Skocz do zawartości
Gmeru

KATALOG PŁYT BD-R, BD-R DL, BD-RE, BD-RE DL

Rekomendowane odpowiedzi

Wkładam nowe płyty i XP nie pokazuje danych. A mam parę firm. Można to jakoś inaczej sprawdzić? Trzeba formata zrobić płyty by była widoczna? Z filmem jak wkładam to znowu pokazuje pojemność taką jaka jest zajęta przez materiał O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pojawia się pytanie : Jak zmusić BD-RE do zapisywania na maksymalnie dostępnej pojemności ?

W ImgBurn chyba coś takiego jest ....

Jest o co walczyć ( 805 306 368 b = 768MB ) i to potrafi czasami być powodem niemożności zapisu 25GB obrazu ISO .

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voila .... :)

Jak uzyskać pełną pojemność płyty BD-RE ?

Start Imgburn

Tools -> Settings -> "Write tab" -> "Prefer format without spare areas" - zaznaczyć .

I tak przy następnym kasowaniu uzyskujemy pełną pojemność płyty - likwidacja " spare areas".

:lol:

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisal NEWREN

u mnie tez pelen sukces

piwko dla BODEXA

Edytowane przez aldo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wątpię żeby to było do "przeskoczenia" - chyba taka już uroda tych RE że część sektorów musi być zajęta.

TDK BD-RE DL

Size: 48 440 016 896 bytes

A jak to wygląda po operacji z ImgBurn ? :rolleyes:

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i pojawia się pytanie : Jak zmusić BD-RE do zapisywania na maksymalnie dostępnej pojemności ?

W ImgBurn chyba coś takiego jest ....

DVD-RAM/BD-RE FastWrite w zakładce Write.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DVD-RAM/BD-RE FastWrite w zakładce Write.

Nie,nie - nie chodzi o prędkość nagywania, a o odzyskanie pełnej pojemności płyty BD-RE :rolleyes:

Tools -> Settings -> "Write tab" -> "Prefer format without spare areas" - zaznaczyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak to wygląda po operacji z ImgBurn ? :rolleyes:

Pewnie będzie 50 000 000 000 z małym hakiem, ale nie sprawdzałem u siebie... nie zdarzyło mi się jeszcze żeby mi doskwierała zbyt mała pojemność BD-RE DL, a nie mam pewności czy taka operacja nie powoduje jakiegoś spadku żywotności nośnika (a DL swoje kosztuje).

Aczkolwiek dla BD-RE 25GB sprawa jak najbardziej warta zachodu... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie będzie 50 000 000 000 z małym hakiem ...

Operacja niczego nie psuje .

Wiele tytułów na "normalną" BD-RE50 nie udaje się wcisnąć , np. The Cure .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiegoś powodu jednak jest standardowo te ograniczenie pojemności BD-RE...

Nie wiem, nie znam się... całkiem możliwe, że nie ma to żadnego wpływu na żywotność nośnika (długofalowo), ale wolę dmuchać na zimne... tym bardziej, że tak jak wcześniej pisałem czy to będzie 48.5GB, czy 50GB - nie robi mi to różnicy, nawet jeśli kiedyś trafi mi się płytka DL wypełniona danymi po same brzegi to i tak prawie zawsze wywalam zbędne ścieżki dźwiękowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozplątanie strumienia i ponowne plątanie nie trwa z reguły 20 minut. :mellow:

Jestem bardzo ciekawy Twoich doświadczeń przy takiej operacji i może na dodatek z kodekiem VC-1 i dźwiękiem TrueHD ! :)

Może jakiś przykład ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy - czy chcesz zachować menu i dodatki, a może dorobić własne menu, albo zostawić sam film bez menu i dodatków (zwykle preferuję te ostatnie, nie kręcą mnie dodatki nie licząc kilku wyjątków).

Zależy też czy cały film znajduje się w jednym pliku m2ts - wtedy to trwa to u mnie góra 10min (oczywiście jeśli źródło już jest na dysku + dodatkowy czas na nagranie na BD-RE), a jak film jest posiekany na kilkanaście kawałków to trwa to trochę dłużej bo trzeba z reguły zapuścić dwa razy eac3to do połączenia (i zsynchronizowania) obrazu i dźwięku w jedną całość co daje dodatkowe ~30 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie,nie - nie chodzi o prędkość nagywania, a o odzyskanie pełnej pojemności płyty BD-RE ;)

No tak, szybko przeczytałem i myślałem, że chodzi o szybkość zapisu, bo z tym ludzie w imgburn też mają problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może założyć wątek/temat typu "Gdzie ciekawe oferty na czyste BD-R i BD-RE"?

Latam ostatnio po sieci w poszukiwaniu w miarę tanich nośników i włosy stają na głowie jak widzę te ceny!! (nie licząc stron z krzakami).

Czasami ktoś tu i ówdzie rzuci hasło, "rzucili do MM po 19,90" i tyle.

Można byłoby to jakoś usystematyzować dla dobra ogółu :P

P.S.

Napotykam na oferty BD-R produkcji Omega i Hawk. Wie ktoś co to za wynalazki?

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, pogubiłem się nieco po tych przeprowadzkach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napotykam na oferty BD-R produkcji Omega i Hawk. Wie ktoś co to za wynalazki?

NIE DOTYKAĆ ! ! ! Chytry dwa razy traci ! :P

Produkcja na markowych liniach, ale podczas procesu kalibracjii słabsze materiały . Ja unikam ! :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Póki co nie zamówiłem, cenowo to też nie jest jakaś rewolucja.

Mam za to parę sztuk Memorex, ciekawe jak to zagra po roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Aktualizować firmware.

2. Nagrywać z mniejszym indexem niż max.

to dwie żelazne zasady ( jest i trzecia - marka ) które pozwolą cieszyć się dłużej niż robiąc TO bez tych zasad ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy BEZMYŚLNY BARAN, który sprzątał ten temat, mógłby odtworzyć informację która tutaj się znajdowała, a była bardzo istotna ?

JAK USTAWIĆ IMGBURN ABY UZYSKAĆ PEŁNĄ POJEMNOŚĆ PŁYT BD-RE ???

Od kilku dni jest już nowa wersja 2.4.3.0. - http://www.imgburn.com/ - tam już domyślnie w zakładce WRITE jest okienko

Prefer Format Without Spare Areas - jeśli używasz starszą wersję, to zaznacz to okienko a płyta uzyska pełną pojemność

( 25 GB - pow. 25 mld. 50 GB - pow. 50 mld. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jednak uzyskanie tej pełnej pojemności BD-RE poprzez zaznaczenie Prefer Format Without Spare Areas w ImgBurn nie jest takie bezbolesne - przynajmniej na odtwarzaczach Panasonica.

Płytka TDK 50GB BD-RE i co bym na nią nie wgrał to dostaje przy odtwarzaniu info disc incompatible. Na PS3 z kolei leci bez zająknięcia...

Na szczęście nie ma problemu z przywróceniem standardowej pojemności - odznaczamy w.w. opcję w ImgBurn + pełny formacik płyty. U mnie ta operacja o dziwo trwała blisko 6 godzin, no ale po jej zakończeniu płytka znów śmiga na odtwarzaczu Panasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...