Skocz do zawartości
hr.susel

nPremium 1, nPremium 2, nPremium 3, nPremium 4 - wszystko na temat nowych kanałów HD premium od ITI

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mam być szczery to ostatnio mało oglądam :) Moje oglądanie kanałów filmowych (szczególnie znanego na pamięć Filmboxa HD : / ) na sat to: wchodzę na 10s i patrzę czy dobra jakość ; ) Zobaczę chociaż ostatnio odpalałem to było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś parametry sygnału na kanale 100 nFilmu i powiem szczerze, że jestem pod wielkim wrażeniem. Jakość 100% i BER 1.5-E3. Na mojej instalacji stawia to kanał na równorzędnej pozycji z TVP HD. :D

Niestety, wieczorny film na FimBox nie dał się oglądać z powodu ciągłego szarpania dźwięku. Może przyczyną jest to, że puszczam fonię po optyku na wzmacniacz. No w końcu DD 5.1, więc mam prawo. Zrezygnowany włączyłem mecz na nSporcie i golnąłem browarka. :blink:

PS. Ładna reklama na forum się pojawiła.

Edytowane przez wieslawef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja śnię czy tu naprawdę jest aż tylu fanów Fimbox HD czy HBO, czy Canal+? To chyba jakaś plaga :D

Przecież te kanały zupełnie nie wnoszą nic nowego. Nie będę nikogo krytykowała - nie taki mam cel, ale ostatnio ze wszystkich kategorii tv "en" najchętniej oglądam MGM, a porządną jakość widzę na Discovery HD i niektórych kanałach sportowych. Ile razy można oglądać te same filmy, Canal + zamiennie z HBO puszczają ten sam repertuar, ble...

Osobiście cieszę się, że "enka" wprowadza nowe kanały filmowe, przy czym chwilowo nie ma dla mnie znaczenia czy będzie to wprowadzone na zasadzie nowego płatnego pakietu, czy i jak długo będzie to testowane i, co najważniejsze, kto będzie w gronie ów testujących szczęśliwców. Interesuje mnie bardzo oferta i jakość nadawanych tam filmów :P

I to tyle, na razie .... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, ja śnię czy tu naprawdę jest aż tylu fanów Fimbox HD czy HBO, czy Canal+? To chyba jakaś plaga :P

Przecież te kanały zupełnie nie wnoszą nic nowego. Nie będę nikogo krytykowała - nie taki mam cel, ale ostatnio ze wszystkich kategorii tv "en" najchętniej oglądam MGM, a porządną jakość widzę na Discovery HD i niektórych kanałach sportowych. Ile razy można oglądać te same filmy, Canal + zamiennie z HBO puszczają ten sam repertuar, ble...

Osobiście cieszę się, że "enka" wprowadza nowe kanały filmowe, przy czym chwilowo nie ma dla mnie znaczenia czy będzie to wprowadzone na zasadzie nowego płatnego pakietu, czy i jak długo będzie to testowane i, co najważniejsze, kto będzie w gronie ów testujących szczęśliwców. Interesuje mnie bardzo oferta i jakość nadawanych tam filmów :)

I to tyle, na razie .... :)

Nie mam ani enki, ani Cyfrowego Polsatu ani Cyfry plus. Mam za to z innego źródła Filmbox HD i Canal+ i kompletnie się z Tobą nie zgadzam. Repertuar wg mnie jest ok, a to że są powtórki to akurat jest plus, przynajmniej dla osób takich jak ja, które normalnie pracują, mają dzieci i na oglądanie zostają raptem 3 godzinki wieczorem pod warunkiem, że człowiek nie pada na pysk po całym dniu. Nie bardzo również rozumie porównanie kanału filmowego canala do MGM. Przecież to kompletnie różny repertuar, MGM nastawiony na klasykę i rzadko puszczający premiery (co nie jest wcale wadą przy dobrym repertuarze), Canal natomiast po kilka, kilkanaście premier filmów na miesiąc. Można krytykować, ale argumentami. Moim zdaniem i ten kanał i ten ma swoich fanów, nie ma się co tak spinać i obrażać, że ktoś lubi te kanały, szczególnie że ma to uzasadnienie tylko trzeba chcieć je zrozumieć.

A abstrahując od Twojej wypowiedzi to zauważyłem, że większość dyskusji odnośnie kanałów nie sprowadza się do merytorycznej dyskusji o samej zawartości kanałów tylko do odwiecznej wojenki abonentów jednej i drugiej platformy co jest kompletnym nieporozumieniem jak dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro w nfilmHD i nfilmhd2 ma lecieć Iron Man, Wszystko za życia i Project Monster.

No i jakby to było jeszcze z oryginalnym dźwiękiem 5.1 i z bitratem 18 Mbps, to jutro byłbym już abonentem n. No ale ja nie jestem w "targecie" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 18 to chyba nie w tym życiu ; ) Ja liczę tylko i wyłącznie na poziom Filmboxa HD i wtedy będzie ok (jak będzie inaczej to kaplica). Bo 5.1 itd ma być. Jutro o 12 wyjdzie wszystko.... tzn. jak nie zakodują. Bo dostępność tego kanału w pierwszych dniach to dopiero tajemnica O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardziej na etapie rezygnacji z opcji premium (HBO ze wzgledu na jakosc i zawartosc) ale przygladam sie z zainteresowaniem nFilm 1/2.

Z tym, ze mam obawy czy 2 kanaly to nie jest zbyt duzo - ramowka na kilka dni pokazuje, ze obok kilku nowosci jest sporo hitow z niedalekiej przeszlosci co moze byc fajne jezeli bedzie w HD i z opcjami DD/napisy.

Ciekawe jaka bedzie rotacja - mam nadzieje, ze nie na poziomie FilmBox HD bo to polozylo ten kanal!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że takie osoby jak Raczek nie zrobiłyby takiego czegoś co robi Filmbox.... nie ta liga i trochę większy budżet :D Ale cóż. Po paru miesiącach się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czeka do godziny 12.00 gdy to ma podobno startować nowy flimn 1, no i właśnie zauważyłem, ze na ta chwile jest to jeden kanał, a nie dwa chyba ze czeka nas jakaś niespodzianka. :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawiła się ramówka wygląda ciekawie jakość niczego sobie, dźwięk się :D nie rwie HM HM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jakość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szału nie robi. Mam to w matroszce 720p i tamto jest dużo lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość jak narazie kiepska. Te dwa filmy, które lecą obecnie to zwykły upscal SD 16:9.

Edytowane przez andrzej344

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te dwa filmy, które lecą obecnie...

Jakie 2 filmy ? A gdzie jest ten drugi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie 2 filmy ? A gdzie jest ten drugi ?

Kanał 902 nFilmHD2 Test

Dźwięk tych filmów w wersji org. to tylko DD 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już włączyli kanał 101 - nFilmHD2.

Edytowane przez Adam_2K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie popatrzyłem na Iron Mana(do hd to mu daleko no i dżwięk tylko 2.0) , na drugim kanale jakość puszczonego filmu jeszcze gorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy niespodziankę są dwa programy nfilmHD jakość wole się nie wypowiadać, poczekajmy, aż ktoś zmierzy parametry. Dajmy im szanse próbują czegoś bardzo trudnego na naszym rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kanał 902 nFilmHD2 Test

Dźwięk tych filmów w wersji org. to tylko DD 2.0

n Film HD2 juz jest tam gdzie powinien czyli na kanale 101. Na razie opatrzony podpisem TEST. Co do obrazu tych 2-och programow to szalu nie ma , dzwiek w wersji orginalnej jak i tez polskiej -stare poczciwe stereo. Oj panowie od N-ki ,cos sie chyba nie postaraliscie za bardzo. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, ja śnię czy tu naprawdę jest aż tylu fanów Fimbox HD czy HBO, czy Canal+? To chyba jakaś plaga :D

Przecież te kanały zupełnie nie wnoszą nic nowego. Nie będę nikogo krytykowała - nie taki mam cel, ale ostatnio ze wszystkich kategorii tv "en" najchętniej oglądam MGM, a porządną jakość widzę na Discovery HD i niektórych kanałach sportowych. Ile razy można oglądać te same filmy, Canal + zamiennie z HBO puszczają ten sam repertuar, ble...

Osobiście cieszę się, że "enka" wprowadza nowe kanały filmowe, przy czym chwilowo nie ma dla mnie znaczenia czy będzie to wprowadzone na zasadzie nowego płatnego pakietu, czy i jak długo będzie to testowane i, co najważniejsze, kto będzie w gronie ów testujących szczęśliwców. Interesuje mnie bardzo oferta i jakość nadawanych tam filmów :)

I to tyle, na razie .... B)

Proszę o wybaczenie jeśli moje podejrzenia są bezpodstawne ale jak ktoś pisze, że HBO czy Canal+ nic nie wnoszą (z takimi studiami jak Disney, Warner, Fox, Sony czy Universal) to albo się kompletnie nie rozeznaje w rynku płatnych kanałów filmowych zawartością premium, albo po prostu robi w necie reklamę swojemu pracodawcy (wiadomo komu, jeśli post przeczyta się do końca - peany n/t kanałów dostępnych na N są ewidentne).

Spoglądając obiektywnie na to co się dzieje na rynku z filmowymi kanałami premium to wkraczamy w epokę, kiedy już na jednej platformie nie będzie możliwie zebranie do kupy wszystkich najważniejszych wytwórni hollywoodzkich.

N ma na wyłączność Paramount i Dreamworks a Cyfra Foxa i Universal. HBO, Filmbox - jeśli ze względu na zawartość można go kwalifikować do premium ;) - są na obydwu wspomnianych platformach.

Czy to dobrze czy źle?

Moim zdaniem źle. Akurat taka konkurencja nic dobrego specjalnie widzom nie przynosi. No chyba, że tym benefitem ma być posiadanie dwóch dekoderów i opłacanie się dwóm platformom.

Musiałbym to przeliczyć ale gdyby zsumować wszelkie opłaty wynikające z posiadania 2 platform wraz z opcjami gwarantującymi odbiór wszystkich kanałów filmowych to czy przypadkiem nie zbliżamy się do poziomu porównywalnego pakietu filmowego w angielskiej SKY?

Jak zwykle okaże się, że w Polsce musi być wszystko najdrożej ;)

Edytowane przez benek07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o wybaczenie jeśli moje podejrzenia są bezpodstawne ale jak ktoś pisze, że HBO czy Canal+ nic nie wnoszą (z takimi studiami jak Disney, Warner, Fox, Sony czy Universal) to albo się kompletnie nie rozeznaje w rynku płatnych kanałów filmowych zawartością premium, albo po prostu robi w necie reklamę swojemu pracodawcy (wiadomo komu, jeśli post przeczyta się do końca - peany n/t kanałów dostępnych na N są ewidentne).

Spoglądając obiektywnie na to co się dzieje na rynku z filmowymi kanałami premium to wkraczamy w epokę, kiedy już na jednej platformie nie będzie możliwie zebranie do kupy wszystkich najważniejszych wytwórni hollywoodzkich.

N ma na wyłączność Paramount i Dreamworks a Cyfra Foxa i Universal. HBO, Filmbox - jeśli ze względu na zawartość można go kwalifikować do premium ;) - są na obydwu wspomnianych platformach.

Czy to dobrze czy źle?

Moim zdaniem źle. Akurat taka konkurencja nic dobrego specjalnie widzom nie przynosi. No chyba, że tym benefitem ma być posiadanie dwóch dekoderów i opłacanie się dwóm platformom.

Musiałbym to przeliczyć ale gdyby zsumować wszelkie opłaty wynikające z posiadania 2 platform wraz z opcjami gwarantującymi odbiór wszystkich kanałów filmowych to czy przypadkiem nie zbliżamy się do poziomu porównywalnego pakietu filmowego w angielskiej SKY?

Jak zwykle okaże się, że w Polsce musi być wszystko najdrożej :D

Pudło! Nie robię reklamy mojemu pracodawcy, bo to zupełnie inna działka :)

Nie chodziło mi o studia filmowe ( Disney, Warner, Fox, Sony czy Universal), nie licytuje się tu, ale pamiętam okres kiedy HBO (jako stacja) czy Canal + wzajemnie się uzupełniały i wnosiły coś nowego na rynek, zaś ramówka była niepowtarzalna. Obecnie powtórkom filmów nie ma końca. Jeden film możesz oglądać miesiącami. Oczywiście, są wyjątki, ale, generalnie tak to wygląda. Ponadto - co mnie złości, podobnie jak Ciebie - "urodą" naszego kraju są ceny za usługi, nawet te banalne - zwracam więc uwagę zwłaszcza na te dwa kanały, które czy to w "ence" czy w kablówce (którą do niedawna miałam) kosztują kilkakrotnie razy więcej niż pakiety, w których znajdują się inne, oferujące o wiele lepszą rozrywkę i o wiele lepszy repertuar :)

Przyznaję Ci też rację, nie mam rozeznania takiego jak niektórzy z forumowiczów na tym forum (z tego co się zdążyłam zorientować), dlatego podoba mi tu, bo niektóre posty czytam naprawdę z wielkim zainteresowaniem, ale mam dość kontroli nad swoim językiem, aby nie sugerować bzdur: "robi w necie reklamę swojemu pracodawcy (wiadomo komu, jeśli post przeczyta się do końca - peany n/t kanałów dostępnych na N są ewidentne)", które de facto nie mają pokrycia z rzeczywistością ;)

Troszkę dystansu nie zaszkodzi, to nie boli B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję Ci też rację, nie mam rozeznania takiego jak niektórzy z forumowiczów na tym forum (z tego co się zdążyłam zorientować), dlatego podoba mi tu, bo niektóre posty czytam naprawdę z wielkim zainteresowaniem, ale mam dość kontroli nad swoim językiem, aby nie sugerować bzdur: "robi w necie reklamę swojemu pracodawcy (wiadomo komu, jeśli post przeczyta się do końca - peany n/t kanałów dostępnych na N są ewidentne)", które de facto nie mają pokrycia z rzeczywistością :D

Troszkę dystansu nie zaszkodzi, to nie boli ;)

[/quote

Dlatego zaznaczyłem, że być może się mylę B)

Po prostu w jednym ze swoich pierwszych postów przywaliłeś takie pochwały dla kanałów dla N, że się zdziwiłem.

Peace & understanding ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...