Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, może się troche zagalopowałem z rożnicami, że są niewielkie. Nie mozna wykluczyć nowych firmware do 370. Niewykluczone, że to sa celowe działania LG żeby poroznic te urządzenia od siebie.

Rozdzielczośc zawsze podajemy pionową o 1920p nie słyszałem.

Jeśli chodzi o zastosowanie wifi to nie zgodze sie nie kazdy chce trzymać dziesiatek "lewych" filmow na dyskach. Poza tym zawsze cos masz nowego i teraz lataj z dyskiem miedzy odtw a kompem. Chcesz zapełniac 2TB filmami (zapewne ciągle nowymi) i chesz oszczedzac energie i nie uzywać komputera? to sie kupy nie trzyma :angry:. Poza tym teoretycznie po wifi mozna korzystac z serwera plików podpiętego pod router ale nie wiem czy LG to potrafi.

Wyjścia analogowe są porzadane przez wielu Mało kto wymienia ampli co dwa lata Mam ampli ktory nie obsługuje formatów HD tyle ze gra lepiej od 95% nowych na rynku wiec nie wymieniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i wreszcie przetestowałem WLAN (z tym NERO MEDIA HOME jako serwerem plików), po wifi oczywiście przycina, ale po podłączeniu routera przez kabel, właściwie się to nie zdarza, przynajmniej przy 720p.

WiFi N-draft czy starsze?

MKVy da się streamować z Nero??

Pozdrawiam

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcześniej miałem PS3 - horror przy przerabianiu plików mkv no i dużo czasu na to traciłem, a i efekt czasami był średni.

jeśli chodzi o skalowanie DVD, minimalnie gorzej od PS3, szczególnie mówię o szczegółach z drugiego planu...tam minimalnie większa ziarnistość.

divx.... hmmm powiem szczerze, że już chyba nie wypada na tym grać divxów... wiadomo jak to divx, obraz taki sobie...

pzdr

seb

sabe9 - dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedzi , każda następna pozytywna odpowiedz na moje pytania przybliża mnie do jego zakupu.

Może ktoś jeszcze da radę porównać go do Popkorna a zwłaszcza interesuje mnie skalowanie obrazu do Ful HD - który z tych otwarzaczy robi to lepiej - wiadomo że chodzi o format Divx i format DVD.

Noże - sabe9 - podasz odczucia swoje odnosnie obrazu z dixv i dvd na tym playerze w porównaniu np. do poprzednio posiadanego playera.

I jak by można prośić o test czytania plików iso DVD i Blureja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tak, wiem....

wifi mam tylko w standardzie 'g'

po 'n' pewnie by się nie zacinało. niedługo zmieniam router...

tak da się streamować mkv z nero, próbowałem.

pzdr

seb

WiFi N-draft czy starsze?

MKVy da się streamować z Nero??

Pozdrawiam

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tam i zadzwoniłem i bedą tam może będa ale nie szybko bo od rana na innym forum pisali o cenach 1099zł i zrobiła sie kolejka a teraz w tych sklepach jest niedostepny. Powiedziano mi że jest kolejka bo okres oczekiwania 5-28 dni wiec jezeli nie anulują zamówienia to bedzie za 3tyg choc powiedział w koncu że może za tydzien w co nie wierze.

Edycja. Musze oddac honor. Dostałem telefon że najpóżniej na poniedziałek a może nawet wcześniej wiec pomyliłem sie w przewidywaniach. Skoro tam bedą to co sie stało w innych sklepach ze niedostepne czyżby az tyle zamówien dostali no albo inny dostawca.

Edytowane przez michalmichalmichal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wifi mam tylko w standardzie 'g'

po 'n' pewnie by się nie zacinało. niedługo zmieniam router...

standard g to 54Mb/s MKV 1080p dobrej jakości to max 10Mb/s moim zdaniem router z n nic nie pomoze.

CIeszy coraz atrakcyjniejsza cena 390 jak dolar nie wzrosnie to bedzie jeszcze taniej ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może byc jeszcze 100zł taniej ale mnie to czekanie juz tak denerwuje że wole miec swiety spokój a nie ciagle szukac a jeszcze taniej a moze bedzie jeszcze taniej wiec 100zł za spokój to nie wygórowana cena. Ciągle sie czeka na cos i traci sie na to dużo czasu. Tanszy niż 900zł nie bedzie bo po ile może byc wtedy bd370 po 500zł to nierealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno max. 10Mb? mnie sie zdaje,ze widzialem nawet do 18Mb na necie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cretino Dlaczego masz taki nick?

Nie wiem czy sie dobrze rozumiemy i co widziales w necie. Prędkości przesyłu danych podajemy w Mb (mega bitach) 10Mb to 1250KB więc przy streamingu 10Mb/s przez godzine przejdzie 4.5GB czyli mniej wiecej tyle co średnio kompresowane MKVy Nawet jakby zrobić wypas to nie przekroczymy mozliwosci standardu g Film 1.5h musiałby wazyc ponad 36.5GB zeby nie przeszedł po standardzie g oczywiście to tylko teoretyczne liczenie po max parametrach. Jeśli inni uzytkownicy potwierdzą cięcie na filmach 1080 to wina raczej leży po stronie BD390.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zdarzają się czasem i z takim bitrate, ale 10Mb to wydaje mi się tak średnio jest.

@Nickson: masz rację tylko filmy o wadze 4.5GB to przeważnie 720p, bo oprócz filmu jest jeszcze dźwięk który też waży swoje

dlatego też filmy 1080p mają najczęśniej ~8GB wagi

Edytowane przez _kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze o calosci wagi pliku.

W MKV siedzi wszystko wiec nie kumam po co wspomiansz o dzwieku.... 4.5GB wyracnie napisałem dla 1h a wogole o czym my piszemy niech bedzie i 15Mb/s i tak nie przekracza 54 :blink: Czytajmy dokładnie posty do ktorych sie odnosimy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki gwoli uzupełnienia.

Standard G to teoretycznie 54Mbity/s. Standard Blu-Ray to maksymalnie 40Mbitów/s.

Więc teoretycznie powinno starczyć nawet na odtwarzanie filmu BR przez sieć typu G.

Dlaczego piszę co chwila teoretycznie?

Proste. Sieć G przenigdy nie osiągnie płynnej i stałej przepustowości 54Mbitów/s.

Przeprowadźcie sobie próbę: postawcie komputer z kartą Wi-Fi w niewielkiej odległości od routera Wi-Fi. Niech to będzie 2 metry bez żadnych ścian.

Komputer pokaże co prawda połączenie na 54Mbity ale prędkość kopiowania plików nawet nie zbliży się do tej wartości.

Wystarczy kilka metrów dalej i jedna lub dwie ściany aby prędkość spadła nawet poniżej 10Mbitów/s.

Nie wspominam nawet o większej ilości sieci Wi-Fi na jednym obszarze. Wtedy przełączanie pomiędyz kanałami, kolizje itp. zabijają całą płynność sieci Wi-Fi.

Lagi(opóźnienia) potrafią dochodzić do znaczących ułamków sekundy.

Nowy standard N jest tak naprawdę tylko rozwinięciem idei. Jednak to ciągle może być za mało.

Jeśli chcecie się cieszyć płynnym obrazem tylko sieć kablowa rozwiązuje sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli inni uzytkownicy potwierdzą cięcie na filmach 1080 to wina raczej leży po stronie BD390.

Wina raczej nie leży po stronie BD390. Wina leży po stronie praktycznych możliwości standardu "g".

Teoria teorią, ale w praktyce po wifi poleci w miarę bezproblemowo tylko materiał 720p (i to przy założeniu, że nie mamy większych przeszkód po drodze, ścian itp).

O 1080p można zapomnieć. Na dzień dzisiejszy kabel i tylko kabel, jeśli chodzi o FullHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne BR 1:1 nie preślemy ale i tak upieram sie ze po standardzie g powinien film przejść.

Zweryfikowałem wiedze OK dane papierowe to raczej fikcja ale natrafiłem na jakiś stary test miedzyinnymi 802.11g i srednia(netto) wartośc do 5m to 17Mb/s teraz kwestia wachań jakie one są. Nie nie sadze zeby byly wieksze niz +- 2-3Mb problem może być jak ktos ma router za 2 grubymi ścianami i kilka metrów odległy wtedy przepustowsc spada ponizej 10Mb

Podkreśle że też używałem zwrotu teoretycznie :).

Nie pozostaje nic jak prosić użytkowników o test z blisko bez przeszkod ustawionym routerem g no i dla całkowitego rozwiania wątpliwośc test na routerze n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nickson ....

miedzy mna a toba jest taka roznica, ze ja zadaje pytania, przy czym jestem bardzo samokrytyczny a ty jestes diota zadufanym w sobie i juz taki zostaniesz ... tak cie wychowano, moze to nie twoja wina .... nie mnie dociekac...

* nie zauwazylem, zebym mial klopot z odroznianiem MB od Mb ...

* nie pytalem o to z czym i jakie problemy bedzie mial LG390 ... nie obchodzi mnie to, bede chcial to sprawdze .... pisalem tylko o tym ze gadanie o max. bitrate w okolicach 10Mb to bzdura bo znam materialy po 18Mb w tym formacie ...

poza tym odroziasz pojecie average bitrate od maximim bitrate? mam nadzieje, ze tak ....

przeanalizuj sobie jakis plik mkv, np. grubo ponad 12GB. ... minuta po minucie, sekunda po sekundzie i ci wyjdzie, ze przy srednim bit rate 13-14Mb momentami skoczy do 20 ... i to czesciej niz myslisz .... chyba, ze ci sie zdaje, ze wszyscy koduja filmy z constant bitrate (nawet jesli to i tam sa skoki, mniejsze niz w variable ale i tak sa) ...

teoria apraktyka ....

54Mb ..... w staqndardzie "g" ... do 300Mb w standardzie "n" ....

mozesz sobie wsadzic w [beeep]e "g" bo:

rzeczywistosc:

nigdy nie spotkalem sie sieci "g" ze transferem ponad 3,5MB/s .... x 8bitów = 28Mb ....

znam przypadki osiagniecia predkosci 4,8 MB ale dla routerow i kart tego samego producenta, na odleglosc 1m, czyli w warunkach idealnych - takie nie istanieja ....

realny transfer miedzy takimi urzadzeniami jak LG390 a np. tv z uwagi na rozne chipsety obslgujace transfer nie przekracza 3MB czyli 24Mb/s

jest to wystarczajace dla kazdego MKV obecnego w sieci ... bo nawet chwilowe bit rate nie skacze w mkv ponad 24Mb ...

nie starcza do obslugi BLuray .... srednie bitrate filmu Bluray w okolicach 33Mb/s daje skoki chwilowe do duzo wyzszych wartosci i siec "g" zaimplementowana w LG390 nie da sobie rady ...

siec "n" daje rade przy takich transferach ale po warunkiem, ze implementaca standardu jest poprawna ....

tyle, ze jak pisalem wyzej - mnie to nie obchodzi i nie o to pytalem ... sam sobie ocenie co do czego starcza ...

odpowiadaj mi albo na pytania, (moje a nie urojone) albo wcale ... zaoszczedzisz stresow sobie i calej reszcie forum ...

nie potrafisz czytac, nie umiesz odpowiedziec na temat to trzym ryj :)

mam nadzieje, ze moze tym razem do ciebie dotarlo i nie bedziesz mial problemow z rozumieniem slowa pisanego :D

PS. na wysokobitratowych materialach Bluray LG390 tnie i to normalne bo wyzej ch... nie podsoczysz ...

PS. USB2.0 tez ma teoretyczny transfer na poziomie 480Mb/s, powinno to dawac 60MB a ile daje? przy zapisie grubo ponizej 30MB a przy odczycie troche powyzej ...

tak jest z kazdym interfesem .... interfejs USB.1.0 powinien dac rade przepchnac kazdy DivX i XviD do tV, kazdy w rozdzialce PAL ... a jak jest to tez kazdy wie .... widzialem DivX i XviDy w SD ze srednim bitrate po 2,3Mb/s, chwilami skakalo ono i do ponad 7Mb/s ....

co sie stanie jesli rozdzielczosc, ilosc punktow w kazdej klatce zwiekszy sie 5x, tak ,zeby odpowadalo to standardowi HD?

to tez kazdy wie ...

tylko nietorzy maja jakis problem z rozwazaniem warunkow wykraczajacych ponad teoretyczna bzdure podawana dla warunkow idealych ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proste. Sieć G przenigdy nie osiągnie płynnej i stałej przepustowości 54Mbitów/s.

Przeprowadźcie sobie próbę: postawcie komputer z kartą Wi-Fi w niewielkiej odległości od routera Wi-Fi. Niech to będzie 2 metry bez żadnych ścian.

Komputer pokaże co prawda połączenie na 54Mbity ale prędkość kopiowania plików nawet nie zbliży się do tej wartości.

Wystarczy kilka metrów dalej i jedna lub dwie ściany aby prędkość spadła nawet poniżej 10Mbitów/s.

No i nie napisałeś o najważniejszym w sumie. 54MB są na całość wymiany informacji w tym na pakiety kontrolne i inne badziewia. Na samo "mięsko" zostaje mało. N-ka się wyrabia. Osobiście byłem na pierwszym pokazie nowego Centrino Intela (parę lat wstecz) właśnie z n-draftem i WMV 720p (nie pamiętam bitrate) leciał płynnie przez router D-linka (jeden z pierwszych) na 6(!) notebooków. I nic nie szarpało. Zatem n-draft da radę na bank przy 720p (co sprawdzę jak w końcu mi do firmy dowiozą te playery :huh: )

Pozdrawiam

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie starcza do obslugi BLuray .... srednie bitrate filmu Bluray w okolicach 33Mb/s daje skoki chwilowe do duzo wyzszych wartosci i siec "g" zaimplementowana w LG390 nie da sobie rady ...

Zaraz, chwila...jakie "g" wbudowane w BD390? Przecież ten player ma "n" na pokładzie.

Pozdr.

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie, pamiętajmy, że w przeciwieństwie do kabla, tranfer po Wifi nie jest trasnferem w jedną stronę.

urządzenia co powien czas muszą się ''skomunikować'' więc musi być informacja zwrotna z BD390 , słusznie wspomnieli kolega Fantom i kolega SuperMR o rzeczywistych powodach cięcia filmów po wifi.

stąd napisałem, we wcześniejszym poście, że jak zwykle przycina (takie miałem doświadczenia z PS3).

oczywiście w PS3 media server , tam był bufor do 600MB, i można było dostosować bitrate, itd....więc w sumie dało się odtwarzać płynnie.

myślę że nie ma szans aby mkv 720p poszło płynnie po 'g'

ale nie mam w planach puszczania mkv po wifi,

dysk 1TB wystarczy podpięty na stałe. ew. dodatkowo kostka 16GB jak coś na świeżo ściągnę...i lecimy...

pzdr

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wcześniej miałem PS3 - horror przy przerabianiu plików mkv no i dużo czasu na to traciłem, a i efekt czasami był średni.

jeśli chodzi o skalowanie DVD, minimalnie gorzej od PS3, szczególnie mówię o szczegółach z drugiego planu...tam minimalnie większa ziarnistość.

divx.... hmmm powiem szczerze, że już chyba nie wypada na tym grać divxów... wiadomo jak to divx, obraz taki sobie...

pzdr

seb

Jeśl chodzi o divixa ok ale są filmy które oglądamy tylko po to aby obejżeć i nie trzymać tego na tysku.

Wrócę do pytania o czytanie obrazu ISO płyty DVD i BD z którym z tych formatów sobie radzi i jak , może któryś z panów testował czytanie obrazów iso.

Łatwiej trzymać obraz płyty DVD na dysku niż cały katalog plików dvd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cretiono sorry ale Twoja wypowiedz zabrzmiała jak post zapychacz od kogos nie w temacie "widziałem coś tam w necie". Widac że orientujesz się w temacie wiec szkoda że wtedy ne rozwinełes mysli.

Narazie większosc mkv pakują w okolicach 8GB filmy 1.5-2h a w takich przepust oscyluje w granicach 10-12Mb i tyle

Fakt wachania podczas filmu są jaki jest przebieg tej krzywej to cholera wie jaki moze byc max a jakie min na sekunde.Czy wogole bitrate video jest zmienny? cos ala variable w MP3?

Wniosek taki że bezpieczniej zaopatrzyć sie w router n :huh: w tym standardzie średnia z testów wynosii ponad 45Mb/s

Temat chyba wyczerpany czekamy na opinie użytkowników :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaraz, chwila...jakie "g" wbudowane w BD390? Przecież ten player ma "n" na pokładzie.

Bo urządzenia w standardzie "n" są wstecznie kompatybilne z "g".

Zresztą wystarczy ściągnąć instrukcję do LG BD 390 - jest tam znaczek "b,g,n certified". ;)

A tak przy okazji witam wszystkich :( Dziś lub jutro będę cieszył się własnym BD390 więc będę mógł podzielić się kilkoma uwagami na temat tego urządzenia. Tym bardziej, że będzie połączone z routerem przez WIFI g w linii prostej 5-6m, za to przez dwie ściany ale na szczęście prostopadle. Przetestuję też podłączenie dysku zewnętrznego USB 1.5 TB (z 3 partycjami), ale w instrukcji piszą o obsłudze do 4 partycji więc nie powinno być problemu.

Pozdrawiam

Astromatrix

Edytowane przez Astromatrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo urządzenia w standardzie "n" są wstecznie kompatybilne z "g".

Zresztą wystarczy ściągnąć instrukcję do LG BD 390 - jest tam znaczek "b,g,n certified". ;)

A tak przy okazji witam wszystkich :( Dziś lub jutro będę cieszył się własnym BD390 więc będę mógł podzielić się kilkoma uwagami na temat tego urządzenia. Tym bardziej, że będzie połączone z routerem przez WIFI g w linii prostej 5-6m, za to przez dwie ściany ale na szczęście prostopadle. Przetestuję też podłączenie dysku zewnętrznego USB 1.5 TB (z 3 partycjami), ale w instrukcji piszą o obsłudze do 4 partycji więc nie powinno być problemu.

Pozdrawiam

Astromatrix

Koniecznie potestuj z tym wifi :( U mnie ruter tez jest ok 5m i jedna sciana. Ciekwe jak to by poszło. W ostateczności polącze z kablem ale po to kupuje wifi żeby puszczać radiowo.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koniecznie potestuj z tym wifi :( U mnie ruter tez jest ok 5m i jedna sciana. Ciekwe jak to by poszło. W ostateczności polącze z kablem ale po to kupuje wifi żeby puszczać radiowo.

Panowie takie testowanie przez kolegów jest pozbawione sensu.

Otoczenie w której pracuje sieć ma diabelnie duże znaczenie.

Nie tylko ilość ścian ale ich struktura, położenie, kąty, nachylenie itd.

Nie tylko odległość routera i odbiornika ale ich położenie w stosunku do siebie i do ścian, ilość sieci Wi-Fi w sąsiedztwie, itp. itd.

Rodzaj sprzętu. Układów które robią Wi-Fi jest kilka, różnych producentów. Nie zawsze ze sobą idealnie współpracują.

W końcu wystarczy, że w pobliżu przejedzie samochód i kierowca rozmawiający sobie przez słuchawkę bezprzewodową.

Albo sąsiad za ścianą włączy pralkę ;) Może to śmieszne ale to naprawdę może mieć wpływ.

Nikt nie jest w stanie odtworzyć tych samych warunków.

Po prostu trzeba sobie sprawdzić samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...