Skocz do zawartości
juliuszk

Test 24 kamer wideo HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

W laboratorium PC Worlda i Kina Domowego przeprowadziliśmy test 24 kamer wideo HD, zapisujących dane na najróżniejszych nośnikach - kasetach, płytach Blu-ray, kartach pamięci, wbudowanych dyskach. Myślę, że wyniki dla wielu osób mogą być interesujące. W testach udział wzięły modele Sony, Panasonic, Hitachi, Canon, JVC, Toshiba, Samsung. W nowo utworzonym Rankingu kamer HD znajdziecie modele, które są już od jakiegoś czasu na rynku oraz najnowsze produkty, m.in. takie jak:

Sony HDR-XR200VE

Panasonic HDC-HS300

Toshiba GSC-A40FE

JVC GZ-HD320BE

Główne zestawienie znajdziecie w Rankingach PCW - Kamery wideo HD

Klikając na nazwę produktu w tabeli przenosimy się do karty produktowej danego modelu gdzie znajdziemy dane techniczne, wyniki testów, recenzję i komentarze użytkowników. Kamery można też porównywać ze sobą korzystając z mechanizmu porównywarki.

pozdrawiam

Juliusz Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, można dodać. Od jakiegoś czasu Sony i Panasonic wyznaczają standardy w tym segmencie. Natomiast wcale nie dziwią mnie miejsca w rankingu Hitachi. Może młoty udarowe robią dobre, ale z kamerami tej firmy, rzeczywiście lepiej uważać. Miałem kiedyś "przyjemność" zapoznać się z nimi bliżej. Szczerze odradzam.

Canon skupił się ostatnio nad aparatami i test to ujawnił. Mam sentyment do tej firmy. Moja pierwsza kamerka była od Canona - mam ją do dziś. Wierzę, że jeszcze nie raz nas zaskoczy i wróci do gry na premiowanych miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że w tym zestawie zabrakło Canona HV30...

Ciekawe jak poradziłby sobie z tą dwójką liderów według IDG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio właśnie takiego porównania szukałem. Dzięki za link...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło kilku Canon-ów , szczególnie tych z transferem 25Mb/s i świetną optyką .

Szkoda, że nie ma czytelnego podziału od którego należałoby zacząć - czyli nośnik zapisu.

- karty pamięci

- twardy dysk

- taśma magnetyczna

- płyta DVD/Blu-Ray

to czasami determinuje zakup ( brak elementów mechanicznych dla wielu jest wymogiem)

Trzeba praktycznie przeglądnąć wszystkie modele aby nabrać pewności , a szkoda, mógłby być np. taki konfigurator .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chcesz wartosciowego porównania i rzetelnych testów - musisz niestety szukac gdzie indziej

camcorderinfo.com

Kolorowe gazetki które testują wszystko jak leci - niedługo będą testować pewnie czajniki bezprzewodowe - rzadko kiedy robią testy w pełni obiektywne

BTW treśc Recenzji i jej zakres jest w PC World stanowczo niewystarczająca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canony dodamy jak tylko Canon Polska je będzie miał i je udostępni :)

Co do rodzaju nośnika - cenna uwaga. Jutro dodamy takie pole do głównej tabeli.

Dzieki za rzeczowe uwagi.

Zabrakło kilku Canon-ów , szczególnie tych z transferem 25Mb/s i świetną optyką .

Szkoda, że nie ma czytelnego podziału od którego należałoby zacząć - czyli nośnik zapisu.

- karty pamięci

- twardy dysk

- taśma magnetyczna

- płyta DVD/Blu-Ray

to czasami determinuje zakup ( brak elementów mechanicznych dla wielu jest wymogiem)

Trzeba praktycznie przeglądnąć wszystkie modele aby nabrać pewności , a szkoda, mógłby być np. taki konfigurator .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu nasze testy nie miałyby być rzetelne. No cóż ale do takiej postawy części czytelników już się przyzwyczailiśmy. Co do kolorowych gazetek, oczywiście każdy ma prawo do własnej opinii, przytoczę jednak kilka faktów - PC World działa już ponad 20 lat (co ciekawe był pierwszym magazynem w Polsce, który dodał do wydania płytę CD i pierwszy też dodał płytę DVD - z filmem również, a był to Mikrokosmos :). Magazyn Kino Domowe ma z kolei ok 10 lat, wydał pierwszą w Polsce płytę do kalibracji sprzętu AV - Kalibrator (część forumowiczów z pewnością ja jeszcze ma). Zapewniam, że nasze testy są wyjątkowo rzetelne i fachowe. Dokonują ich osoby profesjonalnie zajmujące się fotografią i filmowaniem. Co do czajników bezprzewodowych, jeśli się pojawią to czemu nie :) Zapewne część osób będzie zainteresowanych który model jest najciekawszy, który najszybciej gotuje wodę na kawę, itp :)

pozdrawiam

jezeli chcesz wartosciowego porównania i rzetelnych testów - musisz niestety szukac gdzie indziej

camcorderinfo.com

Kolorowe gazetki które testują wszystko jak leci - niedługo będą testować pewnie czajniki bezprzewodowe - rzadko kiedy robią testy w pełni obiektywne

BTW treśc Recenzji i jej zakres jest w PC World stanowczo niewystarczająca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PC World działa już ponad 20 lat (ciekawe był pierwszym magazynem w Polsce, który dodał płytę DVD-był to Mikrokosmos :)

Tak, tak-to raczej jako ciekawostka na dwustonnej płycie, z zabawnym i niefunkcjonalnym menu, oraz obrazem pożal się boże.

Ale wiadomo, pierwsze koty za płoty ... ciągle ją mam, traktując jako "cenny okaz" :)

Ale jeśli odważycie się na "Kalibratora BD" z sensownym komentarzem, poradnikiem, wskazówkami , to sukces murowany !

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zgodnie z sugestiami dodaliśmy kolumnę w głównej tabeli mówiącej o nośnikach obsługiwanych przez kamery przy nagrywaniu filmów - Ranking Kamery wideo HD

Co do płyty, no cóż pionierzy mają zawsze pod górkę :) Co do Kalibratora na BD to chętnie byśmy go wydali, czekamy jednak aż rynek będzie na tyle duży aby produkcja tak kosztownej płyty była opłacalna, a cena samego produktu akceptowalna.

Tak, tak-to raczej jako ciekawostka na dwustonnej płycie, z zabawnym i niefunkcjonalnym menu, oraz obrazem pożal się boże.

Ale wiadomo, pierwsze koty za płoty ... ciągle ją mam, traktując jako "cenny okaz" :)

Ale jeśli odważycie się na "Kalibratora BD" z sensownym komentarzem, poradnikiem, wskazówkami , to sukces murowany !

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją opinię o waszych testach podtrzymuje.

O tym jak powinien wyglądać RZETELNY test można się przekonać na stronach np camcorderinfo - proszę się przyjrzeć tej stronie, wybrać jeden model kamery i porównać ilosć informacji jaką o niej można znaleźć. Każdy element testu - czy to ergonomia czy jakość obrazu - zawiera wiecej wartościowej treści niż cały test kamery na stronach PC World. Czyż nie mam racji ?

Do tego wnioski są prowadzone w oparciu o tablice testowe...

20 lat na rynku o niczym nie świadczy - a już na pewno o rzetelności czy fachowości

tygodnik "NIE" Jerzego Urbana też jest na rynku 20 lat i też ma swoich czytelników /to nie jest bezpośrednie porównanie ale kontrargument/

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zdecydowanie podtrzymuje to co pisze np mobor- kiedyś w którymś numerze tego pisma był zamieszczony "rzetelny" test kamer HD w którym porównywano np Sony sr12 ,JVC GZ HD7 czy Canona (jak dobrze pamietam) HG10 pomijający w ogóle nowe modele tych ostatnich marek które były już dostępne jak np.HF10.Wygrał oczywiscie Sony.Kiedy zwróciłem na to uwagę redakcji(był to bezpośrednio juliuszek ) to i tak według redaktora test był rzetelny i wszystko było ok.Wiadomo- przeciętny, niezorientowany czytelnik wyniesie z tego wniosek ,że najlepsze jest Sony czy konkretnie model SR12 .(myślę ,że właśnie o to w tym chodzi).Rzetelny test nie wzbudza podejrzeń ,że jest na przykład sponsorowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można prosić o zaktualizowanie tego wątku o testy nowych modeli Panasonica i SONY np. Panasonic HDC-SD900 i SONY HDR-CX560 i HDR-CX700.

Powinno to zainteresować sporo ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A także nowe Canony jak HF G10 czy choćby HF M40 jeśli ma być rzetelnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było przeprowadzić również test aktualnie dostępnych na rynku kamer 3D, które budzą coraz większe zainteresowanie wśród kupujących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej robić przed wakacjami, a teraz już wszyscy mają wiec będzie małe zainteresowanie. Bo wy chcecie kupić to trzeb zrobić.

Kto Ci zbierze tyle sprzętu w tak trudnych czasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawcy gazet dla ich większej sprzedaży panie mecenasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdura, myślisz że dla takiego testu sprzeda się ponad "n"tyś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że nie ale trochę trzeba powytykać za bezczelne wciskanie ludziom kitów. Niestety ale nie przekonują do dzisiaj, że to się zmieniło. Dlatego przypominam o np uwzględnieniu nowości innych firm aby tak jak kiedyś, nie porównywali dziś Sony CX700 z jakimś starym modelem JVC czy Canona (lub w ogóle te firmy pominęli). Z resztą takie testy są bardzo subiektywne w wyborze tzw zwycięzcy bo ktoś za nas wybiera kryteria i ocenę. Chyba uczciwiej byłoby wskazywać jak kamery radzą sobie w poszczególnych funkcjach (stabilizacja,ostrość itd)a wybór najodpowiedniejszej dla siebie zostawić czytelnikowi. No ale wtedy może nie wzrosnąć sprzedaż wybranego producenta czy modelu - co jest w moim przekonaniu celem takich testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celem testów jest często sponsorowanie "czegoś tam"

W dzisiejszych czasach można szukać na zagranicznych stronach oraz samemu robić testy w sklepie.

Jest za dużo produktów żeby wszystko testować.

Są trzy firmy jak dla mnie Canon, Sony, Panasonic. Canon nowy fajny ale cena nie fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Ale ja -i zapewniam Cię nie tylko -oczekuję tylko od gazety rzetelnych informacji-tutaj w sprawie kamer, a nie zebrania ode mnie pieniędzy za gazetę i dostania kitu bo chce się zarobić jeszcze dodatkowo od producenta.

Niestety takie czasy i ostoją rzetelnych informacji pozostaje częściowo internet a nie kolorowe pisemka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...