Skocz do zawartości
zka

A100 czy tez moze A110?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad kupnem odtwarzacza Popcorn Hour A100. Potrzebuje przy tym rady uzytkownikow. Odtwarzacz nie ma narazie obslugiwac plikow w formacie HD. Raczej chodzi o zwykle Divxy umieszcone na Qnapie, ktory znajduje sie w sieci domowej. Chodzi o szybki i bezproblemowy dostep do plikow (filmow) i ich bezproblemowe odtwarzanie.

Czy jest sens kupno nowego A110, czy dla powyzszych potrzeb wystarczy A100?

Bardzo prosze o rady dotyczace wyboru i opinie uzytkownikow.

Dziekuje z gory i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie te Popcorny różnią się tylko interfejsem wewnętrznego dysku (A-100: PATA, A-110: SATA), ilością USB z przodu (2 vs 1), oraz obsługą USB slave w A-110, więc dla Twoich potrzeb nie ma to większego znaczenia. Na A-100 szybciej wychodzą nowe wersje firmware-u (dostępne są także beta-releasy). Na A-110 zasadniczo wychodzą tylko stabilne wersje (nie można eksperymentować ze snapshotami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam sie nad kupnem odtwarzacza Popcorn Hour A100.

Jeśli zdecydujesz się na A-100 to zgłoś się. Będę miał na sprzedaż.

Nie będę ci nic radził bo będzie wyglądać na reklamę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A110 ma nad A100 jeszcze jedną przewagę, HDMI 1.3, czyli "gęste" formaty dźwięku z ripów BD...

Oczywiście jeśli ograniczamy się tylko do Divx to można poprzestać na A100, albo i na czymś jeszcze prostszym bez obsługi HD, jak Emtec czy Hbox...

Ja osobiście wolałbym dołożyć te 35 USD do A110, jeśli już myśleć o kukurydzy. Jeśli HD to także w dźwięku... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam jeszcze jedno pytanie. Przejrzalem specyfikacje PH i jedna rzecz nie daje mi spokoju. Czy testowal ktos rozwiazanie, gdzie Popcorn jest podpiety do np. Ovislinka WL-5460 (w trybie Client) i komunikuje sie z siecia domowa i za posrednictwem WiFi pobiera dane? Jest sens cos takiego robic? Niestety nie mam jak podpiac po kabelku Popcorna i musialby on byc podpiety po Wifi. Jak wtedy wyglada szybkosc uruchamiania sie filmow?

Pozdrowienia

Edytowane przez zka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie. Przejrzalem specyfikacje PH i jedna rzecz nie daje mi spokoju. Czy testowal ktos rozwiazanie, gdzie Popcorn jest podpiety do np. Ovislinka WL-5460 (w trybie Client) i komunikuje sie z siecia domowa i za posrednictwem WiFi pobiera dane? Jest sens cos takiego robic? Niestety nie mam podpiac po kabelku Popcorna i musialby on byc podpiety po Wifi. Jak wtedy wyglada szybkosc uruchamiania sie filmow?

Pozdrowienia

Mój popcornik jest podpięty do PlusCom'a (rotuter WiFi robiący za AccesPointa). Pracuje bez problemu. Chociaż z uwagi na sporą odległość i ściany po drodze transfer jest bardzo kiepski. Maksimum jakieś 800kb/sek (czyli 6.4Mbita/sek). To raczej nie wystarcza na filmy, do torrentów jak najbardziej. Jednak to zależy wyłącznie od użytego sprzętu WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Zastanawiam sie nad kupnem odtwarzacza Popcorn Hour A100. Potrzebuje przy tym rady uzytkownikow

....

Bardzo prosze o rady dotyczace wyboru i opinie uzytkownikow.

Dziekuje z gory i pozdrawiam

Oj nie ładnie opcja szukaj się kłania :) - ja kilka miesięcy temu miałem podobne rozterki : http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=13171

Ja wybrałem A-100 i jak narazie nie żałuję a sprzęt nie tylko jest używany do divx'ów ale też do materiału hd, jedyną tutaj przewagą A-110 jak dla mnie może być złącze dźwięku (zależy od "pudła od dźwięku" jakie się ma) i ewentualnie hdd na sata ale ja np. preferuję pendrive i dyski usb.

A110 ma nad A100 jeszcze jedną przewagę, HDMI 1.3, czyli "gęste" formaty dźwięku z ripów BD..

Ja osobiście wolałbym dołożyć te 35 USD do A110, jeśli już myśleć o kukurydzy. Jeśli HD to także w dźwięku... :)

Pod warunkiem że masz gdzie ten dźwięk HD odtworzyć - bo jeżeli masz ampli bez HD to z 35 $ robi się 1000 $ na zakup nowego "pudła do dźwięku". Oczywiście można stwierdzić że jest to zakup "na przyszłość" ale wg. mnie inwestowanie w elektronikę "na przyszłość" jest bardziej ryzykowane niż giełda bo nikt nie da gwarancji że nie powstanie nowy format albo za kilka tygodni/miesięcy nie pojawi się nowa mocniejsza wersja Popcorna w podobnej cenie :lol:.

Edytowane przez Qubus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to że potrzeba ampli jest oczywiste. Przy przesiadce na HD i tak wymieniałbym ampli na obsługujący DTS-HD MA itp. Wydaje mi się iż lepiej jest teraz dołożyć owe 35$ niż w momencie zakupu amplitunera kupować nowy odtwarzacz. który obsłuży bezstratny dźwięk.

Oczywiście w moim podejściu do sprawy jest "indywidualny" kruczek - dla mnie nie istnieją filmy z sieci, źródełko mam w wypożyczalni. Jeśli kogoś zadowala wyłącznie MKV to i A-100 może wystarczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W przypadku decyzji zakupu A100, jest jeszcze najważniejszy minus, ewentualny dysk ata to max 500GB i do tego zaraz nieosiagalny. Seagate juz nie ma w hurtowniach.

Edytowane przez Jax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Tutaj są dwie najważniejsze kwestie: HDMI 1.3 do dźwięku HD oraz dysk sata. Dla jednego to rzeczy nieważne a dla kogoś kto z tego będzie korzystał mega ważna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przypadku decyzji zakupu A100, jest jeszcze najważniejszy minus, ewentualny dysk ata to max 500GB i do tego zaraz nieosiagalny. Seagate juz nie ma w hurtowniach.

750 GB ATA jeszcze są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście w moim podejściu do sprawy jest "indywidualny" kruczek - dla mnie nie istnieją filmy z sieci, źródełko mam w wypożyczalni. Jeśli kogoś zadowala wyłącznie MKV to i A-100 może wystarczyć...

Czyli jak rozumiem wypożyczasz i rippujesz na A-110 ? Co do AMP to np. w moim przypadku zanim zmienię na DTS-HD MA to pewnie wejdzie kolejne pokolenie odtwarzaczy NMT, jeszcze mnie tak nie "zawirusowało" żeby sprzęt zmieniać bo wprowadzono jakiś standard którego przeciętny zjadacz chleba nie "usłyszy" :).

Co do dysków już w innym wątku pisałem kiedyś - pakowanie dużych dysków do Popcorna dla mnie jest nieporozumieniem, zresztą przeglądając forum NMT można zauważyć jaka jest tendencja. "Mały" cichy dysk w popcornie plus dyski zewnętrzne Ext3, tym bardziej że autor tematu chce odtwarzać sieciowo z Qnap'a.

ps. 35 $ plus dostępność - bo chyba dalej trudno dostać A-110 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy (dostępność). Akurat w Human Media ostatnio były 110, 100 w tej chwili nie ma w cenniku, nawet jako chwilowo niedostępne.

Co do źródła, to oczywiście ripuję na kompie... ;) I na nim odtwarzam, póki co...

Zaś co do dźwięku, nie słyszałem HD, ale wiem jaka jest różnica pomiędzy DD a DTS na DVD (mowa oczywiście o różnych ścieżkach na tym samym filmie/wydaniu); dlatego sądzę iż dźwięk HD jest jak najbardziej pożądany i nie trzeba mieć super ucha ani sprzętu coby go docenić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie pod temacik z dwoma pytankami: czy A110 mozna zakupic bez dysku ?? i czy w A100 mozna zamontowac dysk wewnatrz ? Pytam, bo mam dysk 500gb, ktory chcialbym wykorzystac, wolalbym kupic A110, ale wszedzie oferowany jest z dyskiem.

Aha i ostatnie pytanie: czy ktos z Was testowal wspolprace popcorna z zewnetrznym dyskiem usb w kieszeni Welland PS (power save-mode ktory sie wylacza samoczynnie, gdy dysk nie jest uzywany przez okreslony czas) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu na pewno kupisz bez dysku.http://www.popcornhour.com/onlinestore/index.php?module=onlinestore&pluginoption=catalog&item_id=6&main_id=0&category_id=

Jeśli masz dysk SATA to w 110 nie ma problemu.Jak chcesz 100 to dysk ATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu na pewno kupisz bez dysku.http://www.popcornhour.com/onlinestore/index.php?module=onlinestore&pluginoption=catalog&item_id=6&main_id=0&category_id=

Jeśli masz dysk SATA to w 110 nie ma problemu.Jak chcesz 100 to dysk ATA.

Posiadam SATA i sprzet 5.1 wiec widze, ze dla mnie tylko model A110. Prosze Was jeszcze o info czy samodzielnie uda mi sie zamontowac 3,5 calowy dysk sata wewnatrz popcorna czy pozostaje tylko opcja przez usb ?

Pytanie ostatnie: czy ktos moze polecic jakis sklep w necie, w ktorym dostepny jest popcorn i mozna go kupic na raty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam SATA i sprzet 5.1 wiec widze, ze dla mnie tylko model A110. Prosze Was jeszcze o info czy samodzielnie uda mi sie zamontowac 3,5 calowy dysk sata wewnatrz popcorna czy pozostaje tylko opcja przez usb ?

Pytanie ostatnie: czy ktos moze polecic jakis sklep w necie, w ktorym dostepny jest popcorn i mozna go kupic na raty ?

Jeżeli umiesz odkręcić 4 śrubki, otworzyć wieko, podłączyć dysk sata jak w komputerze, 2 śrubkami przykręcić dysk od spodu, zamknąć wieko i znowu 4 śrubki to dasz sobie radę :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...