Skocz do zawartości
maciek_t

Amplituner do stereo i KD (Onkyo czy Yamaha?)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam opinii nt. doboru odpowiedniego sprzętu grającego pod moje potrzeby.

TV Bravia 40w4710 (z prawdziwą czernią i innymi wszystkimi wadami tej Bravii :().

Obecnie jako źródła wejściowe wykorzystuję:

- Playstation 3 (również jako odtwarzacz filmów i … przynajmniej narazie muzyki) po HDMI,

- dekoder nbox po HDMI

- Cyfra+ (stary dekoder ze SCART, ale być może niedługo pojawi się u mnie Cyfra+ w HD) oczywiście po SCART.

Nie mam obecnie (poza starym radiem) żadnego sprzętu grającego.

Nie jestem w najmniejszym stopniu audiofilem i stąd pewnie moje rozterki nad wyborem systemu x.1 lub stereo.

Zastanawiam się przede wszystkim nad wyborem odpowiedniego amplitunera.

Do tej pory rozważałem wybór pomiędzy Onkyo i Yamaha (TX-SR-606 i rx-v465 lub rx-v565).

Zależy mi przede wszystkim na obsłużeniu HDMI.

Biorąc pod uwagę, że moja Bravia ma tylko 3 złącza HDMI, w tym jedno z boku, to chciałbym wykorzystać amplituner jako swojego rodzaju "hub" HDMI.

Więc od razu pytanie: Czy muszę włączać amplituner, żeby puścił ruch pomiędzy N-ką a TV (kwestia ewentualnego użycia trzeciego pilota przy najprostszych czynnościach)?

Poza TV i muzyką z kompa, namiętnie słucham radia (radio chyba w pierwszej kolejności).

Jeśli chodzi o głośniki to myślałem o tym, żeby na początku zastosować zestaw stereo, a być może w przyszłości rozbudować go do zestawu kina domowego.

Pokój: ok. 28m2 (lekko spłaszczony kwadrat). Jestem skąpy jeśli chodzi o zawalanie miejsca, więc średnio mi się uśmiecha rozstawianie po pokoju głośników w zestawie x.1

W jednym sklepie (niby specjalistycznym) gośc doradził mi Onkyo 606 jako jedyny amplituner, który dobrze gra również w stereo.

Mam serdeczną prośbę o poradę w doborze amplitunera i głośników (pierwszych dwóch lub trzech).

Docelowo miałby służyć do:

1. Radio

2. TV z n-ki i cyfry (wHD)

3. Playstation 3 (gry i filmy + muzyka do momentu kiedy nie kupię dedykowanego odtwarzacza)

4. Komputer (muzyka i filmy) po HDMI

Po analizie ofert amplitunerów widzę, że amplitunery stereo (np. RX-497 lub RX-797) nie oferują funkcjonalności HDMI

Nie zależy mi na szczególnej głośności, ani efektach basowych (dbam o relacje z sąsiadami). Bardziej na przyzwoitym (bez przesady oczywiście) dźwięku.

Podusmowując: mam serdeczną prośbę o poradę w doborze amplitunera i głośników (pierwszych dwóch lub trzech).

PS: To mój pierwszy post na tym forum, więc ... nie bijcie za mocno...

Pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz cos o budżecie , ja osobiscie polecam onkyo ale to ocena subiektywna właściciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisz cos o budżecie , ja osobiscie polecam onkyo ale to ocena subiektywna właściciela.

Dzięki za odpowiedź.

Zakładam, że na początek chcę wydać max. 3k PLN (ampli + dwie kolumny).

Onkyo 606 mieści się w moim budżecie.

Ale biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość myślę jeszcze o Sony STR-DG820.

Ma całkiem niezłą opinię na whathifi.com i jako jeden z jego plusów piszą o tym, że jest dobry do zastosowań stereo.

Nie mam kompletnie pojęcia o głośnikach (czy można na start zastosować dwie kolumny, a z czasem robudować system np. do 5.1).

Pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onkyo:) Od sierpnia TX-SR606 5.1 kino domowe + muzyka słuchana w 2.1 bardzo jestem zadowolony z audysseya :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..Więc od razu pytanie: Czy muszę włączać amplituner, żeby puścił ruch pomiędzy N-ką a TV (kwestia ewentualnego użycia trzeciego pilota przy najprostszych czynnościach)?...

No właśnie, posiadacze Onkyo, jak to jest? Z wątku o Denonie 1909 wiemy, że przy odpowiednich ustawieniach, w trybie ST-BY działa przekazywanie sygnału z wejścia na wyście HDMI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie złożyłem w głowie następujący zestaw:

Amplituner Onkyo TX-SR606

Głośniki (2.1): Jamo S602 + S60CEN.

Dajcie znać co o tym sądzicie.

Dołaczam się do pytania windmilla (i jednocześnie ponawiam swoje) o przekazywanie sygnału HDMI w trybie StandBy przez poszczególne amplitunery.

Pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekazuje:) zarówno obraz PC jak i z nboxa czyli z ps3 też,wazne tylko na jakim wyjściu zostanie wyłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po całodniowym śledzeniu hdtvpolska.com i innych forów skłaniam się ku amplitunerowi Onkyo TX-SR606.

Przez moment myślałem o Sony STR-DG820.

Ale mając na uwadze odpowiedź o przekazywaniu sygnału HDMI w trybie Stand-By przez Onkyo i nie przekazywaniu przez Sony (źródło: instrukcja) i wiele innych parametrów zdecydowany jestem na Onkyo (pomino rezygnacji ze sterowania jednym pilotem, Bravia Theatre i innych feature'ów).

Jeśli chodzi o głośniki to tak jak już poprzednio pisałem chcę na początek (ze względu na limit budżetu) zakupić dwa fronty.

Nie wiem jak długo pograją same, a kiedy dołącze suba i resztę (wszystko zależy o mojego osobistego Dyrektora Finansowego - czyli żony).

Poprzednio napisałem o Jamo S602.

Wycofuję się z tego.

Teraz myślę o Wharfedale CR-40 (oczywiście dwie kolumny).

Ich cena jest dosyć przyzwoita i mam nadzieję, że są dobrą bazą do rozbudowy.

A może... znacie jakieś inne kolumny, których para nie będzie kosztowała więcej niż 1300 PLN, a są godne polecenia.

Pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie yamaha rx-v565? mysle ze tez spokojnie zmiescisz sie finansowo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

sporym plusem dla yamahy jest to ze sa nowsze technologicznie i przede wszystkim maja video upscaling do 1080p a onkyo tylko do 1080i :D

Edytowane przez Yozman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze wtrace ja swoje pare groszy nigdy przenigdy bym nie kupil takiego onkyo 606 czy yamahe 565 osobiscie mam yamahe rxv3800 oraz dsp-ax1

i powiem krotke sensowne brzmienie zaczyna sie od tej polki cenowej

a wiec tobie polecam cos ze starzych yamaszek np dsp-a1 lub rxv-800 hcyba ze zalezy tobie na hd to rxv1800

zaoczedzij troche i kupo cos porzadniejszego bo bedziesz za pol roku pluł sobie w brode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady.

Od wczoraj gra u mnie zestaw Onkyo TX-SR606 + fronty Jamo S606.

Na razie staram się przebrnąć przez instrukcję Onkyo i nauczyć się sterowania całym zestawem.

Pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...