Skocz do zawartości
jarmarh

panasonic dmp-bd80

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Bym się zgodził, gdyby nie chodziło o tak raczkujący i niedopracowany format jak BR. Tylko najnowsze modele LG i Samsunga czxęściowo odtwarzają wiekszość koniecznych formatów. Już pliki HD jak np. .mkv czy DivX HD stają się tym co parę lat temu DivX. Poza tym jakość obrazu w Panasonicu już wcześniej odbiegała od Samsunga 2500, a model 3600 to kolejny skok jakościowy, a Panasonic stoi w miejscu.

Czy ilość odtwarzanych formatów to główna podstawa oceny BD playera, chyba nie? Natomiast jakość obrazu i obsługiwane formaty dźwięku oczywiście tak.

Jestem ciekawy gdzie ukazały się kiepskie recenzje zarówno ubiegłorocznych jak i ostatnich Panasoniców? Jeżeli możesz to podaj linki. Ja jkoś nie doszukałem się w internecie wyższości Samsunga 2500 nad resztą playerów, a skok jakościowy 3600 to chwilowo możemy podziwiać w folderach reklamowych :rolleyes:

Pozdrawiam.

Edytowane przez coolmac54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

proste porównanie

SONY BDP-S500 - świetny /w swojej cenie/ tor analogowego audio ale jednocześnie brak "cyfrowego" wsparcia dla DTS HD MA, odtwarzanie poklatkowe. Solidnie wykonany i prezentujący się okazale

vs

SONY BDP-S550 /ponoć następca S500/ - pełne wsparcie dla DTS HD MA ale FATALNY tor analogowego audio, brak odtwarzania poklatkowego. Na osłodę dodano specyfikację Profile 2.0. Wykonanie i wygląd lepiej przemilczeć

W wypadku np Panasonica jest podobnie. Wystarczy porównać - nawet wizualnie- pierwsze modele BR z obecnymi. Roznica kolosalna. Od razu widać który model zalatuję drakońskimi oszczędnosciami co zawsze ma przełożenie na jakosć audio i video. I to jest własnie przykre. Dochodzi do sytuacji paradoksalnej w której posiadacz starszego modelu ma dylemat czy warto zmieniać starszy i DOBRY model na nowy ale niekoniecznie lepszy.... A to już jest chore.

Osobiscie zastanawiam się czy warto poświecić solidny tor audio w posiadanym odtwarzaczu BR na model z Profile 2.0 ale kiepsko wykonany, ze szczatkowym torem audio....

Dochodzę powoli do przekonania że z tresci Profile 2.0 mogę skorzystać przy pomocy PS3 ...

Podobnie rzecz sie ma obecnie z kamerami i aparatami gdzie trwa debilny wyscig na megapixele przy jednoczesnym zmniejszaniu wymiarów elementów światłoczułych

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Tak, tak - będą , ale te 400 pln. to sobie odliczysz od ceny, którą wczoraj zrobili, a jest chyba o 400 pln. większa ! :rolleyes:

Ciekawe jak to wyjdzie w praniu - możecie raportować ... :(

Stary ale tak czy siak bedzie kolo 1300-400 zl wiec to samo co w sieci a widze co kupuje :( Choelra szkoda ze tylko jutro bez watu bo jestem bardzo zajety i nie dam rady skoczyc..;/

Edytowane przez Whiplash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widziałem jeszcze na oczy i nie próbowałem nowych BR Panasonica, ale akurat model BD60 ma bardzo wysokie notowania pod względem jakości obrazu,

wystarczy zobaczyć na www.idealo.de czy też na www.testberichte.de i przekonać się, jakie noty BD60 dostaje w różnych testach w różnych magazynach...

więc z tą gorszą jakością od poprzedników to chyba nie jest tak do końca słuszna ocena (obudowy nie komentuję)...

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh i ciągle o tej jakości obrazu.... której właściwie nie da się rozróżnić w modelach BD z tej półki i to jeszcze po HDMI .... Patrzcie na szybkość, czytane formaty, tor analogowy itp. TO jest ważne! Jakość obrazu jest we wszystkich praktycznie taka sama. To od TV coś zależy ....i to duże coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ok, ale to nie tylko o odtwarzanie obrazu z BR chodzi,

istotne jest też jak odtwarzacz radzi sobie ze skalowaniem (np. z DVD), a w tej dziedzinie Panasonic jest bardzo dobry dzięki swojemu unikalnemu skalerowi (z prockiem własnej produkcji UniPhier).

Co do dźwięku, no tak, można kupić Sonego 5000 za 5000 zł, Pioneera BD91 za 12.000 zł albo Panasonica BD60 za 1200 zł, ale czy różnica w jakości będzie aż tak wyraźnie słyszalna, jakoś nie mam problemów z jakością dźwięku z PS3 ???

co do szybkości startowania płyt, szczerze, to wisi mi to, dla mnie może chodzić jak ślimak, pod warunkiem, że piknie zagra...

pozdr.

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, ale to nie tylko o odtwarzanie obrazu z BR chodzi,

istotne jest też jak odtwarzacz radzi sobie ze skalowaniem (np. z DVD), a w tej dziedzinie Panasonic jest bardzo dobry dzięki swojemu unikalnemu skalerowi (z prockiem własnej produkcji UniPhier).

Co do dźwięku, no tak, można kupić Sonego 5000 za 5000 zł, Pioneera BD91 za 12.000 zł albo Panasonica BD60 za 1200 zł, ale czy różnica w jakości będzie aż tak wyraźnie słyszalna, jakoś nie mam problemów z jakością dźwięku z PS3 ???

co do szybkości startowania płyt, szczerze, to wisi mi to, dla mnie może chodzić jak ślimak, pod warunkiem, że piknie zagra...

pozdr.

Oczywiscie- jakosc dzwieku rosnie nieproporcjonalnie do ceny - juz tak jest

Dlatego ja osobiscie preferuję odtwarzacz jako urzadzenie pracujace wyłacznie jako naped a fundusze lepiej przesunąć w solidne ampli

Szkoły są jednak różne - każdy wybiera to co mu bardziej pasuje. Jeden woli taniej- inny ma smaczniejszy sen jesli wie że wydał na sprzet 10x wiecej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie- jakosc dzwieku rosnie nieproporcjonalnie do ceny - juz tak jest

Dlatego ja osobiscie preferuję odtwarzacz jako urzadzenie pracujace wyłacznie jako naped a fundusze lepiej przesunąć w solidne ampli

Szkoły są jednak różne - każdy wybiera to co mu bardziej pasuje. Jeden woli taniej- inny ma smaczniejszy sen jesli wie że wydał na sprzet 10x wiecej :)

dokładnie trafiłeś w sedno, lepiej kupić sobie PS3 i mieć i BR, i konsolę, i odtwarzacz wszelkiej maście płyt, i więczny update softu, i szybki start, i twardy dysk, i możliwości sieciowe i to za śmieszną cenę, zamiast wydawać kasę na ciutkę lepszy sprzęt 10x droższy, którego wyższej jakości po prostu nie zauważymy,

a jak ktoś woli mieć poczucie, że "cukier" będzie "najsłodszy", to wyda 12 koła na najlepsiejszy (czytaj "najsłodszy cukier") sprzęcior i będzie happy :(:(:(

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prawie zdecydowalem sie na BD80 ale chce was zapytac o kilka rzeczy.

1 - Czy czyta wszytkie rodzaje DVD ? +/- ? Jak wygalda obraz po upscalu?

2- Czy oplaca sie dokaldac te 400 zl i kupowac 80 aby puscic DTS MA po analogu czy lepiej puscic po coaxialu ? Slychac roznice miedzy DTSMA Po analogu VS DTS MA okrojony do DTS CORE Po coaxialu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się jednak na ten model, bo był w dobrej cenie, podoba mi się :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest na ekranie LCD jakość obrazu po skalowanie płyt DVD do trybu 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednka zdecydowałem sie na zaku panasa Bd80, przekonała mnie do tego pośrednio także recenzja w PC WORLD EXTRA HDYTV - gdzie ocenianio rózne marki w tym i panasa BD 55, ocenjąc pozytywnie jego jakośc skalowania DVD do 1080p. Faktycznie jestem "fanem" SONY ( posiadam LCD SONY KDL 40Z4500 - zakup dzięki rzetelnej ocenie Gmeru i nie tylko, a nawet także i "oportunistycznemu" Moborowi) ale zakup wzorcowego blue SONY BDP - S5000S jest nie opłacalny dla mnie jako zwykłego przeciętnego uzytkowania ( w ujęciu finansowym). Mam nadzieję że będę zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

a o skalowaniu napisow moze ktos cos tu powiedziec? dziala, nie dziala?

pzdr.

/dada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...