Skocz do zawartości
hr.susel

nPremium 1, nPremium 2, nPremium 3, nPremium 4 - wszystko na temat nowych kanałów HD premium od ITI

Rekomendowane odpowiedzi

<div style="padding: 5px; text-align: JUSTIFY; position: relative; left: 5px;">news-shadow.png</div>

Spółka ITI Neovision wystąpiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie koncesji dla dwóch zapowiadanych na wiosnę kanałów filmowych. Kanały nazwane we wniosku nFilm 1 i nFilm 2, zgodnie z doniesieniami prasowymi, pojawią się w ofercie platformy n jesienią. Mają dołączyć do pakietu "Hity filmowe".

8135.jpg

8139.jpg

Przypomnijmy, że kanały powstaną na bazie materiału dostarczanego przez wytwórnie DreamWorks i Paramount, co jest efektem podpisanej w zeszłym roku umowy.

Umowa z Paramount obowiązuje od 1 stycznia 2009 r. i gwarantuje ITI Neovision wyłączne prawa do dystrybucji pay tv.

Z kolei umowa z DreamWorks obejmuje wszystkie produkcje, które mają swoją premierę w USA od stycznia 2009 roku. Filmy te będą dostępne w telewizji nowej generacji n na wyłączność.

Dyrektorem kanałów filmowych, które w n pojawią się już we wrześniu bieżącego roku jest Tomasz Raczek, znany krytyk filmowy, wydawca, publicysta, autor programów radiowych i telewizyjnych.

Nie podano informacji o ewentualnej wersji HD tych kanałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nka to już zdecydowany lider pod wzgledem kanalow filmowych. Dobrze ze kanaly znajda się w pakiecie. Ktos tam mysli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem czy zauważyliście, że na DiscoveryHD pojawiać zaczęły się reklamy Animal Planet HD, i nie wiem, czy zanosi się na nowy kanał HD, czy tylko Discovery będzie coś tam puszczać. Może ktoś z Was coś wie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Animal Planet nadawany jest chyba dla SKY, o wejsciu tego kanalu na nasz rynek nic nie wiadomo.

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak Wy, ale ja przeczytałem JEDYNIE informację, że kanały "wejdą" do pakietu hity filmowe. O tym, że "wejdą" bezpłatnie nikt nie napisał w oficjalnym komunikacie. Zatem nie wiem skąd to przypuszczenie, że pakiet nadal będzie kosztował 16 zł??? Jak znam eŃkę (a trochę znam) to nie odpuści sobie możliwości podwyższenia opłat.

PS. Czy ktoś z forumowiczów eŃkowiczów dostał dokument, który nazywa się Faktura VAT [beeep]likat. Ja dostałem. Trochę się zdziwiłem, bo żadnego [beeep]likatu nie zamawiałem. Sprawa wyjaśniła się z treści załącznika. Wynika z niego, że podstawą wystawienia [beeep]likatu, było to, że w oryginale nastąpił błąd, polegający na niewłaściwie naliczonym saldzie. Sprawdziłem i okazało się, że saldo "urosło" mi o 20 zł (chodzi oczywiście o moje rzekome zadłużenie).

Znowu czeka mnie ciekawa droga przez reklamację - to już czwarta w ciągu 9 miesięcy. eŃce chyba nigdy nie wyczerpią się pomysły na wyłudzenie pieniędzy od abonenta. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nka to już zdecydowany lider pod wzgledem kanalow filmowych. Dobrze ze kanaly znajda się w pakiecie. Ktos tam mysli ;)

Mam nadzieję, ze masz na myśli ilość, a i to jest nieprawdą. Bo co do ich jakości, czyli wyświetlanych filmów, to sorry ale n-ka wogóle nie ma co startować z cyfrą+, bo oferta kanałów filmowych tych platform jest nie do porównania, n-ka cyfrze do pięt nie dorasta (ba w zasadzie z samym canal+).

Trzy wytwórnie - trzy kanały - ....... powiem tylko LOL, ale jeśli cena będzie ta sama, to niby w sumie "kogo to", choć już oczyma wyobraźni widzę n-kowiczów tym razem chwalących możliwość oglądania filmów o każdej porze, czyli po polsku mówiąc, usprawiedliwiających 3 powtórki dziennie tego samego filmu, i "tak w kółko macieju". Zresztą podobnie jak w badziewiastym do bólu Filmboxie HD, tak kiedyś zachwalanym przez n-kowiczów, który nadaje 15 tych samych filmów od 4 miesięcy.

Dobrze, ze rynek TV nam się rozwija pytanie czy w ta stronę, ale takie posty jak cytowany wyżej ... po prostu zwalają z nóg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj. Jest wiele bardzo dobrych filmów na MGM, o "Wojna i Pokój" nie wspominając. ;) A Filmbox, to już jest oferta extra, więc nie należy do pakietu. :huh: Może właśnie dlatego ma taką lichą ofertę. :lol:

"nka to już zdecydowany lider pod wzgledem kanalow filmowych. Dobrze ze kanaly znajda się w pakiecie. Ktos tam mysli" - Raziruf może jakiegoś "baranka" dla rozluźnienia kory mózgowej.

Edytowane przez wieslawef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, ze masz na myśli ilość, a i to jest nieprawdą. Bo co do ich jakości, czyli wyświetlanych filmów, to sorry ale n-ka wogóle nie ma co startować z cyfrą+, bo oferta kanałów filmowych tych platform jest nie do porównania, n-ka cyfrze do pięt nie dorasta (ba w zasadzie z samym canal+).

Trzy wytwórnie - trzy kanały - ....... powiem tylko LOL, ale jeśli cena będzie ta sama, to niby w sumie "kogo to", choć już oczyma wyobraźni widzę n-kowiczów tym razem chwalących możliwość oglądania filmów o każdej porze, czyli po polsku mówiąc, usprawiedliwiających 3 powtórki dziennie tego samego filmu, i "tak w kółko macieju". Zresztą podobnie jak w badziewiastym do bólu Filmboxie HD, tak kiedyś zachwalanym przez n-kowiczów, który nadaje 15 tych samych filmów od 4 miesięcy.

Dobrze, ze rynek TV nam się rozwija pytanie czy w ta stronę, ale takie posty jak cytowany wyżej ... po prostu zwalają z nóg.

Czy ty masz jakis problem natury "kto kogo..."?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, ze masz na myśli ilość, a i to jest nieprawdą. Bo co do ich jakości, czyli wyświetlanych filmów, to sorry ale n-ka wogóle nie ma co startować z cyfrą+, bo oferta kanałów filmowych tych platform jest nie do porównania, n-ka cyfrze do pięt nie dorasta (ba w zasadzie z samym canal+).

Trzy wytwórnie - trzy kanały - ....... powiem tylko LOL, ale jeśli cena będzie ta sama, to niby w sumie "kogo to", choć już oczyma wyobraźni widzę n-kowiczów tym razem chwalących możliwość oglądania filmów o każdej porze, czyli po polsku mówiąc, usprawiedliwiających 3 powtórki dziennie tego samego filmu, i "tak w kółko macieju". Zresztą podobnie jak w badziewiastym do bólu Filmboxie HD, tak kiedyś zachwalanym przez n-kowiczów, który nadaje 15 tych samych filmów od 4 miesięcy.

Dobrze, ze rynek TV nam się rozwija pytanie czy w ta stronę, ale takie posty jak cytowany wyżej ... po prostu zwalają z nóg.

To zależy od gustu . Jeden woli BONDA drugi CHINATOWN (Paramount) . Mnie osobiście oferta N;ki bardziej przypada do gustu , ale nie zamierzam z tego powodu krytykować osób lubiących np. MUMIĘ . Jeden woli DODĘ drugi CHOPINA - tak to już jest na tym padole . :huh: W końcu niech sobie każdy wybiera co woli , a nie udowadnia , że jego lepsze .

Edytowane przez jaczro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaczro: dokładnie każdy bierze to co mu odpowiada,mi się spodobała możliwość wyboru kanałów które mnie interesują (a nie jest ich dużo). Miałem polsat cyfrowy nie odpowiadał mi, może z czasem wypróbuje jeszcze cyfre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już dobrze napisał wiesławef, wystarczy znać nTV choć trochę aby wiedzieć, że nie dostaniemy nowych kanałów z zawartością DreamWorks/Paramount gratis. Ba! - nie chciałbym krakać, ale czuję w kościach osobny pakiet nFilm, z osobnym abonamentem - tak jak teraz Cinemax, który kiedyś też był w Hitach... Do premiery dużo czasu, więc i stosowne informacje prasowe zapewne się pojawią, informujące o zmianach "dla wygody abonentów, większej elastyczności i możliwości dostosowania oferty do osobistych preferencji"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO ze będzie płatne dodatkowo to pikus. Ale czemu te kanały nie wystartowały na wiosne jak było obiecywane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą, skoro już o strategii marketingowej mówimy, to jestem bardzo ciekawy jak będzie nazywał się nowy pakiet filowy. Teraz mamy "Hity Filmowe" ;) , w skład którego wchodzi m.innymi Kino Polska, Wojna i Pokój, SyFy, AXN (z logo wielkim jak krowa). Idąc "tą drogą" nowy pakiet powienien nazywać się Super Hiper Hity Filmowe. :lol: Za to paczkę HBO można nazwać "tylko" Super Hity Filmowe. ;) Ach ten marketing eŃki....Super Hipermarket w stylu Biedronki (Biedronki nie obrażając).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, jak Wy, ale ja przeczytałem JEDYNIE informację, że kanały "wejdą" do pakietu hity filmowe. O tym, że "wejdą" bezpłatnie nikt nie napisał w oficjalnym komunikacie. Zatem nie wiem skąd to przypuszczenie, że pakiet nadal będzie kosztował 16 zł??? Jak znam eŃkę (a trochę znam) to nie odpuści sobie możliwości podwyższenia opłat.

PS. Czy ktoś z forumowiczów eŃkowiczów dostał dokument, który nazywa się Faktura VAT [beeep]likat. Ja dostałem. Trochę się zdziwiłem, bo żadnego [beeep]likatu nie zamawiałem. Sprawa wyjaśniła się z treści załącznika. Wynika z niego, że podstawą wystawienia [beeep]likatu, było to, że w oryginale nastąpił błąd, polegający na niewłaściwie naliczonym saldzie. Sprawdziłem i okazało się, że saldo "urosło" mi o 20 zł (chodzi oczywiście o moje rzekome zadłużenie).

Znowu czeka mnie ciekawa droga przez reklamację - to już czwarta w ciągu 9 miesięcy. eŃce chyba nigdy nie wyczerpią się pomysły na wyłudzenie pieniędzy od abonenta. ;)

To bardzo dziwna rzecz, bo w wyżej opisywanej sytuacji powinieneś dostać fakturę korygującą, a nie [beeep]likat. [beeep]likat, jak sama nazwa wskazuje, stanowi kolejną wierną kopię pierwotnego oryginału, który na ten przykład zaginął odbiorcy i o jego wydanie wystąpił. Więc coś tu jest nie tak....

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To bardzo dziwna rzecz, bo w wyżej opisywanej sytuacji powinieneś dostać fakturę korygującą, a nie [beeep]likat. [beeep]likat, jak sama nazwa wskazuje, stanowi kolejną wierną kopię pierwotnego oryginału, który na ten przykład zaginął odbiorcy i o jego wydanie wystąpił. Więc coś tu jest nie tak....

Zapewniem Cię, że faktura "ma tytuł" dÓplikat (przez ó napisałem ja, żeby się nie kasowało po edycji). Dlatego w swoim poście zamieściłem wzmiankę o niezamawianiu tekiego dokumentu. Jestem tym bardziej zdziwiony, ponieważ na moim ekoncie widnieje saldo z faktury "oryginalnej". Nie jestem księgowym, ale moim skromnym zdaniem, wystawienie faktury "dÓplikat" ze zmienionymi wartościami to jakaś wajha niezła jest.

Faktura przyszła w oryginalnej kopercie eŃki (kolor lilaróż z domieszką wrzosu) na druku noszącym wszelkie cechy oryginału tj. kod kreskowy abonenta, logo eŃki, nr abonenta, z załączonym drukiem przekazu na nowowygenerowaną kwotę salda.

Załącznik nie jest już aż tak "oryginalny". Posiada logo, dane rejestrowe eŃki, a w podpisie "Telewizja nowej generacji n".

Nr konta na poleceniu przelewu jest nr konta eŃki, to tak dla rozwiania wszelkich wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Załącznik nie jest już aż tak "oryginalny". Posiada logo, dane rejestrowe eŃki, a w podpisie "Telewizja nowej generacji n".

Nr konta na poleceniu przelewu jest nr konta eŃki, to tak dla rozwiania wszelkich wątpliwości.

Z tymi "dóplikatami" to nie do końca jest tak jak piszesz - chodzi o to aby zgadzały się podstawowe elementy któe muszą być na faktirze (a więc ją tworzą), np. numer, data wystawienia, kwoty, naliczone podatki itp. Inne elementy, jak np. wspomniany stan salda (ale też papierowy podkład na który jest drukowana faktura) nie są już fakturą i nie muszą być identyczne. No bo jeżeli ktoś chciał by być super-konsekwentny to mógłby się domagać otrzymania tych samych ulotek reklamowych który pojawiły się w pierwotnej fakturze. A nie o to przecież chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Faktura VAT nie zawiera pozycji lub rubryki "stan salda". eŃka podaje tę informację w formie dodatkowej tabeli pod podpisem wystawcy faktury. W zasadzie nie w tym problem, a w tym, że ebok podaje inne saldo, faktura "oryginał" to potwierdza, a tu nagle pojawia się jakiś kwit "dóplikat" z kosmicznymi danymi. I może nawet kłopot "puścił bym bokiem", gdyby nie fakt, że to czwarta próba ze strony eNki wyłudzenia pieniędzy ode mnie. Zakładam, może nie słusznie, że jest to normalna polityka tego operatora.

Z portalu eŃki wynika, że takie "chwyty" są powszechne i dotyczą setki (a może nawet dziesiątek tysięcy!) abonentów. Wcześniej, wielokrotnie na tym forum, przestrzegałem Was przed tymi metodami. Okazuje się, że nie jestem żadnym "pieniaczem". To w eŃce pracuje banda niekompetentnych buraków - piszę te słowa zupełnie świadomie. Za publiczną krytykę podobnych wyłudzeń, dostałem dożywotniego "banana" na ichniejszym forum. Pytania i problemy, które podnosiłem wkurzały administratorów, więc mnie wycięli. :) Tu mogę napisać o swoich refleksjach i jeżeli komukolwiek pomogę to bedę zadowolony. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz rację. Faktura VAT nie zawiera pozycji lub rubryki "stan salda". eŃka podaje tę informację w formie dodatkowej tabeli pod podpisem wystawcy faktury. W zasadzie nie w tym problem, a w tym, że ebok podaje inne saldo, faktura "oryginał" to potwierdza, a tu nagle pojawia się jakiś kwit "dóplikat" z kosmicznymi danymi. I może nawet kłopot "puścił bym bokiem", gdyby nie fakt, że to czwarta próba ze strony eNki wyłudzenia pieniędzy ode mnie. Zakładam, może nie słusznie, że jest to normalna polityka tego operatora.

Z portalu eŃki wynika, że takie "chwyty" są powszechne i dotyczą setki (a może nawet dziesiątek tysięcy!) abonentów. Wcześniej, wielokrotnie na tym forum, przestrzegałem Was przed tymi metodami. Okazuje się, że nie jestem żadnym "pieniaczem". To w eŃce pracuje banda niekompetentnych buraków - piszę te słowa zupełnie świadomie. Za publiczną krytykę podobnych wyłudzeń, dostałem dożywotniego "banana" na ichniejszym forum. Pytania i problemy, które podnosiłem wkurzały administratorów, więc mnie wycięli. :) Tu mogę napisać o swoich refleksjach i jeżeli komukolwiek pomogę to bedę zadowolony. :)

Przypominam że temat dotyczy nowych kanałów ... A nie faktur Wieśka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież wyżej napisałem, że skoro pakiet Kino Polska, Wojna i Pokój i SyFy nazywa się "Hity Filmowe" to czego można się spodziewać po "zwykłym uzupełnieniu" oferty? :) Przecież nikt mi nie wmówi, że kanał nFilm będzie konkurował z HBO. No może ceną. Pewnie skalkulują ją na poziomie 16 zł (jak inne pakiety), ale z zaznaczeniem, że to PROMOCJA jest. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra i zła wiadomośc. Najpierw dobra nfilm1 i nfilm2 to beda kanały hd a teraz zła 20 zł / mc i nazwa premium wiec tak jak przewidywaliscie , sa płatne dodatkowo. Wykupie sobie na ciemne zimowe wieczory a na wiosne podziekuje. Niech sie stana kanałami sezonowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trudno, żeby kanały z taką zawartością były w pakietach. HBO itd nie ma więc tutaj być inaczej nie może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pytanie zasadnicze, ponieważ nFilmy mają wystartować już w lipcu, czy od początku będą w HD i czy w całości mają być w HD, czy też tylko jeden film na tydzień....?

pozdr.

Arecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie natomiast nie jest do końca jasne, czy opłata 20 zł dotyczy pakietu obu kanałów? Czy może zostaną one "rozbite" na dwie oddzielne oferty (np 10zł za kanał, ale 16 zł za pakiet obu). :) Taką promocję im wymyśliłem.

Arcik, napisałeś że start od lipca. Możesz podać skąd masz to info. Kilka godzin temu rozmawiałem z BOKiem i nawet nikt się na ten temat nie zająknął. :)

Edytowane przez wieslawef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie info mam z pisma, które dostałem od N-ki wraz ze zmianą regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lipca to zaczyna obowiazywać nowy regulamin. Nfilmy od wrzesnia. Jak jest napisane w piśmie od enki

"(...) we wrzesniu pojawią się dwa nowe kanały filmowe premium w jakości HD z najwiekszymi hitami amerykańskiego i europejskiego kina>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...