Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do kogoś kto odtwarzał płyty nagrane na nagrywarce komputerowej a mianowicie BD-R 50 GB na LG 390. Nagrałem film i nic nie idzie , player wyświetla zawartość nagranej płyty brak autostartu. Film sprawdzałem poprawnie działa na konsoli PS 3 na Samsungu 1400 oraz na Sony 360.Jakby ktoś miał jakieś sugestie co może być tego przyczyną to niech napiszę Mam wgrany najnowszy soft do 390.Nagrywałem na Panasonic BD-RE 50GB.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z udostępnianiem katalogów przez system vista (piszę po kilkudniowym googlowaniu po tym forum i całej reszcie świata,

proszę zatem serdecznie o cierpliwość i nieodsyłanie mnie do archiwaliów, lub podsuwanie gotowych linków do zapytań. ;) ).

Od kilku dni bawię się nowym bd390 (wersja sprowadzona z Niemiec, bez polskiego menu, najnowszy firmware).

Player bez problemów widzi katalogi udostępnione przez komputery z systemem XP (mam takie dwa).

Natomiast komputer z systemem Vista (home basic), umieszczony w tej samej sieci prywatnej jest widoczny

w "My media" jako ikona ze swoją nazwą sieciową ale bez udostępnionych folderów.

Foldery udostępniam zgodnie z zasadami sztuki, oba pozostałe komputery z XP widzą je bez problemów,

Vista nie. Nie widać nawet foldera Publicznego. Natomiast bez problemów działa wbudowany Media Serwer

(Windows Media Player 11). Kiedy tylko udostępnię media Playerowi (który tu występuje jako nieznane urządzenie

z adresem MAC) w My Media pojawia się ikona serwera mediów microsoftu z tego komputera i mam dostęp

do przypisanych mu katalogów.

Nadmieniam, że wykorzystałem wszystkie sztuczki z file sharing opisane na tym szacownym forum jak i innych forach, w tym zagranicznych.

(czyli m.in. uruchamiam wszelkie opcje udostępnień w Centrum Sieci i Udostępniania, uruchomiłem konto "Gościa", udostępniam wybrany katalog "Wszystkim",

dodaję również innych zarejestrowanych na tym komputerze użytkowników, wszystkim nadaję uprawnienia do listowania katalogu i czytania.)

... Nigdzie nie znalazłem rozwiązania tego problemu, chociaż spotkałem się z podobnymi narzekaniami.

Interesuje mnie, czy inni użytkownicy visty miewają również kłopoty z udostępnianymi katalogami i ich przeglądaniem przez BD390?

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie. Może to jakiś banalny problem - coś z konfiguracją sieci, samego routera. Może ktoś się z tym wcześniej uporał?...

(Dodam jeszcze, że na wszystkich komputerach mam tego samego antywirusa, PANDA, z firewallem. W żaden sposób nie przeszkadza komputerow z XP. Natomiast robiąc próby na viście unieruchomiłem go, ale nic to nie pomogło.)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tytułem uzupełnienia: jest rozwiązanie, wprawdzie połowiczne, ale skuteczne: wystarczy wyłączyć zabezpieczenie hasłem (w centrum sieci i udostępniania) i wszelkie zasoby stają otworem ;) (to takie coś jak proste udostępnianie pod XP).

Ale wiem, że BD390 potrafi pytać o dane użytkownika i hasło, po czym zapamiętać je dla poszczególnych zasobów - i tak by mi się marzyło - ale ja nie wiem nadal jak go do tego skłonić....

Edytowane przez segNet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@milosnik

Zrobiłem według drugiej Twojej recepty .

Film odtwarza się znakomicie. Jakośc też OK.

Tylko niewiem czy to dobrze jak z 1,9GB w *ts zrobiło sie 699 MB w *mkv

Oto dane z media info:

Ogólne

Pełna ścieżka : C:\Documents and Settings\dom\Pulpit\Bibliotekarz 3.mkv

Format : Matroska

Rozmiar pliku : 699 MB

Czas trwania : 1h 25 min.

Całkowita przepływność bitów : 1.138 Kb/s

Zdekodowana data : UTC 2010-03-30 20:36:30

Aplikacja zapisująca : mkvmerge v3.2.0 ('Beginnings') built on Feb 12 2010 16:46:17

Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.9 + libmatroska v0.8.1

Wideo

ID : 1

Format : AVC

Format/Informacja : Advanced Video Codec

Profil formatu : High@L4.1

Ustawienia formatu, CABAC : Tak

Ustawienia formatu, poklatkowy : 4 klatki

Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@4.1

ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC

Czas trwania : 1h 25 min.

Przepływność bitów : 923 Kb/s

Nominalna przepływaność : 1.088 Kb/s

Szerokość : 688 pikseli

Wysokość : 576 pikseli

Proporcje obrazu : 16:9

Szybkość wyświetlania klatek : 25,000 kl/s

Rozdzielczość : 8 bitów

Kolorymetria : 4:2:0

Rodzaj skanu : Progresywny

bity/(piksele*ramki) : 0.093

Rozmiar strumienia : 567 MB (81%)

Biblioteka zapisująca : x264 core 88 r1471 1144615

Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=3 / deblock=1:-1:-1 / analyse=0x3:0x113 / me=hex / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.15 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-3 / threads=1 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / wpredp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=1088 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00

Audio

ID : 2

Format : AC-3

Format/Informacja : Audio Coding 3

ID kodeka : A_AC3

Czas trwania : 1h 25 min.

Rodzaj przepływności : Stała

Przepływność bitów : 192 Kb/s

Kanały : 2 kanały

Rozmieszczenie kanałów : Front: L R

Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz

Rozmiar strumienia : 118 MB (17%)

Język : Polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest jakiekolwiek urzadzenie ,ktore odtworzy plynnie(zmiana jezyka,napisy jak z plytki bluray)pliki M2TS.?

Zaznaczam nie chodzi mi o laptopa lu pc stacjonarny.

Oczywiście - to urządzenie nazywa się DUNE i jest w wersji z napędem Blu-Ray, lub tylko z zatoką dla HDD. ( PRIME, BASE )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Film odtwarza się znakomicie. Jakośc też OK.

Tylko niewiem czy to dobrze jak z 1,9GB w *ts zrobiło sie 699 MB w *mkv

Czy widzisz różnicę między materiałem źródłowym ts, a mkv x264 ?

Nie chodzi mi o różnicę jak masz nos 5 cm przed monitorem itd.

Chodzi mi o normalną odległość z jakiej oglądasz tv.

Jeśli nie lub jest ona znikoma to w porządku.

Bitrate podanego filmu jest jak najbardziej w porządku.

Możesz pobawić się też z większym bitrate(zwiększy się rozmiar pliku) i przekonasz czy jakość jest lepsza.

Generalnie x264 ma większy stopień kompresji, dlatego też mniejszy rozmiar.

Możesz też dźwięk aac(bd390 obsługuje i wiele innych stacjonarnych playerów wd,xtreamer,popcorn itd) zastosować, wtedy dźwięk zajmuje mniej miejsca przy nie zmienionej jakości i masz więcej miejsca na video.

Cieszę się, że pomogłem.

Jak możesz podaj parametry swojego nowego kompa

i czas obróbki filmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakosci to nie zauważyłem zmian ani na dobre ani na złe. Materiał jest według mnie takiej samej jakośc jak wyjściowy. Wiem jednak , że w postaci mkv cudownie chodzi na BD-390 . W postaci mpeg zwłaszcza tej uzyskanej przy pomocy DVR Studio Pro róznie to bywa. Niektóre odcinki jak juz pisałem nie chca sie otworzyc ani w LG ani za pomocą VLC Media Player. Mogę je tylko obejrzeć na PC mimo ,że wszystkie robione były w tych samych warunkach i za pomoca tego samego programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przerób te plik też na mkv x264 i będziesz zadowolony

Gorzej jak już to na płyty nagrałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle bo mam to na dysku. Jest to jednak aż 67 odcinków na 314 ogółem. Dzisiaj zrobiłem jeden odcinek na próbe i jest OK. Ale to około 1,5 godziny. Moze z czasem ze spokojem to przerobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ponawiam pytanie czy ktoś z forumowiczów odtwarzał na LG 390 film zrobiony jako kopia bezpieczeństwa , nagrany nagrywarką komputerową na BD-R 50 GB. Chciałbym wiedzieć jak sobie player radzi z taką płytą. U mnie odtwarza poprawnie tylko dyski BD-R/RE 25 GB.

Proszę o jakieś sugestie co do tego pytania.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe i prawdopodobne jest że niektórzy użytkownicy oglądają na nim oryginalne płyty BD...

Obawiam się że jeszcze mało jest użytkowników z nagrywarkami BD.

Poszukaj na innych forach

pozdrowienia

r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możliwe i prawdopodobne jest że niektórzy użytkownicy oglądają na nim oryginalne płyty BD...

Obawiam się że jeszcze mało jest użytkowników z nagrywarkami BD.

Poszukaj na innych forach

pozdrowienia

r

Dzięki za zainteresowanie moim pytaniem, spróbuję gdzie indziej.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ślędzę ten wątek od dłuższego czasu, a obecnie zdecydwałem się na zakup.

Chciałbym się jednak upewnić, czy będzie on [bD390] prawidłowo pracował na 10m kablu HDMI?

Nie chcę go stawiać pod TV tylko z boku na szafce pod sprzęt audio.

P.S.

Może ktoś zna jakieś dobre i tanie źródła gdzie można kupić go za ok. 900 zł?

Na EW jest ale z odbiorem w W-wa, Łódz i Gdańsk. Na innym sklepie interntowym jest ale bez polskiego menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....

Chciałbym się jednak upewnić, czy będzie on [bD390] prawidłowo pracował na 10m kablu HDMI?

...

Mam ten BD390 bez polskiego menu (kupiony w cenie 899 w redcoon).

Wyprowadzałem sygnał ze złącza hdmi kablem 10m hdmi-dvi na projektor.

Bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlugosc kabla nie ma znaczenia, wieksze znaczenie ma jego jakosc. Przy 10m mozna sie pokusic o jakiegos no-name'a, ale przy odleglosciach wiekszych (15 lub 20m) zalecam porzadne kable w porzadnej cenie. Ewentualnie repeater HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś może rozwiązać problem, mam podłączonego LG 390 po optyku do ampli Pioneer i cyklicznie nie na wszystkich mkv z DTS przerywa dzwięk co kilka sekund. Moje pytanie czy jest to przypadłość tego playera, czy jest na to jakiś sposób w ustawieniach czy np.zmiana ampli(ale na jaki).Moze ktos z uzytkownlkow podpowie na jakim ampli chodzi to u niego poprawnie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja proponuje tak najpierw rozbijasz plik mkv w tsmuxer i jak masz na filmie profil 5.1 to zmieniasz na 4.1.Dalej scalesz w mkvmerge GUI plik dts i h264 (str jak chcesz wmuxowaś napisy lub audio lektorem ).U mnie to działa i przerabiam wszystkie filmy co sie rwie dts mam apli denon po optyku.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja proponuje tak najpierw rozbijasz plik mkv w tsmuxer i jak masz na filmie profil 5.1 to zmieniasz na 4.1.Dalej scalesz w mkvmerge GUI plik dts i h264 (str jak chcesz wmuxowaś napisy lub audio lektorem ).U mnie to działa i przerabiam wszystkie filmy co sie rwie dts mam apli denon po optyku.

Pozdrawiam

Dzięki za info, ale film jest w profilu 4.1 :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj od razu zapakować film do

mkvmerge GUI

zapisz jako inny plik.

ewentualnie dodaj napisy w formacie srt, lektora itd.

powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie zmieniaj, po prostu chodzi o to, że są błędu przy muxowaniu i ponowne muxowanie je naprawia je naprawia

Edytowane przez milosnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...