Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

grzeskul to sobie bezstratnie przekonwertuj do.

Nagrywarki BR chyba też nie odtworzą struktury płyty BR.

Brak takiej możliwości chroni wydawców filmów na BR Odtwarzanie innych miutimedialnych plików nie ma nic do tego One nie maja nic wspólnego z oryginałami BR więc nikt tego teoretycznie nie chroni. Konwertowac nikt nie broni :)

dzieki za uwage

ale to co napisales ," Jedyne co nie bedziesz mial dodatków i lepszych formatów dzwięku niż DTS"wlasnie mi zalezy na pelnym bluray z dzwiekiem hd!!!

Mam laptopa Sony VGN-AW21M ,ktory ma bluraya i HDMI bez problemu sciagam z netu albo kopjuje na hd bluraye i po podlaczeni do tv dzialaja,ale!!!

Wiec po pierwsze brakuje dysku wiem wiem moge dokupic wiekszy ale nie o to chodzi .Chcialem miec otwarzacz stacjonarny taki jak omawiany LG BD390 , ale widze ze "KOMBAJN MULTIMEDIALNY"trzeba poczekac z mojego ps3 tez juz wiecej nie wycisne

pozdrawiam

grzeskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

grzeskul wiesz... na komputerze to i do NASA można się włamać więc nie zbyt trafione porównanie do sprzętu stacjonarnego.

Na pc to hulaj dusza piekła nie ma program łamiący omijający wszystko każdy może zrobić i puścić w obieg. Sprzęt taki jak BR markuje jakaś firma która ma rózne układy z innymi firmami i co najważniejsze działa w prawie czyli musi przestrzergać zasad licencji itd To tak jakbys byl oburzony że jakiś tuner tv satelitarnej nie łamie dostępu do kodowanych kanałów. Ja to tak widzę. Wydaje mi sie że nie bez przyczyny tak to zrobili ale nie wykluczone że są wynalazki które to potrafią.

Tak czy siak polecam 390 ewentualnie jego następców Ja osobiscie uwolniłem się od problematycznego odtwarzania filmów z PC na TV W końcu mam 24p i filmy już nie rwą Inne plusy to lepszy dzwięk krótsze kable no i obraz obrabiany przez sprzętowy skaler.

Edytowane przez Nickson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodziło by tylko o napisy MPL2 to już dawno kupiłbym BD390, ale niektórzy pisali też o problemach z napisami MicroDVD (a takich mam 90%). Nie wiem od czego to zależy, że niektórzy pisali że wszystkie napisy MicroDVD wyświetlane są poprawnie, inni pisali że tylko część. Jak Pan ocenia wyświetlanie napisów w formacie MicroDVD ? Chodzi oczywiście o filmy MKV.

Na jakich nośnikach trzymasz te swoje zbiory. Jeśli na dysku twardym, to użyj Subtitle Workshopa i poprzerabiaj je na SRT. Poza tym ja sprawdzałem kilka filmów z napisami microDVD i wszystkie chodziły bez zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiory mam na płytach DVD, dlatego tak zależy mi na odczytywaniu wszystkich formatów napisów. Nie widzi mi się wypalanie części na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zbiory mam na płytach DVD, dlatego tak zależy mi na odczytywaniu wszystkich formatów napisów. Nie widzi mi się wypalanie części na nowo.

Oczywiście to nie ma sensu. Ale DVD możesz traktować jako formę archiwizacji. A do przed obejrzeniem film możesz zrzucić na HDD i szybko skonwertować napisy. Trwa to kilka minut. Zawsze to jakieś wyjście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie zawsze mogę skorzystać z komputera, bo nie chce przeszkadzać innym. Dlatego zależy mi na odtwarzaczu Blu-ray czytającym dobrze pliki MKV i wszystkie ofrmaty napisów, żebym nie musiał przeszkadzać komuś kto akurat korzysta z komputera (w tej chwili filmy odpalam z kompa i wysyłam obraz do TV).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam.

No ... nie wiem, czy znajdziesz odtwarzacz B-R czytający "wszystkie ofrmaty napisów"?

Moim zdaniem nie.

Edytowane przez Gatar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o te najpopularniejsze formaty napisów:

- SRT

- MicroDVD

- TM Player

- MPL2

- SSA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj pojawił się u mnie taki problem.

Mam dysk zewnętrzny 2,5" Toshiba ( bez dodatkowego zasilania). Dotychczas było wszystko OK.

Dysk sformatowany był FAT32. Odtwarzcza widzial go natychmiast. Przełaczanie pomiedzy katalogami i plikami tez szło szybko.

Chcać miec na dysku filmy wieksze niż 4GB zgrałem z niego wszytskie materiały , sformatowałem jako NTFS i na nowo zgrałem filmy.

I tu zaczął sie problem .

Podlaczylem dysko do odtwarzacza. Właczylem odtwarzacz. i co sie dzieje ? Otóz LG w Home widzi tylko dolne ikony.

Gorne czyli Film Zdjecia i Muzyka sa nieaktywne. Aktywuja sie po około30-40n sekundach.

Po wejściu do Film tez nic nie widac. Katalogi ukazują dopiero tez po około 20-30 sekundach. Później jest juz wszysko OK

Problem zaczyna sie pzry wycofywaniu sie "w górę" pzryciskiem return. Otóż pojawia sie pusta skórka tak jakby odtwarzacz sie

zawiesił.

PS Zanim aktywuja sie gorne ikony w HOME w prawym górnym rogu jest taka niebieska wtyczka ktora znika po aktywacji ikon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tych którym tnie dźwięk na dts a którym nie chce się przerabiać dźwięku rada : włączyć w zakładce audio kabel spdif lub hdmi opcję stereo. ja posiadam jeden film który tnie i pomogło. wiem że to nie jest lekarstwo ale dobry ampli rozdzieli dźwięk na 8 kanałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręca ten model najzwyklejsze Divixy również? o takiej rozdzielczości np: Aspect.Ratio[ 640x272 ]? Kupiłem telewizor to chętnie bym też pożegnał się z Mantą:o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Dzisiaj pojawił się u mnie taki problem.

Mam dysk zewnętrzny 2,5" Toshiba ( bez dodatkowego zasilania). Dotychczas było wszystko OK.

Dysk sformatowany był FAT32. Odtwarzcza widzial go natychmiast. Przełaczanie pomiedzy katalogami i plikami tez szło szybko.

Chcać miec na dysku filmy wieksze niż 4GB zgrałem z niego wszytskie materiały , sformatowałem jako NTFS i na nowo zgrałem filmy.

I tu zaczął sie problem .

Podlaczylem dysko do odtwarzacza. Właczylem odtwarzacz. i co sie dzieje ? Otóz LG w Home widzi tylko dolne ikony.

Gorne czyli Film Zdjecia i Muzyka sa nieaktywne. Aktywuja sie po około30-40n sekundach.

Po wejściu do Film tez nic nie widac. Katalogi ukazują dopiero tez po około 20-30 sekundach. Później jest juz wszysko OK

Problem zaczyna sie pzry wycofywaniu sie "w górę" pzryciskiem return. Otóż pojawia sie pusta skórka tak jakby odtwarzacz sie

zawiesił.

PS Zanim aktywuja sie gorne ikony w HOME w prawym górnym rogu jest taka niebieska wtyczka ktora znika po aktywacji ikon

A ile masz partycji na tym dysku, jaki duzy dysk? pewnie za dużo plików i musi pomyśleć zeby je wszystkie wczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
A ile masz partycji na tym dysku, jaki duzy dysk? pewnie za dużo plików i musi pomyśleć zeby je wszystkie wczytać.

Dysk ma 500GB. Zajęte około 300GB. Na dysku nie było i niema partycji.

Dysk był formatowany " w locie"

Chyba bedzie trzeba go sformatować tradycyjnie jeszcze raz.

Tylko nie wiem czy robic partycje czy nie

PS Liczba i rozmiar plików zarówno jak dysk był sformatowany FAT32 i później NTFS różni sie minimalnie.

Edytowane przez @ndrew J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dysk ma 500GB. Zajęte około 300GB. Na dysku nie było i niema partycji.

Dysk był formatowany " w locie"

Chyba bedzie trzeba go sformatować tradycyjnie jeszcze raz.

Tylko nie wiem czy robic partycje czy nie

PS Liczba i rozmiar plików zarówno jak dysk był sformatowany FAT32 i później NTFS różni sie minimalnie.

za duzy dysk, podziel na partycje i powinno byc ok, nie sadze zeby rodzaj formatowaania miał tu znaczenie. wazne ze NTFS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
za duzy dysk, podziel na partycje i powinno byc ok, nie sadze zeby rodzaj formatowaania miał tu znaczenie. wazne ze NTFS.

Nie sądzę że dysk jest za duży. Ja mam 640GB dysk 2,5 jedna partycja NTFS, zapisane około 450GB. Wszystko chodzi płynnie bez zacięć. Odtwarzacz nie ma problemu ze znalezieniem plików, startuje po 15 sekundach.

Edytowane przez matuszg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie sądzę że dysk jest za duży. Ja mam 640GB dysk 2,5 jedna partycja NTFS, zapisane około 450GB. Wszystko chodzi płynnie bez zacięć. Odtwarzacz nie ma problemu ze znalezieniem plików, startuje po 15 sekundach.

ja mam dysk 500GB podzielony na 2 partycje, sporo zapełnione i po podłączeniu wczytuje go w 6 sek, żadnych problemow nie ma. problemy z długościąodczytu są związane z dyskiem, np nadmierną fragmentacją plików, błędami na dysku, itp. mozna by sprawdzic go i zdefragmentowac, powinien dziełac szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem.

Po zakupie BD-390 mialem dysk zewnetrzny 2,5" Toshiba 500GB sformatowany na FAT32. Było na nim zajete przez filmy około 300 GB. Dysk podłączony pod odtwarzacz startował blyskawicznie. "Wchodzenie" w katalogi , podkatalogi i do plików oraz wycofywanie sie na wyższy poziom tez szło błyskawicznie.

Po sciągnięciu 2-3 filmów w *mkv co zajmuje około 17 GB musiałem dysko pzreformatować na NTFS gdyz FAT32 obsługuje pliki w granicach 4GB.

Przegrałem wszystko z dysku na inny dysk jako kopie zapasową a na Toshibie dokonałem konwersji z FAT32 na NTFS nie formatując dysku i od tego czasu zaczęły sie "schody" opisanie w postach powyzej.

Chyba czeka mnie normalny format na NTFS i przegranie kopi zapasowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może źle się wyraziłem.

Po zakupie BD-390 mialem dysk zewnetrzny 2,5" Toshiba 500GB sformatowany na FAT32. Było na nim zajete przez filmy około 300 GB. Dysk podłączony pod odtwarzacz startował blyskawicznie. "Wchodzenie" w katalogi , podkatalogi i do plików oraz wycofywanie sie na wyższy poziom tez szło błyskawicznie.

Po sciągnięciu 2-3 filmów w *mkv co zajmuje około 17 GB musiałem dysko pzreformatować na NTFS gdyz FAT32 obsługuje pliki w granicach 4GB.

Przegrałem wszystko z dysku na inny dysk jako kopie zapasową a na Toshibie dokonałem konwersji z FAT32 na NTFS nie formatując dysku i od tego czasu zaczęły sie "schody" opisanie w postach powyzej.

Chyba czeka mnie normalny format na NTFS i przegranie kopi zapasowej

NTFS jest wolniejszy niz FAT 32 wiec cudów nie oczekuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Defregmentacja nic nie da pliki są duże i wyskoczy info że wszystko ok.

Mam 1 TB podzielony na dwie partycje NTFS i w pierwszym etapie gdy na dysku było gdzieś 50 % danych było ok.

Po wypełnieniu tysku filmami każdy powyżej 4,5 GB ,których nie można wypalić na dvd , zauważyłem wolniejszy start i wolniejsze wejscie w katalogi .

Dysk ma własne zasilanie . Drudno ocenić przyczynę z powolnienia dysku , trzeba zwrócić uwagę na kable USB czy są używane USB2

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Defregmentacja nic nie da pliki są duże i wyskoczy info że wszystko ok.

Mam 1 TB podzielony na dwie partycje NTFS i w pierwszym etapie gdy na dysku było gdzieś 50 % danych było ok.

Po wypełnieniu tysku filmami każdy powyżej 4,5 GB ,których nie można wypalić na dvd , zauważyłem wolniejszy start i wolniejsze wejscie w katalogi .

Dysk ma własne zasilanie . Drudno ocenić przyczynę z powolnienia dysku , trzeba zwrócić uwagę na kable USB czy są używane USB2

a jak długo wczytuje ci dysk, mi około 6 sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem coś że wczoraj wyszedł nowy firmware do tego odtwarzacza.

Wie ktoś może jakie zmiany wprowadza ?

Czy poprawnie odtwarzany jest teraz format napisów MPL2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...