Skocz do zawartości
ALEX-77

LG GGW-H20L wogóle nie widzi płyt Blu-Ray !!

Rekomendowane odpowiedzi

witam kupiłem niedawno na allegro nagrywarkę no i dzisiaj dopiero podłączyłem i problem mam dwa filmy oryginalne i nagrywarka wogóle ich nie widzi wyskakuje komunikat "System Windows nie może czytać z tego typu dysku.Dysk moze być uszkodzony lub używa formatu niezgodnego z systemem Windows " inne płyty tzn.DVD i cd czyta i widzi normalnie .Prosze pomóżcie biosa mam YD03.Pozdrawiam i czekam na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zgadza się system XP ,ale o jakich załączonych programach mówisz ?? kupiłem napęd w wersji OEM i nic nie dostałem poza kabelkiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to jak chcesz oglądać Blu-Ray , skoro nie masz programu który to potrafi ? :)

O ile do nagrywania wystarczy Ci ImgBurn , to z odtwarzaniem musisz się powyginać, chyba, że Koledzy coś podsuną, bo DEMA nie latają z BR .

Zainstalowałeś ANYDVD ? Widzi już płyty ?

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie znalazłem drivery UDF2,5 do mojej Toshiby pod XP ,ale wypróbuje je dopiero rano bo aktualnie piszę z pracy :) a co do odtwarzania to mam PowerDVD nowego który ponoć ma odtwarzać płyty Blu-Ray a AnyDVD miałem juz zainstalowanego i nie widział płyty ale zrzucać do ISO mogłem tylko z zabezpieczeniem płyty bo jak dałem bez to wywalał że "napęd nie gotowy" myślę że jak zainstaluje te drivery to powinno ruszyć ,narazie wielki dzieki za wskazówki.Pozdr.

Edytowane przez ALEX-77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowie . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak,po zainstalowaniu UDF 2,5 płyty są widoczne i odtwarzanie w Power DVD 9 jest ,ale chciałem sobie zgrać na twardziela film za pomocą AnyDVD i mam problem bo jak dam "zgrywaj do pliku z obrazem " to wywala mi taki komunikat "Urządzenie G:nie zgłasza gotowości do działania" a przy samym odpalaniu AnyDVD mam komunikat "BŁĄD przetwarzania dysku Blu-Ray .Możesz mi poradzić co mam zrobić ??co robię nie tak ??

Edytowane przez ALEX-77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym kroku odinstaluj i wywal z kompa wszystko co związane z AnyDVD - pobierz nową wersję i zainstaluj ponownie.

Jeśli to nie pomoże, to znak, że na drodze Napęd-Any stoi jakiś driver, który się kłóci z Any o dominację ;)

W kolejnym kroku udaj się http://forum.slysoft.com/forumdisplay.php?f=53 był podobny problem wraz z rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze już chyba próbowałem wszystkich wersji Anydvd i dalej to samo wyczyściłem wszystko co z Any ma wspólnego łącznie z rejestrem ,muszę poczytać trochę tą stronkę ,choć z Angielskim u mnie nie za dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh .... ;)http://translate.google.pl/ :)

Start -> uruchom -> regedit i stąd wywal wszystko co związane z AnyDVD i Slysoft. ( OSTROŻNIE )

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety ale już poległem ,nie mam już siły na to ciągle wywala błąd ,próbowałem juz chyba wszystkiego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety ale już poległem ,nie mam już siły na to ciągle wywala błąd ,próbowałem juz chyba wszystkiego ;) mam jeszcze pytanie ,czy aby użyć programu BD Rebuilder w celu np.zmieszczenie filmu na płytce BR25GB to muszę mieć ten film przerobiony w Anydvd z posiaganymi zabezpieczeniami ?? bo jak wczytałem bezpośrednio z płyty to coś tam przerabiał ale w koncu miałem tylko przerobione pliki audio z filmu które miały 0 pojemności ,jest moze gdzieś jakaś instrukcja obsługi do tego programu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wywaliłeś wszystko tak jak pisałe Bodex? Bo to istotne. I na pewno sporo jest tego do wywalania. U mnie wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wywaliłeś wszystko tak jak pisałe Bodex? Bo to istotne. I na pewno sporo jest tego do wywalania. U mnie wszystko działa.

Tak wywaliłem wszystko odinstalowałem standardowo z program files ,wyczyściłem rejestr,wywaliłem z Documents and Settings ,dalem jeszcze wyszykiwanie wszystkiego z nazwą Anydvd i slysoft restart kompa i dalej to samo teraz mam najnowszą wersję Anydvd 6.5.3.1 oczywiście full i dalej to samo jak chcę zrzucic do obrazu czy do plików to wywala ze "Urządzenie G:nie zgłasza gotowości do działania" a przy samym odpalaniu AnyDVD mam komunikat "BŁĄD przetwarzania dysku Blu-Ray zreszsta filmu na DVD tez nie mogę ruszyc bo objaw ten sam.Kurcze co za niefart no ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzi jakieś dziadostwo na trasie napęd -> anydvd . Przyjrzyj się wszystkim swoim programom do nagrywania, to na 100% jest ich wina.

Powyżej masz translator - użyj go do napisania na forum Slysoftu, a szybko dostaniesz dokładną instrukcję . Poczytaj tamto forum, bo pamiętam,że był na nim podobny przypadek i po 2 mailach pojawiło się wielkie THANK YOU ! :) Do dzieła !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siedzi jakieś dziadostwo na trasie napęd -> anydvd . Przyjrzyj się wszystkim swoim programom do nagrywania, to na 100% jest ich wina.

Powyżej masz translator - użyj go do napisania na forum Slysoftu, a szybko dostaniesz dokładną instrukcję . Poczytaj tamto forum, bo pamiętam,że był na nim podobny przypadek i po 2 mailach pojawiło się wielkie THANK YOU ! :) Do dzieła !

Dzięki BoDeX ,faktycznie wina była softwarowa a winowajca to UltraISO już sobie z tym poradziłem,a teraz mam kolejny problem otóż ,chciałem zrobić sobie kopię zapasową :) filmu KATYŃ wchodzi na płytkę 25GB i przerobiłem go AnyDvD zrobiłem sobie obraz ISO i kupiłem płytkę BD-R firmy "imation" program do palenia to ImgBurn dodam ze to moje pierwsze kroki w wypalaniu płyt Blu-Ray ,ale niestety zaraz na początku wywala mi błąd 51573d1238330149-blad-podczas-proby-wypalena-bd-r-blad.jpgAcha dodam ze na BD-RW EMTEC wypaliło bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MILION RAZY JUŻ BYŁO O TYM PISANE - NIE KUPUJEMY "ŚMIECI" !!! :)

Sorry że tak ostro, ale inaczej nie można :)

Płyta ma uwalony ciąg sektorów i chyba w tej sytuacji poleci do kosza .

- zaktualizuj firmware nagrywarki ( to tam są zapisane bazy danych dot. różnych nośników)

- kupuj markowe płyty a unikniesz niespodzianek.

- nie pal z max. indeksem płyty, trochę to potrwa dłużej, ale jednak będzie "solidniej" .

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MILION RAZY JUŻ BYŁO O TYM PISANE - NIE KUPUJEMY "ŚMIECI" !!! :)

Sorry że tak ostro, ale inaczej nie można :)

Płyta ma uwalony ciąg sektorów i chyba w tej sytuacji poleci do kosza .

No to fajnie :) dałem z nią 38zł wykrywana w napedzie jako Philips fajne mi śmieci,swoja drogą czy można taką płytę reklamować jakoś ?? kupiłem ją w MM ,cholera ja rozumiem płytki cd,dvd co kosztuję po 2,5,10zł ale kuzwa kosztowała mnie prawie 40zł .Dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wywala NERO INFO lub podobny programik ? Czy twierdzi, że jest już zapisana (to bliskie sektory ) ? Czy, gdy zmniejszysz prędkość , ImgBurn przy ponownej próbie nagrania informuje, że nie ma szans na zapis ?

Ze zwrotem będą problemy, ale sprawa nie jest beznadziejna - możesz próbować reklamować, ale szanse marne, bo zmiennych jest bardzo dużo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to fajnie :) dałem z nią 38zł wykrywana w napedzie jako Philips fajne mi śmieci,swoja drogą czy można taką płytę reklamować jakoś ?? kupiłem ją w MM ,cholera ja rozumiem płytki cd,dvd co kosztuję po 2,5,10zł ale kuzwa kosztowała mnie prawie 40zł .Dzięki za odpowiedz.

A co do firmware to zeby nie było tak łatwo to też problem bo mam podpięta nagrywarkę przez USB jako zewnętrzny napęd (laptop) i jak odpalam programik to wyskakuje mi to bd2i.jpg

nie wiem dokładnie czy dobrze robię ale chyba tak :)

a INFO TOOL to:pytaw.jpg

Edytowane przez ALEX-77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) ale MAX problemów - masz farta - zagraj w ToTo :)

Czyli co - pasek wyboru napędu ( u góry) nie pozwala wskazać napędu na USB ?

Firmware powinno się ładować także po USB (także mam tak spięte, ale na oryginale) - jeśli nie idzie, to podejrzane bardzo, ten napęd

nie był w wer. zewn. więc może coś z obudową ?

Komunikat (skromny - nero ma gdzieś dokładniejsze ) nie mówi o CRASH-u , więc na spokojnie : STAŃ NA GŁOWIE i zaktualizuj napęd.

Ustaw ImgBurn jako główny palnik ( może coś jest jeszcze w tle Alt+Ctrl+Del i powyłączaj ) załaduj płytę , obraz i na minimalnej

prędkości ponów próbę . Napisz co wywali ImgBurn .

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, nie ma nic na pasku jak rozwinę ,faktycznie jest w obudowie z napędu DVD Pioneera złącze ATA i przejściówka z napędu Sata na ATA no i po USB do laptopa ,hmm może dlatego ,jutro zabiorę go na stacjonarkę do roboty i podepnę bezpośrednio przez sata do kompa i zobaczę co pokaże.Własnie probowałem palic w najmniejszej prędkości ale dalej to samo wywala płytę.Narazie dzieki BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak nie byłoby prościej ? + zasilacz do napędu

http://www.allegro.pl/item587968795_%5E%5E...porty_raid.html

ew. expresscard

No jest to jakieś rozwiazanie ,ale została mi zewnętrzna kieszeń po pionerze kupilem tylko przejściówkę 30zł i gotowe ,a za Expresscard widzę że musialbym wywalic 100zł wiec wyszlo taniej ,tylko teraz to firmware no ale przeciesz nie zmienia sie tego co chwilę ,myśle ze jutro podłacze do kompa to będę wiedzial co i jak .Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety podłaczyłem bezpośrednio do kompa.przez złącze sata i niestety dalej nic program nie widzi napedu tylko ja mam na obudowie ROM VER. YD03 a ten programik jest na YL05 czy to tosamo ?? albo coś zle robię ?? poprostu podłaczyć napęd do kompa i odpalic program ?? powinno w okienku pokazac jakie złacze tak ?? ja mam pusto nawet jak rozwinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...