Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Witam,

U mnie aktualizacja (zrobiona przedwczoraj) nie pomogła na MPL2.

Poprawnie działają MicroDVD i SRT, innych nie używałem.

Pozdrawiam,

Silver

Dziękuję bardzo za odpowiedź ;) Kilka razy się pytałem ale nikt nie chciał odpowiedzieć, dopiero Pan podał mi konkretną odpowiedź.

Jeśli chodzi o napisy w formacie MicroDVD to muszą być zapisane w pliku z rozszerzeniem SUB ? Czy plik może mieć rozszerzenie TXT ?

Sam nie mogę sprawdzić bo cały czas zastanawiam się nad kupnem tego odtwarzacza.

Edytowane przez hdpower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam

Płatny?

Tak twierdzą tylko ci od PS3MS, półroczny na razie.

Masz tam wybór ścieżki audio pod rękom czyli pilotem TV Tym samym pilotem i w tym samym miejscu zmieniasz sposób trasnskodowania, usuwasz przeplot, włączasz wyłączasz oryginalne audio/video, i ew podnosisz napisy jak cie wpienią pasy na formatach kinowych i odpalisz zoom w tv

A panowie od PS3MS mimo że mogą tylko pomarzyć o TV internetowej, you tube, radio internetowemu, oglądaniu np ISO wciąż go chwalą.

Pochwała da PS3MS za prostotę to się zgodzę

W WMS nie występuje problem z jakimikolwiek formatami zdjęcia dźwięk filmy czy napisy

Mało można go dostosować do praktycznie wszystkiego jeśli chodzi o peryferia

Widzi napędy i porty

Nie powiem dokładnie co WMS robi z DTS podejrzewam że zaklina go w LPCM.

pozdrawiam

Edytowane przez antygłup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie zapytanie. Chciałbym odtworzyć sieciowo na tym playerku jakiś dowolny plik z audio dts ma 7.1 czy są takie dema do zdobycia? Ale nie na płycie BR tylko w osobnych plikach tak aby odtworzyć to strumieniowo z bd390 przez dlna lub w ostateczności z usb. Mam takie pliki w formacie .m2ts i o ile ac3 chodzi to przy dts pisze, że nie obsługuje formatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to niewłaściwy wątek na to pytanie, a może jak najbardziej odpowiedni...

Rozumiem że BD390 jak narazie jest nie do pobicia i nowe modele nie są lepszą alternatywą na zakup?

O nowych modelach BD570, BD590 jeszcze niewiele wiadomo. Na stronie LG i w specyfikacji nie znalazłem np. wzmianki o tym czy będzie czy nie będzie obsługiwał np. formatu NTFS, tak ze jest pewne ryzyko.

Jedynie cena BD390 mnie zastanawia... myślałem że stanieje a on nic... już nawet byłał po 900zł ale bez polskiego menu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jesli chodzi o modele BD560 i BD570 to wspierają NTFS (informacje opieram na instrukcji obsługi).

Nie wiem jednak jak jest z niektórymi rzeczami w porównaniu do BD390:

- wyświetlanie plików MKV i AVI (czy wyświetlają ich więcej czy mniej)

- czy skaler jest tak samo dobry jak w BD390 (jest to wyższy model)

- czy wyświetlają poprawnie wszystkie formaty napisów z którymi radzi sobie BD390

- czy radzą sobie z wyświetlaniem napisów w formacie MPL2

Wadą nowych modeli jest brak wielokanałowego wyjścia analogowego (jeśli ktoś w amplitunerze nie ma wejść HDMI i dekoderów Dolby Digital HD i DTS HD to mogą się przydać).

Trochę dziwne że jak dotąd w tematach nowych odtwarzaczy jest pusto. Nikt ich nie kupił ?

Edytowane przez hdpower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH

kupilem bd 570 pare dni temu i nie wszystkie pliki otwarza tak jakbym chcial lub jak powiedzieli mi w mm i na infolini lg!!!

a mianowicie : problem z plikami m2ts dzialja np .plynnie auta1.8gb, ice age 3 tez plynnie ,avatar okolo 8 gb ale juz 2012 35gb dziala ale zacina i brak zmiany jezyka!!!wladcy pierscieni w ogole nie dzialaja?na laptopie plynnie ze wszystkimi dodatkami!mkv np.sherlock holmes 720p dziala ,ale nie mozna przewijac.Omawiane przyklady czyta z dysku 320gb we z plyt dzial avatar 8.5gb i troja super ze zmiana jezyka,napisow przewijaniem w formacie db9 bardzo dobra jakosc!Nie mam na razie nietu moze wina softu?nie znalazlem odpowiedzi w necie ,a lg bd 390 jest chyba troszke innym playerem?w lg powiedzieli ze nie ma ograniczen co do wielkosci pliku ,wiec jestem w kropce trzeba czekac moze po wifi?

pozdrawiam wszystkich i czekam na jakies ensowne porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego BD570 ma mieć ograniczenie co do wielkości pliku ? Przecież wspiera system plików NTFS, może chodzi o to że przy dużych plikach procesor nie wyrabia. A jak jest z różnymi formatami napisów (MicroDVD, MPL2, TMPlayer) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak jest z różnymi formatami napisów (MicroDVD, MPL2, TMPlayer) ??

Litości....

Poza tym to temat o BD390. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat o BD390, ale skoro BD570 miałby być następcą i to w niższej cenie bo można go kupić już za 740 zł to warto wiedzieć co potrafi ;)

Mało informacji jest jednak o nowych odtwarzaczach, za mało ich jeszcze jest na rynku. Poza tym widać że dolegają im jeszcze bolączki młodego wieku o których pisze grzeskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden patent. Player odtwarza pliki mkv tylko jest taki problem, że czasami bardzo rwie dźwięk. Myślałem, że to tylko przy dts-ie ale ostatnio zdarzyło mi się to także przy ac3. Remuxowałem film z dźwiekiem na różne sposoby i albo szedł płynnie obraz (720p i 1080p) a rwało dźwięk albo obraz względem fonii był przesunięty i niby chodziło to płynnie, ale słychać było takie jakby łączenia tego rwania dla mnie słyszalne. Jest może na to sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest jeszcze jeden patent. Player odtwarza pliki mkv tylko jest taki problem, że czasami bardzo rwie dźwięk. Myślałem, że to tylko przy dts-ie ale ostatnio zdarzyło mi się to także przy ac3. Remuxowałem film z dźwiekiem na różne sposoby i albo szedł płynnie obraz (720p i 1080p) a rwało dźwięk albo obraz względem fonii był przesunięty i niby chodziło to płynnie, ale słychać było takie jakby łączenia tego rwania dla mnie słyszalne. Jest może na to sposób.

Mam dokładnie to samo. Zaczyna to być coraz bardziej irytujące bo dopiero po sciągnięciu filmu można sprawdzić jak to jest z dźwiękiem.

Może ktoś wie czy jest na to jakieś lekarstwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję bardzo za odpowiedź :) Kilka razy się pytałem ale nikt nie chciał odpowiedzieć, dopiero Pan podał mi konkretną odpowiedź.

Jeśli chodzi o napisy w formacie MicroDVD to muszą być zapisane w pliku z rozszerzeniem SUB ? Czy plik może mieć rozszerzenie TXT ?

Sam nie mogę sprawdzić bo cały czas zastanawiam się nad kupnem tego odtwarzacza.

Mogą mieć rozszerzenie txt, takich właśnie używam.

Pozdrawiam,

silver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam ten odtwarzacz od jakiegos czasu. Ogolnie wszystko dziala tak jak powinno ale ... ( szukalem pytal ale nie dostalem nigdy dobrej odpowiedzi )

Problem mam z dzwiekiem HD. Mam tego LG podlaczonego do apmli denona avr1910 po hdmi. Jak mam ustawione w LG dziek jako powtorne kodowanie DTS to glosnosc sciezek dzwiekowych HD ( DTS i DOLBY ) jest na normalnym poziomie a jak dam w LG przejscie pierwotne to aplituner widzi i dekoduje dzwiek HD ale jest w cholere ciszej. Poczatkowo sadzilem ze to cos z ampli i wyslalem go do serwisu ale w serwisie powiedzieli ze ampli jest dobry. LG jeszcze nie wysylalem.

Mam pytanie czy ktos z was tez ma podobny problem??

W tej chwili posiadam tez ps3 tak wiec najprawdopodobniej wysle odtwarzacz do serwisu ale wole sie upewnic iz to tylko u mnie.

Pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat o BD390, ale skoro BD570 miałby być następcą i to w niższej cenie bo można go kupić już za 740 zł to warto wiedzieć co potrafi :)

Zgoda, ale tym bardziej zasługują na własny wątek.

Pomijając, że to temat o BD390 a nie jego następcach to ktoś szukając informacji o nich będzie mieć problem ze znalezieniem sensownych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co daje ten nowy soft z kwietnia, czy wnosi coś nowego względem tego z listopada 2009? prosze o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możliwość oglądnięcia Avatara?

Avatar biega też na starym sofcie. Wydaje mi się że stary soft nie obsługiwał macrobloków - większość mkv jest teraz w 5.1 a stary soft tak jak i bd370 obsługuje 4,1. poza tym poprawili synchronizację txt z obrazem - ale i tu nie do końca bo trafiłem na jedna pozycję że napisy się rozjechały a ten sam film na BD370 idzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Avatar biega też na starym sofcie. Wydaje mi się że stary soft nie obsługiwał macrobloków - większość mkv jest teraz w 5.1 a stary soft tak jak i bd370 obsługuje 4,1. poza tym poprawili synchronizację txt z obrazem - ale i tu nie do końca bo trafiłem na jedna pozycję że napisy się rozjechały a ten sam film na BD370 idzie ok.

o co chodzi z tymi makroblokami? jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o co chodzi z tymi makroblokami? jak to wygląda?

na bd370 w 5.1 szatkuje obraz pikselami przy dynamicznych scenach, momentami robi się prawie negatyw. Na stopklatce jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekieruję swój problemik na to szacowne forum, cytując moje zapytanie, skierowane do Działu Obsługi Klienta LG Electronics, i enigmatyczną (a szczerze mówiąc - żałosną) odpowiedź, która przyszła dokładnie 24h później.

Zatem cytat treści mojego maila:

---------------------------------------------------------------

Witam,

Miesiąc temu zakupiłem odtwarzacz blu-ray BD390, dedykowany na rynek niemiecki (bez polskiego menu). Wiem, że od dwóch tygodni jest dostępny nowy firmware - LG_BD_390VBB_v808531_Apr[1].23.2010. W tej chwili jest na moim odtwarzaczu soft v808529B (driver 51000).

Niestety, odtwarzacz nie wykrywa nowego softu. Ani sam, w trakcie uruchamiania; ani w trybie wymuszania w menu ustawień. Nadmieniam, że sieć działa bez zarzutu, zarówno w trybie DLNA, jak i korzystania z zasobów internetu (YouTube).

Pytanie brzmi:

1. czy nowy soft, dostępny w polskim serwisie LG, będzie pasował do mojej wersji BD390 (czy ten soft jest identyczny dla wszystkich wersji) i czy mogę go sobie wgrać ręcznie.

2. Co może być powodem, że odtwarzacz nie wykrywa (nie odnajduje) nowego softu w ramach wbudowanych narzędzi.

Pozdrawiam

---------------------------------------------------------------

I teraz odpowiedź:

-----------Reply to Customer Enquiry------------

Szanowny Panie,

prosimy o dostarczenie urządzenia do najbliższej Autoryzowanej Stacji Serwisowej RTV.

Z Poważaniem,

LG Electronics Polska.

---------------------------------------------------------------

Prostota rozwiązania powaliła mnie na grunt tak, że się przykryłem nogami!

Jednak przełknąwszy gorycz świadomości jakże nikłego znaczenia mojej skromnej osoby dla tak potężnego czebola, liczę na wsparcie użytkowników niniejszego forum w wyjaśnieniu przynajmniej kwestii jednolitości wersji softu, czyli pytania nr 1.

Wcale mi się nie uśmiecha latanie z odtwarzaczem po serwisach z byle pierdołą!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mogę na szybko sobie przypomnieć to fakt, iż sam ściągałem soft z amerykańskiej strony LG i ładowałem do BD - raczej wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Jednak przełknąwszy gorycz świadomości jakże nikłego znaczenia mojej skromnej osoby dla tak potężnego czebola, liczę na wsparcie użytkowników niniejszego forum w wyjaśnieniu przynajmniej kwestii jednolitości wersji softu, czyli pytania nr 1.

Ściągnij soft ze strony LG, nagraj płytę i zaktualizuj. I możesz ściągnąć go z dowolnej strony LG - nie ma znaczenia czy będzie to strona amerykańska, polska czy niemiecka (btw - na każdej z nich masz ten sam soft do ściągnięcia). Niestety, nie zmieni to nic w kwestii polskiego menu.

Edytowane przez Astromatrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne.

Wydaje mi się, że dwie zachęcające opinie, oparte na doświadczeniach osobistych, wystarczą.

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ściągnij soft ze strony LG, nagraj płytę i zaktualizuj. I możesz ściągnąć go z dowolnej strony LG - nie ma znaczenia czy będzie to strona amerykańska, polska czy niemiecka (btw - na każdej z nich masz ten sam soft do ściągnięcia). Niestety, nie zmieni to nic w kwestii polskiego menu.

Troszkę ostrożności nie zaszkodzi. Kolego robił update softu w samsungu, pociągnął ze strony amerykańskiej soft do wersji z innym kodem regionalnym i BD już nie wstał. Więc z zasysaniem softu ze strony USA byłbym ostrożny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft ściągnąłem sobie ze strony polskiej. Liczę, że nie będzie problemów z kodem regionu. Ale dzięki za ostrzeżenie.

Już wcześniej słyszałem, że ten soft jest niezależny od regionalnej wersji odtwarzacza.

Zastanawia mnie również zróżnicowanie wersji drivera (w moim bd390 jest 51000, a na forum czytałem o innych wersjach.) Może to właśnie driver definiuje kwestie języka menu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...