Skocz do zawartości
autorus

Okładki do płyt blu ray - czyste szablony

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, tak - to oczywiste ... tutaj nic się nie zmieniło od wieków, no może poza papierem "kredowym" :)

Odrobina talentu, trzy krople dobrego pomysłu, pięć garści estetyki , kurza nóżka i dwie krople potu jaskółki .... przepis znany i prosty. :)

Czyżby nikt nie miał wejścia do OKLADKOMANIAKÓW ? - no niech się ktoś zlituje, bo potrzeba pilna ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bawiłem się w robienie okładek do BD ale obecnie przestałem.

Wszystkie filmy trzymam na HDD i okładki nie są mi potrzebne.

Okładki robiłem w programach graficznych lub w ACDSee Photo Software.

Okładki pobierałem ze strony http://www.cdcovers.cc/ . Zrobiłem szablony na różne wielkości pudełek zakupionych na GK, wklejałem logo BD, dodawałem opisy i formatowałem grzbiety. Okładki wyglądały jak oryginały lub własnych upodobań. Drukowałem na papierze kredowym.

AndrzejS.

Problem z cdcovers jest taki że nie wszystko jest i niestety większość to skany słabej jakości szczególnie okładki na płyty. Fajne okładki są na stronach niestety płatnych dobra jakość i świetne customy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Za moich czasów były templates od różnych dystrybutorów okładek Blu-Ray. Macie tam wysokiej jakości szablon z różnymi warstwami, tylko się klika, czy ma być wartstwa widoczna czy nie. Teskt się wprowadza, jaki się chce. Według mnie wszystkie okładki z napisami z tyłu, o czym jest film, dennie wyglądają. Dlatego zrezygnowałem z opisu gry w okładkach PS3, a jedynie motyw przewodni z gry na pierwszej stronie, a na tyle ujęcie z gameplayu. Polecam Wam, pobrać te darmowe szablony i znaleźć jakieś plakaty na Google Image o wysokiej rozdzielczości, czy też inne piękne zdjęcia, dopasować na przód okładki i na tył albo zrobić jeden wielki motyw, który ciągnie się z tyłu do przodu okładki i przez grzbiet. Najfajniej i tak wyglądają wszystkie okładki w tej samej oprawie, tylko motyw się zmienia, ale są stałe elementy okładki, kolorystyka, na szafeczce, jak obok siebie leża, cudnie to wygląda, a nie kolory tęczy, jak każda okładka ma inny grzbiet. Opis filmu sobie podarujcie, bo kijowo wygląda i jest zbędny, dajcie jedynie parametry techniczne filmy, video audio proporcje. Ładnie wygląda taka okładka, jak nie jest zamulona i nawalona wszystkim.

Poszukam tych szablonów, kiedyś ich miałem w pip.

EDIT

cdcovers to sobie wsadźcie :) Tutaj zapraszam: http://www.customaniacs.org/forum/templates/

Warto wejść... Sporo mają cudnych okładek customowych i oryginalne skany oraz szablony. Niektóre tak jak BodeX chce, czyli kilka części filmu, powiedzmy Star Wars i grzbiety tworzą jakiś obrazek, poszukajcie...

Zobaczcie, jakie piękne customy: http://www.customaniacs.org/forum/custom-blu-ray-covers/

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodex, odświeżyłbyś może linki do szablonów z pierwszego posta, bo zdaje się że wygasły.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BoDeX no ja mam dostęp niechwaląc się :)

Witam,

Czy ja również mógłbym otrzymać zaproszenie na www.okladkomaniacy.pl, ponieważ bardzo zależy mi na paru ARCYDZIEŁACH.

Od 12/2008 jestem zarejestrowany na www.okladkidvd.net i wiem, że kilku okładkomaniaków, robiących takie CUDA jest powiązanych z tą stroną. Regularnie wspieram ich finansowo (bardzo polecam wszystkim tą stronę), żeby ściągać okładki, ale niestety od pewnego czasu niektórych pozycji nie można ściągnąć z www.okladkidvd.net, tylko z www.okladkomaniacy.pl. Bardzo proszę o zaproszenie !!!

Przy okazji podaję strony z okładkami do filmów Blu-ray:

www.blu-ray.poral.net (bez rejestracji i wsparcia finansowego) oraz

www. okladkidvd.net i www.customaniacs.org/forum/scanned-blu-ray-covers (rejestracja i minimalne wsparcie finansowe, ale naprawdę warto !!! - piękne okładki i etykiety)

Jeszcze raz proszę o zaproszenie !!!

Wielkie THX !!!

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, jakie wymiary powinna mieć okładka do pudełka 12,5 mm elite i do 15mm amaray ? Drukował ktoś może takie okładki ? A i czy papier kredowy 170g był by dobry ( czy wyglądała by ta okładka tak jak oryginalna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

..

Przy okazji podaję strony z okładkami do filmów Blu-ray:

www.blu-ray.poral.net (bez rejestracji i wsparcia finansowego) oraz

Pzdr

Okładek koncertowych prawie nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie panowie może okładki do polskich wydań blu-ray 3d: Grawitacji, Zmierzchu Planety Małp (nie ma przecinka po 'zmierzchu'), Krwawych Walentynek oraz Wojowniczych Żółwii Ninja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...