Skocz do zawartości
tomhd

NOWE BLU RAY OD PIONKA 09'

Rekomendowane odpowiedzi

różnice są nieznaczne - tył wygląda identycznie a to mówi wiele vide 51 vs 71 z obecnej serii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec wbrew oficjalnej stronie Pioneera w Japonii , w Usa nowe Pioneery maja 7.1 po analogu. Niestety sa cholernie wolne i to mnie wkurzyło na maksa. W pewnych testach sa nawet o "paznokiec" wolniejsze od modelu 51

Chyba faktycznie w Pioneerze kryzys. Dla porownania testuyjacy podaja ze owiany juz legenda przedpremierowy Oppo 83 jest dwukrotnie szybszy. Lekka przesada Pioneer lekka przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę niemal od początku wątek o nowych playerach na amerykańskim forum i wynika z niego że niestety jest ZONK. Tzn playery są wolne jak diabli, zarówno w zwykłych BD jak i Java. Maja jakies problemy z przechodzeniem pomiędzy warstwami na płytach DVD, i przynajmniej na początku mieli problemy z uruchomieniem funkcji BD Live. Czyli póki co jak zwykle ostatnio...Kryzys....

Mam nadzieje ze Pioneer szybko zrobi upgrade firmware ale tak do konca na to nie licze. Pewnie za 3 miechy na Ife zapowiedza cos nowego i znowu genialnego i ze to wypuszcza w styczniu 2010. Ehhhh.

Niestety chlopaki w ameryce chyba nie do konca sa fanami hifi bo ani słowa o jakości dzwieku stereo. Zreszta na forum toczy sie powazna dyskusja czy lepiej kupić 320 czy mocno zdyskontowanego 51fd (chyba cos za 300USD) i miec dobry obraz i wolfsony do muzyki przy niezmienionej w zasadzie funkcjonalności.

Ehhh a na MM bez VAT upolowałem 51fd za 1499 minus VAT i tak sie zastanawialem zastanawialem no i MM zamkneli :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale 51 przeciez nie umie korzystac z tych wolfsonów !

wracajac do tematu. Pioneer ledwie dyszy - nie ma sie co dziwic ze w nowe projekty idzie mało kasy a pewnie sam sprzet produkuje jakas manufaktura gdzieś w dolinie żółtej rzeki... No i mamy tego efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Śledząc wątki dotyczące różnych playerów nie rozumiem tych namiętności wokół toru AUDIO . W pełni zgadzam się z MOBOREM , że jak ktoś jest audiofilem to niech lepiej kupi sobie porządny amplituner i puści bitstream via HDMI do amplitunera i nie będziemy wtedy zmuszani chcąc delektować się torem VIDEO do kupowania kloców przypominających wczesne VHS ( wyjątek ślicznotka-TOSHIBA XE1 :P )

Edytowane przez jaczro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja tam się podniecam torem audio bo właśnie pozbywam się kina domowego Yamahy na rzecz stereo i potrzebny mi jest odtwarzacz blu-ray z dobrym analogiem. Prawda jest taka, że poza Pioneerem żadnego blureja do 2 tyś nie da się podłączyć do wzmacniacza. Widziałem i "macałem" w MM Pionka 51fd i się wzruszyłem, a jak zobaczyłem "normalne" gniazdo zasilania do którego można podłączyć audiofilską sieciówkę to poczułem się jak Marek Kondrat w "Pułkowniku Kwiatkowskim" na widok piersi Renaty Dancewicz. Bezpośrednio przed tym Pionkiem oglądałem różne Panasoniki, Sony, Samsungi i inne naleśnikowate paskudztwo. Nie jestem fanem marki Pioneer, ale jeżeli chodzi o blu-ray to dla mnie Pioneer rządzi.

Pozdro

Edytowane przez db4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

"pozbywam się kina domowego Yamahy na rzecz stereo i potrzebny mi jest odtwarzacz blu-ray z dobrym analogiem"

ciekawe jak to połaczysz. BluRay to jednak minimum 6 kanałów

"Widziałem i "macałem" w MM Pionka 51fd i się wzruszyłem, a jak zobaczyłem "normalne" gniazdo zasilania do którego można podłączyć audiofilską sieciówkę to poczułem się jak Marek Kondrat w "Pułkowniku Kwiatkowskim"

Pytanie tylko co ci przyjdzie z "audiofilskiej sieciówki" skoro nie wydusisz z tego Pionka DTS HD MA ....

Idę o zakład że lepiej zabrzmi sprzet z podobnym torem audio- bez "audiofilskiej sieciówki" ale za to z pełnym wsparciem dla DTS'a /HD MA/

Na chwilę obecną - ten Pioneer ma faktycznie- najlepszy tor audio choć możnaby polemizować- podobnie rozwiązana jest stara seria SONY czyli S300 i S500

Niebawem jednak wkracza na rynek Denon z nowym line-upem rozsądnych cenowo playerków - myślę że zdrowo tym namiesza

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o Sony BDP-s300, przemyślałem to co napisałeś Mobor (na tym forum i konkurencyjnym) i musze Ci przyznać rację. U mnie odtwarzacz blu-ray będzie podłączony do Panasonica PY85(hdmi) i analogowo (cinch) do wzmaka stereo. Tor analogowy w Sony bdp-s300 jest naprawdę ok i niewiele różni się od tego jaki znajduję się w byłym flagowcu Sony bdp-s1 przy trzykrotnie niższej cenie. Jedynym minusem tego odtwarzacza jest czas startu, ale coś za coś. Mam dvd Philipsa dvp-9000s (test w highfidelity)i wiem co to znaczy powolne wczytywanie :) , tylko że jakość dźwieku tego dvd kładzie wszystkie dvd do 3tys. poza Yamahą dvd-s2700. Różnicy w obrazie z płyt blu-ray między Sony BDP-s300 a nowymi odtwarzaczami pewnie nie zobaczę, ale różnice w dźwieku usłyszę na pawno, a tutaj już nie chcę iść na kompromisy bo audio po analogu jakie serwują nowe odwarzacze Sony,Pansonic,Samsung to delikatnie mówiąc żenada. Czytałem recenzje/specyfikacje Sony 300/500 w Adio-Video, Audio i dla mnie (nie zalezy mi na internetowaniu, bd-live, youtube,mkv,sacd itp). na chwilę obecną Sony s300 jest best buy i zamierzam go kupić.

Dzięki Mobor za podpowiedź.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s300 obecnie kosztuje ok 500zł

za taki tor audio - to jakby dawali za darmo :)

Sam go mam, uzywam i polecam. Jesli wypuscisz dzwiek jako zdekodowany PCM - jedyne czego Ci zabraknie to DTS HD MA

Poza tym - technicznie to praktycznie S1 /ta sama płyta główna, nieco bardziej rozbudowana płyta audio/

Jest wolny jak smok ale na został kupiony jako sprzet przejsciowy a z czasem bedzie słuzył jako którys tam player w domu. SPrzedawac nei zamierzam bo nie lubię robić prezentów /a za 300zł nie oddam/ ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

na areadvd.de test Pioneera 320

update: no i odrazu MEGA jaja. Amerykańska wersja modelu 320 jest bez najmniejszych watpliwosci wyposazona w analog 7.1 audio out testowana na niemieckim portalu go nie ma!!!!

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaja jajami

ten analog w wersji US jest...bo jest

na pewno nie ma co liczyc na zestaw audiofilskich rozwiazan

to raczej cos a'la sony s550 :lol:

innymi słowy- szkoda kasy a całą parę lepiej skierowac w dobry ampli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz nawet nie chodzi o to tyle, ze za wieksza kase wciskaja nam shit. ciekawe co jeszcze wycieli. MOze uklad video i np. video equalizer.

Dziadistwo. Widze ze musze juz tylko liczyc na nowe denony. ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...