Skocz do zawartości
Maciej_27

Obraz i dzwięk z Karty Graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Nie da się. Przez DVI-D puścisz tylko obraz, dźwięk musisz optykiem czy coaxialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam;

A ja mam ASUSA EAH4850 TOP i chodzi po kablu DVI-HDMI bez przejściówki, a podobno nie powinno działać . Płyta ASUS P5Q PRO. Może sobie jakoś przekazują miedzy sobą. Zainstalowane sterowniki ATI HDMI AUDIO.

Pzdr

Edytowane przez kaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Witam;

A ja mam ASUSA EAH4850 TOP i chodzi po kablu DVI-HDMI bez przejściówki, a podobno nie powinno działać . Płyta ASUS P5Q PRO. Może sobie jakoś przekazują miedzy sobą. Zainstalowane sterowniki ATI HDMI AUDIO.

Pzdr

Radeony mają wbudowany kodek dźwiękowy, w uproszczeniu: mają dodatkową kartę muzyczną odpowiedzialną za przesył dźwięku poprzez DVI/HDMI. Komponenty nic sobie nie przekazują, płyta nawet nie musi posiadać karty muzycznej.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Posiadam Kartę graficzną ASUS EN8800GTX

c8e3c2325992eecbm.jpg

Czy mogę uzyskać jednocześnie obraz i dzwięk z tej karty

łącząc ją tym kablem do gniazda zaznaczonego na zdjęciu do TV LCD ?

http://www.allegro.pl/item633236277_kabel_...full_promo.html

Musielibyśmy zobaczyć zdjęcie karty z innej strony, a dokładniej górny grzbiet w okolicy śledzia. W tym miejscu część kart na chipsecie Nvidii posiada wejście spdif, z którego sygnał jest przekazywany dalej do wyjścia DVI. Tylko takie karty na N-vidii przsyłają dźwięk poprzez DVI/HDMI. Wymagane jest fizyczne połączenie karty graficznej z kartą muzyczną za pomocą specjalnego kabelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się: jaka kartę graficzną w przedziale 400 - 800 zł polecacie, by zarówno dźwięk jak i obraz były jednocześnie przesyłane do amplitunera kablem HDMI? Karta do filmów HD i gier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...