Skocz do zawartości
ALEX-77

LG GGW-H20L wogóle nie widzi płyt Blu-Ray !!

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem skąd masz ten napęd, ale wszystkie wersje firmware do niego zaczynają się od YL ( 02,03,04,05 ). Jeśli jest z drugiej ręki, to chyba

ktoś na siłę mu zapakował YD i teraz nowa wersja uznaje to za niezgodne i się poddaje. Nie wiem do czego i skąd jest ver. YD , ale możesz

poszukać w dziale pomocy na www.lge.pl i tam szukać rozwiązania.

EDIT:

Strzelam - kupiłeś napęd bez rachunku i gwarancji - tak ? Bo to wygląda na OEM dla innej firmy - np. MEDION , LG tak robi i wówczas z ich

strony nie znajdziesz pomocy. Medion zatrzymał się z aktualizacjami na 03 i dzałają strasznie wolno. Podejrzewam, że czeka Cię flashowanie,

a to może być ryzykowne. Bez aktualizacji z kolei będziesz miał kłopoty z nośnikami, bo nagrywarka nie zna nowych, różnych typów płyt.

podobna bajka:

http://forum.rpc1.org/viewtopic.php?f=12&a...729&start=0

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem skąd masz ten napęd, ale wszystkie wersje firmware do niego zaczynają się od YL ( 02,03,04,05 ). Jeśli jest z drugiej ręki, to chyba

ktoś na siłę mu zapakował YD i teraz nowa wersja uznaje to za niezgodne i się poddaje. Nie wiem do czego i skąd jest ver. YD , ale możesz

poszukać w dziale pomocy na www.lge.pl i tam szukać rozwiązania.

no napęd kupiłem niedawno na Alledrogo ,ale na naklejce mam ROM VER. YD03 dalej kombinuje ,zdam relację jak mi poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już nie kombinuj - rozwiązanie masz powyżej - flashowanie ...

http://forum.rpc1.org/viewtopic.php?f=12&a...729&start=0

BoDeX bardzo ci dziekuję bo praktycznie to tylko ty mi tutaj pomagasz w tym wątku , ale z tym flashowaniem to będę miał problem bo nie zabardzo kumam Angielski a translator niewiele pomaga ,zassalem ten program MediaCodeSpeedEdit ale niewiem co mam w nim zrobić wczytałem firmware YL05 ale co dalej ??

softu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę ryzykować, że moje podpowiedzi skasują Ci napęd . Nie robiłem tego i nie znam tego programu.

Mogę Ci jedynie doradzić wizytę na bardziej fachowym forum ( CDRinfo albo jakoś tak ) i tam popytać praktyków.

Powodzenia, bo jak widać dane dla nowych płyt są Ci potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę ryzykować, że moje podpowiedzi skasują Ci napęd . Nie robiłem tego i nie znam tego programu.

Mogę Ci jedynie doradzić wizytę na bardziej fachowym forum ( CDRinfo albo jakoś tak ) i tam popytać praktyków.

Powodzenia, bo jak widać dane dla nowych płyt są Ci potrzebne.

Spoko ;) ok zapytam na CDRinfo .BoDeX mam jeszcze jedno pytanie ,mam film (Hancock) który składa się z kilkunastu plików .m2ts ,powiedz proszę jak to mam posklejać w jeden plik ,żeby pózniej sobie pooddzielać w tsMuxerGUI niepotrzebne ścieżki dzwiękowe ,napisy itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem już po wgraniu firmware YL05 wszystko poszło OK ,chodż program na koniec zawisł ,ale jak sie po restarcie okazało nowy firmware się wgrało dobrze i właśnie palę płytkę na której wcześniej wywalał bląd zaraz na początku.Wielkie dzięki BoDeX za wszystkie cenne porady dużo się przez to nauczyłem i okazaną cierpliwość :P z takim laikiem jak ja hehe.. Pozdrawiam

ALEX-77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki BoDeX za wszystkie cenne porady dużo się przez to nauczyłem i okazaną cierpliwość :P z takim laikiem jak ja hehe.. Pozdrawiam

Na zdrowie , smacznego . :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i jestem już po wgraniu firmware YL05 wszystko poszło OK ,chodż program na koniec zawisł ,ale jak sie po restarcie okazało nowy firmware się wgrało dobrze i właśnie palę płytkę na której wcześniej wywalał bląd zaraz na początku.Wielkie dzięki BoDeX za wszystkie cenne porady dużo się przez to nauczyłem i okazaną cierpliwość :) z takim laikiem jak ja hehe.. Pozdrawiam

ALEX-77

Witam

Mam pytanie czy podczas wgrywania nowego frimwaru YL05 program potrafi sie zawiesic czy jest to przypadek czy zdarza sie to dosc czesto.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie czy podczas wgrywania nowego frimwaru YL05 program potrafi sie zawiesic czy jest to przypadek czy zdarza sie to dosc czesto.

Pozdrawiam

A Tobie po co YL05 ? Przecież kupiłeś LG BE06LU10

Masz odpowiedż w wątku - http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...st&p=156090

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Tobie po co YL05 ? Przecież kupiłeś LG BE06LU10

Masz odpowiedż w wątku - http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...st&p=156090

Witam

Tak kupilem LG BE06LU10 i potrzebuje YE 0.5 podpiolem sie pod ten post, chcialem sie dowiedziec jakie sa konsekwencje zlego wgrania biosu./zwiechy/.

Czy lepiej zlecic to serwisowi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak kupilem LG BE06LU10 i potrzebuje YE 0.5 ...

Tak - udaj się do serwisu, będziesz miał gwarancje, że nic nie zepsujesz ... zapłacisz i będzie spokój . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie czy podczas wgrywania nowego frimwaru YL05 program potrafi sie zawiesic czy jest to przypadek czy zdarza sie to dosc czesto.

Pozdrawiam

No wiesz ja to robiłem z konieczności bo nie wykrywał mi niektórych płyt BD-R a wgrywałem pierwszy raz i program po wgraniu jakby się zawiesił ale w sumie po restracie kompa okazało się że jest OK z tym że ja miałem inną sytuację niż twoja bo zmieniałem z YD03 na YL05 i było ryzyko większe ze coś uwale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie ggw-h20l

Wszystko chodziło dobrze do momentu az zrzucałem z płyty na kompa 43gb z tdk br-re 50gb i mniej wiecej w połowie wyswietliło mi bład crc i koniec od tego momentu nie widzi zadnych płyt blueray nawet dołaczonej 25gb lg po prostu pokazuje ze nie ma płyty w napedzie i prosi o włozenie pozniej jeszcze zaktualizowałem soft do najnowszego i wgrałem xp od nowa tak wrazie czegos i teraz to juz tylko chyba serwis zostaje mam ja od roku wiec ma jeszcze rok gwarancji.

Cz moge jeszcze cos zrobic sam czy oddawac do serwisu prosze o rade PILNIE.

Dadam ze dvd i cd odtwarza.

Edytowane przez michalmichalmichal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech ce cie martwic ale wyglada na to że padł laser....ew pamiec flash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na wewnetrznej budowie wiec jest mozliwe ze dvd gra a blueray nie gra przy awari lasera? wiec tylko serwis? nie widze mojej winny wiec gwarancja to obejmuje czy sie myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy wlasnie ze masz uwalony laser !

Lasery są kolego DWA

nie wierzysz? idz do media i wysun sobie tacke z jakiegos Vaio z blurayem- zobaczysz dwa oczka

Jedno jest do DVD/CD a drugie, mniejsze - do blu

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem ze nie wiem jak jest zbudowany i wczesniej sie nie zastanawiałem nad tym ale teraz fakt to logiczne do blue jest osobny bo to inny rodzaj płyt wiec jeden nie obsłuzy obu.

Wiec oddaje do serwisu nic innego mi nie pozostaje tyle ze dziwie sie troche bo blue nie uzywałem duzo, kilka nagranych i odtwarzanych płyt nawet nie kilkanascie przeciez mam ps3 i drugi stacjonarny bd wiec po tak delikatnym uzywaniu troche obciazenia no bo zrzucenie 43gb na dysk to ponad 1.5 godz ciagłej pracy (ale nagranie płyty bd 50 trwa tyle samo) i nawalił laser hmmmm. Wydaje mi sie ze ja go kupiłem jakiegos juz moze oddanego poserwisowego lub cos w tym stylu no coz pech i tyle.

Jakby ktos jeszcze cos wniósł do mojego problemu to czekam a jutro oddaje go do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze bo tez mi ten napęd chodził po głowie. Jakby był jakiś większy zonk to bym sie wstrzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...