Skocz do zawartości
ulan

Dystrybutor Pro-Motion (filmy SPI) - cos nie tak z tymi wydaniami BD ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie tam żółte napisy odpowiadają... białe czasami zlewają się z jasnym tłem.

Co do czcionki to brak możliwości ustawienia jej wielkości i położenia w pionie poprzez odtwarzacz BD to dla mnie jedna z największych porażek blu-ray...

Jak tu dogodzić wszystkim skoro jeden ogląda na TV 32-42" z odległości np. 4m, a inny z tej samej odległości 120"... niewykonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 3.04 filmy SPI w promocji MM w cenie 49 pln. ( Wa-wa )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a to SPI ma jakąś stronę? Bo na spi.pl to tylko dvd widzę.

ok. widzę mają też tam BD.

Edytowane przez denver666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są filmy z SPI tylko Pro-Motion. SPI jest licencjodawcą. http://www.pro-motion.com.pl/ tutaj jest info o filmach.

Nie ma co zgłaszać do SPI bo to nie ta firma odpowiada co np. jest napisane na okładce ; )

Hm film WAR, który wyjdzie "zaraz" normalnie jest wydany w 7.1 PCM i jest to szczyt szczytów pod względem dźwięku. Nasz ma być w DTS 5.1. Hm. Zobaczymy jak to się będzie miało w bezpośrednim porównaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do problemu 1080p24 / 1080i50 to jest jeszcze jeden problem. Mianowicie implementacja pulldownu 2:2 w odtwarzaczach i telewizorach. A ta niestety bywa kiepska i dużo urządzeń nie wykrywa, że materiał jest tak naprawdę 1080p25 i próbuje stosować algorytmy usuwające przeplot na materiale który tego przeplotu nie ma. W zależności od jakości tych układów wynik może być bardzo dobry lub kiepski.

Do tego dochodzi manipulacja dźwiękiem. Ostatnio różne firmy promują różne rozwiązania które przyśpieszają dźwięk z jednoczesnych zachowaniem jego tonacji, ale to niestety nigdy nie działa do końca tak jak powinno. Nie wiadomo też kto taką kopię dźwięku 25fps przygotowuje, czy dźwiękowiec czy technik. Niestety z doświadczenia wiem że bardzo często robią to osoby zupełnie przypadkowe nie mające pojęcia o zagadnieniach dotyczących dźwięku.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bo chyba nikt lepiej tego nie wie niż Ty ;)

U mnie na BD Soniawkowym pokazuje mi 1080/50p. Hm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Precz z 24p. To tylko powoduje judder na TV.

GURU forum wypisuje takie brednie :P ? Chyba że na prima-aprilis :blink: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie to napisałem by ludzie, którzy mają pojęcie co się dzieje napisali taki post jak maxiuca. Takich jak twoje Irek39 raczej nikt nie chce. Masz coś do powiedzenia to napisz bo tylko czas się traci wchodząc w temat i czytając posta nic nie wnoszącego do tematu w stylu: jesteś głupi a ja coś wiem ale nie powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie na BD Soniawkowym pokazuje mi 1080/50p. Hm.

Ale gdzie Ci to pokazuje? Na wyświetlaczu odtwarzacza czy TV daje takie info? Akurat Twój sprzęt raczej ma dobrą implementację pulldownu 2:2, więc nie powinno być problemu, chociaż Ty i tak pewnie masz włączone funkcje zwiększające ilość klatek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wyświetlaczu odtwarzacza bo to, że TV daje info to co innego (idzie przez Onkyo więc dlatego jest 1080p bo tam też tak jest ustawione więc wszystko podnosi do 1080p).

Wiesz, że mam Pionka więc tam 100Hz to raczej w teorii. Na filmach 25 jest płynnie a na 24p judder. To samo na Samsungu czy Sony. Odtwarzacze Sony i Dune czy też Popcorn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to Sony to nie podaje na wyświetlaczu info o tym co ma na wyjściu a nie o tym co jest na płycie? Jak wkładasz płytę DVD (a feee.... :P ) to nie masz też informacji że to 1080p50?

Anyway na ten Judder to ty strasznie jesteś wyczulony. Ja tam już kilka filmów 24 fps na moim PS-50A756 obejrzałem i nic mi nie judderowało. No ale każdy coś ma. Mi na przykład przeszkadza okropnie migawka w kinie i tam to dopiero mi się judder robi...

Mi się wydaje, że po prostu Twój próg rozpoznawania płynności jest wyżej niż u innych ludzi i możliwe, że 24 fps zawsze będzie Cie razić choćbyś nie wiem co. A te 25 fps może już być akurat.

A inna sprawa to zawsze mnie zastanawiało jaką częstotliwością "taktowane" są naprawdę matryce telewizorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzisiaj zapodam filmiki: Crank i Next do PC-ta i zobacze jakie info o obrazie i dzwieku wypluje bo cos mi tu nie gra.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nawet 59:)

Ważne też, że jakość ich wydań jest coraz lepsza (Underworld, Transporter3)

Czekam na Pulp Fiction :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy ktoś wie co się stało z Pro-motion dystrybutorem BD?

Od kilku miesięcy niczego nie wydali: a było w planach min seksmisja, krzyżacy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś już na forum pisał pomysł chyba po[beeep]dł, BEST rozpoczął sam wydawać blu-ray, SPI też się chyba na nich wypieło, sklepy MM już chyba o nich zapomniały, ale chyba filmy jeszcze sprzedają bo widziałem ostatnio na półkach w realu, stronka pro-motion też jeszcze działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

wczoraj natrafiłem w MM na filmy z katalogu tego dystrybutora, wszystkie w cenie 19.90pln.....

zapytałem o co kaman i dostałem info, że mają to od jakiejś firmy z "windykacją" w nazwie...

dostępny praktycznie cały katalog... nic tylko korzystać i brać (czyżby likwidacja dystrybutora???)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pro-Motion wydał film ostatnio w październiku 2010 roku, więc raczej oczywiste że Likwidacja. Wrocław Media-Markt 19,90 PLN i Saturn 22,90 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wawie w MM na Górczewskiej są po 24,9 pln, ciekawe że Wawa od Wrocka jest 5 złociszy droższa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedaż jest totalna. W MM Ostrobramska jest normalnie > wszystkie (s)hity ;p po 19,99zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Saturnie Arkadia albo na Targówku są te filmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...