Skocz do zawartości
ggregg

MEGA-TEST: Blu-ray Sony BDP-S360 (wkrótce BDP-S560 i .. )

Rekomendowane odpowiedzi

no i ładnie. Test bez zarzutu. Ale raczej nie wymienie 350 na 360 :P bo po co tylko na pioneera lub denona. Zgadzam sie z Moborem ze to rozwojowa wersja i pewnie połowe rzeczy mozna bylo upgradem softu zrobic. No coz ale prawa rynku sa nieubłagane. Trzeba podrenować kieszenie klientów.

Gratulacje za test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki : >

Ale ktoś już tutaj pisał w tym temacie: Korea się rozwija (słynny LG a Samsung też ma dostać update!) a tutaj mamy pewien zastój... chociaż w końcu to jest player BD a nie DivX ale jednak rynek tego potrzebuje..... MKV itd. Skoro mają to już telewizory to jak mogą nie mieć odtwarzacze? ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

primo:

Podsumowując rozważania o plikach to ogromne rozczarowanie. AVCHD to za mało

Pełna niezgoda !!!

Rozwijana aplikacja multiAVCHD (3 mln wejść na stronę koordynatora) może już w zasadzie wszystko.

Włącznie z pełną obsługą AUDIO HD !!!

Jeżeli nowy (a tani BD-player pozbawiony pełnej funkcjonalnościi po USB) pojedzie AVCHD to to zupełnie wystarczy.

secundo:

przestańcie sie zajmować wyjściani 5.1/7.1 RCA audio bo to balast technologiczny.

Niech BD-fan se kupi ampa z HDMI i nie zabiera czasu na forum.

No ile lat można to przeżywać ?

pozdro z krzaków

mobile net pre-payd 3G/UMTA rule !

nad Bałykiem pogoda taka, że wolę już wycieczkę z KOPERNIK TRAVEL.

Znalazłem ogromnąś kanię.

Przesadziełem i rosła jeszcze trzy dni.

Teraz ją jem na kolację.

Wyszły cztery "schabowe".

Jako dodatek do browca = REWELA.

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za rzeczowe i bardzo konkretne informacje z testu. Niestety, osobiście spodziewałem się sprzętu bardziej uniwersalnego. O ile mojemu BDP-S300 mogę wiele wybaczyć (divix, czy mkv) to tutaj brak możliwości odpalenia tych formatów to porażka. Nie te czasy i nie ta bajka. Panowie z Sony - rynek, czyli klienci, przywołują Was do porządku. Żądamy update do nowego, ale także do starszych wersji, który rozwiąże problem "rynkowej funkcjonalności". :D

Dopiero wtedy po stronie "minusów" znajdą się drobne mankamenty, a nie olbrzymie wady. :P

Dominikjestem: Darz bór! i na zdrowie.

Edytowane przez wieslawef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SONY nigdy nie zaakceptuje mkv jako znakomitego substytutu BD.

Pośrednio akceptują w formacie kontenera AVCHD (patrz soft multiAVCHD).

To chyba jasne.

I szansa dla korei; LG/Samsung, które tego problemu nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za test. Ja też swojego 350 nie oddaję skoro wygląda to tak podobnie :D I nie brakuje mi odtwarzania MKV. Mam za dużo filmów na bluray. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko po co złącze lan w tym odtwarzaczu?

czegoś tu nie kumam "brak złącza USB zatem zdjęcia... "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się połączysz żeby skorzystać z funkcji BD-Live? : ))))) Aby np. ściągnąć trailery filmów na USB. USB jest ale tylko do BD Live a nic z niego nie można odczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SONY nigdy nie zaakceptuje mkv jako znakomitego substytutu BD.

Pośrednio akceptują w formacie kontenera AVCHD (patrz soft multiAVCHD).

To chyba jasne.

I szansa dla korei; LG/Samsung, które tego problemu nie mają.

Moim zdaniem zaakceptuje, choć może to potrwać, zaakceptuje też DivX HD i inne formaty. Podobnie było z odtwarzaczami DVD, początkowo Sony opierało się "pirackim" formatom typu DivX i mp3, ale czas i rynek zrobiły swoje. Zgadzam się, że mkv wcale nie jest niezbędne w odtwarzaczu, przecież dziś prawie każdy ma laptopa i tego typu cuda znacznie lepiej odtworzy. Jednak współczesny odtwarzacz powinien być wszechstronny bo w różnych sytuacjach może się to przydać, tym bardziej, że aktualnie Sony nie wyprzedza koreańskiej konkurencji jakością, a dla młodszego pokolenia marka Sony nie znaczy wiecej niż Samsung czy LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do uniwersalności - możliwość odtworzenia różnych formatów - podtrzymuję swoje zdanie i przychylam się do opinii Gmeru i x666, mkv i divix MUSI BYĆ w każdym odtwarzaczu.

Często robię jakieś filmiki na imprezach rodzinnych, pracowniczych itp. Przecież nie będę wypytywał kilkudziesięciu ludzi jakimi odtwarzaczami dysponują, aby każdy dostał płytkę z plikiem, którą akurat jego odtwarzacz odpali. To zaczyna mi jakąś głupotą trącać. ;)

No dobra. Panowie producenci spotkali się i uzgodnili wspólny format BR dla "oficjalnego" obiegu filmowego. I już zaczęło się robić normalnie. Natomiast w produkcjach "amatorskich" panuje kompletny dziki zachód. Materiał z kamer różnych producentów chodzi w tylu formatach, że trudno nad tym zapanować. Niedługo, aby przygotować się do montażu materiału będę musiał dysponować komputerem i aplikacjami jak NASA. Ludzie to jest chore. Przecież jestem amatorem, hobbystą i robię to dla rozrywki i zabawy. Tymczasem zabawy jakby coraz mniej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą DVD kosztowało kiedyś 2500 zeta taki miałem i co sprzedałem go za 300 stówki bo tylko orginały czytał a resztę wyrzucał jak toster i też była mowa że nie wspierają innych formatów i co dalej już sami wiecie poszło jak po maśle liczy się tylko zysk a to że sobie tak mówią to rynek ich wyleczy z dywagacji pozdro dla wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ktoś już tutaj pisał w tym temacie: Korea się rozwija (słynny LG a Samsung też ma dostać update!) a tutaj mamy pewien zastój...

Klienci chyba też to zauważyli, tak jak napisał x666 "dla młodszego pokolenia marka Sony nie znaczy wiecej niż Samsung czy LG." Ludzie przez dwie dekady używania sprzętu LG/Samsung zorientowali się, że koreańska jakość nie jest niższa niż japońska produkowana w Chinach, do tego sprzęt jest tańszy, bardziej zaawansowany technologicznie, a ostatnio często ma nawet lepszy design. Efekty mamy takie, że Pioneer bankrutuje, Sony ma miliardy strat, za to LG własnie ogłosił rekordowe zyski (kwartalny zysk netto wzrósł do 903 mln dol. jest to aż 62% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku). Niestety taka tendencja nie jest dobra dla nas jako klientów, im mniejsza konkurencja tym wyższe ceny i wolniejszy postęp. Oby Sony i inne koncerny też zmieniły strategię z ochrony korporacyjnych formatów na rzecz funkcji i formatów pożądanych przez klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi w całym tescie zbrakło fotki z cyklu disassembled - ale pewnie mogę sobie /równie dobrze/ w tym miejscu obejrzeć foto 350 tki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem pozostawić ten temat gdyż pisałeś, że w środku to samo ; ) a wiem, że był problem z otwarciem 350.

Zresztą co ja będę ściemniał: pmcomp na wakacjach a to jego specjalność. Może jeszcze nadrobimy chociaż chyba wiadomo czego można się spodziewać ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie dziwie, że LG ma zyski a Sony i Pionek same straty :)

skonczyl sie czas, dyktatu producentów ...

teraz rozwija sięi osiaga zyski tek, kto do potrzeb producentów dostosowuje sienajszybciej a nie ktoś kto chcialby żerować 3000 lat na starych patentach :)

niech sobie tworzą zamknięte standardy, patentują, narzucają licencje :P

ja kwidać nie tędy droga, nic to nie daje ... najszybszy sposób na bankructwo :P

kto sięnie umie przystosowaćdo zmieniających siewarunków srodowiska ginie jak MAMUTY i NEANDERTALE:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co masz chłopie do pioneera

wybitne panele dlp, najlepszy sprzęt dla DJ - bezwzgledny numer 1 !

a w bluray ?

wez taki 51fd i zobacz co potrafi, jak jest wyposarzony /avchd, divx! i wiele innych/, jak GRA /po analogach/ a do tego wygląda - a wszystko w cenie wybitnie atrakcyjnej...

Niektórzy nawet twierdzą /video-mix o ile pamiętam/ że od strony jakosci dzwieku dorównuje sony 5000 a od strony video /chodzi o dvd/ nawet go przewyższa rewelacyjnym pull=down'em /artykuł dotyczył blizniaczego modelu tj 71 ale wziąwszy pod uwagę identyczną konstrukcję obu modeli mozna spokojnie przenieść porównanie na grunt modelu 51/

Matroszka nie jest synonimem klasy sprzętu bluray podobnie jak mozliwosc odtwarzania MP3 nigdy nie określi klasy odtwarzacza CD !

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sądzisz, że za taką tandetę ktoś da więcej niż tysiąc? Za 800 zł można mieć nowoczesne LG 370 lub Samsunga 1600, a to już sprzęty dopracowane jakościowo, a nie takie niedoróbki jak Sony 360.

Z ta tandeta SONY troszke przesadzasz. Widzialem i testowalem "nowoczesnego i solidnego, dopracowanego " Samsunga. Nawet napisow na obudowie nie potrafia nadrukowac rowno. Zdjecia z USB do bani, obraz z BR lekko gorszy od Soniaka ( tanszy i slabszy przetwornik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z ta tandeta SONY troszke przesadzasz. Widzialem i testowalem "nowoczesnego i solidnego, dopracowanego " Samsunga. Nawet napisow na obudowie nie potrafia nadrukowac rowno. Zdjecia z USB do bani, obraz z BR lekko gorszy od Soniaka ( tanszy i slabszy przetwornik)

Zgodzę się z kolega, może Soniaki i Panasoniki z tej polki cenowej nie koniecznie dorównują jakością Pionierowi lub jakiemuś Denonowi za 2500PLN ale Samsungi i a szczególnie LG to nie to samo, są tandetne i nawet za polowe ceny bym ich nie kupił--to po prostu badziew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie Sony BDP-S360 jest w MM po 599 zł, a można go też taniej w sieci upolować. Potaniał o prawie 1kzł w ciągu paru m-cy od swojej premiery. Wczoraj słyszałem w MM opinię pewnej parki że " ". . trzeba będzie doskładać na tego LG . ." Co za ciekawe czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem ten sprzet na zywca i powiem szczerze ze...powinien kosztowac nie wiecej niz 299 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie za 599 ale za 480 w MM

RS4

Dokładnie od 480 do 599 w zależności od lokalizacji MM, ja widziałem akurat najdrożej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie od 480 do 599 w zależności od lokalizacji MM, ja widziałem akurat najdrożej ;)

moge kupic sony 360 za 392zł w MM, warto kupowac, czy poczekac na lepsza okazje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moge kupic sony 360 za 392zł w MM, warto kupowac, czy poczekac na lepsza okazje ?

Witam

Za tą cenę uważam że warto.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...