Skocz do zawartości
TOmeKK

Naprawa pixeli w LCD i wypalonych plazm

Rekomendowane odpowiedzi

Polecają koledzy z Australii.

Ma to polegać na wielokrotnej (na sekundę) zmianie koloru pixela w sposób przypadkowy. Każdego osobno, a nie całych screenów w jednym kolorze.

W przypadku LCD - poprawia parametry - starych LCD i umożliwia odblokowanie tzw. "stuck pixels" (kolorowych) [w odróżnieniu od "dead pixels" - biały na czarnym tle].

W przypadku plazmy - eliminuje wypalenie - burn-in. Może potrwać 6 godzin.


Program powstał na podstawie obserwacji, że ''szum" - brak odbioru stacji, usuwa wypalenie. >Szum< nie jest możliwy we wszystkich TV, w niektórych brak sygnału jest zastąpiony screen saverem lub blue screenem.

Soft jest za free, autor prosi o datki.

[url="http://screenfix.hostyourself.net/"]Screenfix[/url]


Pozdr.


P.S.
Możecie też sprobować zostawić na moim avatarze - głupi kawał, wiem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobre,
niektóre LCDki z screenami mają mozliwość zrobienia off screenu, i zamianę na kaszę
więc to by działało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam troszkę inny problem - komp działa w trybie 16:9 a telewizja 4:3. Mam wrażenie, że w miejscu gdzie "kończy się" obraz 4:3 w trybie 16:9 mam pionowe linie. Czy to też jest jakoś wypalone? W tych mieejscach (cała linia z góry na dół) obraz wydaje się być ciemniejszy, widać to na jasnych połaciach obrazu, na czarnym desktopie - nic.
Dotyczy tv LCD LG RZ 27 LZ 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wypala sie plazma. LCD nie.

Myślę, że to co piszesz to overscan, bo na czarnym jest OK.

pozdr.




Tutaj o overscanie:

[url="http://en.wikipedia.org/wiki/Overscan"]overscan[/url] Edytowane przez TOmeKK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam


Mam LCD 42pf5421. Na czarnym tle w jednym miejscu widać białą poświatę. Najgorzej jest rano po włączeniu. Póżniej jak się rozgrzeje jest trochę lepiej ale na wieczór znowu się pogarsza.

Czy można temu jakoś zaradzić, czy może jest to defekt matrycy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inny program do naprawy stuck pixeli.

Nagrać na DVD i puscić w pętli przez kilka godzin.

Uwaga! - oglądać tylko w okularach spawalniczych!!! :)

[url="http://www.psp-vault.com/modules.php?name=UpDownload&req=getit&lid=355"]http://www.psp-vault.com/modules.php?name=...tit&lid=355[/url]

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty już sie też wypaliłes i powtarzasz utarte schematy.
LCD też ma problemy z utrwalaniem stałych elementów np. logo tylko ,że mniejsze efekty.
Na tym forum i u konkurencji napisali przecież o tym książkę.

leszek2006


[quote name='TOmeKK' post='7688' date='28.07.2006, 08:27 ']
Wypala sie plazma. LCD nie.

Myślę, że to co piszesz to overscan, bo na czarnym jest OK.

pozdr.
Tutaj o overscanie:

[url="http://en.wikipedia.org/wiki/Overscan"]overscan[/url]
[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='leszek2006' post='29723' date='17.12.2006, 18:40 '] Ty już sie też wypaliłes i powtarzasz utarte schematy.
LCD też ma problemy z utrwalaniem stałych elementów np. logo tylko ,że mniejsze efekty.
Na tym forum i u konkurencji napisali przecież o tym książkę.

leszek2006



[/quote]

W takich wypadkach podaje się linki, a nie rzuca hasła. Podaj link proszę do postu na tym forum, gdzie pisze się o utrwalaniu stałych elementów w LCD, bo mam krótką i wypaloną pamięć, leszek :P

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w LCD jest to napisane w instrukcji, ze nie nalezy oglądać programów z czarnymi pasami na krawędzi, oraz, że istnieje możliwość utrwalenia na matrycy takich rzeczy jak logo nadawcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżając temat- w większości przypadków na tym forum (chyba) konfiguracją jest podłączenie lcd/plazmy do odtwarzacza dvd.... w tym przypadku autor artukułu (link w 1 poście) zaleca "pixelProtector"..czyli płytkę dvd z nagranym materiałem...
widział to ktoś/testowal? :)

pozdro- elgato1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jabba' post='7687' date='28.07.2006, 07:00 ']Mam troszkę inny problem - komp działa w trybie 16:9 a telewizja 4:3. Mam wrażenie, że w miejscu gdzie "kończy się" obraz 4:3 w trybie 16:9 mam pionowe linie. Czy to też jest jakoś wypalone? W tych mieejscach (cała linia z góry na dół) obraz wydaje się być ciemniejszy, widać to na jasnych połaciach obrazu, na czarnym desktopie - nic.
Dotyczy tv LCD LG RZ 27 LZ 50.[/quote]W wielu lcd-kach tak jest a szczególnie przy oglądaniu z duzym kontrastem (u mnie też).
Z tym, że w lcd ten problem znika po kilku godzinach oglądania w 16:9 lub na nastepny dzień bez oglądania.
Nie jest to groźne i szkodliwe, niestety denerwuje.
Proponuję jednak oglądać obraz 4:3 powiększony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...