Skocz do zawartości
ulan

Dystrybutor Pro-Motion (filmy SPI) - cos nie tak z tymi wydaniami BD ?

Rekomendowane odpowiedzi

Bylem dziś w Saturnie i przy okazji postanowiłem sobie kupić jakiś film, mój wybór padl na film z Jasonem Stathamem Crank (Adrenalina) za 59 zł. Przyszedłem do domu wkładam do ps3 odpalam iiii ... na opakowaniu jest ze to film 1080p, a mi tv pokazuje ze 1080i, mysłałem ze coś moze poprzestawiałem w opcjach, ale nie wkładam Die Hard 4.0 i ładnie pokazuje 1080p 24 Hz. Maktoś ten film o moze sprawdzić co u niego się wyświetla?? czy moze dystrybuto SP! nabija w butelke???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dotychczasowe wydania SPI są 1080i/50 - przekłamanie w stosunku do informacji na okładce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na PS3 i na PIONEER LX-71. Na każdym BD playerze będzie tak samo - taki zapis materiału :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś ich powinien za coś takiego ścignąć!!! to wprowadzanie klientów w błąd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucilem plyte do peceta.

Oto info o video

Atrybuty video:

Tryb kompresji video: MPEG-4 AVC

Proporcje obrazu: 16:9

Rozdzielczość obrazu źródłowego: 1920x1080

Liczba klatek na sekundę: 25.00

Audio

DTS-HD MA

Sam film na plycie zajmuje

23,4 GB (bajtów: 25 214 625 792)

utworzony:27 lutego 2008, 18:19:14

Caly folder STREAM zajmuje:

28,2 GB (bajtów: 30 317 162 496)

:-)

Pozdrawiam

braavoo

Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Precz z 24p. To tylko powoduje judder na TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ta płytke w MM i oprócz tego co koledzy pisali zwróciłem jeszcze uwagę na sama okładkę. Jakas taka łysa. Okładka jest tez zubożona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okładki są słabe.... też to zauważyłem. Ale to już szczegóły. Natomiast...

Pojdzmy dalej : Precz z telewizorami!!! ;)

celowo napisałem z tym 24p gdyż.... zaczynam mieć wątpliwości czy narzekanie na taką formę filmów jaką serwują nam nasi dystrybutorzy jest słuszne? Przez te 24p film skacze jak cholera a gdy mamy 1080i/50 to jest ok...

Przecież jak odpalę Discovery HD na TV bez 100Hz to obraz jest jak idealny tryb 100Hz ....tak właśnie powinny być wydawane filmy.

Co o tym sądzicie? Trochę więcej na tym forum jest specjalistów w tych tematach bo ja piszę to na luzie w sensie: co widzę i jak to odbieram a to się liczy a nie cyferki i literki .....co w czym jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji (jako przyszly posiadacz odwarzacza BD) zapytam: jak powazny jest problem juddera? Tzn czy dotyczy to wszystkich Tv bez ubslugi 24p i wszystkich playerow. Jak to wyglaga w przypadku odwarzaczy typu NMT i plikow mkv 23.976? Sam spotkalame sie z tym problemem przy okazji konwrsji NTSC -> PAL w materailach SD i nie wyobrazam sobie placenia grubej kasy za playera + spora kasa za film aby ogladac efekt strobo na ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Gmeru. Dla mnie tez lepiej smiga na 1080i/50 bez skakania, ale jak to z tymi producentami bywa musza isc do przodu bo im sprzedaz bedzie spadala. Dlatego tez non stop wymyslaja cos nowego coby tylko napedzic sprzedaz nowego.

Wg mnie producent wychodzi z zalozenia, ze sprzet powinien grac tyle na ile ma gwarancje i do kosza. Jak tak dalej pojdzie to bedzie tyle formatow za kilka lat, ze sami sie w tym nie polapia.

Jak dla mnie te wydania Crank, Next itd sa bardzo ladne. Obraz ostry i transfer ponad 30, audio HD MA. Niczego wiecej nie potrzeba. Miod malina i do tego cena ponizej mojego gornego pulapu jaki sobie ustalilem 60 zl za tytul ;-).

Jedno co dla mnie nie jest OK ze strony SPI to to co napisali na okladce 1080p. Dla mnie jest to wierutnym przeklamaniem. Powinni to sprostowac.

Pozdrawiam

braavoo

Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru.

Kazdy ( prawie) ma takie problemy. Ja w kazdym razie też, choc posiadam inny niz najlepszy tv na swiecie ;).

Ale to że problem istnieje, nie oznacza, ze będzie istniał wiecznie. Wyraźnie widać, że zaczyna coś sie dziać lepiej. Marudzenie nic tu nie da. Predzej producenci sprzętu weliminują ten problem, niż wydawcy zmienia format.

I nie potrzeba tu wzywać "specjalistów", bo koń jaki jest każdy widzi, a tematy wyjasniane tu były zanim jeszcze 24p weszło w życie.

Tak wiec życzę Tobie i sobie fajnych telewizorków w niedalekiej przyszłości, a póki co owocnych update'ow firmwaru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy nie zadzwonić do SPI z pytaniem dlaczego okłamują klientów fałszywymi informacjami... dla mnie to działanie nadające sie do zaskarżenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś dzwoniłem do dystrybutora poinformować go o przekłamaniu z rozdziałką ,na co pan odpowiedział ze jestem pierwszą osobą która zgłasza im ten temat i sprawdzi to bezpośrednio u producenta[ściema straszna].Na zapowiedz o złożeniu reklamacji gość który ze mna rozmawiał wcale nie był ździwiony i przyjął to ze stoickim spokojem[oj bardzo to podejrzane].Co do inych tytułów niestety film NEXT bez załączonych polepszaczy nie da się oglądać,bardzo mocne mrowienie[to raczej nie jest zamierzony efekt Blur].Myśle ze trzeba jeszcze chwile poczekać z zakupami od tego dystrybutora,bo to co dali na promocje to raczej woła o pomstę do nieba.

Pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się z Tobą zgodzić - ja tam nie pomstowałem, kiedy oglądałem ten film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy pewnym rozwiązaniem problemów z judderem nie jest po prostu ustawienie wyjścia jako 1080p/60Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pojdzmy dalej : Precz z telewizorami!!! ;)

No to ja pójde juz w ogóle daleko - PRECZ Z PRECZEM ! :(

Temat 24p był wałkowany X razy - tylko poprawna implementacja da efekt, a nie asynchronicznie mrugające telewizory,

które tylko w nazwie poprawnie obsługują tryby 24 x 3,4,5 ... Detektor do ekranu i zmierzyć jak mruga TV i wsio jasne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myslę, że jakość obrazu (Crank) jest na tyle dobra, że sprawa czy to jest 1080p czy 1080i schodzi na drugi plan.

Jest na rynku trochę filmów 1080p w dużo gorszej jakości, za to w dużo wyższej cenie.

Pojawiły się tańsze wydania - a tu sądem straszą, zamiast obejrzeć :(

Ja tam czekam na następne SPI. Najlepiej po 49,00 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... u mnie BD 5000 pokazuje 1080/50p

Ale te żółte napisy to jakiś żart. Myślałem, że to tylko w Sin City...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??? Żółte napisy??? bez jaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
??? Żółte napisy??? bez jaj.

Fajnie to wygląda - mi się podoba. Sam zobaczysz.

PS. Jest to taka delikatna żółć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja będę się spierał : / Co w tym może się podobać? :)

W angielskiej robocie za małe (maluśkie, że okulary potrzeba), tutaj znowu byki na pół ekranu (jakiś inny typ czcionki) a do tego żółte. Czy ktoś w EU czy US bawi się w takie rzeczy? Na dużych panelach wygląda to słaaaaaabo i dziwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja myslę, że jakość obrazu (Crank) jest na tyle dobra, że sprawa czy to jest 1080p czy 1080i schodzi na drugi plan.

Jest na rynku trochę filmów 1080p w dużo gorszej jakości, za to w dużo wyższej cenie.

Pojawiły się tańsze wydania - a tu sądem straszą, zamiast obejrzeć :)

Ja tam czekam na następne SPI. Najlepiej po 49,00 ;)

Popieram w 100% - jakaś chora panika, bo się literki na okładce nie zgadzają z tymi na TV... :(

Oglądamy okładkę czy film? Faktem jest, że wydawca dokonał przekłamania na okładce.

Ale takim samym faktem, że jakość jest pierwszorzędna - polecam też Sin City jak cholera...

btw

też myślałem, że żółte subt. tylko w SC. Tak chyba było w oryginale nawet (DVD R1), więc przyjąłem na klatę.

Ale na innych BD to trochę porażka w takim razie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...