Skocz do zawartości
Gmeru

TEST: Philips 32PW9551/12 CRT!!! Żadne tam płaskie;p

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='arsenal' date='16.08.2006, 18:17 ']To jesteś w dużym błędzie. Telewizję HD nadawano w czasach gdy o plaźmie czy LCD jako telewizor nikt nie słyszał. Odbierano i nadal odbiera się ją oczywiście na telewizorach CRT i tylnoprojekcyjnychCRT przystosowanych do tego celu.
[right][post="8492"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Dokladnie czego najlepszym dowodem rynek hamerykanski i japonski. Sprzedawano swego czasu dziesiatki modeli CRT HD prepared. I wcale nie jest powiedziane, ze lepsze wyparlo gorsze (dzisiaj kroluja niepodzielnie LCD/PDP , ew. tylna projekcja jeszcze sie jakos trzyma ale schylkowo - Sony czy JVC raczej tego juz nie zmienia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z moimi przedmówcami HDTV wymyślono na długo przed wejściem na rynek pierwszych LCD TV nie mówiąc o modelach HD ready.

LCD i plazmy nie-full HD to rozwiązania wylansowane przez marketingowców z wielkich koncernów, które w stosunku do topowych modeli CRT pod względem jakości odtwarzania SDTV są ewidentnym krokiem wstecz.

Szkoda że niewielu ludzi zdaje sobie z tego sprawę.

Niestety dzisiaj każdy chce być "fajny" i powiesić coś płaskiego na ścianie.

Cóż za 5k wolałbym obraz Kossaka niż do niczego nie zoptymalizowane (czyli do niczego się nie nadające) LCD :D

Poza tym dobry obraz z biegiem czasu zyskuje na wartości a takie LCD i Plazmy już niebawem będą szmelcem :)

Edytowane przez Lizarazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Krucjaty przeciwko plaskim wyswietlaczom robic nie mozna :)
Zalety miniaturyzacji sa oczywiste a przewaga w postaci duzych przekatnych powoduje, ze malo komu marzy sie dzisiaj 50" CRT. Dlatego najwieksza wada PW9551 jest wlasnie zaledwie 32".
apollo302 moze ma i racje, ze Samsung dizajnem i LCD'kowa anoreksja :D wydaje sie byc nowoczesniejszym produktem. Jest dodatkowo tanszy. Problem w tym - dlaczego? 600zl to niemaly grosz... filantropia Samsunga?

Pozdr / Cezarh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Flat panele są okey ale tylko full HD - konsekwencja rozdzielczości natywnej. Reszta już wkrótce pójdzie na złom koledzy wracający z Koreu opowiadali że tam w sklepach stoją praktycznie same full-e to co mamy u nas to wyprzedaż gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś tu napisał, że CRT migocze (mryga czy mruga), racja !!!
ale akurat ten mój Philipek (dokładnie 82 kg kibel w salonie :) ) nie migocze w ogóle, bo ma Digital Scan i Digital Natural Motion (taki fajny teatrzyk, bez stroboskopu, jak z kamery HD).
Dlatego go kupiłem, na szczęście to był ostatni model przed Pixel Plusem.
Piszę subiektywnie, że jest taki super, racja, ale obiektywnie rzecz biorąc, żaden inny TV nie miał takich wysokich notowań jak ten model w historii CRT w niezależnych testach (w Video miał 33 lub 34 punkty na 40).

Oczywiście przy uwielbianej przez mnie PDP Pioneera 5000EX wymięka, ale do SD to jeden z najlepszych DUŻYCH CRT jakie kiedykolwiek powstały.

Do apollo302, nikt kolego nie wciska Ci Philipka, pytasz, a my odpowiadamy co myślimy. Chcesz Samsunga, proszę bardzo, przecież to Ty wybierasz dla siebie, ale akurat mnie nigdy nie przekonasz, że design wygra z jakością.
Dla mnie może wyglądać jak sedes, ale jeśli gra jak Paganini, to może nawet być obsrany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AreckiW Twój pierwszy post na tej stronie tematu miodzio ;P

Ja już od dłuższego czasu próbuje zmienić swojego leciwego 50Hz Grundig'a 29" na 32" LCD Samsung'a LE32M61B, a tu juz można kupić nowszy model M71B, za chwile znowu jakis inny wejdzie ;O a i tak jeszcze sporo do uzbierania ;/ i właśnie sie tak zastanawiam, czy nie kupic tego Philips'a czy Samsung'a, tylko nie wiem czy to będzie dobry wybór ... jakbym kupił np. Philipsa to mam 1,5 odległości od TV, więc to chyba hardcore będzie ;p z Sam'em może i by nawet z 2m było. TV uzywalbym do konsoli, DVD, i kablówki, jak tak widze jak gra "Kameo" z Xbox'a 360 wygląda na tym TV to juz bym po niego leciał ;P - [url="http://img90.imageshack.us/img90/9112/kameo7er.jpg"]http://img90.imageshack.us/img90/9112/kameo7er.jpg[/url]

Ten Samsung ma też progresywne skanowanie czy nie ?

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...samo 100Hz nie jest lekarstwen na "migotanie" w CRT.
Trzeba jeszcze odpowiednio dobrać "poprawiacz" pod PAL/NTSC - by obraz był stabilny.
U mnie "Natural Scan" całkowicie pozbawiony migotania, choć i w "Progresiv Scan/Digital Scan" trzeba wiedzieć o co chodzi by stwierdzić, ze "mruga" (rodzinie nadal nie mruga - mnie juz tak, ale tylko w PAL = statyczne, duże, kontrastowe plansze na np. jakiś debatach w TVP2 itp.....za to mecze itp np progresywnie - lustro, np. na Polsat Sport Extra...). :D

Co do opisywanego Philipsa 32PW9551/12 - inne fora też potwierdzają , że przy połaczeniu przez HDMI coś jest nie tak ze stabilnością.

Moze właściciel sie wypowie więcej, jak to jest np z "mruganiem" po HDMI (moze jakieś dodatkowe ustawienia też działają i mają wpływ....). ? :)

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='aL1En' date='17.08.2006, 01:05 ']AreckiW Twój pierwszy post na tej stronie tematu miodzio ;P

jakbym kupił np. Philipsa to mam 1,5 odległości od TV, więc to chyba hardcore będzie ;p z Sam'em może i by nawet z 2m było. TV uzywalbym do konsoli, DVD, i kablówki, jak tak widze jak gra "Kameo" z Xbox'a 360 wygląda na tym TV to juz bym po niego leciał ;P - [url="http://img90.imageshack.us/img90/9112/kameo7er.jpg"]http://img90.imageshack.us/img90/9112/kameo7er.jpg[/url]

Ten Samsung ma też progresywne skanowanie czy nie ?

Pozdro.
[right][post="8541"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Dzięki. Aczkolwiek nigdy nie było i nie jest moją intencją wywieranie nacisku na kogokolwiek na zakup tego i tego. Po prostu tak jak wszyscy inni, wyrażam swoją opinię, a każdy sam podejmuje decyzję.
Ja swojego CRT kupiłem w 2001 za 10 k zł (w MM kosztował wtedy 18 k zł !!!) po 3 latach poszukiwania , testowania, wybierania, itd.
I do dzisiaj nie żałuję, że byłem cierpliwy. To chcę wszystkim przekazać, że kupowanie TV na 10-15-20 lat wymaga wielkiego wysiłku po to, żeby po miesiącu nie żałować. Inni piszą, żeby nie czekać i kupować, ale myślę, że niektórzy żałują strasznie, że 1-2 lata temu kupili te (wtedy) kiepskie LCD czy aptekarskie plazmy za 2 razy większe pieniądze niż teraz i dzisiaj chcieliby się ich pozbyć.
Nie wiem, co bym dzisiaj kupił w tej chwili. No może ten Pioneer PDP-5000EX, zrobił na mnie ogromne wrażenie, no ale brakuje mu głośników, tunera, nie wiem jak z wypaleniami w tym modelu, bo Pioneer nabrał wody w usta, zawsze czegoś brakuje.
Dla mnie ekran 32 cale jest za mały, dlatego wziąłem największy CRT 36", a i tak jest za mały, bo siedzę przed nim 2,5 m.
Dla mnie kino ma sens, jak nie jestem w stanie ogranąć wzrokiem ekranu, tak jak w prawdziwym kinie. I dlatego, jak za 2 lata będę przeprowadzał się do swojego nowego domu, to na pewno mój nowy TV będzie FullHD i będzie miał co najmniej 50 cali.
Przy tej wielkości zgodnie z tabelą odległości wystarczy 2,5 m od ekranu !!!
Rok temu na IFIE zemdlałem z wrażenia przy plaźmie Panasonica 65PX600, pierwsza FullHD, jest już w sprzedaży w USA, Kanadzie, Japonii.
To było to, o czym marzyłem i te 65", stałem przed nią godzinę w odległości 2,5 m i było cudnie. Stałem zahipnotyzowany.
A propos, tą plazmę ma u siebie Putin, chyba o czymś to świadczy.
Za 2-3 lata będzie taka plazma kosztowała poniżej 20k, więc wtedy to będzie miało sens.
To taka osobista dygresja o moich potrzebach i oczekiwaniach.
Ale jedno przesłanie jest pewne. KAŻDY WYBIERA DLA SIEBIE !!!

A wracając do tematu postu, to nie wiem, czy Philips gra progresywnie, pewnie tak, skoro ma wejście component. Na pewno.
A w dodatku przy Samsungu Slim zysk odległości od ściany w stosunku do Philipsa to "tylko" 11 cm, więc nie uzyskasz 0,5 m, jak piszesz.
Zgadzam się z hojlo1, że samo 100 Hz nie wystarczy.
Ale ten układ Digital Natural Motion w Philipsie (nagrodzony zresztą) załatwia mi problem na amen. Nic nie mruga.
Zgadzam się też z Lizarazu, flat panele TYLKO FullHD, bo do tego zostały stworzone i nic nie trzeba skalować (dociekamy cały czas po diabła te 1366x768 skoro do niczego nie pasuje i wszystko trzeba up lub down-skalować). Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='aL1En' date='17.08.2006, 02:05 ']AreckiW Twój pierwszy post na tej stronie tematu miodzio ;P

Ja już od dłuższego czasu próbuje zmienić swojego leciwego 50Hz Grundig'a 29" na 32" LCD Samsung'a LE32M61B, a tu juz można kupić nowszy model M71B, za chwile znowu jakis inny wejdzie ;O a i tak jeszcze sporo do uzbierania ;/ i właśnie sie tak zastanawiam, czy nie kupic tego Philips'a czy Samsung'a, tylko nie wiem czy to będzie dobry wybór ... jakbym kupił np. Philipsa to mam 1,5 odległości od TV, więc to chyba hardcore będzie ;p z Sam'em może i by nawet z 2m było. TV uzywalbym do konsoli, DVD, i kablówki, jak tak widze jak gra "Kameo" z Xbox'a 360 wygląda na tym TV to juz bym po niego leciał ;P - [url="http://img90.imageshack.us/img90/9112/kameo7er.jpg"]http://img90.imageshack.us/img90/9112/kameo7er.jpg[/url]

Ten Samsung ma też progresywne skanowanie czy nie ?

Pozdro.
[right][post="8541"][/post][/right][/quote]

Ad migotanie
jak pisał AreckiW przy "nature scan" drganie znika przy sygnale PAL do Zera obraz po prostu stojąca żyleta widziałem to na własne oczy.

Ad X360
z gmeru podłączyliśmy go do tego Phila. Gmeru napisał już w tym temacie że lepszego obrazu z X360 chyba nigdzie indziej nie widział.

Ad kablówka, DVD, X360 itd.
Moim zdaniem do tych celów nic lepszego nie dostaniesz no chyba że jeszcze jakiś inny CRT HD ready.

Ad odległość
1,5 m to dobra odległość do oglądania tego TV z takiej miej więcej podziwialiśmy X360 było pięknie :P

Ad światopoglądowo co i kiedy kupić
Jak ktoś nie chce teraz wydawać około 20k na flat panel full HD które nie są jeszcze dopracowane to niech kupi na razie CRT HD ready i poczeka jeszcze trochę bo dużo się w tej chwili na rynku zmienia - wchodzą Plazmy full HD, LCD full HD bardzo zyskują na jakości - opcja 100hz, podświetlanie LED - to duży postęp na rynku kolejny przełom.

P.S znowu się zgadzam z Areckim :D i szacunek dla Putina za wybór TV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lizarazu' date='17.08.2006, 14:51 ']Ad odległość
1,5 m to dobra odległość do oglądania tego TV z takiej miej więcej podziwialiśmy X360 było pięknie :P

[right][post="8558"][/post][/right][/quote]


Hm ;] coraz bardziej mnie ten TV kusi ;P tylko szkoda, że z tym HDMI jest problem, bo jakby nie było chciałbym też kupić jakiś odtwarzacz dvd z hdmi, a w przyszłości podłączyć pod HDMI - PlayStation 3, choć i tak jeszcze nie widziałem obrazu z componentu sic! a co dopiero hdmi, no ale napewno jakaś różnica jest, zauważalna ?
AreckiW dzięki za odpowiedz, mam rozumieć, że jak TV ma component to ma i progresywne skanowanie ? dok. to chodziło mi o Samsung'a, bo w instrukcji Philips'a wyczytałem, że ma p.

Fajnie by było jakbyście mieli możliwość przetestowania tego Sam'a, jak z HDMI itp.

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla chętnych małe porównanie obrazu na tym Philipsie i jego konkurenta Samsunga:

[url="http://www.areagames.de/forum.aspx?action=Topic&MessageID=365945#365945"]http://www.areagames.de/forum.aspx?action=...D=365945#365945[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' date='22.06.2006, 13:47 ']Bede monotematyczny ale do Xboxa naprawdę polecam:

Samsung LE32-R72B

Na nim nie można się zawieść. A kablowka jak to kablowka ja u Siebie nie narzekam a mam jeszcze innego Samsunga. Jest na 4-. Ale nie kupuj CRT!!!!! To jest krok wstecz! Naprawdę nie bierz pod uwagę CRT! Nim się obejrzysz a calkiem mozliwe ze juz pod koniec roku bedzie HD np. z TVN itd i co zrobisz z CRT?

A konsola pokaze Ci pazurki oj pokaze. TO calkiem inna klasa grania niz na CRT. Różnica kilku klas!
[right][post="6586"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Wyczytalem ten post Gmeru w temacie "Co kupic i gdzie" oczywiscie ten post mozna juz uznac za bzdury ? ;p no offence ;]

edit: Iras podał właśnie oprócz LCD'kow, dwa CRT tego Philipsa i Sam'a - [url="http://hdtvpolska.com/32_cale_do_gier_i_kablowki-t1351.html"]http://hdtvpolska.com/32_cale_do_gier_i_kablowki-t1351.html[/url] Edytowane przez aL1En

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Co do HDMI - stwierdzilem, ze obraz HD kilku programow z 1,5m rzeczywiscie cierpi z powodu drgania i w porownaniu z grajacym obok to samo LCD, jest mniej atrakcyjny. Ale tylko side by side. Szkoda, ze nie moge sprawdzic po component'cie...

Dzisiaj przetestuje po HDMI z kompa - Fighter Pilota'a 1080p i trylogie Planet Earth w 720p (te ostatnie zakodowane w okrutnie mulacym x264 !). Chetnie strzelilbym fotki, ale niedawno mnie okradziono min. z cyfrzaka :P ...

Filip ma taki wewnetrzny skaler, w ktorym jest efekt zwany "podwojenie lini"... co prawda tylko 50Hz ale w moim odczuciu przy dobrej jakosci programach z tun. sat. SDTV (mam Samsunga) i DVD (uzywam haha PS2 po rgb) daje on prawdziwa zyletke.

Ponad rok temu kupilem LCD Samsunga R51 i do dzisiaj swietnie mi sluzy przy PC'cie (po prostu swietny w kazdym aspekcie: desktop, HD, gry, DVD). Jednak nie uzyje go nigdy wiecej ze staruszkiem PS2 i SDTV... od tego jest filip, ktory z kolei nie sprawdza sie tylko w desktopie. To dobre rozwiazanie do wszystkiego na raz... do 32".

Na pewno za jakis czas bede chcial wieksza przekatna... szczegolnie do HD, PS3, gier na PC... TV LCD? Plazma? tylna projekcja? LED? NIE! dobry projektor 720p!

Pozdr / Cezarh

PS jezeli ktos nie czytal moich wczesniejszych wypowiedzi dot. 9551 to warto nadmienic, ze moj model ma kineskop czeski a nie chinski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cezarh thx za test ;p no to chyba jednak z tym hdmi to juz wszystkie modele tak maja ;/ czy różnica między hdmi, a componentem jest duża ?

Cezarh, możesz troszke więcej napisać o - "Jednak nie uzyje go nigdy wiecej ze staruszkiem PS2 i SDTV... od tego jest filip" az taka roznica jest w obrazie ? moze jakies porównanie ;P Resident Evil 4, albo God of War na tym filipie vs Samsung R51 ;] qrna szkoda, że Ci tą cyfrówke ukradli ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='aL1En' date='17.08.2006, 19:50 ']Cezarh thx za test ;p no to chyba jednak z tym hdmi to juz wszystkie modele tak maja ;/ czy różnica między hdmi, a componentem jest duża ?

Cezarh, możesz troszke więcej napisać o - "Jednak nie uzyje go nigdy wiecej ze staruszkiem PS2 i SDTV... od tego jest filip" az taka roznica jest w obrazie ? moze jakies porównanie ;P Resident Evil 4, albo God of War na tym filipie vs Samsung R51 ;] qrna szkoda, że Ci tą cyfrówke ukradli ;(
[right][post="8569"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


Chcesz fotki z 'God of War' z Samsunga 26 R71B? Nie ma sprawy - daj znac. Ale obawiam sie, ze nawet szkoda tego pokazywac - syf jest po prostu straszny!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='konradw' date='17.08.2006, 19:08 ']Chcesz fotki z 'God of War' z Samsunga 26 R71B? Nie ma sprawy - daj znac. Ale obawiam sie, ze nawet szkoda tego pokazywac - syf jest po prostu straszny!!
[right][post="8570"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Jeżeli to możliwe to jak najbardziej ;o aż taka bieda ? ja znowu czytałem, że po componencie gry z ps2 na LCD wygladją niezle/bosko?, szczególnie te, które obsługują progresywne skanowanie, no i podobno trzeba manualnie włączyć w konsoli 16:9 jak i w grze i jeszcze przed włączeniem gry ? kombinacje kalwiszy zeby wlaczyc progresywne ska. no ale nie mam tv z 16:9 i p to nie sprawdze ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mialem na mysli, ze:

Gry na PS2 z przeplotem wygladaja zdecydowanie lepiej na filipie niz moim LCD;
Przy SDTV roznica jest jeszcze wieksza na korzysc CRT;

Pamietac nalezy, ze teoretycznie im lepszy sygnal podasz tym LCD / Plazma poradzi sobie lepiej. CRT jednak i tak wygra chocby w jakosci czerni...

Anorektyki wygrywaja duzymi przekatnymi i malym apetytem na powierzchnie robocza. W ich przypadku mozna juz mowic o kinie domowym a nie o zwyklym TV...

Pozdr / Cezarh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='aL1En' date='17.08.2006, 20:33 ']Jeżeli to możliwe to jak najbardziej ;o aż taka bieda ? ja znowu czytałem, że po componencie gry z ps2 na LCD wygladją niezle/bosko?, szczególnie te, które obsługują progresywne skanowanie, no i podobno trzeba manualnie włączyć w konsoli 16:9 jak i w grze i jeszcze przed włączeniem gry ? kombinacje kalwiszy zeby wlaczyc progresywne ska. no ale nie mam tv z 16:9 i p to nie sprawdze ;P
[right][post="8572"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Postaram sie cos wrzucic, ale dopiero jutro wieczorem.
Co do tego co slyszales, to moga po componencie wygladac dobrze (bosko to za duzo powiedziane, ja bym rzekl - przyzwoicie) ale:
- musza dzialac w progressive scan,
- obslugiwac 16:9, czyli tak jak napisales, ale takich gier jest jak na lekarstwo - mowie oczywiscie o wersjach europejskich - PAL, moze mowilbym innaczej, gdybym mial przeroniona console, a tak to z oryginalow korzystam only.

pozdr,
Konrad

PS. Na tym forum jest chyba nawet lista gier ktore chodza w ps i z rozpisem dostepnych rozdzialek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='aL1En' date='17.08.2006, 18:50 ']Cezarh thx za test ;p no to chyba jednak z tym hdmi to juz wszystkie modele tak maja ;/ czy różnica między hdmi, a componentem jest duża ?[/quote]

Wiem że to nie do mnie ale pozwolę sobie odpisać :P

Sprawdzaliśmy z gmeru obydwa połączenia wrzucając plansze testowe HD.

Po HDMI nie tylko obraz się trząsł ale i cała tablica była mniej czytelna jak gdyby rozdzielczość była mniejsza - nawet 8 linia tekstu była rozmyta !!!.

Po componencie obraz był stabilny a tablica dużo bardziej czytelna 8 - linia była czytelna i wydaje mi się że 9 też ale nie jestem pewien.

Cezarh koniecznie zaopatrz się w jakiegoś HD net playera najlepiej z Snazio ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz 02:40 ;O

btw. czytałem sobie tak w wikipedi ;P o HDMI - "HDMI jest także dziełem firmy Silicon Image, która w roku 2000 założyła HDMI Working Group, w skład którego weszły: Hitachi, Matsushita Electric, Philips, Sony, Thomson i Toshiba. Od początku był to format przeznaczony dla sprzętu domowego."

No i nie roumiem znowu ;P jak Philips może produkować, bo pewnie te TV ciągle produkują, z działającym nie prawidłowo HDMI, przecież napewno przed wyrzuceniem tego TVika na rynek, przeszedl wiele testow, napewno w Philipsie pracują jacyś vidofile i widzieli/testowali obraz przez HDMI, hm :/ Ciekawe czy ta wada nadaje sie do reklamacji, no powinna! ale co z tego jak dostaniemy ten sam TV z ta sama wadą ? :)

Ide spac, dobranoc ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej!

Nad Snazio zastanawialem sie juz dawno temu. Rzecz w tym, ze uznalem PC za najlepszy player... praktycznie odtworzy kazde audio / video, usunie przeplot na wiele sposobow, "upscaluje", no problem z napisami i do tego masa innych opcji korekcyjnych. A wszystko to na LCD i CRT po cyfrowych a nie analogowych polaczeniach. Ciezko bedzie sie przestawic na pudelko...

Wracajac do filipa... Fighter Pilot 1080p i Planet Earth 720p (Ep 03: Fresh Water) wygladaly wczoraj naprawde piknie. Drzenie obrazu widoczne z bliskiej odleglosci. Natomiast z 2,5m w zasadzie problem nie wystepuje (jak dla mnie). Zawsze mozna zjechac z kontrastem co wg mnie pomaga... Planet Earth w x 264 po prostu pali proca - 90% czasu 80-100% obciazenia... jakies 4-5 zacinek na 45 minut filmu... z czyms takim chyba Snazio sobie nie poradzi...

Pozdr / Cezarh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cezarh masz rację.
Dobry komuterek to sama przyjemność z oglądania HDTV. Robisz co chcesz, jeśli oczywiście masz do tego odpowiednie oprogramowanie.
Ja posiadam Snazio jak i kompa podpietego do mojego LCD po DVI-HDMI.
Faktycznie Snazio wymięka przy komputerku, który daje potężne możliwości w HDTV ale również w SD. Dlaczego ?

1) Odpalasz materiał HDTV przy pomocy dowolnego playera z mozliwością odtwarzania materialu HDTV (do koloru do wyboru)

2) Odpalasz karte satelitarna DVB-S lub DVB-S2 na komputerze podlaczonym do telewizorka, dopasowujesz kodeki i filtry i masz SAT HD

3) Podpinasz tuner satelitarny np Dreambox (czekam na model 8000) po LAN do komputerka, ktory jest podpiety pod telewizor i odpalasz odpowednie oprogramowanie. Jak pobawisz się kodekami i filtrami to możesz sobie sam dodatkowo podkręcić jakość obrazu.

ale...
dobry komuterek to spory wydatek przewyższający koszt zakupu Snazio lub innego HDTV playera oraz koniecznosc zabawy z ustawieniami.

Moj zestawik:
-procesor AMD 64 3000+ (nie podkręcony jeszcze)
-plyta glowna Epox NForce4
-RAM 1 GB w dualu
-GForce 7600GT
-dobry zasilacz Tagan 430W
-muza-Creative 2ZS platinum
-dyski, nagrywarka, inne bajery
-karta satelitarna Technotrend 1

Player natomiast to taki mini komputer, ale pozbawiony niestety mozliwosci rozbudowy, dający prostotę obslugi dla zwyklego zjadacza chleba. Niestety nie posiada możliwości rozbudowy.

Pozdrowionka

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cezarh z tym snazio chodziło mi o złącze komponent żebyś zobaczył różnicę bo naprawdę jest duża.

@all Właśnie dla mnie na kompie jest za dużo zabawy z kodekami. Snazio jest urządzeniem bardzo prostym w opsłudze i to jest jego wielka zaleta.

Też kiedyś używałem kompa jako HD playera ale wolę bezproblemowe Snazio :)

Owszem na Snazio nie zobaczysz H.264 ale jak na razie na kompie też nie :D bo nawet 3-4 przycięcia to niedopuszczalna sprawa. Wszystko ma być płynie i pięknie.

Wkładasz płytę (albo wybierasz plik na dysku) i gra koniec :D Tak powinno być

Z tego co słyszałem to są już na rynku karty graficzne wspomagające H.264... Ktoś coś wie na ten temat ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takim sprzętem handluje się w stanach SONY WEGA 34" CRT HDTV złącza komponwnt oraz HDMI cena 1200 $. Te 34" cale to widoczne 34" więc zapewne odpowiada on TV oznaczanym u nas 36"

Szkoda że u nas nawet nie da się tego dostać :)

[url="http://www.sonystyle.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/en/-/USD/SY_DisplayProductInformation-Start?CategoryName=tv_34to36TVs&ProductSKU=KD34XBR970&TabName=specs&var2="]LINK[/url]

Edytowane przez Lizarazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

[quote name='Lizarazu' date='18.08.2006, 21:28 ']Szkoda że u nas nawet nie da się tego dostać :)[/quote]

Czasami mam wrażenie, że Europa to za[beeep]e jakieś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...