Skocz do zawartości
buku

Nowy soft 04Y dla KURO 9G

Rekomendowane odpowiedzi

Na olsztynie jest relacja (zaawansowanego) posiadacza 5090H o nowym (styczeń 2009) updacie serwisowym.

Ma:

- zmniejszać migotanie

- poprawiać płynność

- sprawniejszy deinterleacing

grzegorz 914 pisze:

Zglaszasz do serwisu ze w trybie Drive Mode 2 na niekturych scenach jest widoczne migotanoie ekranu iinformujesz pana ze wyczytales w internecie iz istnieje upgrade do wersji 04Y likwidujace ta usterke. Serwisy pioniera otrzymaly odpowiedni biuletyn informujacy o tej usterce od Pioneera wiec robia to na gwarancji. Osobiscie do mnie pan przyjechal z serwisu
Ja mam 5090H wiec o tym modelu pisze zmiany jakie zauwarzylem odrazu to napewno poprawa ostrosci wyswietlanych czcionek(napisow) ,oczywiscie zlikwidowane migotanie, poprawa plynnosci przy przesuwaniu obrazu w poziomie.

Zaskakuje celność uwag. Więc może to jest prawda ?

Było by super. Od zawsze uważałem, że fw do 9G jest zły i nie działa własciwie.

Nikt mnie nie poparł.

Rozmawiałem z warszawskim serwisem. Sprawdzą na jutro.

Jednak się potwierdza:

http://www.hifi-forum.de/viewthread-139-2670-7.html

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?p=16087884

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać bo ja się oczywiście na to piszę. Czyli jednak będzie ideał ? ; p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywista oczywistość.

Jakby ktoś mógł po niemiecku ogarnąć temat. Chyba sa zmiany w organizacji menu.

Z translatora wychodzi, że zdecydowana większość nie ma pojęcia o czym jest mowa.

Bo jakże inaczej mogą mieć fanboje PDP. Migotania nie ma bo nie widzą. Problemu z koordynacją odświeżania z fps-em nie bo nie widzą, Judder 1080p/24 nie ma bo nie widzą itd, itp

http://www.hifi-forum.de/viewthread-139-2670-1.html

Temat zaczyna 13 grudnia 2008 kolega data68 i modyfikował pierwszy wpis.

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, może i zaawansowany user, ale niestety ortografia to nie jest jego mocna strona. Aż mnie zęby rozbolały.

Ale jeśli ten TV będzie jeszcze lepszy, to ... wow ... muszę to zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to tylko na kurę czy na karpia tez ?

A na zwykłego LX-PD5090 (bez H na końcu) też jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest formalne potwierdzenie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jest nowy servisowy fw. dla 9G.

Więc proszę śledźcie wątek.

na marginesie:

Nie mylić z dostępnym z witryny PIONEERA fw. Tamte dotyczą wyłącznie modufikacji parametrów DVB-T.

Czyli modeli z literką H i nic nie dają bo i tak działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że to FW dla wszystkich 9G. Ew. tych wyprodukowanych w 2008.

Chwila cierpliwości jest potrzebna. Czekam na ustalenie wizyty serwisowej. Kilka dni ?

Wtedy opiszę.

Możesz poszukać tych info na forum niemieckim. Link wyżej.

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony oficjalnej wynika, że można zrobić samemu przez USB. Na razie jest update do wersji 50/6090H.

Myślę, że za kilkanaście dni można się spodziewać nowego softu.

Edytowane przez studius2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestey mylisz FW.

Mowa o utajnionym FW serwisowym.

Utajniony bo PIONEER musi płacić serwisantom za dojazd i pracę.

Więc siedzą cicho.

Ten na stronach PIONEER to tylko modyfikacja DVB-T.

Zupełnie nie istotna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez wizyty serwisu się nie obejdzie? Do LX5090 też jest podobno wg informacji z innego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj cytat w pierwszym poście.

Updaty dostępne na tronach Pioneera do samodzielnego wgrania dotyczą DVB-T w modelach z [H] bo w modelach bez [H] nie ma DVB-T.

Bardzo cieszy opinia użytkownika po updacie:

1080@24 chodzi jak zloto zadnych przyciec jakby inny TV po tym upgrade.
Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeczytaj cytat w pierwszym poście.

Updaty dostępne na tronach Pioneera do samodzielnego wgrania dotyczą DVB-T w modelach z [H] bo w modelach bez [H] nie ma DVB-T.

Bardzo cieszy opinia użytkownika po updacie:

po tym updacie Pioneer chodzi juz idealnie dlamnie oczywiscie rewelacja!! choc ten tv jest dlamnie idealem nawet przed updata

Edytowane przez artsat_kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumiem. Zadzwoniłem do serwisu. Mają nowy fw (dla 5090 też). Niespieszno im jednak do wizyty u klienta (koszty).

Mam wrażenie, że plynność w moim 5090 teź czasami szwankuje (przy ruchu obrazu wzdłuż ekranu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się "niemiecka" niekompetencja.

Wstrzymajmy się z oceną do mojego upgradu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakiej (nie)kompetencji mówisz.

Odnoszę wrażenie, że masz kłopoty w czytaniu ze zrozumieniem. Albo przypisujesz mi jakieś ukryte myśli.

Edytowane przez studius2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszty są refinansowane przez producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale o tym wiem. Wiem też, że serwis lokalny rozmawiał z serwisem centralnym. I od nich miał wskazówki. W efekcie poradził mi zmienic ustawienia i dopiero wtedy jak to nie poskutkuje... to być może zmieni soft na nowszy.

Na chwilę obecną na pewno jest niedoskonoałość jeśli chodzi o ruch liter wzdłuż ekranu (sprawdzałem to płytą testową). Podobnie jest w przypadku niektórych scen przy szybkim ruchu kamery w filmach DVD (brak płynności). Nie jest to może bardzo wyraźne ale jednak zauważalne. Zastanawiam się czy wymiana softu to zlikwiduje.

Na pewno jest duża poprawa jeśli porównam Pioneera z Toshibą ZF. Ale ideału nie ma.

Edytowane przez studius2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli totalna amatorka ze strony serwisu.

Powinni zapytać o numer seryjny i na jego podstawie ustalić:

- datę produkcji

- jaki FW siedzi.

FW jest ze chyba stycznia 2009.

Mój 5090H jest z listopada.

Nadmienię, że serwis warszawski dowiedział się od mnie, że jest nowy serwisowy FW.

16 grudnia 2008 wysłałem do dsv zapytanie:

Dlaczego:

przy włączonych ustawieniach pod filmy 1080p/24 fps Pro Adjust - Film Mode - Standard/Smooth/Advance działają zmiany odświeżania matrycy w opcjach Drive Mode 1/2/3 ?

W uwagach czytamy:

"Nie można wybrać tego ustawienia dla sygnałów 480i, 480p, 1080@60Hz, 720p@60Hz, 1080p@24 Hz lub 1080p@60 Hz. "

Wszystkie więc tryby 1/2/3 sa przeznaczone dla obsługi sygnałów 50Hz i oraz p.

Jakim prawem działają zmiany odświeżania kiedy ekran dostaje 1080p/24 fps ?!

Tak powinno być jak napisano w uwagach do rozdziału: " Przełączanie wertykalnej częstotliwości odświeżania" strona 99 instrukcji (papierowej) PL.

Ale tak nie jest.

Więc mamy do czynienia z poważnym błądem w oprogramowaniu telewizora PIONEER 5090H.

Proszę o ew. przekazanie w/w uwag do "centrali".

Po odpowiedzi napisałem jeszcze raz:

Z przykrością przeczytałem Państwa odpowiedź na moje zapytania z dnia 16.XII.2008.

Odpowiedź została opracowana w oparciu o analizę zapisów instrukcji obsługi.

Czyli kompletnie niepotrzebnie wykonano pracę analityczną.

Ja piszę do Państwa o niezgodnościach zapisów w w/w instrukcji z faktycznym działaniem urządzenia.

W tej korespondencji zadam więc jedno pytanie.

Czy w sprawnym egzemplarzu PDP 5090H podczas podawania sygnału 1080p/24 ( jak piszecie ekran przełącza się automatycznie na tryb 72 Hz - tu pełna zgoda bo tak powinno być ) powinny decydować nastawy Drive Mode 1/2/3 zmieniając 72 Hz na 50/100/60 Hz ?

Bo u mnie dominują i w widoczny sposób zmieniają częstotliwość odświeżania ekranu powodując utratę płynności odtwarzania filmów.

Skutek jest taki, że następuje utrata płynności odtwarzania fimów z SONY PS3 1080p/24.

Nie tego oczekiwałem od PIONEER-a. Gdzieś jest poważny błąd fabryczny. Ale to tylko moja hipoteza

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wygląda to na wadę softu.

Przy okazji pytanko do Ciebie: Czy zauważasz judder przy sygnale z dvd (np: 576i) lub np. 720p/1080p/50Hz?

Brak płynności występuje szczególnie w scenach panoramicznych.

Edytowane przez studius2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy:

- z jakiego żródła są masterowane DVD

- jakiej klasy zrobiono w/w remaster.

Jeżeli żródło jest inne niż 24 fps to nie ma mowy o dalszym zarażaniu judderem.

Weż DVD Planeth Earth. Materiał był kręcony w 25 fps. Na DVD nie ma śladu tego zjawiska.

Tynmczasem występuje na BD i HD DVD.

Jest też opis sytuacji na Olsztynie przez pomidor7:http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17559&page=65

Wniosek taki, że nie mają na benzynę.

A co na to DSV ?

Obdzwoniłem 6 różnych serwisów w kraju które podane są stronie Pioneera a na koniec zadzwoniłem do Centrali Serwisowej w Gdyni i rozmawiałem z szefem techników naprawiających plazmy.

Oczywiście pytałem o zasadność instalowania softu 04Y na plazmie LX5090. Człowiek wydawał sie najbardziej zorientowany w porównieniu do reszty osób z którymi miałem okazje rozmawiać. To co udało mi się ustalić to to że sama aktualizacja nie jest powodem do serwisowania telewizora i tylko na wyraźne życzenie klienta może oczywiście zostać wgrana (tu serwis może sobie policzyć np za dojazd). Dodatkowo powiedział że przy okazji naprawy usterki telewizora plazmowego taki soft mógłby być wgrany jako standardowa czynność. Dodatkowo nie powinno się płacić za wgranie oprogramowania lub czas pracownika spędzony na aktualizacji w domu która z poziomu laptopa poność trwa od 10 do 20 min. Problem (migotanie podczas wyświetlania białych planszy) o którym napisał wcześniej jeden z userów forum pierwszy raz pojawił sie ponoć u klienta który dokonał profesionalnej kalibracji.....Zawiedziony człowiek który zapłacił sporą kwotę za fachowe ustawienie parametrów plazmy zauważył ten "bug" i napisał do Pioneera który na podstawie jego uwag i pretensji wprowdził aktualizacje softu 04Y która z resztą jest opisana przez Pioneera w broszurze która od grudnia 2008 jest w posiadaniu serwisów. Pan z Gdyni z którym rozmawiałem poinformowalł mnie że ma jedno zgłoszenie od klienta z Gdańska z tym samym problemem. Gość bardzo jest ciekawy efektu końcowego tzn. choć by klient ściemniał że obraz mu migocze to uda sie do niego żeby na własne oczy przekonać sie o zmianie ponoć na "+" płynności wyświetlania obrazu która tak szumnie jest opisywana na forach internetowych......

Podsumowanie:

- ponoć problem pojawia sie tylko na ustawieniach STANDARD na DRIVE MODE2 i po zaznaczeniu jeszcze kilku parametrów w powyższym profilu,

- napisałem do serwisu w Warszawie prośbe o podanie ew. kosztu dojazdu jeśli zdecyduje się na wgranie poprawki (poprzedzone wcześniejszą rozmową). Jak tylko otrzymam odpowiedz niezwłocznie Was o tym poinformuje

- serwis w Olsztynie to totalna poracha..........Pani przyjmująca zgłoszenie poinformowała że telewizor musi być zabrany i po naprawie (ok 2 tygodnie) zostaje zwrócony klientowi

- kompetencja pracowników serwisów po za dużymi miastami pozostawia dużo do życzenia (możecie spotkać sie z dużymi oporami jeśli chodzi o udzielanie wyczerpujących odpowiedzi lub będziecie poprostu zlewani).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REKLAMACJA Z TYTUŁU NIEZGODNOŚCI TOWARU Z UMOWĄ

- towar niezgodny z umową to towar, który nie spełnia powszechnych, rozsądnych oczekiwań kupującego, ale nie wadliwy. To towar nie

nadający się do celu do jakiego jest przeznaczony, powoduje dyskomfort użytkownika, odbiega od zapewnień sprzedawcy i zapewnień z

dokumentacji a nawet reklamy na podstawie której nabywca podjął decyzję o zakupie. (Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej)

Podpowiedź :

Nie korzystaj z gwarancji tylko z uprawnień wynikających z Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.

Ustawa z dn. 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. Nr 141, poz. 1176 z późn. zm.)

Złożyć do sprzedawcy reklamację z tego tytułu na piśmie ,ale w niej zasugerować dwa sposoby rozwiązania.

- wymiana na nowy egz. lub ... aby nie narażać sprzedawcy na dodatkowe koszta transportu (sprzedawca ma obowiązek odebrać na własny koszt urządzenie ),

... zasugerować wizytę specjalisty z nowym softem,gdyż posiadamy wiedzę, że producent także " DOSTRZEGŁ TĄ NIEDOGODNOŚĆ " i wprowadził poprawki, które ją likwidują . Niech wybierają - Ty jestes na prawie i niech Cię to wali ... to jest ich [beeep] obowiązek aby sprzęt był zgodny z Twoimi oczekiwaniami które

głoszą w reklamach ( super płynny obraz 24p i takie inne ... ) Na ustosunkowanie się mają z urzędu 14 dni - jak nie zaktualizują, to czeka ich wymiana,

a Ty będziesz miał nowy egzemplarz . Wątpię aby im się chciało , więc technik z aktualizacją powinien się pojawić szybko, bardzo szybko ... ;)

Do 6-ciu miesięcy od zakupu jesteś pod specjalną ochroną prawną, gdyż istnieje domniemanie istnienia tej "niezgodności" w momencie zakupu, potem już walka.

NAJPROŚCIEJ :

Napisać reklamację z żądaniem wymiany i spokojnie pójść na rozmowę z kierownikiem sklepu w którym TOTO kupiłeś .

Jeśli człowiek rozsądny i oszczędny,to po tym jak mu naświetlisz CO TY MOŻESZ, A CO ONI MUSZĄ, może pójdzie na skróty i na drugi dzień będziesz miał aktualizacje

Powodzenia.

Nie ma za co .... :)

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł.

Doskonały pomysł.

Pisemne zgłoszenie do sprzedawcy.

I niech struktura DSV - TRV - ELSNER (wawa) - sprzedawca się wypręża.

Ja dołożę jeszcze jeden sposób;

założenie im tematy na AVforum (UK) i na AVSforum (USA).

Od tego zacznę.

I w ten sposób przejdę do historii AV.

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...