Skocz do zawartości
hr.susel

nPremium 1, nPremium 2, nPremium 3, nPremium 4 - wszystko na temat nowych kanałów HD premium od ITI

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe kanaly beda od wrzesnia. Dwa kanaly premium HD w cenie 20zl. Dodatkowo jako bonus do kanalow premium usluga nVod. nVoD bez kanalow premium nFilm 1/2 bedzie platny 10zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częściowo sprawa się wyjaśniła, tzn. start nFilmu od września. Nadal otwarty pozostaje problem: cena 20 za dwa w pakiecie, czy może po 10 zł za każdy. Wiem, że matematycznie to żadna różnica, ale po co przepłacać. Może okazać się, że wprowadzenie jednocześnie dwóch kanałów filmowych, odbędzie się ze szkodą w repertuarze, albo nawet jakości ;) nie daj Boże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg cennika jaki dostałem jest cena za opcję dodatkową nFilm w wysokości 20zł. Nie ma możliwości wziąć jednego z kanałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym regulaminie jest jasno napisane, ze opcja dodatkowa kanaly premium Film 1/2 razem kosztuja 20zl.

Co do zawartosci jest to wielka zagadka (musza miec sporo materialu na 2 kanaly) lacznie z tym co bedzie w nVoD - mam nadzieje, ze to nie bedzie usluga w stylu HBO Digital (skojarzona z kanalem premium), ktora jest bezsensowna w takiej postaci.

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt podobny do nFilm( można nawet powiedzieć, że bliźniaczy), pod nazwą Epix, wystartował już w wersji testowej w USA. Na razie tylko w internecie a od września w kablu i sat. Zamysł jest taki, że klient po opłaceniu abonamentu ma jednoczesny dostęp do kanału HD, VODHD od operatora tv i VODHD w internecie z całą biblioteką bezpośrednio zaangażowanych w to przedsięwzięcie wytwórni filmowych. Czyli Viacom/Paramount, MGM i Lionsgate. Filmy mają być prezentowane po dziewięciu miesiącach od premiery w kinach, czyli wcześniej niż w innych kanałach premium( przeważnie jest to minimum rok od premiery). Specjalnością kanału mają być wersje reżyserskie lub nieocenzurowane pokazywanych produkcji oraz maratony filmowe a dodatkiem duża ilość dokumentów o produkcji czy też wywiadów z twórcami. Oprócz filmów, mają być oczywiście własnej produkcji seriale i koncerty. Wszystko wsparte mocną kampanią reklamową skierowaną do ludzi młodych i rozbudowanym serwisem społecznościowym. Opłata za dostęp ma być niższa niż w HBO czy Showtime. Co ciekawe, Showtime ( który stracił prawa do produkcji Paramount)jest własnością CBS. Viacom jest jak wiemy właścicielem Paramount. Viacom i CBS mają tego samego właściciela. ;)

Podobieństwa widać, tylko że znając dotychczasowe wyczyny ITI radzę się nie napalać za bardzo. Zawsze coś spartolą.

P.S. Canal+ teraz twierdzi, że nFilm to nie będzie premium więc się nie boją i ogólnie to luuuzik.

Ale na 100% będą pierwszymi, którzy polecą do sądu z wrzaskiem, że ITI ma dumpingowe ceny na kanał premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie rację, doczytałem dokładnie, od września, wybaczcie wprowadzenie w błąd,

jedynie otwartą sprawą pozostaje pytanie, czy kanały będą w całości HD, czy tak jak w C+, jeden, dwa filmy dziennie, czy może upscal w większości ?

w piśmie nic nie wspominają, że będą to kanały HD...

jeśli będzie w całości HD, to biorę, zawsze to coś nowego, świeżego, bo właśnie zrezygnowałem z Filmboxa HD, w którym przez następne pół roku będą leciały te same filmy, które nadają już od pół roku i nie zanosi się na wymianę repertuaru, niestety...

pozdrowienia

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszą, piszą. "a we wrześniu pojawią się dwa nowe kanały filmowe Premium w jakości HD z najciekawszymi hitami amerykańskiego i europejskiego kina" :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety "diabel tkwi w szczegolach" moze faktycznie bedzie to tak jak z HD w C+F HD/TVN HD/HBO HD czyli wiecej SD w HD :(

Jedynie Filmbox HD jest caly w HD, ale powtorki wyczerpaly juz moja cierpliwosc i tez zrezygnowalem z tego kanalu/paczki.

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak hasło reklamowe dla filmbox powinno brzmieć :

"Chcesz oglądać Ella zaklęta i Ella zaczarowana 7 d w tygodniu 24h/dobę - wykup Filmbox"

mam nadzieje że na nowych kanałach nie będzie tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w kwietniu na panelu dyskusyjnym (takie badanie marketingowe) zorganizowanym przez n w moim mieście. Zaproszono 12 osób - przyszło 6 (płacili 60 zł z 2 godziny rozmowy). Tematem była rozmowa na temat logo dla nowych kanałówm w n. Jedno logo miało w nazwie nFILMHD, a drugie nfilm z małym napisem HDTV. Myśmy wybrali logo w kształcie kuli z taśmy filmowej i napisem nfilmhd. Do wybory było również logo z "krzywą" gwiazdą i napisem również nfilmhd. Oba różniły sie wielkością liter i oba były w kolorach niebiesko białym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypada poczekać i dać szansę. Może rzeczywiście tym razem projekt, którego realizacja odsuwa się w czasie, będzie profesjonalnie przygotowany. Chociaż wypełniając "ciekawym" repertuarem jednocześnie dwa kanały HD, widzę to "czarno". Chcę się mylić, ale jednak eŃka daje dużo powodów do "krakania". ;)

Edytowane przez wieslawef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowe kanaly beda od wrzesnia. Dwa kanaly premium HD w cenie 20zl. Dodatkowo jako bonus do kanalow premium usluga nVod. nVoD bez kanalow premium nFilm 1/2 bedzie platny 10zl.

Nie da się wziąć NVod bez kanałów nFilm1 i 2.

Według Cennika VOD " Usługa dostępna jedynie w Pakiecie usług Opcja Dodatkowa: nFilm + Kolekcja VOD: nFilm VOD na zasadach opisanych

w Cenniku obowiązującym od dnia 1 lipca 2009 roku, bądź innych Pakietach usług szczegółowo określonych w Warunkach Promocji, Cennikach Promocyjnych."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli beda mieli ciekawy repertuar i w miare malo powtorek to mogliby zrobic cos na wzor TPS Star we Francji... czyli we wtorek i srode najciekawszy mecz ligi mistrzow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem w kwietniu na panelu dyskusyjnym (takie badanie marketingowe) zorganizowanym przez n w moim mieście. Zaproszono 12 osób - przyszło 6 (płacili 60 zł z 2 godziny rozmowy).

Mnie też w Wawie zaprosili, bo kluczem były listy tych co zrezygnowali w przeszłości z N-ki.

A miałem dwie N-ki. Więc z jednej zrezygonwałe i dostałe się na listę.

Po stawieniu się doszło do kolejnej weryfikacji i wtedy wyrzucono mnie z akcji.

A szkoda.

Doszło do żenującej sytuacji, którą opisuje stary dow[beeep]:

- Janie na kolację ma być świnia

- Hrabio ale ostatnia świania się właśnie prosi

- Choć by się na kolanch prosiła to ją ........

Obawiam się, że weryfikatorem był jakiś kolega z forym i rozpoznał mnie po danych treleadresowych ???

Ale zapłacili.

To były najbardziej EASY MONEY w życiu. A za rogiem "Telimana" )Krakowskie przedmieście.

Gdzie natychmiast pozostawiłem całą kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie też w Wawie zaprosili, bo kluczem były listy tych co zrezygnowali w przeszłości z N-ki.

A miałem dwie N-ki. Więc z jednej zrezygonwałe i dostałe się na listę.

Po stawieniu się doszło do kolejnej weryfikacji i wtedy wyrzucono mnie z akcji.

A szkoda.

Doszło do żenującej sytuacji, którą opisuje stary dow[beeep]:

- Janie na kolację ma być świnia

- Hrabio ale ostatnia świania się właśnie prosi

- Choć by się na kolanch prosiła to ją ........

Obawiam się, że weryfikatorem był jakiś kolega z forym i rozpoznał mnie po danych treleadresowych ???

Ale zapłacili.

To były najbardziej EASY MONEY w życiu. A za rogiem "Telimana" )Krakowskie przedmieście.

Gdzie natychmiast pozostawiłem całą kwotę.

lol :P

a wracajac do watku, to chcialbym bardoz zeby bylo w kanalach choc 50/50 sd z hd :/

i te min 10Mbps

:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli mam biały nbox to biorąc nfilmy będe mógł wymienic bezpłatnie go na nbox recorder lub wręcz będe musiał to zrobic i czy wymieniając będe musiał płacic za kosztowne kolekcje filmowe przez 6 m-cy?

Czy mógłby ktoś napisac co dokładnie musze zrobic i ile to bedzie kosztowało?

Czy tylko 20zł/mc czy więcej będąc zmuszonym do korzystania z innych płatnych opcji przy wymianie na nbox recorder a chciałbym płacic tylko za nfilm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wróżka prawdę Ci powie.

kto to moze wiedziec miesiac przed launchem oferty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś w okresie promocyjnym na "manie" boxa możesz go wymienić na n recorder za dopłatą. Jeżeli jednak Twoja umowa promocyjna skończyła się, możesz skorzystać z promocyjnej, bezpłatnej wymiany boxa na recorder.

Wszystkie informacje na stronce eŃki. ;)

PS. Nic mi nie wiadomo o tym, aby oglądanie nFilmu było uzależnione od "mania" n recordera. Mając boxa będziesz mógł sobie zamówić ten pakiecik - chyba. Piszę, chyba, bo na nieomal 3 tygodnie przed planowanym startem wszyscy wiedzą, że nic nie wiedzą. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kanale 100 pokazal sie Nfilm HD . Na razie plansza z zapowiedzia kanalu. Brak jakichkolwiek innych szczegolow :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nadal nie wiadomo, komu nFilm zostanie włączony od 2 września. Może wszystkim, do testów, a może nikomu, bez specjalnego zamówienia. Jeżeli wybrany zostanie wariant drugi (specjalne zamówienie od abonenta) BOK eŃki może się znowu "zablokować" na klika dni, a może nawet tygodni.

Moim zdaniem, bliższy "prawdy", jest scenariusz, że każdy abonent "dostanie" sygnał na jakiś promocyjny (czytaj: testowy) okres. Dopiero później będą jakieś zamówienia. Chyba?

Niestety, do konferencji, gdzie dokona się oficjalna prezentacja, nikt nie zna szczegółów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotną przeszkodą, "na dziś", w rozwoju satelitarnego przekazu HD jest pojemność transponderów. Myślę, że jeżeli platformy nie zaczną z sobą współpracować w tym względzie, zginą od własnej broni. Obniżanie jakości przekazu nie może trwać w nieskończoność. Od dłuższego budzi to moje niezadowolenie.

Jak będę chciał "za parę groszy" jakiś sygnał to kupię sobie pakiet mini w CP, albo telewizję na kartę. Będąc abonentem kanałów HD mam trochę inne wymagania. Oferta stale się wzbogaca, to mnie cieszy. Jakość niestety "leci na mordę" i to mnie bardzo martwi, ponieważ dotyczy to wszystkich operatorów. Najgorsze, że eŃka, która starała się trzymać jakiś reżim w tym względzie, również zaczyna odpuszczać. Niczego dobrego, niestety, to nie wróży. A najgorsze jest to, że alternatywy żadnej nie ma.

Wygląda na to, że tworzy się naturalne miejsce na czwartego operatora. TVP mocno się do tego przymierza. Na Astrze są inne warunki techniczne i więcej można. Nawet skromniejszą ofertą programową, ale najwyższej jakości przekazem, na pewno można wejść na rynek. Przekaz DVB - T pewnie trochę rozluźni transpondery, ale to odległa przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie jakość Filmboxa HD to będzie ok. Do tego napisy, 5.1 i można oglądać. Oby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, sytuacja na rynku robi się ciekawa. Już nie w IV kwartale, ale sierpień się nie skończył, a dużo informacji ciekawych do nas dociera. Zgadzam się z @wieslawef - jakość to klucz. Ale chyba nie jest tak źle - platformy starają się unikać dublowania (choć horrorem jest przełączenie się platform na HBO HD z tp. CP!), kolejne transpondery przełącza się w DVB-S2. Problemem pozostaje także niestety wąskie i coraz mniej wystarczające pasmo. Tylko, choć sam przyklaskuję temu pomysłowi, przejście na inną konstelację satelitów (Astra) jest nierealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak będzie jakość Filmboxa HD to będzie ok. Do tego napisy, 5.1 i można oglądać. Oby.

Nie wiem jak u Ciebie, ale mój FilmBox od około dwóch - trzech tygodni bardzo tnie fonię. Niekiedy nawet zanika obraz. Wcześniej, istotnie "wieczorynki" miałem na tym kanale bardzo udane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...