Skocz do zawartości
Gmeru

Popsuł Ci się kiedyś TV? Napisz co się dokładnie stało.

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie co Wam się zepsuło w LCD czy Plazmie jeżeli coś takiego nastąpiło. Proszę podać markę oraz co się dokładnie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plazma lg 42pc3r po dwóch latach uzytkowania najpierw zaczął szwankować przy włączaniu sie ,pykał za dwa razy zanim zaskoczył ,po trzech tygodniach padł całkiem,załączał sie odrazu ale nie wyswietlał nic,sam czarny,mam kolege technika i okazało sie ze padł jakis układ od pionu chyba,jednak trzeba wymienic cały blok-moduł,na ukł zadnych danych co to jest nie ma,przyszedł za dwa dni ,załozył i telewizor odpalił.niestety po 3 miesiacach znowu to samo,identycznie,obecnie w piątek blok pojechał do reklamacji,zobaczymy co bedzi,plazma obecnie u rodziców,sam uzywam samsunga 52 serii 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plasma LG 42PX5R, po jakimś pół roku w górnym prawym rogu, w sumie to w czwartej części całego ekranu zaczęło wywalać fiolet. Dzwoniłem do serwisu, wysyłałem zdjęcia , nawet był w serwisie w Łodzi i nic. Pan stwierdził ze wada jest za mała żeby wymienić matrycę i trzeba poczekać. Zaprosiłem swojego elektronika ze Skierniewic, rozkręcił tv pokręcił śrubokrętem jedna śrubkę od polaryzacji jak pamiętam i wszystko było cacy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung LE32S71B. Na ekranie pojawiły się jakieś smugi (coś jakby zadymienie matrycy). Na szczęście zdążyłem do serwisu w przedostatni dzień ważnosci gwarancji i po tygodniu miałem TV z pworotem z wymienioną matrycą. Jedyny to problem jaki powstał to, że po wymianie matrycy nie działa mi wejście D-SUB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-TV Sony KF-50SX200

Po 2-3 latach pojawiła się ,szczególnie na białym tle zauważalna czerwona poświata ,dookoła tv.

Podejrzewałem uszkodzenie optyki.

Naprawa dosyć droga,a te dwa lata które minęły w międzyczasie,spowodowały że tv się mocno zestarzał(szczególnie pod kątem posiadanych wejść).

Oddałem go za pifko znajomemu.

2-LCD 46"samusung-Pierwszy podobno oferujący fullHD.

No i po prawie 2 latach po podpięciu konsoli ps3,okazało się iż jednak 1080p nie wyświetli na componencie.

W instrukcji było inaczej.

Poleciał do serwisu,kasa oddana,i za połowę oddanej sumy został kupiony:

3-Tv LCD 52 Samsung u którego po roku, na niektórych kolorach,można było zauważyć całą masę mrugających subpixeli.

Generalnie prawie na całym ekranie.

Odpowiednia zabawa z mocą lampy+reszta parametrów wyświetlania zabawy i efekt można było prawie zniwelować.

Ale nie o to chodzi.

TV do serwisu,2 tygodnie i wymieniona cała matryca.

Dzisiaj mija rok od naprawy ,na razie wszystko ok.

To tyle z moimi przygodami ;)

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 32" LCD (niestety nie pamiętam dokładnie symbolu). Od dolnego rogu ekranu zaczęła się "rozprzestrzeniać" szra plama, widoczna szczególnie na jednolitym tle. Kiedy wielkość tego czegoś, osiągnęła rozmiar pilota (około 25 cm dł, 8 szer) zgłosiłem reklamację (23 mc eksploatacji), która została natychmiast uznana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

LCD LG32LX2R - uszkodzenie to zielony pionowy pas o szerokosci okolo 2 cm.Usterke mozna bylo zauwazyc tylko po HDMI podcza ogladania filmow 16/9. Trzykrotna naprawa w serwisie bez rezultatu. Pismo reklamacyjne do LG Elektonic Polska. Po 29 dniach wymiana na nowy.Wybralem model 32LG 7000. Jak do tej pory sprawuje sie dobrze. Jestem zadowolony

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tośka 40 xf 350 po 3 tygodniach uzytkowania dwa pionowe paski po dwóch stonach matrycy wymiana na drugi......

drugi sharp 46x20e po 10 miesiącach smuga przechodzaca przez srodek ekranu róznej grubosci od 5-do 10 cm

do tego częste zablokowania głosu aktualnie w naprawie w serwisie we wrocławiu jest juz 2 tygodnie testowany przez technika

jeszcze nie wiem co z tego wyniknie

Edytowane przez rudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie 4 posty na 7 dotyczą LG :P

Edytowane przez jotka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2-LCD 46"samusung-Pierwszy podobno oferujący fullHD.

No i po prawie 2 latach po podpięciu konsoli ps3,okazało się iż jednak 1080p nie wyświetli na componencie.

Nie wyświetli. Na żadnym sprzęcie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd - wyświetlał na TV AMOI ( swego czasu b. popularny na Forum )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips 32PF7762D po trzech latach uzytkowania pojawily sie smugi pionowe szer. palca i dlug. kilkunastu cm. Widoczne zwlaszcza na szarym tle. TV po gwar. - czekam az ,,padnie". Nie sadze aby oplacalo sie kupic nowa matryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic TX-P42S10B - stalem sie jego szczesliwym posiadaczem jakies 3 tygodnie temu ,strasznie zadowolony , uzytkowalem . Obraz zyleta ustawienia , wszystko na polowie max-a , zeby uniknac powidokow w przyszlosci , i wlasnie jakies poltora godziny temu zalaczam telewizor i zauwazylem jakies 15 cm od lewej krawedzi , pasek pionowy z gory na dol, dodam ze wystepuje na wszystkich kanalach , wlaczylem Xboxa i to samo , taki jakby pol przezroczysty szerokosci moze 2 mm . Nie wiem co sie stalo , prosze o pomoc w sensie podpowiedzi co sie moglo stac, a jutro i tak mnie nie uniknie dzwonienie do sklepu w ktorym zostal zakupiony , jako nowy i na gwarancji, bede dobiegal sie swoich praw.

Rajan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic TX-P42S10E-po 3 dniach padł ,przy próbie właczenia tv nieodpalal odrazu tylko kiedy sam chciał;],jak już odpalił sam sie zglasniał zciszał, mylił kanały itp oddalem do sklepu dali nowy.Nowy chodzi 4 miesiac narazie wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomóżcie.

Kupiłam wczoraj samsunga i do tego satelite w postaci "n" a konkretnie nbox hdtv recorder , facet przyjechał ustawił ale brakło prądu i wszystko się wykasowało pomimo tego, że on to zaklepał w pamięci, telewizor chodzi z napisem brak sygnału a na nbox jest napis problem hdcp i czerwony trójkącik, wyczytałam, że to błąd ale już nie napisali jak się go pozbyć RATUJCIE chciałam dzisiaj oglądnąć mecz i nie mam jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jędza - sprawa jest prosta (mam nadzieję). Najpierw wyłącz dekoder, potem TV. I potem znów włącz najpierw TV (aż się pojawi ekran z źródłem), a potem włącz dekoder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni telewizor zaczął dziwnie klikać przy włączaniu.

Troszkę szperania po necie i się okazało że to dosyć powszechny błąd w tej serii.

LE52M86..LCD Samsung.

Z tego co ludzie pisali to siada kilka kondensatorów w układzie zasilania.

Trafiło na mój TV po gwarancji..napisałem maila do Samsunga.

Ale na razie odpowiedzi nie dostałem.

Więc rozkręciłem TV..faktycznie kondensatory miały wybrzuszenia.

Zdemontowałem płytkę zasilającą.

Pojechałem do sklepu z częściami.

Kupiłem 4 kondensatorki..(z zaleceniem z internetu aby założyć zamiast 10v 16v).

Sprzedawca mi wlutował(mam tylko lutownicę transformatorową)

Koszt: 4x1zł+10zł za wlutowanie=14zł.

Pojechałem do domu..wszystko skręciłem,uruchomiłem telewizor,i śmiga jak nowy.

Koszt operacji minimalny,ciekawe ile Serwis by zawołał za naprawę pogwarancyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekspertyza zwykle 150-200zł

Kondy po 10zł i 5 dych za roboczogodzinę

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo blisko :)

Cyt.z maila:

"Koszt naprawy zasilacza to ok. 450 zł brutto + transport"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony KDL52Z5500. Poziome pasy na górze ekranu znikające po paru minutach pracy telewizora. Padnięta matryca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam plazme Panasonic i ostatnio podczas ogladania nagle sam sie wylaczyl i zaczela migac na czerwono lampka kontrolna.przy probie ponownego wlaczenia lampka najpierw zapalila sie na zielono(tak powinno byc) a po chwili miga na czerwono i nie da rady uruchomic telewizora.tv ma 2.5 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem LCD LG LH7000 slim , po kilku miesiącach użytkowania na matrycy pojawiły se szare chmurki , głównie przy krawędziach i w rogach , ale też na środku . Wezwałem serwis , przyjechał technik , pyknął kilka fotek , przy okazji powiedział że to częsta przypadłość tego modelu , z powodu niedostatecznego zabezpieczenia przed kurzem , w grę wchodziła wymiana matrycy i uszczelnienie , wymiana całego tv i uszczelnienie , zwrot kasy . Po tygodniu przyszła decyzja , zwrot kasy w formie dokumentu, z którym miałem się udać do sklepu i wybrać inny tv , no i tym razem wybór padł na Samsunga C650.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sharp LC-46LE830, po niecałym roku pojawiła się na matrycy cienka pozioma czarna linia mniej więcej 5cm pod górną krawędzią. Wyglądało to na uszkodzoną sekcję w matrycy. Ciekawa była rozmowa przy zgłaszaniu usterki:

Ja - ... pojawiła się cienka czarna linia

Serw. - [radosny] Pionowa?

Ja - nie, pozioma

Serw. - [wyraźnie zasmucony] aaa, pozioma...

Po rozmowie z kolegą, który reklamował swojego Sharpa dowiedziałem się, że jakby była pionowa to serwis natychmiast starałby mi się wmówić, że styki zostały czymś zalane. Ostatecznie serwis wymienił telewizor na nówkę fabryczną. Z nową dwuletnią gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...