Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

OO WRESZCIE NOWA FRMWARA :ninja:

Dziwne ze na stronie jeszcze jej nie umieścili Jeśli to pewne że jest i działa to poprosze liste poprawek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zauważył już ktoś jakie zmiany wprowadza ?

Czy poprawnie wyświetlane są napisy w formacie MPL2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sama wersja softu sie nie zmienia, zmienia sie wersja sterownika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no to przyszla pora, zby zaczac budowac cos na zasadzie kina domowego, ale tutaj to poruszam sie jak niewidomy, nie wiem czego sie zlapac, szukam systemu dzwieku do tego odtwarzacza, ale...sam nie wiem

czy na przyklad takie cos bedzie z tym wspolgralo? : http://www.lge.com/uk/tv-audio-video/home-.../LG-HT304SU.jsp a moze juz ktos zlozyl cos samemu? naprawde nie pytalbym gdybym nie musial, ale nie chce wydac glupio pieniedzy, a tutaj sa ludzie, ktorzy sie naprawde na tym znaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lizard King daj spokoj z takimi wynalazkami Kup jakis najtańszy ale najświeższy model amplitunera np denon czy yamaha i do tego np 5 glosnikow DALI z serii concept. Na głośnikach nie oszczędzaj jeśli już to kup jakiś ampli używany na allegro tylko uważaj bo na allegro czesto zdzierają i trzeba szukać okazji na pewno nie od handlarzy. To co pokazałeś to zestaw dla ludzi o kwadratowych uszach i w takim wypadku niema roznicy co kupisz czy ten model czy inny wszystko to dudniący chłam za 500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram w pełni przedmówcę powyżej. Sam tak zaczynałem i różnica jest kolosalna. Lepiej zainwestować raz a porządnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniewaz nie mam wogole rozeznania w tm temacie ani w producentach takiego sprzetu, czy moglby mi ktos podac konkretne przyklady takiego sprzetu, skladaka, nie musi byc natyhmiast, ja poprostu naprawde nie wiem nic w tym temacie...bede bardzo wdzieczny i bede spiewal piesni o osobie ktora pomoze :),

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy jaki budżet...

ampli: onlyo, yamaha... np. onkyo 507, 607, lub ktoras z yamah 65-tek

kolumny: jakies jamo, jbl, HK, infinity...

zaloż osobny watek, podaj kwotę i będziem szukać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

budzet? przebywam w UK, wiec tak okolo 150-180 no w porywach 200 funtow, czyli to bedzie jakies 800-1000 zl? nawet nie wiem czy tak teraz trzyma sie funt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie miejsce na ten temat więc to moj ostatni offtop :(

Jak jesteś w angli to nawet lepiej mozna tam taniej kupić sprzęt niż u nas.

Ogólnie to ciężko pisac o konkretach.

Po pierwsze czy masz miejsce na kolumny wolnostojące i cały taki zestaw jak np dali concept http://www.sklep.sonica.pl/produkty/390_20...15_134555_d.jpg

W zestawie takie coś u nas najtaniej można kupić koło 2000 http://megahz.com.pl/go/_info/?id=1473 (fronty to concept6 male tyły to concept1 central conceptC) Osobno pewnie ciut drożęj nie masz kasy kupuj co dwa miesiace po zestawie pierwsze fornty potem central potem tylne. W angli sporo jest ich rodzimych popularnych marek WHARFEDALE np seria DIAMOND lub MISSION np seria M. Obie marki są poważane i wyspecjalizowane w kolumnach.

NIe ma siły i za najtanszy ale przyzwoity zestaw do kina trzeba wydać razem okolo 2.5-3tys zł Myśle że warto i elementy mozna sobie sukcesywnie dokupywać.

Jeśli naprawde nie chesz sie bawić w takie zestawy to kup 5.1 przeznaczone do komputera LOGITECH Z-5500 :) i to nie żart w tej cenie to dobry i przyzwoicie wykonany komplet ze sporą mocą. W cenie za całość okolo 1200zł nie dostaniesz nic lepszego. Minusy to dość ograniczona możliwośc podłączeń tzn podłączysz do tego 390 i raczej już nic więcej.Nastawów pewnie też mniej niż w normalnym ampli ale dekoder DD i DTS jest wiec dla Ciebie wystarczy grunt to dobre satelitki i mocny sub z 30cm glosnikiem. Tylko nie myśl że ta opcja jest lepsza niż te o których pisałem na początku. Na pewno jest o niebo lepsza niż pseudo zestawy kina do 1000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś próbował na BD390 odtwarzać pliki w AVCHD Lite z aparatów cyfrowych PANASONICA ? np. z TZ7 lub FZ28 lub 38....

czy LG BD 390 łyka to bez konwertowania ? czy trzeba przerabiać ?

mam do wyboru SON HX1 lub PANASONIC FZ38....

pzdr

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące odtwarzania filmów z dysku.

Posiadam kolekcję Stargate i StarGate Atlantis nagraną z kanałów AXN i AXN Sci-Fi przy pomocy tunera Dreambox DM 800HD. Materiał pierwotny to pliki o rozszerzeniu *TS . Za pomocą programu DVR Studio PRO zostały (po wycięciu reklam) „przerobione” do postaci *mpg.

I tu zaczyna się problem . Otóż program VLC Media Player zainstalowany na PC odtwarza wszystkie odcinki bez żadnego problemu. Po podłączeniu tego samego dysku do BD-390 jedne odcinki odtwarzają się normalnie a inne nie uruchamiają się . Jest przez kilka chwil dźwięk ale nie ma obrazu. Po kilkunastu sekundach dźwięk zanika i nie ma nic. W sporadycznych przypadkach film „zaskakuje od nowa ” i dale się odtwarza normalnie. W większości przypadków jednak po zaniku dźwięku nic się nie dzieje. Nie ma obrazu i dźwięku. Po przyciśnięciu klawisza RETURN na pilocie player wraca do listy ale z podświetleniem odcinka 1 chociaż próbowałem uruchomić np. odcinek 18. W przypadku pliku który odtwarza się normalnie wciśnięcie klawisza RETURN powoduje powrót do listy ale podświetlony jest odcinek odtwarzany.

Problem dotyczy około 60 plikow na 324 pliki ogółem i niema zadnej reguły . Czasem nie działa kilka kolejnych plików a czasem są to sporadyczne pliki w ciągu chronologicznym.

Caly material był nagrywany w tych samych warunkach i obrabiany tym samym programem

Edytowane przez @ndrew J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mpg takie jak jest na VCD ?

to może być problem. ten player nie obsługuje VCD

rozumiem, że nie masz już plików ts?

mógłbyś wtedy przerobić do mkv lub mp4 x264.

to ten player odtwarza poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonwertuj to na coś nowszego a nie przedpotopowe mpeg1,2. Zrób z tego divx (mpeg4)przy okazji zmniejszysz objętość plików.

Edytowane przez Nickson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

divx/ xvid to kiepska jakość( jeszcze z axn, gdzie jakość nie jest za ciekawa) lepiej x264, wtedy ma prawie bezstratne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś próbował na BD390 odtwarzać pliki w AVCHD Lite z aparatów cyfrowych PANASONICA ? np. z TZ7 lub FZ28 lub 38....

czy LG BD 390 łyka to bez konwertowania ? czy trzeba przerabiać ?

mam do wyboru SON HX1 lub PANASONIC FZ38....

pzdr

seb

Witam wszystkich. Mam od niedawna aparacik SONY HX-1. Filmiki nim nagrane odtwarzałem z pena na BD-390 bez żadnego problemu . BD-390 jest podpięty pod LCD LG 37 FULL HD-jakość filmów rewelacyjna. Testowałem obie razdzielczości aparatu: 1440x1080 i 1280x720, chodzą płynnie, bez żadnych problemów. Odtwarzacz super, aparacik SONY zresztą też ;) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ktos mi pomoże. Chciałbym kupic zewnętrzny dysk sieciowy (NAS). Nie wim jaki model nie chodzi o wielkosć samego dysku, ale o system plików jaki obsługuje. Większość obsługuje FAT i EXT3, czy to wystarczy dla plików wiekszych niż 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przekonwertuj to na coś nowszego a nie przedpotopowe mpeg1,2. Zrób z tego divx (mpeg4)przy okazji zmniejszysz objętość plików.

Ale jakim programem (winien otworzyć *TS i wycinać reklamy)

Program DVR Studio PRO jest w zasadzie programem do tworzenia płyt DVD. Dodatkowo mozna wybrać format mpeg.

Mozna jeszcze pozostawic plik w formacie *TS po wycięciu reklam ale tego formatu nasz LG nie obsluguje w przeciwieństwie do wszystkich odtwarzaczy HD typu PopCorn , Ferguson , Xtreamer itp.

divx/ xvid to kiepska jakość( jeszcze z axn, gdzie jakość nie jest za ciekawa) lepiej x264, wtedy ma prawie bezstratne

Jak sie niema co sie lubi .... Wiem jaka jest jakość z AXN ale jestem fanem tego typu seriali i lubię je oglądać.

PS Jakim innym programem można przerobic *TS na coś bardziej "zjadliwego" przez nasz BD-390?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ts jest kontenerem, a w jakim kodeku zapisuje twój dreambox?

Mógłbyś jakiś plik ts plik otworzyć w mediainfo i wkleić tutaj dane techniczne.

no i dźwięk jaki?

to ja bym zapisał do ts tak jak było

___________

A teraz załóżmy, że zapisuje ts x264 i dźwięk ac3/mp3

taki plik otwierasz za pomocą

tsmuxer, wybierasz demux.

otrzymujesz dźwięk i video w oddzielnych plikach

te dwa pliki dodajesz do mkvmerge

i muksujesz jako mkv.

takie coś powinno ruszyć na LG

________________

Być może mkvmerge wczyta takiego tsa i wtedy zmuxujesz do razu do mkv

Sprawdziłem i nie wczytuje

ten artykuł może być pomocny do obróbki mkv

Konwersja DVD do MKV z użyciem x264 i neroAacEnc w MeGUI (Tolkien1980)

http://www.videoaudio.pl/art-134_konwersja...tolkien1980.htm

Edytowane przez milosnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólne

ID : 3E8

Pełna ścieżka : D:\Plan doskonały.ts

Format : MPEG-TS

Rozmiar pliku : 8,29 GB

Czas trwania : 2h 54 min.

Całkowita przepływność bitów : 6.784 Kb/s

Wideo

ID : 512 (0x200)

ID menu : 4311 (0x10D7)

Format : MPEG Video

Wersja formatu : Version 2

Profil formatu : Main@Main

Ustawienia formatu, BVOP : Tak

Ustawienia formatu, matryca : Domyślny

Format_Settings_GOP : M=3, N=12

Czas trwania : 2h 54 min.

Rodzaj przepływności : Zmienna

Przepływność bitów : 5.546 Kb/s

Nominalna przepływaność : 10.000 Kb/s

Szerokość : 720 pikseli

Wysokość : 576 pikseli

Proporcje obrazu : 4:3

Szybkość wyświetlania klatek : 25,000 kl/s

Standard : PAL

Rozdzielczość : 8 bitów

Kolorymetria : 4:2:0

Rodzaj skanu : Z przeplotem

Kolejność skanu : Górne pole wpierw

bity/(piksele*ramki) : 0.535

Rozmiar strumienia : 6,78 GB (82%)

Audio #1

ID : 650 (0x28A)

ID menu : 4311 (0x10D7)

Format : MPEG Audio

Wersja formatu : Version 1

Profil formatu : Layer 2

Czas trwania : 2h 54 min.

Rodzaj przepływności : Stała

Przepływność bitów : 320 Kb/s

Kanały : 2 kanały

Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz

Opóźnienie wideo : -817ms

Rozmiar strumienia : 401 MB (5%)

Język : Polski

Język, więcej informacji : Clean effects

Audio #2

ID : 651 (0x28B)

ID menu : 4311 (0x10D7)

Format : AC-3

Format/Informacja : Audio Coding 3

Czas trwania : 2h 54 min.

Rodzaj przepływności : Stała

Przepływność bitów : 448 Kb/s

Kanały : 2 kanały

Rozmieszczenie kanałów : Front: L R

Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz

Opóźnienie wideo : -766ms

Rozmiar strumienia : 561 MB (7%)

Język : Polski

Tekst

ID : 576 (0x240)

ID menu : 4311 (0x10D7)

Format : Teletext

Język : Polski

Menu

ID : 260 (0x104)

ID menu : 4311 (0x10D7)

Lista : 512 (0x200) (MPEG Video) / 576 (0x240) (Teletext, Polski) / 650 (0x28A) (MPEG Audio, Polski) / 651 (0x28B) (AC-3, Polski)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO ok

Widzę, że ac3 jest to już coś

Opiszę teraz trochę konwersję materiału bez reklam (reklamy wiesz jak wyciąć :-D )

Opiszę ją tylko do momentu, jak otrzymasz wydemuxowane plik

audio i video

Zakładam, że przestudiowałeś artykuł, do którego podałem ci link

otwierasz megui

dalej z menu do góry

Tools/DG Creator

input file wybierasz swój film

Wybierasz

Demux all tracks

Zaznaczasz

"On completion load files" i "and close"

Naciskasz

Queue

Przechodzisz do zakładki Queue

i na dole start

po skończonej pracy otworzy ci się okno z klatką filmu i ustawieniami rozdzielczości

Zmieniasz rozdzielczość wg artykułu opisanego w linku

możesz też usunąć przeplot za pomocą dostępnych filtrów.

Dalej postępujesz analogicznie jak w artykule

dźwięk możesz ale nie musisz przerabiać.

Jeśli przerobisz do aac to będzie zajmował mniej niż ac3

Wybór bitrate wybieram tobie.

Ma nadzieję, że trochę pomogłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lizard King ---> kupiłeś 390 czyli coś co oprócz obrazu HD odtwarza audio HD.

W podanych przez Ciebie zestawach niektóre mają zapewne wejścia analogowe 5.1 bo hdmi to raczej nie

(wybacz nie chce mi się sprawdzać a w podanych linkach przez Ciebie mało danych).

Daj spokój, moim zdaniem, z takim zestawami. Kup amplituner z audio HD po hdmi (u nas min. 1100zł)

do tego jakieś sensowne kolumienki 5.1 i wtedy audio HD usłyszysz.

Wyjście audio 5.1 analogowe 390 ma, ale jego jakość jest, taka sobie.

Edytowane przez Gatar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...