Skocz do zawartości
pmcomp

9 Kompania (9 Rota) na blu-ray'u

Rekomendowane odpowiedzi

news-shadow.png



3867837693549301.jpg



No i kto by się spodziewał, że wizytując berlińskiego Saturna natknę się tam na taką perełkę.
A mowa oczywiście o jednym z lepszych filmów wojennych jakie nakręcono (i nie ma tu znaczenia czy jest to putinowska propaganda czy nie) czyli o 9-ej Kompanii.
A wydawcą tej edycji, która ukazała się tylko w Niemczech jest Kinowelt, specjalista w ciekawych wydaniach na blu-ray.
I tym razem pojechali po bandzie, oto dane wydania: 1080p 2,35:1, dźwięk rosyjski i niemiecki DTS HD HR 7.1, napisy: niemieckie, Region B.

Cóż można powiedzieć? Film rewelacyjny a wydanie jeszcze lepsze. Obraz żyleta 11 pkt w skali do 10-u. Referencja. Odpowiednio nasycony, kontrastowy i ostry. W porównaniu do edycji specjalnej Black Hawk Down wypada o dziwo lepiej pomimo, że w wersji skandynawskiej w AVC znikło ziarno. Ale Helikopter jest chyba sztucznie przyciemniony a w 9-ej jest wszystko tak jak trzeba. Rewelacja. Dźwięk zwalaq z nóg. DTS HD w wersji 7.1 wymiata, tego trzeba po prostu posłuchać.
Niestety łyżka dziegdziu to cena ... 30 EUR. Ale cóż, za jakośc trzeba płacić. W tym przypadku warte każdego eurocenta.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym filmie to sporo jest propagandy, co nie zmienia faktu, że sam jest jak najbardziej godny uwagi. Teraz trochę żałuje bo jakiś czas temu kupiłem na dvd :/ Nie wiesz czy pokaże się w Polsce?

Edytowane przez Dacar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W "9 Rocie" jest o wiele mniej propagandy niz w wojennych filmach amerykanskich, ktore nia ociekaja ;-)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dacar - gdzie ty widzisz propagande w tym filmie ? Kazda armia ma swoją symbolikę i doktrynę Film opowiada o wydarzeniach sprzed ponad 20 lat w odmiennej niz dzisiejsza rzeczywistosci...

A co do propagadny - włącz sobie np TOK FM - tam masz jej całą masę :)

Film bardzo dobry wg mnie - poza tym- lubię rosyjką kinematografie

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dacar - gdzie ty widzisz propagande w tym filmie ? Kazda armia ma swoją symbolikę i doktrynę Film opowiada o wydarzeniach sprzed ponad 20 lat w odmiennej niz dzisiejsza rzeczywistosci...

A co do propagadny - włącz sobie np TOK FM - tam masz jej całą masę ;)

Film bardzo dobry wg mnie - poza tym- lubię rosyjką kinematografie

Ja też :(

Z ostatnich dokonań polecam "12" Michałkowa

Ale 9 Rota jakoś do mnie nie trafia, tak samo jak te amerykańskie w duchu "sztandaru i chwały"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W "9 Rocie" jest o wiele mniej propagandy niz w wojennych filmach amerykanskich, ktore nia ociekaja ;-)...

O jakiej propagandzie mowisz w tym radiu ?? Jakos ich slucham i nie moge sie dosluchac drugiego dna!! Chyba ze jestem taki tepy i sie na to nabieram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chętnie bym podyskutował /na prawdę/ ale to nie to forum :P

poszukaj trochę w sieci - tu i tam- znajdziesz wiele ciekawych wiadomości o Agorze

Zauważ że w KRLD ludzie jedzą trawę a mimo to kazdy ma w domu ołtarzyk KimIrSena - pomyśl o tym :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka to propaganda skoro na koniec jest powiedziane, że zostawili ich i zapomnieli o nich. Medale nic nie warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chociażby to, że przeżył tylko (Luty- piszę ze słuchu), a tak naprawdę to masakra była nie po tej stronie co przedstawiono w filmie :huh: (informacja na końcu). Nie bijcie każdy ma prawo do swojego zdania, a ja wcale nie mówię, że film jest zły kupiłem 5 razy oglądałem i jeszcze pewnie nie raz obejrzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie

Od amerykanskich Rambo czy Commando /skrót myślowy/ robi się powoli niedobrze

Ktos kiedys opracował schemat i jadą równoz koksem dobre 30 lat... 90% filmów mozna skonczyć oglądać po pierwszych 5 minutach Od razu wiadomo jaki bedzie finał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...