Skocz do zawartości
undermount

le37b650 + tesat cyfrowo bez dekodera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno zostałem szczęśliwym posiadaczem telewizora samsung le37b650 ^^

Obecnie odbieram telewizję analogową w sieci telewizji kablowej TESAT, jednak planuję przerzucić się sygnał cyfrowy.

Telewizor posiada tuner DVB-t/c - mpeg2/4 oraz złącze CI. Chętnie bym je wykorzystał zamiast dekodera jaki oferuje tesat (oszczędność miejsca, prądu i ogólna estetyka), jednak nie bardzo się orientuję jaki moduł mógł bym zastosować. Wszelkie sugestie mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 rzecz, to modul musi obslugiwac kodowanie conax. Tak TESAT koduje cyfrowo sygnal.

2 rzecz to zamowic pakiet cyfrowy + dekoder (chyba w cenie abonamentu w ramach jakiejs promocji)

Dostajesz wtedy do tego karte tesatu.

3 wkladasz modul CI do TV i potem karte z TESATu do tego.

Wg. mnie powinno banglac. Najlepiej chyba uzywac modulu CI firmy TechniSat. Nie wiem czy modul ten musi posiadac dekoder mpeg4 skoro tv taki dekoder posiada.

Bylem dzisiaj w BOA i podobno nie parują kart z dekoderami. Ale czasami sa problemy z samymi modulami CI.

Najlepiej nabyc modul CI na allegro i dogadac sie z gosciem, ze jak nie bedzie dzialac, to sie zwroci i wymieni na inny model.

Lista aukcji tutaj

Jak Ci sie uda odpalic to, to daj znac. Ja mam cyfrowego TESATa ale po euro bez HD. I robie przymiarke do kupna LCD z DVB-C i dodanie wlasnie CI conax-a + karta testatu.

Pozdrawiam

Marudnis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo :)

niestety muszę poczekać jeszcze miesiąc na zakończenie umowy w TP, ponieważ w tesacie biorę pakiet (internet + tv + telefon) i nie chcę płacić dwóch rachunków

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możesz się jeszcze zastanowić... Ja bym teraz chętnie Tesat na Cyfrę wymienił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia ilości kanałów, tylko miesięcznych kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obecnie odbieram telewizję analogową w sieci telewizji kablowej TESAT, jednak planuję przerzucić się sygnał cyfrowy.

Telewizor posiada tuner DVB-t/c - mpeg2/4 oraz złącze CI. Chętnie bym je wykorzystał zamiast dekodera jaki oferuje tesat (oszczędność miejsca, prądu i ogólna estetyka), jednak nie bardzo się orientuję jaki moduł mógł bym zastosować. Wszelkie sugestie mile widziane ;)

TESAT wykorzystuje do kodowania serwisów system Conax. Do obsługi systemu musisz dokupić moduł CAM Conax za ok. 100 zł lub pożyczyć go od Tesatu jeśli udostępnia takie moduły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Niedawno zostałem szczęśliwym posiadaczem telewizora samsung le37b650 ^^

Obecnie odbieram telewizję analogową w sieci telewizji kablowej TESAT, jednak planuję przerzucić się sygnał cyfrowy.

Telewizor posiada tuner DVB-t/c - mpeg2/4 oraz złącze CI. Chętnie bym je wykorzystał zamiast dekodera jaki oferuje tesat (oszczędność miejsca, prądu i ogólna estetyka), jednak nie bardzo się orientuję jaki moduł mógł bym zastosować. Wszelkie sugestie mile widziane :)

Witam.

Ja jestem posiadaczem le40b650 mam telewizje kablowa TESAT w jakosci cyfrowej i HD , odbieram to przez tuner DVT-T i mam duzo problemow obraz bardzo czesto sie przycina.Na moja reklamacje odpowaidaja za samsung tak ma. Sam szukam odpowiedzi na to pytanie czy ktos jeszcze ma takie problemy czy tesat ma slaby sygnal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Ja jestem posiadaczem le40b650 mam telewizje kablowa TESAT w jakosci cyfrowej i HD , odbieram to przez tuner DVT-T i mam duzo problemow obraz bardzo czesto sie przycina.Na moja reklamacje odpowaidaja za samsung tak ma. Sam szukam odpowiedzi na to pytanie czy ktos jeszcze ma takie problemy czy tesat ma slaby sygnal.

Rozwin prosze co to znaczy, że obraz często się przycina?

Non stop, na jednym kanale, na wszystkich, itp.

Ja korzystam z tego rozwiązania w TV Panasonic TX-P42S10 poprzez tuner DVB-C. Moduł mam z tesatu czyli Technisat CX.

U mnie generalnie jest ok. Zdarza się czasami, że TV się tak jakby zawiesza na którymś z kanałów, aż muszę go WYŁ i WŁ.

Z reguły dzieje się to w okresach kiedy Tesat coś grzebie i zmienia.

Czasami u mnie tzn co kilka-kilkanaście tygodni przez kilka dni np. jeden kanał się "zawiesza" raz na godzinę.

Ostatnio działo się tak pod koniec listopada z TVN HD, AXN i TVN Turbo.

Poddaj swój problem pod dyskusję na forum tesatu na Facebook:

http://www.facebook.com/pages/TESAT-telewi...=app_2373072738

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczął się zawieszać TV przez ten moduł co 20 min.

pomaga tylko wyłączenie i włączenie TV z wtyczki.

Poprosiłem dziś BOA o reset "od tylca". Na razie 1,5h gra.

Zobaczymy co dalej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...