Skocz do zawartości
sadaman

Kabel SCART > KOMPONENT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Zaczne może od poczatku.
Jestem posiadaczem od pewnego czasu telewizora LCD SAMSUNG LE-32S71B oraz Tunera Sat FERGUSON 7318.
Tuner Sat posiada 2x wyjście SCART dla TV oraz Magnetowidu, wyjście Audio analogowe i SPDiF oraz wyjście sygnału TV po kablu CHINCH.
W menu Tunera w ustawieniach wyjść widnieja opcja z wyborem sygnału wyjściowego VIDEO - mowa o RGB oraz o CVBS. Wiadomo czym jest RGB niestety nigdzie nie mogłem znaleć objaśnienia opcji CVBS "w instrukcji również jej brak". Postanowiłem więc napisać do pomocy technicznej FERGUSONA.
Treść mejla brzmiała następująco:
[quote]Witam Jestem od niedawna posiadaczem tunera FERGUSON 7318.
W Menu w zakładce ustawienia wyjść znalazłem możliwość ustawienia odpowiedniego sygnału video , tzn: RGB oraz CVBS.
Proszę o wyjaśnienie czym jest CVBS? Oraz na co pozwala takie ustawienie jeżeli tuner połączony jest z TV pełnym kablem EURO-EURO .[/quote]

A oto odpowiedź którą uzyskałem:
[quote]Odbiornik satelitarny można podłączyć do odbiornika TV:
1. poprzez złącze SCART
2. poprzez złącze kompozytowe
3. oraz poprzez odpowiednią przejściówkę ze złącza SCART - wtedy dostępny jest sygnał komponent: ( przejściówkę taką można zakupić tutaj: [url="http://sklep.ferguson.pl/product_info.php/products_id/80?osCsid=e3e9aff810c425f6bf5108859fbf5218"]http://sklep.ferguson.pl/product_info.php/...f5108859fbf5218[/url] )[/quote]

Zatem wygląda na to że można Tuner Ferguson 7318 podłączyć do LCD Samsunga przez złącze KOMPONENT - Trochę to dziwne dlamnie aczkolwiek być może tak jest.
Nie wiem jak jest skonstruowana ich specjalna przejściówka...ale chyba niezbyt prosto ponieważ udało mi się na kilka dni porzyczyć do testu kabel SCART > KOMPONENT > Zdjęcie można zobaczyć tutaj
[img]http://www.2-ec.com/fsb_s/ecv_1092385765/kabel.jpg[/img]
Niestety po podłączeniu Tunera Sat z TV na wejściu Komponentowym albo nie mam wogóle sygnału albo pojawią się mocno skaczący obraz koloru Czarnego ewentualnie różowego. Nie wiem w czym problem jeśli sprzedawca twierdzi że jest to kable który powienien się sprawdzić na 100%
Postanowiłem dostać się do wnętrza wtyczki SCART aby sprawdzić podłączenia kabelków Komponentowych - wygląda to tak
[img]http://www.2-ec.com/fsb_s/ecv_1092385765/wtyk.jpg[/img]

I teraz moje pytanie :
Czy owe podłączenie we wtyku SCART jest prawidłowe czy może powienien być tu zastosowany jakiś układ bądź elementy elektroniczne w postaci kondensatorów.
Może ktoś z was posiada taką specjalną przejściówkę która działa w ten sposób prawidłowo.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc i cierpliwość.
Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę spokojnie sprawdź wszystko powoli. Najlepiej podłącz wszystko od początku.
Tzw. component to 3 składowe obrazu i mogą byc podłączone przez scart - to po prostu inna wtyczka. Jako nr 1 sprawdziłbym ustawienia w menu tunera - wyjście video lub coś takiego czy jest ustawione na comopnent lub YUV. Nie na composit - brzmi podobnie ale to po prostu pojedynczy cinch ( lub inaczej jack ), może się nazywac też PAL.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam moze mi ktos powiedziec jak powinien byc podłaczony tuner satelitarny z samsungiem 419p do wejscia RGB SCART CZY DO AV SCART

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sadaman' post='8286' date='12.08.2006, 08:45 ']Witam
Zaczne może od poczatku.
Jestem posiadaczem od pewnego czasu telewizora LCD SAMSUNG LE-32S71B oraz Tunera Sat FERGUSON 7318.
Tuner Sat posiada 2x wyjście SCART dla TV oraz Magnetowidu, wyjście Audio analogowe i SPDiF oraz wyjście sygnału TV po kablu CHINCH.
W menu Tunera w ustawieniach wyjść widnieja opcja z wyborem sygnału wyjściowego VIDEO - mowa o RGB oraz o CVBS. Wiadomo czym jest RGB niestety nigdzie nie mogłem znaleć objaśnienia opcji CVBS "w instrukcji również jej brak". Postanowiłem więc napisać do pomocy technicznej FERGUSONA.
Treść mejla brzmiała następująco:
A oto odpowiedź którą uzyskałem:
Zatem wygląda na to że można Tuner Ferguson 7318 podłączyć do LCD Samsunga przez złącze KOMPONENT - Trochę to dziwne dlamnie aczkolwiek być może tak jest.
Nie wiem jak jest skonstruowana ich specjalna przejściówka...ale chyba niezbyt prosto ponieważ udało mi się na kilka dni porzyczyć do testu kabel SCART > KOMPONENT > Zdjęcie można zobaczyć tutaj
[img]http://www.2-ec.com/fsb_s/ecv_1092385765/kabel.jpg[/img]
Niestety po podłączeniu Tunera Sat z TV na wejściu Komponentowym albo nie mam wogóle sygnału albo pojawią się mocno skaczący obraz koloru Czarnego ewentualnie różowego. Nie wiem w czym problem jeśli sprzedawca twierdzi że jest to kable który powienien się sprawdzić na 100%
Postanowiłem dostać się do wnętrza wtyczki SCART aby sprawdzić podłączenia kabelków Komponentowych - wygląda to tak
[img]http://www.2-ec.com/fsb_s/ecv_1092385765/wtyk.jpg[/img]

I teraz moje pytanie :
Czy owe podłączenie we wtyku SCART jest prawidłowe czy może powienien być tu zastosowany jakiś układ bądź elementy elektroniczne w postaci kondensatorów.
Może ktoś z was posiada taką specjalną przejściówkę która działa w ten sposób prawidłowo.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc i cierpliwość.
Pozdrawiam serdecznie[/quote]

Nie wiem czy dobrze Ciebie rozumiem, ale component podłączasz do TV a euro do tunera SAt ? Jeśli tak, to problem Twój tkwi w tym, że kabel też działa - ale tylko w drugą stronę. Musiałbyś mieć wyjście component w Tunerze SAT a Euro (Scart) wpinasz do TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobny problem. Mam dvd yamaha i jak podlaczylem component(yamaha) a w tv do dvi (przejsciowka z vga) to sygnal szedl i wszytsko dzialalo.
Nbylem dzis tuner hd i wykoszystalem do nigo dvi. Kupilem kabel profigold component->scart i podlaczylem ale neistety jest echo.W tv jedno euro ma obsluge rgb ( tak pisze instrukcjaale niestety nic z tego) gdzie szukac powodu ??...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobacz może w menu TV jeszcze trzeba przestawic na component.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...