/The-TeamXboxcom-Guide-to-HDTV/p1/"]http://features.teamxbox.com/xbox/1427/The...ide-to-HDTV/p1/[/url]
Są omówione wszystkie technologie i podane przykłady najlepszego sprzętu w danej technologii
Jeszcze tak przy okazji [url="http://www.consumer.philips.com/widescreentv/"]http://www.consumer.philips.com/widescreentv/[/url]
jakos mocno to podobne do modelu eropejskiego prawda ? Napsane ze przyjmuje rozdzialki 480p i 1080i ma wbudowane hdmi wydaje mi sie ze to ta sama banka tylko przeniesiona na rynek europejski a zarazem tlumaczy to brak logo hd-ready

Edytowane przez miaziol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich.
Przez kilka dni przeczytałem prawie wszystkie posty na tym forum gdyż postanowiłem we wrześniu kupić telewizor. Po kilkukrotnych zmianach moich faworytów, rozważając argumenty za i przeciw (swoje oraz opinie z netu) wybór padł na TV, o którym jest ten post - Philips 32PW9551/12. Moje pytanie dotyczy stolika do tego Philipsa, ponieważ nigdzie nie znalazłem jaki model stolika producent poleca do tego TV. Wiem że to pytanie zupełnie z innej beczki, ale wbrew pozorom nie takie błache (m.in. z powodu dużych gabarytów tego TV oraz nie najładniejszemu designowi).
Jeżeli ktoś z Was wie jaki stolik jest preferowany do tego TV (czy wogóle takowy Philips poleca), lub "sam sobie dopasowywał" stolik pod ten odbiornik to proszę o pomoc.

Z góry dziękuje za ewentualną odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To mój pierwszy post :P

Z tego co czytam to chyba wybiorę crt bo ma w odróżnieniu od lcd/plazmy, full hd za rozsądną cenę :D
Interesuje mnie głównie dvd, tv i sat (również w hdtv).
Zastanawiam się nad 3 modelami:
- Philips 32PW9551/12
- Samsung WS-32Z409P
- Sony KD-34XBR970 (może go jakoś sprowadzę <_<

Mam w związku z tym kilka pytań:
1) który jest wg. Was najlepszy
2) jakie jest odświeżanie tych ekranów w 1080i
3) o co chodzi że są problemy przy hdmi
4) czy miałbym jakieś problemy z tym amer. Soniaczem?
5) ten Sony ma tuner tv cyfrowy - czy jest on zgodny z eur.? czy można to przestroić na dvb europejskie?

Wielkie dzięki

Edytowane przez sofoklis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz wyżej i zobaczysz, że Lizarazu w niedługim czasie postara się przedstawić sytuację z samsungiem, więc trzeba czekać :P Sam zastanawiam sie nad wyborem pomiędzy samsem a philkiem. Ostanie dni i miliardy przeczytanych postów w wielu miejscach skłaniają mnie coraz bardziej do Philipsa, choć sexi wygląd samsunga daje do myślenia :lol: Jednak jak już do było pisane w tym topicu, jestem w stanie poświęcić wygląd w zamian za "osiągi" Postaram się wstrzymać z zakupem do wspomnianego testu samsa.....mam nadzieję, ze mi się to uda :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze to nie bedzie takie proste jest jeszcze kwestia 110-230v. Jesli chodzi o tv to niestety chyba nie bardzo da sie to tak prosto zrobic. Jesli chodzi o wyswietlanie pal to byc moze okaze sie ze cala plyte glowna trzeba by zmienic. Nie znam sie za bardzo na budowie tv wiec mnie poprawcie jesli sie myle. Mialem okazje bawic sie samsungiem i philipsem obydwa staly obok siebie i jesli mam byc szczery to sobie odpusc tego pierwszego. philips daje duzo ladniejszy obraz sam mialem go zakupic bo w porownaniu z lcd przy tej wielkosci to nie bardzo jest do czego porownywac :P. Trafila mi sie toshiba dlp 46" i niestety albo stety zajela miejsce philipsa ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mój pierwszy poscik ;)

Mam szybkie pytanko do bardziej wtajemniczonych ode mnie odnośnie Philips'a, które spędza mi sen z powiek :P Z tego co wyczytałem wszystko jest OK gdy podłączy się do niego sprzęt typu X'360 czy odtwarzacz DVD ale ten TV chyba nie ma tunera cyfrowego... Co to właściwie oznacza? Że z HDTV nici? Co się stanie w momencie podłączenia np. wchodzącej w bardzo niedalekiej przyszłości platformy cyfrowej ITI?

Mam nadzieje że ktoś z Was coś z moich wypocin zczaił i będzie umiał mi odpowiedzieć :D pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Roland' date='06.09.2006, 20:46 ']Witam! Mój pierwszy poscik ;)

Mam szybkie pytanko do bardziej wtajemniczonych ode mnie odnośnie Philips'a, które spędza mi sen z powiek :P  Z tego co wyczytałem wszystko jest OK gdy podłączy się do niego sprzęt typu X'360 czy odtwarzacz DVD ale ten TV chyba nie ma tunera cyfrowego... Co to właściwie oznacza? Że z HDTV nici? Co się stanie w momencie podłączenia np. wchodzącej w bardzo niedalekiej przyszłości platformy cyfrowej ITI?

Mam nadzieje że ktoś z Was coś z moich wypocin zczaił i będzie umiał mi odpowiedzieć :D  pozdrawiam!
[right][post="9828"][/post][/right][/quote]
Naprawde poczytaj forum tutaj jest wszystko ladnie opisane. Nie ma tunera cyfrowego co oznacza ni mniej ni wiecej ze bedziesz mogl ogladac kablowke. Co do iti bedzie potrzebny zewnetrzny dekoder ktory sie podpina do telewizorka. Tuner cyfrowy bylby potrzebny do ogladania kanalow nadawanych w systemie naziemnej tv cyfrowej. Niestety w polsce jest tylko kilka miast gdzie to jest mozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='miaziol' date='06.09.2006, 23:29 ']Naprawde poczytaj forum tutaj jest wszystko ladnie opisane. Nie ma tunera cyfrowego co oznacza ni mniej ni wiecej ze bedziesz mogl ogladac kablowke. Co do iti bedzie potrzebny zewnetrzny dekoder ktory sie podpina do telewizorka. Tuner cyfrowy bylby potrzebny do ogladania kanalow nadawanych w systemie naziemnej tv cyfrowej. Niestety w polsce jest tylko kilka miast gdzie to jest mozliwe.
[right][post="9846"][/post][/right][/quote]

Miaziol, możesz wierzyć lub nie, ale przeczytałem całe forum, i nie tylko to:) Po prostu musiała mi ta informacja gdzieś umknąć lub jej nie zrozumiałem, nieistotne:)

Dzięki za odpowiedź i wyrozumiałość:) pozdrówka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Someone' date='07.09.2006, 23:18 ']Z tego co pamiętam Samsung jest HD ready a wymogi nadania tego znaku są min. że musi on posiadać tuner cyfrowy w związku z tym tak.
[right][post="9990"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


Nieeeee, HD Ready nie ma nic wspólnego z tunerem.
Każdy TV może (nie musi) mieć wbudowany tuner:
1) analogowy (jak np. w większości kineskopowych), odbiera z anteny "z dachu"
2) cyfrowy naziemny (DVB-T), dużo LCD i PDP ma wbudowany, odbiera również z anteny z dachu (antena trochę inna, niż do analogowego, chociaż podobna), w Polsce nieliczne transmisje naziemne testowe w DVB-T,
3) cyfrowy satelitarny (DVB-S), bardzo rzadko wbudowany w TV, potrzebna antenta satelitarna (tzw. talerz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='marpas' date='07.09.2006, 20:36 ']Witam!

Mam pytanko.Czy Samsung posiada tuner cyfrowy i czy będzie odbierał
bezpośrednio telewizję cyfrową naziemną?
[right][post="9943"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
Niestey samsung nie ma tunera cyfrowego tylko analogowy. Pytanie za 100punktow po co pchac tuner cyfrowy w tv skoro i tak nie ma do czego go wykorzystac przeciez dvb-t dopiero raczkuje wiec niewiele stacji nadaje w tym systemie. W ciagu 2-3 lat to sie pewnie zmieni ale narazie to spiewka przyszlosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='miaziol' date='08.09.2006, 10:28 ']Niestey samsung nie ma tunera cyfrowego tylko analogowy. Pytanie za 100punktow po co pchac tuner cyfrowy w tv skoro i tak nie ma do czego go wykorzystac przeciez dvb-t dopiero raczkuje wiec niewiele stacji nadaje w tym systemie. W ciagu 2-3 lat to sie pewnie zmieni ale narazie to spiewka przyszlosci.
[right][post="10000"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


Czytałem ,że TVP prowadzi testy z nadajnika ze Skrzycznego.Więc pewnie możnaby
odbierać w dvb-t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mial byc ten test.. a go nie ma..
byc moze jutro bede juz kupowal.. wiec jak test jest w drodze to napiszcie.. jak nie.. to biore samsunga :D (chyba :( )
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie polecam zakupu tunera wewnetrznego DVB-S do telewizora. Zbyt mało tego schodzi więc bardzo sporadycznie są upgrady tego sprzetu. Lepiej te pieniążki wydać na zewnętrzny tuner cyfrowy, który zawsze można sprzedać lub wymienić na inny.
Takie moduły wstawia HUMAX i chyba Leowe: DVB-T i DVB-S

Ale teraz już do HDTV nie wystarczy DVB-S, potrzebny jest nowy moduł w standardzie DVB-S2.
W DVB-S audycje HDTV od kilku dni nadaje niekodowany HD1. Miło popatrzeć i posłuchać. :-)

Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...