Skocz do zawartości
Lizarazu

Toshiba HD-A1 czyta TS-y !!!

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]
Według opisu jednego z członków avsforum [color="red"][b]Toshiba HD-A1 czyta pliki typu TS[/b][/color].




Niestety trzeba je wpierw
1 - przekonwerterować do formatu mpg następnie
2 - zapisać w formie pliku HD-DVD iso i dopiero z takiego źródła
3 - wypalić na zwykłą płytę DVD.

Do przeprowadzenia procedury potrzebne są trzy programy najlepiej w podanych wersjach.
1 - [color="green"]VideoRedo Plus v. 2.2.1.445[/color]
2 - [color="green"]Ulead DVD Movie Factory 5 v. 5.0.0001.0[/color]
3 - [color="green"]Ahead Nero 7 v. 7.2.3.2[/color]

Użytkownik avsforum przeprowadził wyżej opisaną procedurę na Toshibie HD-A1 z [color="green"]frimware-em 1.3[/color].

Warto dodać, że Toshiba czyta przekonwertowane w ten sposób pliki wraz z dźwiękiem do okólnym.

[quote name='Arpeggio's DD5.1 HD-DVD process']TS file conversion and editing to MPG = VideoRedo Plus v. 2.2.1.445 (with Output streams for Movie Factory enabled)

MPG import to HD-DVD iso file = Ulead DVD Movie Factory 5 v. 5.0.0001.0 with Dolby Digital 1.0

HD-DVD iso file burn to DVD-R/DVD+r = Ahead Nero 7 v. 7.2.3.2

Toshiba HD-A1 HD-DVD Player firmware level = 1.3 (conected via SPDif coaxial digital out to Kenwood Reviever/Amplifier Dolby Digital and DTS capable)

Other software that might influence this process = NVidia Purevideo drivers, PowerDVD 7 Ultimate etc.

Might help to identify a good solution for everyone.[/quote]
Edytowane przez Lizarazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzieżeś ty bywał mój czarny baranie?? :)))


Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ty sobie wyobrażasz, że ja swoją kolekcję ponad 400-u filmów a HD w taki sposób przekonwertuję ???
NIEDOCZEKANIE :)
Zostaję przy Buffalo.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę, że to dosyć uciążliwe i uważam, że (w moim przypadku) snazzio jeszcze długo będzie służyć :)

Jednakże w kwestii przyszłości to dosyć optymistyczny news.

Jak już się zaopatrzymy w takie tosh to nowe materiały pojawiające się na binarce będzie można zapisywać tak żeby HD-DVD je czytało.

Czy przy posiadaniu snazzio albo buffalo ma to sens ??? Nie wiem :)
Zależy czy out put tosh był by wyższej jakości.

Tak czy inaczej pokazuje to jak potężne możliwości czają się w trzewiach HD-A1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Snazzio i Buffalo nie mają żadnych problemów z czytaniem .mpg PS?
I wraz z TS są równorzędnymi formatami w odtwarzaniu? Czy są jednak jakieś różnice?

P.S. Bardzo przepraszam za offtopic, ale skoro zahaczyliśmy o ten temat... ;)

Edytowane przez Adams32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak zgadza się zarówno snazzio jak i buffalo czytają bez problemów zarówno pliki z rozszerzeniem TS jak i MPG.

Format TS czyli transport stream to w tej chwili najważniejszy format zapisu dla HD maniaków ponieważ większość materiałów pochodzących z grup binarnych jest zapisanych właśnie w tym formacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu Toshiba to praktycznie komp. To kwestia czasu aż będzie całkowicie rozpracowana. Tylko jak to będzie później? Jakiś nestępca ? Bo jak wiemy HDDVD produkują tylko Toshiba a NEC i Sanyo będą? Pewno tak... Odtwarzaczy BR będzie bez liku wszystkich producentów.

A może właśnie ta niszowość sprzętu spowoduje przywiązanie się do odtwarzacza i dogłębne jego łamanie ; ) Bo z takiej Toshiby pewno da się zrobić Snazio tylko z HDDVD :lol: Zobaczymy. Narazie pokazano, że .ts daje rade tylko, że trzeba się sporo namęczyć. Ale daje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli niepotrzebnie męczylem się i zamieniałem .mpg na .ts? Myślałem, że TS jest po prostu "bezpieczniejszym" formatem (w sumie to nie wiem czemu tak myślałem). Ale to chyba właśnie .mpg łatwiej "przyswaja" DTS i skoro nie ma z nim problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To mpg jest częściej czytanym formatem np Pinnacle SC200 czyta mpg a nie trawi TS

Zdecydowanie bezpieczniej jest zapisywać materiały w tym formacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Czyli Snazzio i Buffalo nie mają żadnych problemów z czytaniem .mpg PS?
I wraz z TS są równorzędnymi formatami w odtwarzaniu? Czy są jednak jakieś różnice?

P.S. Bardzo przepraszam za offtopic, ale skoro zahaczyliśmy o ten temat...[/quote]

Transport stream to jest rodzaj mpeg2 przeznaczony do zastosowan w ktorych wystepuje ryzyko "uszkodzenia" transmisji i wprowadzenia bledow np. camcordery etc. Ten "zwykly" mpeg2 to tzw. program stream. PS i TS stanowia tzw. "second layer" (sorry nie znam polskiej nazwy) zapisu mpeg2. Wspolna dla obydwoch typow jest "first layer" - PES. Z moich obserwacji Buffalo ma niewielkie problemy z PS czytanym z DVD ale nie mam pojecia dlaczego bo daje sobie rade z czymkolwiek czytanym z sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Udało się !!!
Konwertujemy ts do mpg ( z ts ).
Tworzymy ISO HDDVD w ULEAD 5.
I wypalamy płytkę.
Toshiba to czyta !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Janunio, czy da się sprawdzić czy materiał jest zakodowany w 1080p/24 na płycie?
Wiem, że nie ma takiej opcji na wyjściu w playerze, chodzi mi o ocenę tego -jak bardzo "marketingowe" jest sony w stos. do toshiby. Spotkałem się z opinią, że Toshiba to zmieni softwarowo ze wzgl. na brak tej opcji w por. do BD playera.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz chwilkę , to daj "szczegółowy" przepis - Uleada jeszcze nie mam :unsure: , ale jak juz będzie , to nikt nie będzie błądził !

Rozpal kaganek oświaty ...

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TOmeKK' post='22175' date='15.11.2006, 00:12 ']
Janunio, czy da się sprawdzić czy materiał jest zakodowany w 1080p/24 na płycie?
Wiem, że nie ma takiej opcji na wyjściu w playerze, chodzi mi o ocenę tego -jak bardzo "marketingowe" jest sony w stos. do toshiby. Spotkałem się z opinią, że Toshiba to zmieni softwarowo ze wzgl. na brak tej opcji w por. do BD playera.

pozdr.
[/quote]

Wszystkie filmy wydawane na HD-DVD są zapisane w formacie 1080p. Przeważnie 30 fps.

Toshiba HD-DVD HD-XE1 ma outpot 1080p pojawi się w Polsce pod koniec grudnia tego roku.

Do przerobienia TS-a na płytę HD-DVD potrzeba:

1) VideoRedo Plus v. 2.2.1.445 lub nowszy - przerobienie Ts-a na mpg.

2) Ulead DVD Movie Factory 5 - przerobienie mpg na obraz dysku HD-DVD - iso.

3) Nero 7 v. 7.2.3.2 - wypalenie Iso na płytę DVD

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Lizarazu' post='22189' date='14.11.2006, 22:52 ']

3) Nero 7 v. 7.2.3.2 - wypalenie Iso na płytę DVD

pozdr
[/quote]
Czy koniecznie musi być Nero?? Czy mogę wypalić w Alkoholu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wracamy z Saturna.
I BD-1000 Samsung także czyta pliki *.ts zapisane (zgodnie z instrukcją wyżej) na nośnikach DVD.
Czyli ok. 1h 20 min treści 1080i/p ( DVD DL).
Nie jesteśmy więc ograniczeni cieńką na razie ofertą wytwórni filmowych.
Porównanie obrazu BD i HDDVD:
Nie widzę różnic na tym etapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonala wiadomosc. Pytanie tylko czy dla wytworni ... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Było: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=1606"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=1606[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Informacje z sierpnia z USA potwierdzają się dziś w praktyce.
W odniesieniu do HDDVD. Teraz wiemy także, że BluRay także czyta *.ts/mpg.
Pojemność nośników BD jest większa niż HDDVD można więc umieścić nawet największe pozycje na jednym dysku.
Kwestią krótkiego czasu jest urealnienie cen na PC-nagrywarki BD i BD-nośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zawziolem sie i udalo sie :) jeszcze czekam na swojego kloca hd-a1 ale poniewaz nic w temacie homebrew dla hd-a1 sie nie rusza
a cos trzeba ogladac zrobilem juz jeden film hd-dvd z napisami :) powerdvd ladnie widzi z iso moj projekt hddvd i wyswietla napisy :angry:
nic tylko Chlopy do roboty i jazda ze starymi strumieniami ts i proche poglowkowac i w ciagu jednego wieczoru spokojnie da rade zrobic kilkuplytowy film (wiekszoc czasu i tak zajmuje kompilacja na ktora wplywu nie mamy takze moze robic cos innego)

pozdrawiam
gwene
ps
na pierwszy ogien idzie PE i jakies faby ktore akurat bede mial na hdd

Edytowane przez gwene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...