Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

Bo nie mają nazwy LG, Sony, Panasonic czy Samsung? To chyba jasne, nisza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o post Szwajcara - EGreat kosztuje jakieś 950 zł, może i ma też dużo większe możliwości jako odtwarzacz sieciowy. Przypuszczam jednak, że dla większości tu obecnych sam BD390 za 1000 zł w zupełności wystarczy jako kombajn do DVD, BD, DIVX i MKV.
To tylko, albo aż pieniądze :). A zdanie się jedynie na LG to po prostu kompromis.

Są rozwiązania finansowo pośrednie. Np BD-370 i WD TV. Też kompromis.

Bo nie mają nazwy LG, Sony, Panasonic czy Samsung? To chyba jasne, nisza ;)

I jeszcze trochę smykałki by te wszystkie cuda wykorzystać.

Moja żona dopóki Jukeboxa nie zainstalowałem chciała Klocka (jak nazywam EGreata) święconą wodą kropić.

A teraz sobie sam Mamma Mia! włącza.

Edytowane przez Szwajcar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

A powinien "widzieć" ?

Czy LG gdziekolwiek (instrukcja, reklama, jakieś materiały) to obiecywał ?

Piszmy o tym co miało być a nie jest.

Bo jeżeli ktoś piszę "Bo chyba odtwarzałem obraz DVD i nie było żadnych problemów."

to mu odpisuje że mój BD390 nie widzi "obrazów".

Obraz płyty (czy to iso czy inny) to jest co innego aniżeli kopia struktur 1:1 na dysku.

I jakoś nie zauważyłem abym podawał gdziekolwiek info "nie widzi a powinien".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego te DUNE PRIME i POPCORN C-200 i inne tego typu są mniej popularne od BD 370 i 390 ?

A spróbuj tak w 10 minut kupić taki player , to nie będzie łatwe ...

A SONY , PANASONIC , LG masz wszędzie - stąd taka popularność, ale jeśli ktoś szuka KOMBAJNU, to wie czego chce i

nie odstrasza go jakaś egzotyczna marka typu DUNE , czy POPCORN - zapytaj zresztą znajomych, czy słyszeli o takich firmach... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIektórzy chyba sie pozapominali Co wy porównujecie? Odtwarzacz Blu ray z Żantami i innymi Wódami. To może porównajmy telefon komórkowy z funkcja mp3 do odtwarzaczy mp3....

PS Nie zapominajcie że czasami warto kupić dobry film na BR ;) tam i napisy działają i dzwięk jest ładny :) nie wspomne o obrazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie słyszeli ;)

A jeśli porównamy obraz dvix'a 1.4 GB skalowanego na BD 390 do rozdziałki 720p to jak się ma do tego film mkv około 7 GB ? Jest kolosalna różnica ?

Edytowane przez thom1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ;) wszystko zależy na czym oglądasz - zapewne na 37" nie będzie "kolosalnej" różnicy ale na 105" już będzie zauważalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A spróbuj tak w 10 minut kupić taki player , to nie będzie łatwe ...

A SONY , PANASONIC , LG masz wszędzie - stąd taka popularność, ale jeśli ktoś szuka KOMBAJNU, to wie czego chce i

nie odstrasza go jakaś egzotyczna marka typu DUNE , czy POPCORN - zapytaj zresztą znajomych, czy słyszeli o takich firmach... ;)

Z ciekawości sięgnąłem po pierwszą z brzegu recenzję Popcorna:

http://www.frazpc.pl/artykuly/771/Popcorn/...sny/arystokrata

pociesza mnie, że przy tym supersprzęcie testujący miał mniej więcej te same uwagi, które pojawiają się w tym wątku o BD390 tj. błędy firmwaru, zawiechy, brak wsparcia FLAC, brak obsługi napisów txt.

Ale sama platforma oczywiście bardzo ciekawa i zasługująca na miano kombajnu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A spróbuj tak w 10 minut kupić taki player , to nie będzie łatwe ...

A SONY , PANASONIC , LG masz wszędzie - stąd taka popularność, ale jeśli ktoś szuka KOMBAJNU, to wie czego chce i

nie odstrasza go jakaś egzotyczna marka typu DUNE , czy POPCORN - zapytaj zresztą znajomych, czy słyszeli o takich firmach... :D

Czy do oglądania filmów BLURAY i MKV z napisami SRT (tylko te dwie rzeczy mnie interesują ;) ) to zakup LG będzie najbardziej optymalnym wyborem?

I drugie pytanie, czy po sieci przewodowej da się oglądać filmy MKV z kompa z napisami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dreamerek Jeśli dla Ciebie 4 krotne zwiększenie rozdzielczości zauważalne jest dpoiero na ekranach powyzej 100" to moze okulista wskazany? ;) Kolega napisał 7GB a raczej mu chodziło o 8 w rozdziałce 1080p

720p raczej nie ma co dotykac prawie kazdy materiał na BR jest wydawany w 1080

Ja wole wieksza rozdzielczosc kosztem kompresji ktora jest powiedzmy do zakceptowania w materiale 90 minutowym o pojemnosci 8gb w 1080p

Wracając do tematu głównego. Jak 390 sobie radzi z nagrywanymi płytami DVD? Ewentualnie z innymi nośnikami różnych jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz więc na wątek o POPCORNIE - tam poprawki softu są co kilka dni + poprawa funkcjonalności , to nowiutki sprzęt który wymaga podszlifowania,tak zresztą jak i Blu-playery, które co jakiś czas dostają aktualizację .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy do oglądania filmów BLURAY i MKV z napisami SRT (tylko te dwie rzeczy mnie interesują ;) ) to zakup LG będzie najbardziej optymalnym wyborem?

I drugie pytanie, czy po sieci przewodowej da się oglądać filmy MKV z kompa z napisami?

TAK!!! :D

Tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dreamerek Jeśli dla Ciebie 4 krotne zwiększenie rozdzielczości zauważalne jest dpoiero na ekranach powyzej 100" to moze okulista wskazany? ;) Kolega napisał 7GB a raczej mu chodziło o 8 w rozdziałce 1080p

720p raczej nie ma co dotykac prawie kazdy materiał na BR jest wydawany w 1080

Ja wole wieksza rozdzielczosc kosztem kompresji ktora jest powiedzmy do zakceptowania w materiale 90 minutowym o pojemnosci 8gb w 1080p

.....

Nic tylko zazdrościć skoro potrafisz znaleźć "kolosalną" (jak zaznaczyłem) różnicę na 37" i nie mówiłem o odległości od ekranu 1m bo tym tokiem myślenia to mogę się doczepić do swojego projektora ze z 1m widzę piksele na ekranie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy do oglądania filmów BLURAY i MKV z napisami SRT (tylko te dwie rzeczy mnie interesują ;) ) to zakup LG będzie najbardziej optymalnym wyborem?

I drugie pytanie, czy po sieci przewodowej da się oglądać filmy MKV z kompa z napisami?

Odpowiedzi na oba pytania brzmią: TAK i TAK. Sam zdecydowałem się na kupno tego odtwarzacza z tych samych względów. Naprawdę polecam i nie ma się co zastanawiać tylko kupować.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dreamerek a na 40" roznica juz bedzie znacząca?czy juz znacząca?:( Już wiemy że masz projektor ale to jednak inne urządzenia projektor i tv. Idąc Twoim tropem niewielki jest sens kupować BR przy tv około 37" wystarczy DVD bo tak mozna porownac 1.4GB divx z 8 GB mkv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo jeżeli ktoś piszę "Bo chyba odtwarzałem obraz DVD i nie było żadnych problemów."

to mu odpisuje że mój BD390 nie widzi "obrazów".

Obraz płyty (czy to iso czy inny) to jest co innego aniżeli kopia struktur 1:1 na dysku.

Witam.

W Twoim cytacie nic nie ma o iso.

Przecież pojęcie "obraz dvd" nie jest jednoznaczne z "obrazem płyty dvd".

Chyba "nadinterpretowałeś pojęcie "obraz dvd".

Ja mogę również stwierdzić ze 100% pewnością, że na moim BD390 odtwarzałem

"obraz dvd", ale nigdy nie odtwarzałem (nie ma takiej możliwości) obrazu płyty dvd.

Oj rozdrabniamy temat 390.... chyba nieco za bardzo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dreamerek a na 40" roznica juz bedzie znacząca?czy juz znacząca?:( Już wiemy że masz projektor ale to jednak inne urządzenia projektor i tv. Idąc Twoim tropem niewielki jest sens kupować BR przy tv około 37" wystarczy DVD bo tak mozna porownac 1.4GB divx z 8 GB mkv

ja mam 40" i nie widzę żadnej różnicy pomiędzy materiałem 720p a 1080p,

po prostu ja tego nie widzę,

wydaje mi się że za mała przekątna by cokolwiek zauważyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzizas ale ja sie odnosze do standardowych divx Vs 1080p Skalowanie divxa do wyzszych rozdzielczosci szczegołów nie doda a chyba o tym piszemy. Masz 40cali czyli zapewne 1080 tracisz podwójnie tv musi skalowac 720 do 1080 no i oczywiscie mniejsza rozdzielczość źródłowa 720 a nie 1080. Są ludzie ktorzy nie widzę rżónicy na swoich monitorach lcd między rozdzielczością natywną a każdą inną. Ja osobiście nigdy nie interesowałem się divixami bo dla mnie ich jakosc w porównaniu do dvd byla mizerna. Bedąc na forum hdtv moze przemilczmy temat divxów no chyba że to te HD... Aha no i jeśli kotoś pisze o swoich odczuciach warto pisać z jakiej odleglosi patrzy na tv bo jak ktos ma np 6m do tv 37" to wiadomo ze niewiele bedzie widział ale to problem ze za mały tv kupił :(

Edytowane przez Nickson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłem to LG jako uzupełnienie EGreat'a.

Większość filmów odtwarzam z popcornopodobnego klocka, a LG zachowuje sobie na BD/DVD oraz te mkv/divx które mam zarchiwizowane na płytach.

Co by nie mówić jeżeli chodzi o odtwarzacz sieciowy oraz mnogość obsługiwanych formatów to NMT pozostawia LG w tyle.

juz nie bo jako kontratak lg wypuscil otwarzacz sieciowy model lg ms450h oferuje funkcionalnosc przebijajac inne znane otwarzacze sieciowe jak mi bedzie brakowalo funkcjonalnosci lg bd390 w 2010 kupie wlasnie ta sieciowke [[[killer]]] na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TAK!!! :(

Tak :)

Czy aby na pewno?

Właśnie spróbowałem i zarówno dla plików .mkv jak i divx miałem komunikat "Nie można odtworzyć pliku" pliki z napisami .txt w ogóle nie były widoczne.

Mógłby to ktoś sprawdzić u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i tak na gorąco...

wszystko pięknie, ładnie, ale zastanawia mnie jedna rzecz...

jak włączę 390-tkę i wejdę w home menu -> youtube to na wskaźniku sygnału wifi mam3 kreski. włączam odtwarzanie jakiegoś klipu, po paru sekundach wskaźnik wzrasta do pełnego zasięgu... po wyjściu do home i ponownym wejściu w youtube znow 3 kreski i znów po włączeniu odtwarzania klipu wzrasta... co jest grane? na starszym i najnowszym sofcie jest tak samo... ten typ tak ma??? czy co?

Edytowane przez tomalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TAK!!! :lol:

Tak :)

Odpowiedzi na oba pytania brzmią: TAK i TAK. Sam zdecydowałem się na kupno tego odtwarzacza z tych samych względów. Naprawdę polecam i nie ma się co zastanawiać tylko kupować.

Pozdrawiam

Dziękuję za odpowiedzi! Jestem już zdecydowany praktycznie na 100%, trzeba zobaczyć ile stoi w EURO :angry:

Zastanawia mnie tylko czemu niektórzy zgłaszają problemy z odtwarzaniem filmów z napisami po sieci? Może TXT w takim wypadku w ogóle nie widać.

Druga sprawa, to jaka jest jakość napisów (jaka rozdzielczość), czy są kanciaste czy coś takiego? I jaka jest mniej więcej ich wielkość na 42-50 calach?

Edytowane przez TomaszzZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jaka jest jakość napisów (jaka rozdzielczość), czy są kanciaste czy coś takiego? I jaka jest mniej więcej ich wielkość na 42-50 calach?

Dobra.

Nie można ich co prawda przesuwać, w czasie, w pionie i nie można skalować rozmiaru. Ale na 42 calach są akurat i w dobrym miejscu z cieniem pod nimi i są ostre jak brzytwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra.

Nie można ich co prawda przesuwać, w czasie, w pionie i nie można skalować rozmiaru. Ale na 42 calach są akurat i w dobrym miejscu z cieniem pod nimi i są ostre jak brzytwa.

I wszystko jasne. Dzięki :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla nieoczytanych polecam następną prezentacje/test 390 w Hifi choice 11/09 To już trzecia publikacja w ostatnim czasie. Marketing LG działa dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...